Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπον ειμαι πολυ χαρουμενη κοριτσια. βρηκα πολυ ωραιες μπεμπε χαρτοπετσετες σε ενα συνοικιακο μαγαζακι εντελως τυχαια.θα παω να παρω και ροζ πιατακια και ειμαι ετοιμη. ξερετε τι θελω τωρα???πως μπορω να φτιαξω ετικετες για τα φαγητα του μπουφε??

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ειμαι πολυ χαρουμενη κοριτσια. βρηκα πολυ ωραιες μπεμπε χαρτοπετσετες σε ενα συνοικιακο μαγαζακι εντελως τυχαια.θα παω να παρω και ροζ πιατακια και ειμαι ετοιμη. ξερετε τι θελω τωρα???πως μπορω να φτιαξω ετικετες για τα φαγητα του μπουφε??

Μεσω word...αν τις εκτυπωσεις σε λιγο χοντρο χαρτι θα ειναι μια χαρα...

αλλιως παρε καρτες ετοιμες σε φυλλα...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια . οι σοκολατες με την βοηθεια της μαριας-την ευχαριστω παααρρααα πολυυυυ_τελειωσαν και εγιναν πολυ καλες. δεν ξερω ακομη αν θα βαλω δωρακι. το σκεφτομαι. θα ηθελα ιδεες διακοσμησης τωρα. tesera γιατι το λες αυτο???μονο ευχομαι να μην μου αρρωστησει το μπουμπουκακι , γιατι ξυπνησε με συναχι σημερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ κ εγώ παρακαλώ να έχω τις πολύτιμες συμβουλές σας; Ο Γιαννάκης έχει γενέθλια 3 Μάη. Θέλω να ρωτήσω επειδή αναφέρετε συνέχεια για μπόμπα τι είναι ακριβώς αυτό. Επίσης τι προτείνεται για πρόσκληση γενεθλίων;

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ κ εγώ παρακαλώ να έχω τις πολύτιμες συμβουλές σας; Ο Γιαννάκης έχει γενέθλια 3 Μάη. Θέλω να ρωτήσω επειδή αναφέρετε συνέχεια για μπόμπα τι είναι ακριβώς αυτό. Επίσης τι προτείνεται για πρόσκληση γενεθλίων;
μπομπα ειναι τοστακια που φτιαχνεις το ενα πανω στο αλλο και γινεται σαν πυργος,το τυλιγεις γυρω γυρω με αλουμινοχαρτο και το κοβεις το καθ υτοστακι τριγωνακι ωστε να μπορουν να παρουν το μισο
Link to comment
Share on other sites

οι ετοιμασιες προχωρανε!!!!να κανω μια χαζη ερωτηση???ειναι πρωι τα γενεθλια μας, ερχονται,σερβιρονται και μετα κοβεται η τουρτα???η πρωτα η τουρτα και μετα ολα τα αλλα????

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να την σβησουμε στις 13.15, την ωρα που γεννηθηκε αλλα μηπως ειναι λιγο αργα???το παρτυ ειναι στις 11. με απογοητευσαι παντως ο καιρος γιατι βρεχει συνεχεια κοριτσια!!!!και αποτι ειδα και στο ιντερνετ θα βρεχει και αυριο ολη μερα!!!και ηθελα να βγαλω τα μικρα και στο μπαλκονι να παιξουν λιγο-πηραμε ενα φουσκωτο σαν τσουλιθρα-και να βγουνε και καποιοι μεγαλοι για να ειμαστε πιο ανετα.εχω τυπωσει σημερα ζωγραφιες αλλα φοβαμαι μηπως βαρεθουν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απ'όσο θυμάμαι,πρώτα τρώνε τα διάφορα και μετά κόβουν την τούρτα.

Να την κόψεις την ώρα που θέλεις,ούτως ή άλλως,μέχρι να έρθουν όλοι,να πούνε καμιά κουβέντα,να φάνε κάτι,θα έχει περάσει η ώρα.

Καλά να περάσετε και να χαίρεσαι το παιδάκι σου!:D

Link to comment
Share on other sites

Kαλέ όπως σας αρέσει να κάνετε! Όπως σας βολεύει! Εμείς στα πρώτα μας γενέθλια κεράσαμε πρώτα ποτό ή αναψυκτικό και αφού μαζεύτηκαν όλοι, σβήσαμε το κεράκι μας. Είχαμε πει ώρα προσέλευσης γύρω στις 8 και σβήσαμε το κεράκι κατά τις 9 και κάτι. Μετά φάγαμε τα φαγητά και μετά από αρκετή ώρα σερβίραμε την τούρτα.

