Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολογος σε δημοσιο νοσοκομειο.


jenny_v

Recommended Posts

Γεια σας με λενε Τζενη κ ειμαι στην 6 βδομαδα της εγκυμοσυνης μου. Λογω οτι η συλληψη εγινε εξωσωματικα, δεν εχω βρει ακομα γυναικολογο,μια κ πηγαινω ακομα στο κεντρο.Το Σαββατο έχω τον 2ο υπερηχο και λογικα θα με παραπεμψουν σε γυναικολογο.

Θα ηθελα να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο και θα ηθελα να μου προτεινεται καποιον ή καποια που είχατε στην εγκυμοσυνη σας.

Εχουν γεννησει 2 γνωστες μου στο Αλεξανδρα κ ηταν απολυτα ευχαριστημενες.Απλα κ των 2 οι γιατροι τους δεν εργαζονται στο νοσοκομειο αυτη την στιγμη για διαφορετικουε λογους ο καθενας.

Περμενω τα φωτα σας !

 

ΥΓ Εχω δει σε προηγουμενα τοπικ αναλογες απαντησεις αλλα θα προτιμουσα να ερθω σε επαφη με ατομα που εχουν γεννησει σε δημοσιο νοσοκομειο και οχι οτι εχουν ακουστα κλπ. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω γεννησα και τα δυο μου παιδια σε δημοσιο νοσοκομειο και εμεινα πολυ ευχαριστημενεη!

ειχα καλή εγκυμοσύνη και γεννα. Δεν ειχα κανεναν μεγαλογιατρό (αυτοί ειναι που ζητάνε τα φακελάκια και κάνουν και τις " πατάτες" επειδή τα ξέρουν όλα...)αλλα έναν ειδικευόμενο (πολύ προσεχτικό και υπομονετικό. καθόταν με τισ ώρεσ να μου εξηγεί ότι τον ρωτούσα και μπορούσα να τον ενοχλώ οποιαδήποτε στιγμή. Κάποια μέρα στην πρώτη εγκυμοσύνη που του είχα πει οτι είχα κάποια πονάκια, με έπερνε και ο ίδιοσ τηλ. να δει πωσ είμαι.

θεωρώ καλεί την επιλογή σου να γεννήσεισ σε δημόσιο Νοσοκομείο.

οσο για στοιχεια δεν μπορώ να σου δωσω γιατι γέννησα στην Κρήτη, οποτε δεν θα στου ήταν χρήσιμα.

ευχομαι τα καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημερα σε ολο το φορουμ.

 

Βρισκομαι στον 4ο μηνα της εγκυμοσυνης μου. Ο γιατρος που με παρακολουθουσε μεχρι τωρα συνεργαζεται με το Ιασω , αλλα δυστυχως οι τιμες ειναι απαγορευτικες για μενα. Ετσι λοιπον αποφασισα να γεννησω σε καποιο δημοσιο νοσοκομειο ( Αθηνα ) και φυσικα να βρω αλλον γιατρο.

Αυτο που ψαχνω ειναι να ειναι καποιος καλος γιατρος και να δεχεται επισκεψεις στο ιατρειο του και ο οποιος φυσικα δουλευει και σε καποιο δημοσιο νοσοκομειο, και οχι με ραντεβου στο νοσοκομειο που μπορει να περιμενεις ολη μερα.

Αν μπορουσατε να μου συστησετε καποιον θα σας ημουν υποχρεη.

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ανετα,καλησπερα!!με λενε Αθηνα και γεννησα πριν απο 3 μηνες στο μαιευτηριο Ελενα.

Μεχρι να μεινω εγκυος πηγαινα και εγω σε γυναικολογο του Ιασω,αλλα μετα αλλαξα γνωμη και σκεφτηκαμε οτι και τα χρηματα ειναι παααρα πολλααα και γενικα το Ελενα και αλλα 2 δημοσια νοσοκομεια ειναι τα πιο αξιοπιστα.

Ετσι λοιπον η κουμπαρα μου που εχει γεννησει 2 φορες στο Ελενα,μου συστησε τον γυναικολογο της ο οποιος ειναι και αναπληρωτης διευθυντης στο μαιευτηριο.

