Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΑΣΙΑΚΟΣ-ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ηθελα να ρωτήσω όσες είχαν τον Χασιάκο αν είναι καλος στις καισαρικές γιατί επιθυμώ να αλλάξω γιατρό....

 

φιλος μου γιατρος μου εχει πει οτι ειναι το καλύτερο νυστέρι της Αθήνας!!!

Μην τον αλλαξεις με τιποτα λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα.

Δεν ξέρω το λόγο που πρέπει να κάνεις καισαρική, αλλά να ξέρεις ότι πράγματι είναι πολύ καλός σε όλων των ειδών τους τοκετούς.

Όπως έχει γράψει και μια άλλη κοπέλα, είναι γιατρός για τα δύσκολα!

Εγώ απλά θα σε παραπέμψω στη θεμ. ενότητα ευχαριστίες, καταγγελίες κ.α στο θέμα φαν κλαμπ του κ. Χασιάκου.

Εκεί θα διαβάσεις αρκετές ιστορίες και έχε στο νου σου, ότι αν και εσύ το επιθυμείς και υπάρχουν και προϋποθέσεις, μπορείς να ζήσεις την εμπειρία του φυσιολογικού τοκετού.

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω όσες είχαν τον Χασιάκο αν είναι καλος στις καισαρικές γιατί επιθυμώ να αλλάξω γιατρό....

 

φιλος μου γιατρος μου εχει πει οτι ειναι το καλύτερο νυστέρι της Αθήνας!!!

Μην τον αλλαξεις με τιποτα λοιπόν!

 

Ευχαριτσω κοριτσια!

yogini εννοούσα οτι εχω αλλον γιατρό και σκέφτομαι να πάω στον Χασιάκο, απλά ήθελα πριν δυο πληροφορίες, η μια ηταν αυτή. Η αλλη ειναι αν θα ειναι εδω τον Αυγουστο, πιθανον να το μαθω αν παρω τηλ στο γραφειο του...

Link to comment
Share on other sites

Και Αύγουστος να είναι και 15 του μήνα να είναι και καύσωνα να έχει και χιονοθύελλα νΑ ρίξει, μην ανησυχείς πάντα εδώ θα είναι!

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια συγνώμη που ρωτάω πάλι αλλά πήρα τηλ και μου ειπαν αν εισαι καινούργια σε βλέπει πρώτα ο συνεργάτης του και τέτοια...δλδ υπάρχει περίπτωση στη γεννα να παρουσιαστεί αυτός ο «συνεργάτης» αντι του ιδιου;

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια συγνώμη που ρωτάω πάλι αλλά πήρα τηλ και μου ειπαν αν εισαι καινούργια σε βλέπει πρώτα ο συνεργάτης του και τέτοια...δλδ υπάρχει περίπτωση στη γεννα να παρουσιαστεί αυτός ο «συνεργάτης» αντι του ιδιου;

Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση μιλαμε για τον ΧΑΣΙΑΚΟ.απο την στιγμη που σε παρακολουθει ο ιδιος οτι κ να γινει την ωρα που θα γεννας θα ειναι εκει.Μην ανησυχεις κ οταν τον γνωρισεις θα νιωσεις σιγουρη για πολλα πραγματα με αυτον τον γιατρο διπλα σου.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια συγνώμη που ρωτάω πάλι αλλά πήρα τηλ και μου ειπαν αν εισαι καινούργια σε βλέπει πρώτα ο συνεργάτης του και τέτοια...δλδ υπάρχει περίπτωση στη γεννα να παρουσιαστεί αυτός ο «συνεργάτης» αντι του ιδιου;

Χωρίς να είμαι σίγουρη και να το παίξω ειδήμονας σε όλα, πιστεύω πως αυτό γίνεται μόνο και μόνο λόγω φόρτου εργασίας.

Με την τακτική αυτή, παραπέμπτει στο συνεργάτη του (εννοείται πως του έχει εμπιστοσύνη) καινούργια περιστατικά, με την ελπίδα πως θα κολλήσουν σε αυτόν.

Αν όμως επιμένει η κάθε γυναίκα, ότι θέλει τον κ. Χασιάκο ή αν είναι μια δύσκολη περίπτωση, τότε αναλαμβάνει εκείνος!

Όσον αφορά για τον τοκετό, μπορεί να γεννήσεις ταυτόχρονα με 2 άλλες γυναίκες, αλλά εκείνος θα είναι στη μέση και όποια προλάβει......!

