Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χώρος για πάρτυ στην πάτρα


Recommended Posts

κοριτσάκια μου για μια ακόμη φορά θέλω τις ιδέες σας.. θέλω να κάνω πάρτυ για τα γενέθλια της μικρής μου και ακόμη δεν έχω σκεφτεί το χώρο.. θέλω κάτι διαφορετικό.. ένα ανοικτό μέρος, όχι απαραίτητα παιδότοπο, στον οποίο όμως να μπορούν τα παιδάκια να παίξουν αλλά οι γονεις να μην χρειάζεται να φεύγουν πολύ μακριά για να τα επιβλέπουν (βλέπε olympico).. έχω σκεφτεί το magiari (έτσι γράφεται?) στην αχαγια.. αλλά δεν με ικανοποιοιεί πλήρως.. ρίξτε καμια ιδέα please...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


έχω στο νου μου τους κλασικούς καλοκαιρινούς παιδότοπους όπως το αλαντίν και ο μύλος στα βραχνέικα ή το kingdom fun στο ρίο.Εξαρτάται και από το πόσα παιδάκια θα έχεις καλέσει αλλά πιστεύω αυτοί οι τρεις είναι καλές περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

έχω στο νου μου τους κλασικούς καλοκαιρινούς παιδότοπους όπως το αλαντίν και ο μύλος στα βραχνέικα ή το kingdom fun στο ρίο.Εξαρτάται και από το πόσα παιδάκια θα έχεις καλέσει αλλά πιστεύω αυτοί οι τρεις είναι καλές περιπτώσεις.

 

ευχαριστώ.. έλεγα μήπως κάποιος είχε και και καμια άλλη ιδέα γιατι μάλλον σε κάποιο από αυτά θα καταλήξω

Link to comment
Share on other sites

Λιονταρινα γεια σου!

 

Δε ξερω αν σε βολευει η περιοχη (Εγλυκαδα,κατω απο το στρατοπεδο του ΚΕΤΧ), αλλα υπαρχει ενα υπεροχο παρκο, περιφραγμενο, πολυ ωραια παιδικη χαρα, δεντρα, παγκακια, πολυ ωραια καφετερια μεσα και πολυ χωρο για παρκαρισμα. Parko cafe λεγεται αν θυμαμαι καλα. Η καφετερια εχει και κλειστο χωρο, εχει και ανοικτο απομονωμενο απο την παιδικη χαρα, αλλα και πολλα τραπεζια ακριβως στην παιδικη χαρα. Το παρκο ειναι δημοσιο. Η καφετερια ειναι ιδιωτικη. Δλδ, αν θες φερνεις και πραγματα απο το σπιτι σου, δεν ειναι υποχρεωτικο να κανονισεις κατι με την καφετερια (η οποια εχει και ποικιλιες κλπ κλπ)

 

Περνα ριξε μια ματια αν θες....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία εκεί που λέει η Active, συμφωνώ.

Δεν ξέρω που μένεις και αν σε βολεύει γιατί είναι εκτός Πατρών, αλλά θα σου έλεγα να δεις και τον Ιποκάμηλο. Ή τον Ιππικό όμιλο Πατρών στο Σανταμέρι(ελπίζω να το λέω καλά).

Πολύ ωραίος χώρος για πάρτυ, βαφτίσεις κλπ, απλά είναι λίγο μακριά, εκτός και μένεις προς τα εκεί.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μένω καστελόκαμπο.. ή ιπποκάμηλος είναι ωραιο μέρος έχετε δίκιο.. τον άλλο στο σανταμέρι δεν τον ξέρω.. θα ψάξω και θα σας πω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Ο ιππικός όμιλος δεν είναι εκεί που στρίβεις από την 111 για Χαλανδρίτσα στην διασταύρωση Κουρλαμπά? έφυγε για Σανταμέρι? αν ναι τότε είναι μακρυά και με σχετικά άσχημο δρόμο:cool:

Αυτό που γράφει η active δεν έχω πάει γιατί πέφτει μακρυά και άσχετα από εμάς αλλά το έχω ακούσει ως πολύ καλό;)

Το ολύμπικο γιατί δεν το προτιμάς? έχω πάει σε γενέθλια και ήταν πολύ καλά αν και είχε πάρα πολύ κόσμο...και είναι και κοντά σας.

 

Ένας χώρος που έχω να σου προτείνω εγώ καταπληκτικός για μικρούς και μεγάλους είναι το κτήμα Πρέβεδος στον Πρέβεδο (αν και αυτό είναι σχετικά μακρυά σας). Τεράστιος χώρος με γκαζόν, παιδική χαρά, αβαθή λιμνούλα, φαγητό αν θέλετε και γενικά πολύ εντυπωσιακό και φιλικό περιβάλλον για παιδάκια.

Link to comment
Share on other sites

Ε, τώρα με μπέρδεψες. Κουρλαμπά και πράσσινα αλογα!:D

Στην Βιομηχανική, περνάς μπροστά από τις φυλακές και συνεχίζεις ευθεία. Το Σανταμέρι είναι άσχετο??? Μπορεί να μπερδεύτηκα. Τι να πω.

