Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ ΓΙΑ ΠΑΡΤΥ


Recommended Posts

Μήπως καμμια μανούλα έχει να μου προτείνει κανέναν όμορφο παιδοτοπο οπουδήποτε στην Αθήνα για να κάνουμε παρτυ στη μικρή μας?

Κατα προτίμηση να έχει και εξωτερικούς χώρους.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Μήπως καμμια μανούλα έχει να μου προτείνει κανέναν όμορφο παιδοτοπο οπουδήποτε στην Αθήνα για να κάνουμε παρτυ στη μικρή μας?

Κατα προτίμηση να έχει και εξωτερικούς χώρους.

Σας ευχαριστώ

 

Πίστεύω ότι ένας ωραίος παιδοτοπος για τώρα το καλοκαίρι είναι το Aqua e sole στον Άλιμο έχει & πισίνα & φουσκωτά,πολύ ωραίους χώρους. Επίσης μου άρεσε στο Μαρκόπουλο το Kwaba!!! :o;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μήπως καμμια μανούλα έχει να μου προτείνει κανέναν όμορφο παιδοτοπο οπουδήποτε στην Αθήνα για να κάνουμε παρτυ στη μικρή μας?

Κατα προτίμηση να έχει και εξωτερικούς χώρους.

Σας ευχαριστώ

 

Τελικα βρηκες με εξωτερικο χωρο?ψαχνω κ εγω για παιδικο παρτυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήλθε για άλλη μια χρονια η στιγμή του προβλαματισμού για το διπλό παιδικό πάρτυ (κορη 7 χρονών, γιος 5 χρονών). Πέρυσι έγινε στο σπίτι με 20 παιδάκια και με παιδαγωγό για απασχόληση. Ήταν πολύ καλα, αλλά πολύ κουραστικά και ήταν λιγα τα παιδιά. Φέτος θα έχω περίπου 30 παιδιά και 20 μεγάλους και ψάχνω χώρο, όπου θα πάω εγώ τα φαγητά, αλλα θέλω να παρέχει χυμούς, καφέδες (Κυριακή πρωί θα γίνει) και να είναι νότια προάστια. Έχει κανείς κάνει στο παίξε-γέλασε στην Αργυρούπολη να μου πει τιμές;Διάβασα και για την παραμυθοχώρα πιο κέντρο. Τι τιμές παίζουν εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Εγω χτες πηγα στο ηλιουπολις φαν παρκ.ανοιχτος χωρος με φιυσκωτσ τραμπολινο αν ενδιαφερεσαι..

 

μετα ειδα κ το λοκα στη ν.σμυρνη κ αυτο μου αρεσε αλλα για μεγαλυτερα παιδια.εμενα ειναι μικρουλης.

 

δες κ τον παιδοτοπο soccer.

 

Κ τελος το joyride στον αγ.δημητριο κ στο φλοισβο το volta fun park.

 

Εχει ακομα ενα με φουσκωτα 5Χ5.. μολις θυμηθω θα στον στειλω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, ήλθε για άλλη μια χρονια η στιγμή του προβλαματισμού για το διπλό παιδικό πάρτυ (κορη 7 χρονών, γιος 5 χρονών). Πέρυσι έγινε στο σπίτι με 20 παιδάκια και με παιδαγωγό για απασχόληση. Ήταν πολύ καλα, αλλά πολύ κουραστικά και ήταν λιγα τα παιδιά. Φέτος θα έχω περίπου 30 παιδιά και 20 μεγάλους και ψάχνω χώρο, όπου θα πάω εγώ τα φαγητά, αλλα θέλω να παρέχει χυμούς, καφέδες (Κυριακή πρωί θα γίνει) και να είναι νότια προάστια. Έχει κανείς κάνει στο παίξε-γέλασε στην Αργυρούπολη να μου πει τιμές;Διάβασα και για την παραμυθοχώρα πιο κέντρο. Τι τιμές παίζουν εκεί;

 

Ααα θυμηθηκα το superplay στον αλιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ωραία σε ευχαριστώ θα τα δω,γιατι τα δύο που ανέφερα μου φάνηκαν ακριβά, όταν για 20 παιδιά και 25 μεγάλους θέλουν απο 250 ως και 500 ευρώ!!!Στο παίξε -γέλασε δεν βρήκα διαθέσιμη την ημερομηνία που θέλω.Λέτε να καταλήξω σπίτι πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Φωφικο για πες τιμές για παραμυθοχώρα και τι προσφέρουν στην τιμή που σου έδωσαν?