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το παρτυ εγινε με μεγαλη επιτυχια και πολυ θετικα σχολια. εκτος του καιρου , που μας τα χαλασε και εβρεχε συνεχεια!!- ολα ηταν υπεροχα. ο κοσμος αρχισε να ερχεται στις 11 και οι τελευταιοι φυγανε στις 4. τα παιδακια επαιξαν πολυ, χορεψαν, ζωγραφισαν. ο μπουφες εντυπωσιασε, οπως και οι σοκολατες . η τουρτα βγηκε παρα πολυ καλη, οπως και η διακοσμηση του σπιτιου. την παρασταση βεβαια εκλεψε η μικρη μου πριγκιπεσσα!!!η οποια επαιξε με ολους, χαριζε απλοχερα αγκαλιες και χαμογελα και χορευε συνεχως!!χαρηκε πολυ το παιδακι μου και εγω φυσικα ημουν πανευτυχης μεσα σε ολη αυτη την ατμοσφαιρα. θα προσπαθησω να βαλω και φωτο αργοτερα. αντε και του χρονου !!!σας ευχαριστω παρα παρα πολυ ολες για τις προτασεις, τις συμβουλες και τις ιδεες σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Αχ!

 

Λοιπόν εμείς θα έχουμε 14 παιδάκια.

Ηλικίες 3-6, μόνο 1 παιδάκι είναι 9, 1 παιδάκι 12 και 2 παιδάκια 1 χρονών.

Και περίπου 35 μεγάλους.

 

Το σαλόνι είναι μικρό, ενιαίο με την κουζίνα.

Το πάρτυ θα γίνει τέλος Μαρτίου, άρα στο τεράστιο μπαλκόνι αποκλείεται....

 

Το δωμάτιο της θα το κλειδώσω...!

 

Ναι δεν θέλω να το διαλύσουν...'Αλλο να ήταν ακι εκείνη μεγάλη και να έπαιζε μαζί τους...

 

Οπότε θα τα αμαλύσω στο σαλόνι αφού φυσικά βγάλω όλα τα έπιπλα!

Δεν ξέρω πως θα το κάνω, θα κολλήσω τους καναπέδες στον τοίχο και τα υπόλοιπα άγνωστο....

 

Πως θα απασχολήσω τόσα παιδιά;

Σκέφτηκα και κάποιον κλόουν....Και ας μην καταλάβει η μπέμπα, απλά θα βγάλουμε φωτογραφίες, θα απασχολήσει τα υπόλοιπα...Αλλά τα λεφτά πολλά....

 

Άλλες ιδέες;

Link to comment
Share on other sites

Αχ!

 

Λοιπόν εμείς θα έχουμε 14 παιδάκια.

Ηλικίες 3-6, μόνο 1 παιδάκι είναι 9, 1 παιδάκι 12 και 2 παιδάκια 1 χρονών.

Και περίπου 35 μεγάλους.

 

Το σαλόνι είναι μικρό, ενιαίο με την κουζίνα.

Το πάρτυ θα γίνει τέλος Μαρτίου, άρα στο τεράστιο μπαλκόνι αποκλείεται....

 

Το δωμάτιο της θα το κλειδώσω...!

 

Ναι δεν θέλω να το διαλύσουν...'Αλλο να ήταν ακι εκείνη μεγάλη και να έπαιζε μαζί τους...

 

Οπότε θα τα αμαλύσω στο σαλόνι αφού φυσικά βγάλω όλα τα έπιπλα!

Δεν ξέρω πως θα το κάνω, θα κολλήσω τους καναπέδες στον τοίχο και τα υπόλοιπα άγνωστο....

 

Πως θα απασχολήσω τόσα παιδιά;

Σκέφτηκα και κάποιον κλόουν....Και ας μην καταλάβει η μπέμπα, απλά θα βγάλουμε φωτογραφίες, θα απασχολήσει τα υπόλοιπα...Αλλά τα λεφτά πολλά....

 

Άλλες ιδέες;

 

Για το δωμάτιο, πολύ καλά κάνεις. Πάντα πρέπει να υπάρχει μια νησίδα τάξης και καθαριότητας μετά τη χαρούμενη αναστάτωση ενός πάρτι.

 

Αλλά πολύ δύσκολο το μίγμα ηλικιών. Τι μπορεί να κάνει ένας κλόουν εκτός από face painting; Τα τρίχρονα διασκεδάζουν με εντελώς διαφορετικό τρόπο από τα εξάχρονα... Και για τα παιχνίδια, τα 3χρονα κινδυνεύουν από τα μεγαλύτερα.

Αυτό που μπορώ να προτείνω είναι να κάνεις προβολή μια ωραία ταινία της Disney. Είναι το μόνο νομίζω που μπορεί να κρατήσει το ενδιαφέρον τόσο διαφορετικών ηλικιών μέσα σε διαμέρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα πρόγραμμα με κλόουν, baby clown λέγεται...

Είναι δηλαδή νεαρά άτομα και όχι μεγάλοι σε ηλικία και για αυτό κοστίζει 30 ευρώ + 15 ευρώ επειδή είμαι μακριά.