Πάντως εμένα το olympiko δεν μου αρέσει για παιδότοπο. Γίνεται τέτοιος χαμός, που θεωρώ ότι είναι επικίνδυνο. Εκεί μέσα, χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα... Τουλάχιστον 2-3 φορές που πήγα εγώ. Και δεν ξαναπάω.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για το Σανταμέρι από τις φυλακές πας απλά εγώ έγραψα ότι ο ιππικός όμιλος δεν είναι εκεί;)

Για το ολύμπικο συμφωνώ...τα ίδια γράψαμε;)

Του κουρλαμπα είναι πιο πάνω από σένα...στα Δεμένικα δεν είπες μένεις? είσαι κάτω από μένα ακριβώς:D

Link to comment
Share on other sites

Α, ωραία, είμαστε και γειτόνισες λοιπόν.

Λοιπόν, καλά το είπα. Σανταμέρι. Αυτός που λες εσύ, έχει κλείσει, νομίζω από πρόπερσι!

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

λοιπόν πατρινά κοριτσάκια το πάρτυ μας τελικά το κάναμε στο azzur (κτήμα παναγιωτόπουλου) στο λαμπίρι.. μας έβαλε τραπεζάκια στο γρασίδι και τα παιχνίδια της παιδικής χαράς και περάσαμε φανταστικά.. το συστήνω ανεπιφύλακτα..

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο.

Το καινούργιο λες που άνοιξε πέρισυ?

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο.

Το καινούργιο λες που άνοιξε πέρισυ?

 

ναι. φέτος βέβαια το έχει φτιάξει περισσότερο και είναι φανταστικά.. εμείς εκεί πηγαίνουμε σχεδόν κάθε μέρα για μπάνιο πια..

Link to comment
Share on other sites

Α, ωραία ιδέα. Θα πάω και εγω μάλλον το Σάββατο. Μήπως έχει και κάνα παιδότοπο για τα παιδιά? Αυτό θα ήταν τέλειο!

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Καλησπέρα!

Σε 2 μήνες έχει η μικρή μου γενέθλια και θέλει πολύ να της κάνουμε πάρτυ. Πηγαίνει φέτος α΄δημοτικού.

Σκεφτόμαστε να κάνουμε τα γενέθλια σε παιδότοπο γιατί στο σπίτι δεν μας παίρνει ο χώρος (φαντάζομαι ότι εκτός απο τα παιδιά είναι λογικό να έρθουν και οι γονείς αφού είναι μικρούλια ακόμη). Είναι καμιά 20αριά στο τμήμα της και 8 ακόμη απο φίλους/ κουμπάρους.

Πήγαμε σήμερα και ρωτήσαμε σε έναν παιδότοπο και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό :shock::shock:

Δεν είχε πακέτο π.χ. τα 20-30 παιδιά μαζί με φαγητό...τα υπολόγιζε ως μονάδες...

Δεν ξέρω τι να κάνω. Υπολογίζοντας καμιά 35αριά παιδιά (γιατί δεν ξέρω αν θα φέρουν και αδερφάκια κτλ) και 50 μεγάλους μας βγαίνει 500 ευρώ (δίνοντας φαγητό μόνο στα παιδιά και στους μεγάλους καφέ με κέικ)!!!

Μας φαίνονται εξτρεμιστικά πολλά...το κακό είναι ότι στο σπίτι δεν χωράμε τόσοι άνθρωποι και μέσα στο χειμώνα δεν μπορούμε να κάνουμε πάρτυ σε έναν ανοικτό χώρο...

Έχετε καμιά ιδέα; Ξέρετε κανέναν οικονομικό παιδότοπο;

Ευχαριστώ πολύ!!!!

EVvep3.png6SUnp3.png

 

 

Αγάπες μου σας λατρεύω!

30.06.2011: Το αδελφάκι σας, το αστεράκι μου, πήγε στον ουρανό πριν ακόμα γεννηθεί...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ισως να σκεφτεις την λυση μιας ομορφης καφετεριας ησυχης αλλα διχως παιδοτοπο! Εχω παει σε παρτυ που δεν ειχε παιδοτοπο, αλλα ειχε φερει η μαμα επιτραπεζια παιχνιδια, βιβλια για την ηλικια των παιδιων και παιχνιδακια για μικροτερα παιδια. Ειχε κανει μπουφεδακι με τοστακια, κεικ, γλυκισματα σπιτικα και χυμους και παραγγελνοντας στην καφετερια κερασε οτι πηρανε οι καλεσμενοι (καφεδες ,αναψυκτικα και καμια μπυρα). Τα ειχε κανει Κυριακη πρωι.

Εμενα μου αρεσε και σαφως και εγω ετσι σκεφτομαι να κανω στα γεννεθλια του δικου μου παιδιου.

Και αντι για παιχνιδια, καλλιστα μπορουμε να φερουμε μια ανιματερ που δεν παιρνουν πολλα να τα απασχολησει κανα 2ωρο!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου!!!

Ναι, είναι ωραία ιδέα και σαφώς πολύ πιο οικονομική ;)

Και φυσικά έχεις δίκιο ότι μπορούμε να πάρουμε κάποιον animater για να τα απασχολήσει!!!

Ειλικρινά σε ευχαριστώ πολύ!

Θα ψάξω να δω κάποια ήσυχη καφετέρια που να μην τραβάνε τα μαλλιά τους οι ιδιοκτήτες όταν φύγουν τα 6χρονα!!!!!!

EVvep3.png6SUnp3.png

 

 

Αγάπες μου σας λατρεύω!

30.06.2011: Το αδελφάκι σας, το αστεράκι μου, πήγε στον ουρανό πριν ακόμα γεννηθεί...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...