Εμεινα πολυ ευχαριστημενη και ευχαριστω και το Θεο που ημουνα εκει γιατι το μωρακι μας ειχε καποιο προβλημα και εμεινε στη μοναδα η οποια ειναι και καλυτερη της Ελλαδας.

Σχετικα με τον γιατρο να ξερεις οτι οι γιατροι στα δημισια να νοσοκομεια δεν εχουν δικα τους ιατρεια.Μπορεις ομως να τους επισκεπτεσαι με ραντεβου τα απογευματα στα εξωτερικα ιατρεια του νοσοκομειου και η επισκεψη κοστιζει 60 ευρω.

Αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες η τα στοιχεια του γιατρου θα ειμαι στη διαθεση σου.

Σου ευχομαι με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!

line_flow_rose_beg_minie_time_1204174800_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μένα ο γιατρός μου είναι στο ΙΑΣΩ. Εκεί γέννησα την κόρη αλλά τώρα που θέλουμε δεύτερο δεν μπορούμε με τίποτα να πάμε στο ΙΑΣΩ λόγω κόστους. Μπορείς ΑΘΗΝΑ να μου στείλεις τα στοιχεία του γιατρού σου γιατί από τα δημόσια νοσοκομεία ροτιμώ το ΕΛΕΝΑ αλλά δεν ξέρω κάποιο γιατρό.

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας!

 

Είμαι σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης!

Μόλις χθες αποφάσισα να αλλάξω τον γιατρό που είχα γιατί πολύ απλά με έγραφε στα παλιά του τα παπούτσια λόγω της μεγάλης του πελατείας και έτσι τώρα ψάχνω από την αρχή για γιατρό που να ξεγεννάει σε Δημόσιο Νοσοκομείο (κατά προτίμηση στο Ελενα) αλλά να μπορεί να εξετάζει σε δικό του χώρο εκτός νοσοκομείου....

 

Είμαι στην 6η βδομάδα και ακόμη δεν έχω βρει γιατρό και αυτό με αγχώνει πολυ....σας παρακαλώ κάθε βοήθεια σας θα μου είναι πολύτιμη... :roll:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ανετα,καλησπερα!!με λενε Αθηνα και γεννησα πριν απο 3 μηνες στο μαιευτηριο Ελενα.

Μεχρι να μεινω εγκυος πηγαινα και εγω σε γυναικολογο του Ιασω,αλλα μετα αλλαξα γνωμη και σκεφτηκαμε οτι και τα χρηματα ειναι παααρα πολλααα και γενικα το Ελενα και αλλα 2 δημοσια νοσοκομεια ειναι τα πιο αξιοπιστα.

Ετσι λοιπον η κουμπαρα μου που εχει γεννησει 2 φορες στο Ελενα,μου συστησε τον γυναικολογο της ο οποιος ειναι και αναπληρωτης διευθυντης στο μαιευτηριο.

Εμεινα πολυ ευχαριστημενη και ευχαριστω και το Θεο που ημουνα εκει γιατι το μωρακι μας ειχε καποιο προβλημα και εμεινε στη μοναδα η οποια ειναι και καλυτερη της Ελλαδας.

Σχετικα με τον γιατρο να ξερεις οτι οι γιατροι στα δημισια να νοσοκομεια δεν εχουν δικα τους ιατρεια.Μπορεις ομως να τους επισκεπτεσαι με ραντεβου τα απογευματα στα εξωτερικα ιατρεια του νοσοκομειου και η επισκεψη κοστιζει 60 ευρω.

Αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες η τα στοιχεια του γιατρου θα ειμαι στη διαθεση σου.

Σου ευχομαι με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!

 

μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις και μένα τα στοιχεία του γιατρού?

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Jen. Το τελευταίο που χρειάζεσαι στην εγκυμοσύνη είναι το αγχος. Αυτό που ξέρω είναι ότι οι γιατροί που ανήκουν στο ΕΣΥ (όπως οι γιατροί του Έλενα) δεν επιτρέπεται να έχουν ιδιωτικό ιατρείο. Μόνο οι πανεπιστιμιακοί γιατροί επιτρέπεται να ιδιωτεύουν, όπως αυτοί στο Αρεταίειο ή στο Αττικο. Εγώ πάντως στο Αττικό που γέννησα έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Αν θέλεις πληροφορίες είμαι στη διάθεση σου.