δεν το ήξερα το χώρο, το έψαξα τώρα που το ανέφερες και μου άρεσε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, λοιπόν στην παραμυθοχώρα υπάρχουν προγράμματα είτε αποκλειστικά και για 20 περίπου παιδιά κοστίζουν 350 ευρώ και περιλαμβάνουν την απασχόληση των παιδιών με θεατρικό παιχνίδι, τοστάκι και χυμό και καφέ με κεικ για 20 περίπου μεγάλους, είτε στα πλαίσια των ομάδων που έχουν, αλλά είναι για λιγότερα παιδιά οπότε δεν με ενδιέφερε. Στα 500 ευρώ προσφέρει νομίζω τα ίδια αλλά περισσότερη ώρα η απασχόληση. Είναι πολύ ωραία, αλλά για μένα ακριβά. Αν σε ενδιαφέρει επικοινώνησε μαζί τους, είναι πολύ εξυπηρετικοί!Εγώ κατέληξα οτι θα το κάνω στο σπίτι, με κοπέλα που θα παίξει μαζί τους, ντόνατς απο Νάνου, κεκάκια δικά μου και χυμούς!!!Με τις τιμές για τις 2 τούρτες καραφλιασα, αφού στη γειτονιά μου (άνω Γλυφαδα) έχουν 14-16 ευρώ το κιλό χωρίς τα στολίδια και λέω να ρωτήσω και σε Ελληνικό και Αργυρούπολη.Ξέρει κανείς που θα βρω αυτά τα καρφωτά στην τούρτα μικρά στολιδάκια (δεντράκια, καραβάκια, ψαράκια κ.α) εκτός απο Jumbo;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ίσως καταστήματα τύπου Vefa's House να έχουν αυτά τα στολίδια.

μια ακόμη ερώτηση, τα 350 ευρώ, θυμάσαι για πόση ώρα απασχόληση αφορούσαν? γιατί αν είναι για μια ώρα είναι όντως πολλά τα χρήματα και τα παιδάκια δεν θα προλάβουν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σε ευχαριστώ θα τα δω,γιατι τα δύο που ανέφερα μου φάνηκαν ακριβά, όταν για 20 παιδιά και 25 μεγάλους θέλουν απο 250 ως και 500 ευρώ!!!Στο παίξε -γέλασε δεν βρήκα διαθέσιμη την ημερομηνία που θέλω.Λέτε να καταλήξω σπίτι πάλι;

 

εάν δεν βαριέσαι την κούραση και την φασαρία εγώ ψηφίζω πάντα το σπίτι!! και εγώ είχα κοιτάξει Αγία Παρασκευή και μου είχαν πει 480 ευρώ... το θεώρησα υπερβολή... τα "φαγητά" που δίνουν είναι κατεψυγμένα τυροπιτάκια κλπ.. μπούρδες δηλ.. το μόνο που αξίζει σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ότι τα παιδιά παίζουν στον παιδότοπο.... αν κάτσεις και το σκεφτείς βέβαια καλύτερα να πεις ότι τα πάω σε ένα παιδότοπο και τους πληρώνω την είσοδο και να μην το συνδυάσεις με πάρτυ.... και τον καφέ να πληρώσεις στους μεγάλους πάλι φτηνότερα θα σου έρθει.. δηλ. εάν σκεφτείς ότι η είσοδος είναι γύρω στα 5 ευρώ 20 επί 5 είναι 100 ευρώ η είσοδος για τα παιδιά και 3 ευρώ μέσο όρο ένας καφές για τους μεγάλους σου έρχεται 170 ευρώ μάξιμουμ.... με αυτά τα λεφτά σπίτι βέβαια φτιάχνεις ένα σωρό πράγματα σε φαγητό...

Link to comment
Share on other sites

Τα 350 ευρώ αν δεν με απατά η μνήμη μου ήταν για μιάμιση ώρα. elenip σίγουρα τα 200-220 ευρώ δεν τα αποφεύγεις, απλά με αυτά τα χρήματα να κάνεις ο.τι καλύτερο μπορείς!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ & εγώ με την elenip, προτιμώ χίλιες φορές το σπίτι. Τα καλύτερα γλέντια πάντα γίνονται στο σπίτι μας. Αν θέλεις το παιδί σου ,το πας μια με΄ρα με την φίλη σου & περνάει ζάχαρη...Γιατί στους παιδότοπους πληρώνεις πολλά όσο & να εχουν μειωθεί οι τιμές & εκει ειναι fast party όπως fast food. ΓΙΑΤΙ ??? κάθε μέρα έχουμε 'δεξίωση' σπίτι μας.????..ΟΧΙ μία φορά το χρόνο έχει το παιδί μου τα γεννεθλιά του...& ας γίνει το σπίτι ρημάδι. Τα σπίτια & τα έπιπλα μένουν ....εμεις φεύγουμε... χωρίς να έχουμε ευχαριστηθεί. Εγώ έτσι το έχω φιλοσοφήσει τουλάχιστον. Για σκεφθείτε το ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλά παιδιά έχουν δημιουργηθεί πάρα πολλοί χώροι. εγώ χαζεύοντας στο ιντερνετ βρήκα ότι υπάρχει και παιδικό μουσείο πειραμάτων.