 

Δείτε τι μου πρότειναν:

 

Το πρόγραμμα για τις μικρές ηλικίες είναι ποτ πουρί και εμπεριέχει παραδοσιακά παιχνίδια (πχ περνά περνά η μέλισσα), λίγο κουκλοθέατρο, αφήγηση παραμυθιού, απλά ταχυδακτυλουργικά κόλπα, απλές κατασκευές με πλαστελίνες, ζωγραφική, face painting και μπαλονοκατασκευές.

 

Πως σας φαίνονται;

Link to comment
Share on other sites

θα σου απαντουσα οτι δε χρειαζεται να κανεις ολοκληρη μετακομιση ,για να κανεις ενα παρτυ και ποσο μαλλον την ηλικια αυτη.....Ναι θα μπορουσες να βαλεις στην ακρη ολα τα μικροαντικειμενα και τα υπολοιπα ασε τα στην κλοουν.εχω αναφερθει και παλαιοτερα σε σιγκεκριμενη αιτερια εαν θελεις να σου γραψω....οσο για αυτο που εγραψες δε το εχω ξανακουσει.εαν το κανεις γραψε μας και την τιμη και αν το κανεις γραψε εντυπωσεις στην διαθεση σου.;)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μετακομίσω τα έπιπλα αλλιώς 15 παιδάκια και 35 μεγάλοι περίπου θα είναι ο ένας πάνω στον άλλο...Αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου αυτό...

 

Το baby clown μου το είπαν από τα δελφινάκια...Το clown είναι κάτι σχετικό, αναφέρονται σε νεαρά άτομα και το ονομάζουν έτσι, μπορεί να φορέσει ότι θέλεις...

 

Μου άρεσαν και οι σφυριχτούλες που μίλησα με μία κυρία στο τηλ., πολύ καλή μου φάνηκε.

 

Και οι δύο μου είπαν ότι καλύτερα επειδή είναι μικρό και το μωρό αλλά και τα άλλα παιδάκια να ντυθεί πριγκίπισσα ή νεράιδα για να μην τρομάξει.

 

 

Στις σφυριχτούλες όταν είναι να κοπεί η τούρτα ο διασκεδαστής ντύνεται με ένα κοστούμι ολόσωμο όποιου ήρωα θες και πηγαίνει την τούρτα στο παιδάκι...Εδώ κοστίζει 60 ευρώ η ώρα και 75 η 1 1/2....Το σκέφτομαι...Από τα χρήματα είμαστε οκ γιατί θα της το κάνει δώρο η αδερφή μου η θεία του μωρού....Είναι κάτι ξεχωριστό μιά και τα χριστούγεννα γεμίσαμε παιχνίδια και το καλοκαίρι έχουμε τη βάπτιση και θα πάρει και άλλα...

 

Θα μου πείτε θα το θυμάταιl; Οχι βέβαια αλλά ελπίζω να δώσει έστω λίγη σημασία, όσο γίνεται να βγάλουμε φωτογραφίες και βίντεο....

 

Δεν ξέρω τι να διαλέξω από τα δυο....

Link to comment
Share on other sites

Να τα ξαναπω γιατί σας μπέρδεψα...

 

Αφήνω τα δελφινάκια

 

Είμαι άναμεσα στις σφυριχτρούλες με 60 την ώρα, 75 την 1 1/2 και 90 το 2ωρο. Δεν χρεώνουν άλλα για την απόσταση.

 

Το polyparty χρώνει 60 την ώρα και 85 το 2ωρο. Θα ήταν -10 ευρώ αν ήμουν πιο κοντά....

 

Και στα δυο θα ντυθεί νεράϊδα η κοπέλα απλά από τις σφυρ. την ώρα μόνο της τούρτας θα ντυθεί κάποιο καρτούν....

 

Κάποιο θα πάρω, θα μου το κάνει δώρο η αδερφή μου...

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ

θα γινουν 1 μαρτη(κανονικα 7 τα εχει ομως αλλα θα τα κανουμε 1 που εχει και ο αντρας μου γενεθλια και θελουμε να τα κανουμε μασκε πριν τη νυστεια) θεμα θα ειναι tinkerbell.εχω και μια φιλη μοδιστρα που θα της φτιαξει τη στολη της tinkerbell γιατι του εμπορειου δεν μ'αρεσουν..τα δωρακια των παιδιων ειναι καμβαδες που πανω εχω ζωγραφισει τον αγαπημενο παιδικο ηρωα του καθε παιδιου..της προσκλησεις της εχω επιμεληθει ιδιαιτερως και ειναι απλα εντυπωσιακες ειναι φτερα και μεσα γραφω κατι που εχω βγαλει εγω..!θα ανεβασω φωτογραφιες για ολα αυτα που εχω φτιαξει για να παρεται ιδεες. ραβδακια,καμβαδες,προσκλησεις,νεραιδοκαστρο,χωνακια για ποπ κορν και ζαχαρωτα κλπ κλπ .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...