Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Γκρρρρ.... μόλις είδα ότι στη Πειραιώς (έχω την webuy) χρεώνεσαι και τέλος για αλλαγή νομίσματος για εκτός ευρωζώνης χώρα!!! 2% επί του ποσού με μέγιστη χρέωση 6 ευρώ!!! Έλεος!!!! Βρήκαν ψωμί και σε αυτό επειδή αυξήθηκαν οι ιντερνετικές αγορές!!! Ξέρετε αν το κάνουν και άλλες τράπεζες (π.χ. Κύπρου?)??? Τα έχω πάρει μιλάμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγω παρηγγειλα τα extra φιλτρακια των 5,71!!!! Αλλα γιατι σε χρεωνει μτφ? Αφου ειναι super saver delivery?

Οσο για το αλμπουμ δεν ειναι ακριβως ψηφιακο, ειναι photobook...κι επειδη εχω βαφτιση το Σεπτεμβριο και εκλεισα φωτογραφο ηρθε και μου εδειξε τη δουλεια του η διαφορα νομιζω οτι ειναι στην ποιοτητα του χαρτιου...

Φαντασου οτι αυτο που πηρα απο το foto.com οι φωτογραφιες εχουν εκτυπωθει πανω σε φωτογραφικο χαρτι (οχι ιδιαιτερα παχυ) ενω το αλμπουμ που μου εδειξε ο τυπος ως δειγμα η σελιδα ηταν τουλαχιστον 250γρ. και εννοειται οτι το αλμπουμ ηταν πολυ μεγαλυτερο οπως αυτα των γαμων.

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παρηγγειλα τα extra φιλτρακια των 5,71!!!! Αλλα γιατι σε χρεωνει μτφ? Αφου ειναι super saver delivery?

Οσο για το αλμπουμ δεν ειναι ακριβως ψηφιακο, ειναι photobook...κι επειδη εχω βαφτιση το Σεπτεμβριο και εκλεισα φωτογραφο ηρθε και μου εδειξε τη δουλεια του η διαφορα νομιζω οτι ειναι στην ποιοτητα του χαρτιου...

Φαντασου οτι αυτο που πηρα απο το foto.com οι φωτογραφιες εχουν εκτυπωθει πανω σε φωτογραφικο χαρτι (οχι ιδιαιτερα παχυ) ενω το αλμπουμ που μου εδειξε ο τυπος ως δειγμα η σελιδα ηταν τουλαχιστον 250γρ. και εννοειται οτι το αλμπουμ ηταν πολυ μεγαλυτερο οπως αυτα των γαμων.

 

aggelomarios εγώ ετοιμάζω για πρώτη φορά photobook για να παραγγείλω από εδώ...

http://www.saal-digital.de/fotobuch/

Δυστυχώς είναι μόνο στα γερμανικά (όπως και το πρόγραμμά του)... δε ξέρω για ποιότητα χαρτιού (πάχος), αλλά πάντως έχει συνεχόμενες σελίδες όπως το άλμπουμ του γάμου μου (φλατ, δείχνουν πανοραμικές), και λέει ότι χρησιμοποιεί άλλης τεχνολογία εκτύπωση (με προστασία από UV για μεγαλύτερη διάρκεια ζωής και τέτοια) και ότι δεν τυπώνουν πάνω στο χαρτί αλλά το "εμφανίζουν" (belichted) που δε ξέρω τι ακριβώς σημαίνει:D... αριστερά έχει τα δικά του (echtfotobuch) και δεξιά τα κλασσικά (Herkömmliches Fotobuch).

Σε δυο τρεις μέρες θα κάνω την παραγγελία και θα σας πω μόλις παραλάβω... αν πάντως μείνω ικανοποιημένη, θα ζητήσω από τον φωτογράφο της βάφτισης μόνο cd με τα ψηφιακά αρχεία των φωτό... με τα λεφτά που είχα δώσει στο γάμο μου θα είχα κάνει 15 photobook...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσες παίρνετε το thermoscan της braun, θα μείνετε απόλυτα ικανοποιημένες. Για μένα, είναι μακράν η καλύτερη αγορά ως σήμερα.