 

http://www.mouseiopeiramaton.gr/

 

χρήματα να χεις και κάνεις ότι θέλεις. αν δεν έχεις όμως?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πείτε μου λίγο, οι τούρτες με γλάσσοβ απο πάνω (όχι σχέδιο) και cookies εσωτερικά με 14,5 ευρώ το κιλό σας φαίνεται λογική τιμη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες,

 

ήθελα να μοιραστώ την πρώτη μου εμπειρία για το πάρτυ σε παιδότοπο, του 3χρονου μου γιου μου. Καταρχήν σύγκρινα 3 κλειστούς παιδότοπους στην Ηλιούπολη. Κατέληξα στον παιδότοπο Karamel, στην πλατεία Σικελιανού.Να αναφέρω ότι δεν είχα ξαναπάει ποτέ πριν.Να ξεκινήσω από το μείζον ζήτημα της τιμής. 14 παιδάκια + 18 γονείς = 315? με όλα μέσα.Από προσκλήσεις μέχρι δωράκια για τα παιδιά.Χυμο + μπισκότα +Φαγητό στα παιδιά.Καφέ+κεικ+φαγητό στους γονείς.Τούρτα με απλή παρασταση(οχι παιχνιδια).Κεράκια.1 φωτό Α4.Μασκότ το Mickey για 30'.Facepainting.Παιχνίδι ice-hockey, χωρίς κέρμα.Μπαλόνια, κομφετι, θρόνο για τον εορτάζοντα και φυσικά φουσκωτό, παιχνιδοκατασκευή, ειδικός χώρος για τα πιο μωρά.Ενιαίος χώρος παιχνιδιών - τραπεζιών για γονείς.Μπαλκονάκι για τσιγάρο στον ίδιο όροφο.Νομίζω τα είπα όλα.Και πολύ σημαντικό - κοπέλες που ΠΡΟΣΕΧΑΝ τα παιδια.Εμάς ήταν και μικρά οπότε καταλαβαίνετε τι εννοώ πρόσεχαν.Εμεινα πολύ ικανοποιημένη, καθώς ήμουνα πολύ επιφυλακτική, γιατί δεν είχα ξαναπάει σε κλειστό παιδότοπο.Πήγα ξανά την Κυριακή το πρωί, και η φυλαξη ήταν το ίδιο καλή.σκεφτείτε ότι είχαμε ενα μωράκι 1 έτους , που το είχαμε στα χέρια και ήρθε και μας το πήρε και κάθισε μαζί του !!!Το συνιστώ ανεπιφύλαχτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πάει σε πάρτυ στο Karamel. Δεν είναι κακός αλλά δεν ξετρελάθηκα. Είναι μαζεμένος και μικρός οπότε για μικρές ηλικίες νομίζω πως πράγματι είναι ιδανικός. Για τη φύλαξη δεν έχω την ίδια άποψη αλλά είχα πάει πέρισυ οπότε μπορεί να έχει αλλάξει η κατάσταση. Με το φαγητό και πάλι δεν ξετρελάθηκα, ούτε και με την τούρτα. Όμως και αυτά είναι υποκειμενικά και θέμα γούστου. Κάτι που αρέσει σε μένα μπορεί να μην αρέσει σε κάποιον άλλο και το αντίστροφο. Για την τούρτα συγκεκριμένα δεν μου άρεσε το ότι ήταν σαν να έχουν τρίψει πουράκια ή γκοφρέτα για βάση και από πάνω είχαν απλώσει μια μους. Μου θύμιζε πολύ ετοιματζίδικο πράγμα, σίγουρα δεν μου άφησε την αίσθηση ότι την είχε φτιάξει ζαχαροπλάστης. Είχε μια απλή παράσταση (ΟΚ δεν χρειάζονται και υπερπαραγωγές) απ'ότι θυμάμαι.

