Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πληροφορίες για την Τσιαούση Ιωάννα, γυναικολόγος


Recommended Posts

Εχει καμία τη γυναικολόγο Ιωάννα Τσιαούση??? Έχει γραφείο στον Πύργο αθηνών.. Θα με ενδιέφεραν οι απόψεις σας..

 

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι είναι καλή , εξηγεί τα πάντα λεπτομερώς και δε σε κάνει να νιώθεις άσχημα..

 

Αλλά θα ήθελα να ακούσω κι άλλες γνώμες?? Έχει γεννήσει ποτέ καμία με αυτή? Φοβάμαι ότι προγραμματίζει μόνο καισαρικές...Και πρέπει να είναι και ακριβή...(Μόνο με ιδιωτικά συνεργάζεται-νομίζω)

 

Βασικά δεν είμαι καν έγκυος αλλά μιας και είναι η γυναικολόγος μου και σκεφτόμαστε για παιδάκι ας μαζεύουμε σιγα- σιγά πληροφορίες...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες και όλους,

 

Θα ήθελα να ξαναθέσω το ερώτημα που είχε θέσει η φίλη πριν από αρκετό καιρό. Μήπως γνωρίζετε την εν λόγω γιατρό; Προσανατολίζομαι σε γυναίκα γυναικολόγο για πρώτη φορά και είδα τη συγκεκριμένη σε μία εκπομπή στην οποία, από το λίγο που μίλησε, μου φάνηκε σοβαρή και ενημερωμένη. Αλλά δεν μπορώ να είμαι και σίγουρη και έχω ήδη κάνει λάθος επιλογές σε γιατρούς.

 

Ακόμα και αν δεν έχετε προσωπική εμπειρία αλλά τη γνωρίζετε από μαρτυρίες τρίτων (δεν εννοώ βέβαια αναφορές στα ΜΜΕ καθώς απ' ότι είδα είναι η γιατρός της συντρόφου του Τσίπρα), θα το εκτιμούσα πολύ αν μου λέγατε.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

είναι η γυναικολόγος της αδελφής μου.

εγώ έχω πάει μια φορά μόνο που ο γιατρός μου έλειπε.

Μου άρεσε γιατί απαντά σε κάθε σου απορία εύκολα, απλά και με παραδείγματα.

Είναι πολύ ευγενική, νέα και φιλική.

Δεν ξέρω αν θα την επέλεγα για να γεννήσω (ίσως γιατί είμαι πολύ υπέρμαχος του φυσιολογικού τοκετού, ενώ για την ίδια δεν έχω την ίδια αίσθηση)

Φθηνή η επίσκεψή της αλλά απόδειξη δεν είδα χα χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Αυτό με τις καισαρικές το είχα ξανακούσει και δεν μου άρεσε ομολογώ.

 

Για την απόδειξη τώρα, εγώ έχω πλέον τροποποιήσει την ερώτηση που απευθύνω στους γιατρούς στο τέλος της επίσκεψης, από: "Τι σας οφείλω;" σε "Τι σας οφείλω...ΜΕ απόδειξη"; ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι η γυναικολόγος μου.

Εμένα μου φαίνεται άψογη σε όλα της.

Και μου εξηγεί τα πάντα όποτε την ρωτάω,

κ στην εξέταση είναι πολύ της λεπτομέρειας.

Νιώθω πολύ άνετα μαζί της, κ είναι σημαντικό αυτό.

Απόδειξη μου κόβει πάντα.

Την συστήνω με κλειστά μάτια, αν και σε λίγο καιρό που θα γεννήσω

θα έχω κ πιο ολοκληρωμένη εικόνα (αλλά εγώ τουλάχιστον δεν την αλλάζω)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ για την προσωπική μαρτυρία που όπως φαίνεται είναι και πολύ θετική. Όταν με το καλό γεννήσεις, και αν το θυμηθείς, ενημέρωσέ μας και για το πως ήταν στον τοκετό.

 

Μετά από αυτό που είδα στην TV και κυρίως μετά από αυτά που γράψατε, θα την επισκεφθώ σίγουρα. Γίνει δεν γίνει η σταθερή γιατρός μου, θα έχω μία προσωπική άποψη.

 

Με την ευκαιρία, αναρωτιέμαι αν υπάρχει τελευταία ένα "ρεύμα" προτίμησης γυναικών γυναικολόγων, κάτι που παλαιότερα δεν υπήρχε. Σαν να ήταν η γυναικολογία ειδικότητα κατ' αποκλειστικότητα των ανδρών. Μπορεί βέβαια να είναι και ιδέα μου.

 

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας και... Over-poulover (τί ωραίο nickname!) εύχομαι με έναν πόνο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την προσωπική μαρτυρία που όπως φαίνεται είναι και πολύ θετική. Όταν με το καλό γεννήσεις, και αν το θυμηθείς, ενημέρωσέ μας και για το πως ήταν στον τοκετό.

 

Μετά από αυτό που είδα στην TV και κυρίως μετά από αυτά που γράψατε, θα την επισκεφθώ σίγουρα. Γίνει δεν γίνει η σταθερή γιατρός μου, θα έχω μία προσωπική άποψη.

 

Με την ευκαιρία, αναρωτιέμαι αν υπάρχει τελευταία ένα "ρεύμα" προτίμησης γυναικών γυναικολόγων, κάτι που παλαιότερα δεν υπήρχε. Σαν να ήταν η γυναικολογία ειδικότητα κατ' αποκλειστικότητα των ανδρών. Μπορεί βέβαια να είναι και ιδέα μου.

 

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας και... Over-poulover (τί ωραίο nickname!) εύχομαι με έναν πόνο!

 

 

 

:D:D:D

 

Εννοείται ότι θα ενημερώσω κ θα γράψω την εμπειρία μου αλλά κ τις εντυπώσεις μου από τον τοκετό.Τόσο από την όλη διαδικασία, αλλά και

για την γιατρό.Ίσως σε κάποιες κοπέλες φανούν χρήσιμες οι εμπειρίες

της κάθε μιας μας..... :)

 

Όσο για το ρεύμα που λες, εν συντομία θα σου πω για να μην βγω εκτός θέματος, ότι κ εγώ στην αρχή ήθελα άντρα γιατρό.Δεν ξέρω γιατί, έτσι.

Όταν πήγα λοιπόν σε αυτόν που μου σύστησαν κ είδα πόσο @@@@ είναι,

έφυγα τρέχοντας και ήθελα να παω σε γυναίκα.Τελικά, είμαι τόσο ευχαριστημένη που δεν την αλλάζω με τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
:D:D:D

 

Εννοείται ότι θα ενημερώσω κ θα γράψω την εμπειρία μου αλλά κ τις εντυπώσεις μου από τον τοκετό.Τόσο από την όλη διαδικασία, αλλά και

για την γιατρό.Ίσως σε κάποιες κοπέλες φανούν χρήσιμες οι εμπειρίες

της κάθε μιας μας..... :)

 

Όσο για το ρεύμα που λες, εν συντομία θα σου πω για να μην βγω εκτός θέματος, ότι κ εγώ στην αρχή ήθελα άντρα γιατρό.Δεν ξέρω γιατί, έτσι.

Όταν πήγα λοιπόν σε αυτόν που μου σύστησαν κ είδα πόσο @@@@ είναι,

έφυγα τρέχοντας και ήθελα να παω σε γυναίκα.Τελικά, είμαι τόσο ευχαριστημένη που δεν την αλλάζω με τίποτα!!

 

over-poulover τελικά γέννησες με την κα Τσιαούση? Εάν επιτρέπεται φυσιολογικά ή με καισαρική?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...