Ειδικά αν έχετε μωρό, δε φαντάζεστε από πόση ταλαιπωρία θα σας γλυτώσει τις νύχτες που θα το θερμομετράτε χωρίς να το γδύνετε και να ξυπνάει.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tella απ' οτι διαβασα στο forum το συγκεκριμενο site ειναι πολυ καλο γιατι χρησιμοποιει διαφορετικο τροπο εκτυπωσης αλλα δυστυχως τα γερμανικα μου δεν ειναι και πολυ καλα...εως ανυπαρκτα μη σου πω!!!!!! Ετοιμαζομαι να παραγγειλω απο το tictacphoto που επισης εχει καλες κριτικες στο forum και -25% στην πρωτη παραγγελια...Αντε καλες μας παραγγελιες και να ανταλλαξουμε εντυπωσεις!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα maanton δεν μπορεις να φανταστεις ποσα θερμομετρα εχω παρει! Ο καλος θεουλης με φυλαξε και δεν πηρα αυτο με το laser που θερμομετρα απο αποσταση (γυρω στα 60 ευρα στο φαρμακειο) γιατι τελικα ειναι μαλλον μουφα...Λογω επαγγελματος (νοσηλευτρια ουσα) εμπιστευομαι απολυτα το κλασσικο υδραργυρικο αλλα λογω παιδιων θελω να αποφυγω τον υδραργυρο...οποτε κατεληξα στο ωτικο! (ε μετα απο τοοοοοοοοοοοσες αγορες ας δειξουμε και κατι χρησιμο στο συζυγο!!!)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσες παίρνετε το thermoscan της braun, θα μείνετε απόλυτα ικανοποιημένες. Για μένα, είναι μακράν η καλύτερη αγορά ως σήμερα.

Ειδικά αν έχετε μωρό, δε φαντάζεστε από πόση ταλαιπωρία θα σας γλυτώσει τις νύχτες που θα το θερμομετράτε χωρίς να το γδύνετε και να ξυπνάει.

 

 

και εγω αυτο εχω και ειμαι απο τις τυχερες που το πηρα μολις 20 λιρες :P αλλα εχω μια ανησυχια για το αν η θερμοκρασια ειναι οντως τοσο γιατι απο οτι εχω ακουσει αυτα τα θερμομετρα εχουν αποκλιση καποιους βαθμους σε σχεση με του υδραργυρου.....:?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω εγω τι εκανα στο γιο μου...καταρχην βαζαμε την πιπιλα 2 φορες και κατοπιν βαζαμε και το ηλεκτρονικο θερμομετρο...ποτε δεν ειχαν μεγαλη αποκλιση μεταξυ τους! Τωρα που πηραμε και το ωτικο μας βλεπω να παιρνουμε τη θερμοκρασια κανα μισαωρο μεχρι να βγαλουμε συμπερασμα! Παντως Ραννια συμφωνω μαζι σου...ΑΧΡΕΙΑΣΤΑ ΝΑ'ΝΑΙ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω αυτο εχω και ειμαι απο τις τυχερες που το πηρα μολις 20 λιρες :P αλλα εχω μια ανησυχια για το αν η θερμοκρασια ειναι οντως τοσο γιατι απο οτι εχω ακουσει αυτα τα θερμομετρα εχουν αποκλιση καποιους βαθμους σε σχεση με του υδραργυρου.....:?

Αναμφισβήτητα του υδραργύρου είναι τα καλύτερα αλλά δεν πωλούνται πλέον...

Στην αρχή και εμένα με προβλημάτιζε η τυχόν απόκλιση, αλλά πόσο απόκλιση μπορεί να έχει πιά; Και 2-3 δέκατα να έχει, δε νομίζω ότι είναι και τόσο φοβερό πρόβλημα μπροστά στο όφελος της ταχύτητας και άνεσης που προσφέρει.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Tella απ' οτι διαβασα στο forum το συγκεκριμενο site ειναι πολυ καλο γιατι χρησιμοποιει διαφορετικο τροπο εκτυπωσης αλλα δυστυχως τα γερμανικα μου δεν ειναι και πολυ καλα...εως ανυπαρκτα μη σου πω!!!!!! Ετοιμαζομαι να παραγγειλω απο το tictacphoto που επισης εχει καλες κριτικες στο forum και -25% στην πρωτη παραγγελια...Αντε καλες μας παραγγελιες και να ανταλλαξουμε εντυπωσεις!!!!