Και στους 2 τοκετούς μου έτυχε κάτι παρόμοιο.

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με αγχώνει για να ειμαι ειλικρινης...κι αν εχει πανω απο 2 γυναικες; Κι αν η αλλη ειναι την ιδια ωρα στο Αρεταιειο; :shock:

Αχ το ξανασκεφτομαι τωρα, καλα που μου το ειπες.

Στο μεταξυ ακομα να με παρουν πισω για ραντεβου απο το ιατρειο του...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι ακριβώς θα σε άγχωνε? Γιατροί καλοί υπάρχουν παντού και κάθε μία μας έχουμε να εξιστορήσουμε πολλές ιστορίες για την ικανότητα τους.

Φαντάσου πως ο ίδιος είναι ένας γιατρός πολύ χαμηλών τόνων, χωρίς φρουφρού και αρώματα.

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με αγχώνει για να ειμαι ειλικρινης...κι αν εχει πανω απο 2 γυναικες; Κι αν η αλλη ειναι την ιδια ωρα στο Αρεταιειο;

Αχ το ξανασκεφτομαι τωρα, καλα που μου το ειπες.

Στο μεταξυ ακομα να με παρουν πισω για ραντεβου απο το ιατρειο του...

Γι' αυτό έχει και την μηχανή και αν τον δείς στον δρόμο μοιάζει με καμικάζι!

Τις περισσότερες ώρες είναι με την ποδιά του χειρουργείου και με το κράνος παραμάσχαλα!

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με αγχώνει για να ειμαι ειλικρινης...κι αν εχει πανω απο 2 γυναικες; Κι αν η αλλη ειναι την ιδια ωρα στο Αρεταιειο; :shock:

Αχ το ξανασκεφτομαι τωρα, καλα που μου το ειπες.

Στο μεταξυ ακομα να με παρουν πισω για ραντεβου απο το ιατρειο του...

Tην ωρα που γεννουσα εγω ειμασταν 4 δικες του εκει κ μας

καταφερε κ τις τεσσερις χωρις κανενα προβλημα.Αυτο που ξερω

εγω απο προσωπικη εμπειρια ειναι οτι ξερει κ την ωρα που θα γεννησεις

τις περισσοτερες φορες.Εμενα μου ειπε πρωτη θα ξεμπερδευεις κ ετσι

εγινε.Οτι κ να γινει την ωρα που θα γεννας θα ειναι εκει.Οσο για το ραντεβου καλυτερα να παρεις τον ιδιο στο κιν για να κανονισετε,μην περιμενεις απο τα κοριτσια,λογο φορτου εργασιας.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω το κινητο του, για πρωτο ραντεβου δλδ δεν εχει μια γραμματεα να κλεισει ραντεβου; Και πως εχει καινουργιες πελατισσες με αυτον τον τροπο, μονο από γνωστο που ειχε το νουμερο του; :(

Αν το εχετε μου στελνετε πμ;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θα σε άγχωνε? Γιατροί καλοί υπάρχουν παντού και κάθε μία μας έχουμε να εξιστορήσουμε πολλές ιστορίες για την ικανότητα τους.

Φαντάσου πως ο ίδιος είναι ένας γιατρός πολύ χαμηλών τόνων, χωρίς φρουφρού και αρώματα.

 

Είναι προφανές ότι έχουμε απλώς διαφορετική αντίληψη. Εγώ τον συγκεκριμένο δεν τον ξέρω, ούτε και είπα πως όλος αυτός ο ντόρος έχει δημιουργηθεί από εκείνον. Είπα ότι το να έχει 4 τοκετούς ταυτόχρονα με αγχώνει. Και συγκεκριμένα, όχι απλά με αγχώνει, με τρομάζει. Μακάρι ο άνθρωπος να είναι τόσο σούπερ και να τα προλαβαίνει όλα και όλες με μαεστρία. Δεν είπα στη Λίζα να μη τον επιλέξει. Είπα ότι εγώ δεν θα τον επέλεγα!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι προφανές ότι έχουμε απλώς διαφορετική αντίληψη. Εγώ τον συγκεκριμένο δεν τον ξέρω, ούτε και είπα πως όλος αυτός ο ντόρος έχει δημιουργηθεί από εκείνον. Είπα ότι το να έχει 4 τοκετούς ταυτόχρονα με αγχώνει. Και συγκεκριμένα, όχι απλά με αγχώνει, με τρομάζει. Μακάρι ο άνθρωπος να είναι τόσο σούπερ και να τα προλαβαίνει όλα και όλες με μαεστρία. Δεν είπα στη Λίζα να μη τον επιλέξει. Είπα ότι εγώ δεν θα τον επέλεγα!