 

Σε πάρτυ έχουμε πάει επίσης στη Μελήρα (είναι σε ένα εμπορικό κέντρο σε όροφο στην Ελ. Βενιζέλου στη Ν.Σμύρνη). Μεγάλος παιδότοπος, με παιχνιδοκατασκευή, φουσκωτό και ξεχωριστό χώρο για μικρότερα παιδάκια, τραπέζια μέσα και έξω για τους γονείς. Φαγητό έχει πάρα πολύ καλό (σκεφτείτε ένα καλό catering) και για τα παιδιά και για τους γονείς. Οι κοπέλες επίσης θεωρώ ότι είναι πολύ καλές αν θεωρήσει κανείς ότι πέρισυ πχ πήγαμε σε πάρτυ με 60 παιδιά και όχι μόνο δεν παλάβωσαν αλλά τα έβγαλαν πέρα άψογα μαζί τους. Επίσης υπάρχει και η δυνατότητα για ανιματερ/κλόουν. Δεν ξέρω τι τιμές έχει γιατί δεν έχω ρωτήσει αλλά τον θεωρώ μια πολύ καλή επιλογή.

 

Έχουμε πάει επίσης σε πάρτυ στο Παίξε-Γέλασε στην Αργυρούπολη. Τον θεωρώ πάρα πολύ ωραίο χώρο, ξεχωριστό, μια και πρόκειται για χώρο δημιουργικής απασχόλησης και όχι τον κλασσικό παιδότοπο με τα φουσκωτά. Φαγητό έχει επίσης πολύ καλό και για τα παιδιά και για τους μεγάλους. Δίνει και καλές και οικονομικές λύσεις που το θεωρώ πολύ καλό στην εποχή μας. Και εδώ υπάρχει η δυνατότητα για κλόουν/ταχυδακτυλουργό ή ακόμα και θέατρο σκιών! Έχει επίσης έναν πολύ όμορφο κήπο. Επίσης, αν θυμάμαι καλά, στα πάρτυ διαθέτει αποκλειστικά τον χώρο, αλλά επιβεβαιώστε το γιατί δεν είμαι απόλυτα σίγουρη.

 

Στα Β.Π. υπάρχει το Funmily, όπου έχουμε κάνει το πάρτυ των γενεθλίων της μικρής μας όταν έκλεισε τα δύο. Περάσαμε πάρα πολύ καλά, μικροί μεγάλοι, και κυρίως ξένοιαστα. Οι κοπέλες ήταν συνεχώς πάνω από τα παιδιά και στους εξωτερικούς και στους εσωτερικούς χώρους. Το φαγητό ήταν επίσης πολύ καλό, οι ενήλικες είχαμε ποικιλία κρεατικών (σουβλάκια, πανσέτες, λουκάνικα κλπ) και σαλάτες και τα παιδιά τα κλασσικά (κοτομπουκιές, μακαρονάκια, σπιτικά πατατάκια κοκ). Τούρτα είχαμε πάρει εμείς από τον Κωνσταντινίδη. Ο χώρος είναι πολύ ωραίος. Έχει εξωτερικό χώρο με παιδική χαρά και μικρό γηπεδάκι ποδοσφαίρου και τραπέζια για τους γονείς. Μέσα έχει χωρισμένο τον χώρο ανά δωμάτιο με διαδραστικά παιχνίδια (για πιο μεγάλα παιδιά), μια μικρή παιχνιδοκατασκευή, ένα χώρο με ξύλινη κουζίνα, μπακάλικο κοκ. Δεν θυμάμαι αν υπάρχει η δυνατότητα για κλόουν ή κάτι άλλο γιατί δεν το είχα ρωτήσει καν. Απ'ότι έχω μάθει, δεν έχουμε πάει ακόμα να το δούμε από κοντά, έχει φτιάξει και όμορφο χώρο εσωτερικά για τους μεγάλους.

 

Φέτος δεν έχουμε καταλήξει στο που θα κάνουμε το πάρτυ της μια και καταλήξαμε να το μεταθέσουμε για τον Νοέμβριο, αφού μετακομίσουμε. Όπως και να έχει θα σας ενημερώσω. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πίστεύω ότι ένας ωραίος παιδοτοπος για τώρα το καλοκαίρι είναι το Aqua e sole στον Άλιμο έχει & πισίνα & φουσκωτά,πολύ ωραίους χώρους. Επίσης μου άρεσε στο Μαρκόπουλο το Kwaba!!! :o;)

 

Απ' ότι καταλαβαίνω ψάχνοντας για χώρο για τη μικρή είναι ότι έπρεπε να είχαμε γεννηθεί καλοκαίρι. Όλα τα ωραία είναι για έξω!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...