 

Σοβαρά υπάρχουν αναφορές στο φόρουμ :rolleyes::rolleyes: Ούτε που τις είδα!!! Ωραία ένα άγχος λιγότερο!!! Εγώ το βρήκα ψάχνοντας σε διάφορα τεστ σε γερμανικά site :-D!

Τελικά πριζώθηκα και το στέλνω τώρα το φώτομπουκ!!!

Πάντως άμα θέλεις μπορείς να κατεβάσεις το πρόγραμμα και αν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις (μοιάζει άλλωστε με τα διάφορα προγράμματα που υπάρχουν σε άλλα σάιτ)... δοκιμάζεις... :mrgreen:

Ωραίο πάντως φαίνεται και το tictacphoto!!! Θα περιμένω τις εντυπώσεις σου :D:D:D!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει από my-uk-mail.Τους έχω στείλει 3 email και μάλιστα τους είπα πως αν δεν μου απαντήσουν ως αύριο το μεσημέρι θα ζητήσω πίσω τα χρήματά μου. Πώς μετά να τους εμπιστευτείς και να συνεργαστείς μαζί τους; Κανένα άλλο παρόμοιο αλλά αξιοπιστο site γιατί επείγομαι να πάρω καθισματάκια αυτοκινήτου από τα mothercare της Αγγλίας

 

 

δε νομίζω ότι επειδή δεν εχουν απαντήσει ακόμα στα συγκεκριμένα mail σου αυτό τους κάνει αναξιόπιστους. Πολλές κοπέλες από εδώ έχουν χρησιμοποιήσει τις υπηρεσίες τους και έμειναν πολύ ευχαριστημένες. Από την εμπειρία μου θα σου πω πάντως ότι το να τους στέλνεις πολλαπλά mail δε βοηθάει. Το είχα κάνει κι εγώ και μου είχαν πει ότι αν δεν έχουν απαντήσει στο πρωτο σημαινει οτι ηταν λογω φορτου εργασιας και πως θα απαντησουν συντομα, οπως και εγινε.

Το εχουμε ψαξει αρκετα εδω στο forum για να καταλήξουμε στο συγκεκριμενο... Αν βρεις εσυ κατι αλλο που να το θεωρεις αξιοπιστο, ενημερωσε μας κι εμας, παντα μας ενδιαφερουν καινουργιες προτασεις!

 

Καλημέρα!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αυτα ειναι αυθεντικα? πως γινεται να ειναι τοσο φτηνα????:confused:

βρε παιδια τι εχει γινει τελικα με αυτο το ioffer.com ???

Υπαρχει κανεις που να εχει παραγγειθλει η να εχει καποια πληροφορια?

 

Βρηκα ενα μπουφαν που το ειχα δει στα χοντος περισυ 800 ευρω να πωλειται εκει προς 150:shock::shock::shock::shock::shock:

 

Σαφεστατα ειναι απομιμηση αλλα θα ηθελα να δοκιμασω την τυχη μου :confused::confused::confused:

 

γνωριζεται κατι???

Link to comment
Share on other sites

αν διαβάσεις μια δύο σελίδες πίσω θα ανακαλύψεις ότι έχουν παραγγείλει από εκεί άτομα κ η γνώμη τους ήταν άριστη. Λίγο διάβασμα είναι στα προηγούμενα ποστ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιποοοοοοοοοοοοοον τη βοηθεια σας!!!!!!!

ποια εχει ψωνισει απο αυτο το σαιτ?????

εδω και καιρο ψαχνω ενα κοντισιονερ της tigi που σημερα ανακαλυψα οτι ειναι discontinued δε ξερω για ποιο λογο.... ειναι το salon size 750ml και δυσκολευτηκα να το βρω διαθεσιμο (κ σε καλη τιμη φυσικα) τελικα το καλυτερο δυνατο που βρηκα ειναι αυτο εδω http://www.cheapsmells.com/viewProduct.php?id=9134

και επι της ευκαιριας θα παρω και ενα αρωμα που τοσο καιρο θελω.........

 

το προβλημα ειναι το εξης, οταν βαλω νομισμα λιρα αγγλιας βγαζει τοταλ μαζι με μεταφορικα 44.20 λιρες

ενω σε ευρω βγαζει 57.58

 

44.20 χ 1.20 (που συνηθως ειναι και λιγοτερο) = 53.04 ευρω!!!!!!!