Σου εύχομαι μια καλή κι ευχάριστη εγκυμοσύνη...

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην νομίζετε πάντως ότι και πρωί να πάτε, θα περιμένετε όλη μέρα. Εγώ στο Έλενα, του τηλεφωνούσα από την προηγούμενη για να μου πει αν έχει χειρουργείο, κανονίζαμε μία ώρα στο περίπου, και όταν πήγαινα εκεί, του τηλεφωνούσα πάλι και περίμενα στο γραφείο του το πολύ 10 λεπτά. Μη σου πω ότι αυτός ήταν και ένας λόγος που επέλεξα το νοσοκομείο, γιατί στους ιδιωτες γιατρούς που είχα πάει, περίμενα και 2 ώρες καμία φορά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να σου δωσω το ονομα του γιατρου μου οποιος ειναι στο Ελενα,ειμαι πολυ ικανοποιημενη και τον επισκεπτομαι στα απογευματινα ιατρεια.

Αν θελεις στειλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάτε για το Έλενα

 

Καλημέρα!

Η κοπέλα που κρατάει τον Κωστή μου είναι έγγυος στο 2ο παιδάκι της.

Στην πρώτη της γέννα είχε πολύ κακή εμπειρία από κάποιον γιατρό στο Αλεξάνδρα.

Τώρα, πρόκειται να γεννήσει στο "Έλενα" και ο γιατρός που την παρακολουθεί λέγεται Λιαργκόβας. Τον ξέρει καμία?

Η επιβάρυνση για να πας σε 2κλινο ή μονόκλινο αντί με τους πολλούς πόση περίπου είναι?

 

Ευχαριστώ! :D

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα με γιατρό του Ιασώ, μετά από αρκετή πίεση του άντρα μου κ των φίλων στα τέλη του 6ου μήνα πήγα και σε άλλο γιατρό. Το αποτέλεσμα είναι να φτάσω στο Αλεξάνδρα όπου μου έκανε καισαρική ένας υπέροχος άνθρωπος με απίστευτη ομάδα ( ειδικά η αναισθησιολόγος, η Αντιγόνη ). Δεν συστήνω ποτέ γιατρούς αλλά την οδοντίατρο και τον γυναικολόγο μου ( πλέον ) δεν θα είχα ενδοιασμούς να τους προτείνω. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολο το φορουμ.

 

Βρισκομαι στον 4ο μηνα της εγκυμοσυνης μου. Ο γιατρος που με παρακολουθουσε μεχρι τωρα συνεργαζεται με το Ιασω , αλλα δυστυχως οι τιμες ειναι απαγορευτικες για μενα. Ετσι λοιπον αποφασισα να γεννησω σε καποιο δημοσιο νοσοκομειο ( Αθηνα ) και φυσικα να βρω αλλον γιατρο.

Αυτο που ψαχνω ειναι να ειναι καποιος καλος γιατρος και να δεχεται επισκεψεις στο ιατρειο του και ο οποιος φυσικα δουλευει και σε καποιο δημοσιο νοσοκομειο, και οχι με ραντεβου στο νοσοκομειο που μπορει να περιμενεις ολη μερα.

Αν μπορουσατε να μου συστησετε καποιον θα σας ημουν υποχρεη.

 

Ευχαριστω πολυ.

Κανενας γιατρος νοσοκομειου δεν εχει ιατρειο,απαγορευεται! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο δικος μου γιατρος ειναι πανεπιστημιακος στο αλεξανδρα και εχει δικο του ιατρειο, επισης συνηθως εξασφαλιζει και μονοκλινο, ειναι ομως ακριβος, 2500 ο τοκετος και αυτα που παρεχει ειναι τα παραπανω, η μαια του δε βοηθα με τις ωδινες ουτε με το θηλασμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

θα ηθελα αν ξερετε, να μου πειτε αν υπαρχει γιατρος του Ελενα η του Αλεξανδρα με ιδιωτικο ιατρειο καπου στην αθηνα, κατα προτιμηση νοτια προαστεια.

Μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος,θα γεννησω σε δημοσιο μαιευτηριο, αλλα θα ηθελα να μπορω να επισκεπτομαι το γιατρο στο ιατρειο του.