Συγνώμη ,αν σου φάνηκα επιθετική, αλλά απλά πράγματι δεν είχα καταλάβει τι σε άγχωνε! :?

Άλλωστε, δεν γίνεται συζήτηση χωρίς την ανταλλαγή διαφορετικών απόψεων και αντιλήψεων!

Ελπίζω να μη δημιουργήθηκε καμία παρεξήγηση, αλλΆ αν όντως υφίσταται κάτι τέτοιο, εύχομαι η απάντηση μου να την έλυσε.

Μια παρέα είμαστε, με διαφορετικούς τρόπους σκέψεις! :lol:

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ο Χασιάκος για πρώτο ραντεβού σε στέλνει στον συνεργάτη του ο οποίος είναι εξέχων επιστήμονας και μετά από την αυχενική διαφάνεια σε βλέπει και ο ίδιος. Δεν είναι ακριβοθώρητος απλά έχει πολλές εγκυμονούσες να παρακολουθεί. Είναι και μέτοχος στο ΕμβρυοArt οπότε πρέπει να μπορεί να ελέγχει κάπως τον χρόνο του. Στο πρώτο μας παιδί έμεινε όλο το βράδυ στο Αρεταίειο καθώς ήταν δύσκολος ο τοκετός και το εκτιμώ πάρα πολύ αυτό. Ο άνθρωπος έχει 4 κόρες και τις βλέπει μόνο το πρωϊ της Κυριακής....τι να λέμε τώρα. Όλη η Αθήνα σε αυτόν πάει! Εγώ του έχω εμπιστοσύνη και τον συμπαθώ ιδιαιτέρως.

vbDMp3.png

ZtkQp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΓΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!ΓΝΩΡΗΣΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΔΗΜΗΤΡΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΣΑΝ ΚΙ' ΑΥΤΟΝ.ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ !ΗΜΟΥΝ 27 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑ Σ'ΑΥΤΟΝ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΟΤΑΝ ΑΛΛΟΙ ΕΓΕΓΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ!ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΛΙΓΟ !ΑΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΓΚΥΟΥΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΟΣΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ!ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΛΑ!

dev040pp___.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Όλοι οι Μαιευτήρες-Γυναικολόγοι είναι καλοί στην καισαρική τομή!

 

Κατά τη διάρκεια της Ειδικότητάς τους κάνουν εκατοντάδες!

 

Αν δεν ήταν καλοί δε θα έπαιρναν Τίτλο Ειδικότητας μετά από εξετάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θέλω να ρωτήσω εγώ είναι...μιας και είναι γιατρός μου και το θέμα θα του το ανοίξω την Παρασκευη που έχω ραντεβού για τον υπερυχό μας....

 

Αν του ζητήσω εγώ καισαρική γιατι εγώ το θέλω....θα δεχτεί? ή θα μου πεί όχι ????

 

Θέλω να πω καισαρική κάνει μόνο σε κατεπειγουσες περιπτώσεις???

Link to comment
Share on other sites

Αν το επιθυμείς, κανονικά δεν μπορεί να σου αρνηθεί. Ισως να προσπαθήσει να σε μεταπείσει, ειναι δικαίωμα σου να γεννήσεις με όποιο τρόπο επιθυμείς απο τη στιγμή που δεν υπαρχει κίνδυνος για σενα και το μωρό φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν του ζητήσω εγώ καισαρική γιατι εγώ το θέλω....θα δεχτεί? ή θα μου πεί όχι ????

 

Αν είναι σωστός Ιατρός θα αρνηθεί να σου κάνει καισαρική έτσι, στην ψύχρα, γιατί δε θα έχεις Μαιευτικές Ενδείξεις σύμφωνα με τις Διεθνείς Οδηγίες.

 

Μπορεί πάντα, βέβαια, να υπογράψει ψευδώς οτι έχεις Κύηση Υψηλού Κινδύνου και να σου κάνει την καισαρική...

 

Αυτό όμως, δείχνει πολλά για το χαρακτήρα του, την Ιατρική Ηθική του, και την αγάπη του για το χρήμα!:-(

 

Αν το κάνει, παρακαλώ ενημέρωσε τα μέλη του http://parents.org.gr για να ξέρουν σε ποιον πηγαίνουν!:rolleyes:

 

Αλλά τι φοβάσαι? Τον πόνο? Να ξέρεις πως με τις νέες μεθόδους αναλγησίας δεν πονάς πια καθόλου!