αρα με συμφερει να βαλω τη παραγγελια σε λιρες και να κανει η καρτα μου τη μετατροπη σωστα????? 4,5 ευρω ειναι ποσο... μικρο αλλα ποσο.....

επισης αυτο που με ανυσηχει περισσοτερο ειναι οτι κατω απο τη παραγγελια μου λιγο πριν πατησω οκ να φυγει η παραγγελια βγαζει το εξης μυνημα ειτε βαλω ευρω ειτε βαλω λιρες..........

 

<<This order may be subject to Sales Tax. Whilst Guernsey is not part of the EU, it is part of the European Economic Area, therefore orders dispatched to EU countries are not liable for customs duties. Please be aware if any of these charges are levied they will not be reimbursed>>

 

τι εννοει ο ποιητης????????? θα πληρωσω κατι εξτρα για να το παραλαβω??? κατι για τη διαφορα του φπα υποψιαζομαι και δε μ'αρεσει........ οποια εχει παραγγελει απο αυτο το σαιτ αν μπορει ας βοηθησει!

 

ΥΓ αααα και πως ερχονται, με απλα ελτα???

 

 

δεν εχω παραγγειλει εγω αλλα το μνμ σου λεει οτι δεν θα πληρωσεις φορο.

οποτε μην φοβασαι για εξτρα...

νομιζω οτι ειχαν αναφερει τα κοριτσια οτι μπορεις να ζητησεις να σου ερθει συστημενο πληρωνοντας λιγο παραπανω.

 

λεει οτι ΔΕΝ θα πληρωσω customs duties (τελωνειο δηλαδη) αλλα λεει οτι πιθανον να πληρωσω sales tax που αποτι μπορω να καταλαβω λεει οτι εινια η διαφορα στο φπα... λεω εγω τωρα..... και προφανως δε θελω να πληρωσω παραπανω για να ερθει συστημενο, ετσι κι αλλιως τι θα κερδισω? παλι στη τυχη των ελτα θα πεσω....

 

Exw paraggilei ego, einai kalo kai grigoro. Alla ta aromata den mou aresan, den kratousan epanw mou (kai milaw gia arwmata pou foraw xronia). Ego pantws arwmata dev ksanapernw apo ekei. Twra ti sou leei to minima, poios kserei kallutera rwta tous (siggnwmi gia touw latinikous xaraktires alla den exw ellinika se auto to pc).

 

Nai erxontai me aplo ELTA

 

γιουλη δηλαδη λες οτι δεν ειναι τα αυθεντικα αρωματα???? ενα Burberry θελω να παρω.......... εσυ παρατηρησες αυτο με τις τιμες???? τι να κανω να το βαλω σε ευρω ή σε λιρες??????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

για πειτε οι ειδημονες του photobook.στο blurb.com μπορω να χρησιμποποιησω ελληνικη γραμματοσειρα η δεν θα μπορουν να τοδιαβασουν και να το εκτυπώσουν;

Ναι, μπορεις να χρησιμοποιησεις ελληνικη γραμματοσειρα :) .

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια μπορει καποια να με βοηθησει???????????? εχει καμια χρονο............ δε ξερω τι αλλο να κανω.............

ψαχνω αυτο εδω στη καλυτερη δυνατη τιμη (λογικο ε?)

http://www.cheapsmells.com/viewProduct.php?id=9134

 

 

στη τελικη να παρω μονο αυτο απο κει και το αρωμα απο αλλου???

 

και ερωτηση τωρα...............

να παρει κανεις τεστερ 100 μλ ή κανονικο αρωμα 50 μλ με την ιδια ακριβως τιμη??????????? απο fragrancex.com

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια puma παιδικά φθηνά που να κοιτάξω?

 

Άσχετο με ίντερνετ, αλλά εδώ και 3 ημέρες τα Glou και τα καταστήματα Puma έχουν βάλει στα πάντα 70% έκπτωση και έχουν και παιδικά παπούτσια, αλλά γίνεται πόλεμος! Εγώ δυστυχώς είχα ήδη αγοράσει 2 ζευγάρια λίγες ημέρες πριν με -50%.....

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

ααααα κοριτσια το ιδιο ακριβως συμβαινει και με το Feelunique

σε λιρες 19.50 (19.5 χ 1.2 = 23.40)

σε ευρω 24.38

 

μηπως τελικα πρεπει να επιλεξει ο καθενας το νομισμα της χωρας του?????????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...