Γινεται αυτο? δεν ειμαι σιγουρη βεβαια αν υπαρχουν γιατροι με δικα τους ιατρεια που να δουλευουν και σε δημοσιο.

Στο μαιευτηριο κλεινεις ραντεβου γενικα με καποιον γυναικολογο οταν πας πρωτη φορα, η ζητας συγκεκριμενα καποιον με το ονομα του?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου συστηνα το δικο μου αλλα μου δηλωσε οτι δεν προκειται να ξεγεννησει ξανα στο Αλεξανδρα αν και ειναι καθηγητης εκει......

 

Παντως αφου το κανει αυτος (εχει ιατρειο παραλληλα) το κανουν κι αλλοι......απλα δεν τους συμφερει και το αποφευγουν......

 

Επισης αυτοι οι γιατροι εχουν συνηθως τα ιατρεια του κοντα στο νοσοκομειο για πρακτικους λογους.....σχεδον κοιμουνται εκει....

 

 

Απο οσο ξερω στο Αλεξανδρα ζητας συγκεκριμενο γιατρο να σε παρακολουθει και κλεινεις ραντεβου στα απογευματινα ιατρεια......μια κοπελα που γνωριζα το εκανε.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα αν ξερετε, να μου πειτε αν υπαρχει γιατρος του Ελενα η του Αλεξανδρα με ιδιωτικο ιατρειο καπου στην αθηνα, κατα προτιμηση νοτια προαστεια.

Μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος,θα γεννησω σε δημοσιο μαιευτηριο, αλλα θα ηθελα να μπορω να επισκεπτομαι το γιατρο στο ιατρειο του.

Γινεται αυτο? δεν ειμαι σιγουρη βεβαια αν υπαρχουν γιατροι με δικα τους ιατρεια που να δουλευουν και σε δημοσιο.

Στο μαιευτηριο κλεινεις ραντεβου γενικα με καποιον γυναικολογο οταν πας πρωτη φορα, η ζητας συγκεκριμενα καποιον με το ονομα του?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

 

Ο δικός μου είναι στο Αλεξάνδρα, τον βλέπω στα απογευματινά ραντεβού της Τρίτης. Έχει και δικό του γραφείο αλλά δεν έχω πάει ποτέ εκεί. Μια χαρά βολεύει στο Αλεξάνδρα (το ιατρείο του στο Αλεξάνδρα δεν ειναι μεσα στο νοσοκομείο). Αν θες τηλ θα σου στείλω τα στοιχεία του

MG59.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Ax kai emena me endiaferei poly to 8ema! h prwrth genna mou htan sto mhtera, alla ola htan panakriba kai me ton giatro ok poly typika... twra psaxnw kati mallon sto elena pou mou exoun pei oti einai poly kala 'h sto alexandra pou gennh8hkame egw ki o aderfos mou...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εμένα με ρνδιαφέρει πολύ αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον πάνω από όλα καλό γιατρό, τώρα αν είναι και σε δημόσιο νσοκομείο ακόμα καλύτερα γιατί το Μητέρα και μας τα πήρε χοντρά και ταλαιπωρήθηκα πολύ και γενικά άστα να πάνε και από γιατρό και από όλα δεν είχα και την καλύτερη εμπειρία.

glitterfy071816980D37.gif 767d1f5390.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γειά σας και με το καλό οι εγκυμοσύνες σας! Ήμουν κι εγώ στο ψάξιμο για γυναικολόγο κι έτσι επισκέφθηκα 3. Έναν από το Μητέρα, έναν από το Έλενα κι έναν από το Αλεξάνδρας. Κατέληξα σε αυτόν από το Αλεξάνδρας, τον οποίο επισκέπτομαι σε απογευματινό μεν ιατρείο αλλά όχι στο χώρο του νοσοκομείου (σε ιδιωτικό ιατρείο σχετικά κοντά στο Αλεξάνδρας).

Είδα κάπως αργά τα μηνύματά σας και πιθανώς να έχετε ήδη καταλήξει αλλά εάν κάποια ενδιαφερέται ακόμη, πολύ ευχαρίστως να στείλω ό,τι πληροφορίες θέλει! :wink:

tcyDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...