 

Τα αίματα? Με την καισαρική τομή, η γυναίκα χάνει, κατά μέσο όρο, διπλάσιο αίμα!

 

Τη θέα του Ιατρού να βάζει τα δάχτυλά του μέσα σου? Μπορείς να ζητήσεις να σου φέρουν παραβάν!

 

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί επιμένεις στην εκτέλεση καισαρικής τομής χωρίς σοβαρό Ιατρικό λόγο!

 

Θέτεις σε αυξημένο κίνδυνο έτσι τον εαυτό σου...

 

Ξανασκέψου το.

 

Καλή λεφτεριά.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω βουβονοκοιλες και υπάρχει κινδυνος να πεταχτουν έξω μετά τον ΦΤ....Αν συμβεί αυτο θα πρέπει να μπω αμεσα για χειρουργείο των κοιλών.....

 

Αυτο σημαίνει ότι μετά θα είμαι σε 3 μηνη ακινησια και να μην σηκώνω ούτε 1 κιλό βαρος....Πως θα σηκώνω τον νεογεννητο μπεμπη μου και γενικώς πως θα τον περιποιούμαι?? απο το κρεβάτι???

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω βουβονοκοιλες και υπάρχει κινδυνος να πεταχτουν έξω μετά τον ΦΤ....Αν συμβεί αυτο θα πρέπει να μπω αμεσα για χειρουργείο των κοιλών.....

 

Αυτο σημαίνει ότι μετά θα είμαι σε 3 μηνη ακινησια και να μην σηκώνω ούτε 1 κιλό βαρος....Πως θα σηκώνω τον νεογεννητο μπεμπη μου και γενικώς πως θα τον περιποιούμαι?? απο το κρεβάτι???

 

Κορίτσι μου γέννα με τον τρόπο που σε κάνει να αισθάνεσαι ασφαλής.;)

 

Στο forum θα βρεις γυναίκες φανατικές με τον ΦΤ και άλλες φανατικές με την ΚΤ. Η κάθε γυναίκα είναι ελέυθερη να επιλέξει τον τρόπο που θέλει να γεννήσει χωρίς τύψεις... Όλες είμαστε το ίδιο μάνες!!!Είτε πονούσαμε 5,6,7,8,9,10 ώρες, είτε γεννήσαμε μέσα σε 15 λεπτά. Προς Θεού!!!

Για μένα αν ένας γιατρός δει μια πάρα πολύ φοβισμένη γυναίκα, που τρέμει και μόνο στην ιδέα του ΦΤ, ανεβάζει παλμους, κοντεύει να λιποθημήσει και την "πιέσει" να γεννήσει φυσιλογικά γιατί έτσι "πρέπει"... είναι πολύ βλάξ!!!

 

Σε ότι αφορά τον Χασιάκο, έχω ακούσει και εγώ καλά λόγια, αλλά με προβλημάτισε το γεγονός ότι η μαμά μου έκλεισε ραντεβού μαζί του, πολύ καιρό μετά την πρώτη της κληση στο ιατρείο του. Το φοβερό είναι ότι της κλείσανε το ραντεβού στις 8:45 το βράδυ... και στις 11:45 της είπανε να περιμένει τουλάχιστον έως τις 12:30 :roll::shock: γιατί υπήρχαν πολλά ραντεβού σε εκκρεμότητα... Έλεος!!!Είπαμε να περιμένεις σε έναν γιατρό, αλλά όχι και έτσι και ΟΧΙ τέτοιες ώρες!!!Εννοείται νευρίασε και εκείνη και η θεία μου που είχαν πάει μαζί για test ΠΑΠ... Τους είπαν να τους κλείσουν νέο ραντεβού (και πάλι μετά από καιρό) αλλά φυσικά αρνήθηκαν και είπαν πως είναι απαράδεκτο να μην υπάρχει ένα "ταβάνι" στην πελατεία του κάθε γιατρού... Δηλάδη αν πάνε 1.000.000 γυναίκες, θα εξυπηρετεί 1.000.000 γυναικές???Αν δεν μπορείς να εξυπηρετήσεις ρε άνθρωπε τι κλείνεις τόσα ραντεβού??? :shock:

I LOVE LOVE LOVE MY LOVEs!!!

kk3v338aind9kxn9.png

 

kk3v94dfbst5o12x.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...