Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΙ ΦΥΛΛΟ ΕΙΝΑΙ???


Recommended Posts

Γεια σας...!!!

 

Εχω πολυ αγωνια τι θα ειναι?? και αν θα φενεται..φενεται????

 

Φυσικα γερο να ειναι το μπεμπεκι μου...!!!

 

οποια ξερη να μου πει..λενε οτι αν ειναι κοριτσι δεν φενεται στο τεταρτο αλλα στο πεμπτω?? αληθεια????

 

Δεσποινα ...Μπεμπακι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δέσποινα μπεμπάκι????? κάτσε καλά ε????????????Ξέρεις εσύ....Ναι, εγώ νομίζω οτι το αγόρι θα φανεί τον 11ο μήνα.... τι λές?χιχιχιχιχ :lol::lol::lol:

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα εγώ ακόμη δεν το έχω δει το φύλο, ο γιατρός λέει στον β επιπέδου που θα γίνει σε πέρίπου 2 εβδομάδες.Πάντως δεν είναι σίγουρο, θα πρέπει αρχικά το παιδί να είναι σε βολική στάση για να φαίνεται και μετά κατά δεύτερον πολλοί γιατροί κάνουν λάθος μέχρι και τελευταία στιγμή, σου λένε αγόρι και μετά κορίτσι και το αντίστροφο. Πάντως εγώ ειλικρινά δεν το σκέφτομαι, αν και μου το ρωτάνε όλοι οι γύρω μου, γερό να ναι κι ότι θέλει ας είναι το ζουζούνι μου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη τη δευτερη εγκυμοσυνη ο γιατρος το ειδε στις 16 εβδομαδες και μας ειπε αγορι.Το ξαναειδε στις 19 και στις 21 στον μεγαλο υπερηχο επιβεβαιωθηκε.Παντως να ξερεις τα αγορακια τα βλεπουν πιο συντομα αλλα καμια φορα μπορει να ξεγελαστει ο γιατρος και να δει αγορι ενω ειναι κοριτσι.Οποτε καμια φορα οι γιατροι αν και βλεπουν τι ειναι δεν το λενε πολυ νωρις,γιατι μπορει να αποδειχτει αλλο φυλο στην πορεια....

 

Με το καλο οτι κι αν ειναι το μωρακι σου...

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ο γιατρος μου ειδε οτι το μωρο μου ηταν αγορακι καθως κλεισαμε το πρωτο τριμηνο.

Σιγουρα φαινεται το φυλο του μωρου σου.Απλως οι περισσοτεροι γιατροι το κρατουν μεχρι το β επιπεδου που το επιβεβαιωνουν.

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το καριτσάκι μου το είδαμε στο β επίπεδο, το οποίο το έκανα στην 24 εβδομάδα :lol::lol: στην 22η μου είχε πει ότι μάλλον είναι κορίτσι :D:D

με το καλό!!

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στη 12η εβδομάδα που έκανα την αυχενική είπε ο γιατρός ότι έχει πολύ καλές πιθανότητες να είναι αγόρι. Στην 17η εβδομάδα η γιατρός είδε στο ιατρείο της που πήγα για υπέρηχο ότι θα είναι κορίτσι (το είπε με βεβαιότητα). Όταν με ρωτάνε λέω ότι δεν ξέρουμε το φύλο ακόμη, τουλάχιστον μέχρι να το επαληθεύσω στον υπέρηχο β επιπέδου που έχω την άλλη εβδομάδα. Πιο πολύ αγωνία έχει η μαμά μου που της έχουμε πει ότι αν είναι κοριτσάκι θα της δώσουμε το όνομά της. Το ένστικτό μου από την αρχή μου έλεγε ότι θα είναι κοριτσάκι. Συζητάγαμε με τον άντρα μου για το φύλο, όταν ήμουν ακόμη στον 2ο και κάναμε μπάνιο στη θάλασσα και βρήκαμε στην παραλία ένα πολύ μικρό κουκλάκι που ήταν κοριτσάκι.

Πιστεύω ότι μέχρι τη β επιπέδου οι γιατροί μπορεί να κάνουν και λάθος, καμιά φορά και στη β επιπέδου. Υπάρχουν κάποιες τέτοιες περιπτώσεις στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ για τη διπλοεγγραφή. Κόλλησε ο υπολογιστής και δεν ήξερα ότι είχε καταχωρηθεί. Ξέρω πώς να αλλάξω το περιεχόμενο του κειμένου, αλλά δεν ξέρω πώς να σβήσω το δεύτερο μήνυμα. Υπάρχει η δυνατότητα να σβήσω το μήνυμά μου που μόλις έχει καταχωρηθεί;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμείς στο τέλος του πρώτου τριμήνου είδαμε ότι είναι κοριτσάκι. Βέβαια η γιατρός κράτησε και μια επιφύλαξη.... Στον μεγάλο υπέρηχο απλά το επιβεβαιώσαμε.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

εμένα το δικό μου το μπισκοτάκι φάνηκε στον 5ο μήνα. Στην άρχή όλοι μου λέγανε κορίτσι είναι με την κοιλιά που έχεις και με το πόσο έχεις γλυκάνει κλπ. Ξερεται τώρα ο κάθένα το μακρύ του και το κοντό του. Τελικά είναι αγοράκι.

Το βασικότερο απο όλα για μένα είναι ένα ΓΕΡΟ ΜΩΡΟ και τίποτε άλλο. :P

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με δουλεύουν όλοι, μέχρι και πριν την προηγούμενη δευτέρα είχα ακούσει και τους τρεις συνδυασμούς, δηλαδή: αγόρι αγόρι, κορίτσι κορίτσι, αγόρι κορίτσι, γιατί είναι δίδυμα σε διαφορετικούς σάκους. Πάντως ο γιατρός που μου κάνει τους μεγάλους υπερήχους μου είπε ότι περιμένω ένα κορίτσι κατά 90% και ένα αγόρι 100%. Θα δείξει. Θα κάνω αργούτσικα το β' επιπέδου, 5 1/2 μηνών, αλλά τότε θα είμαι σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites

Στην 16η εβδομάδα, ο γιατρός μας είπε ότι θα αποκτήσουμε έναν μπέμπη!...και όπως αποδείχτηκε και από τους επόμενους υπερήχους, έπεσε μέσα!

πιο πριν, δεν τον είχαμε ρωτήσει, γιατί φοβόμασταν την πιθανότητα λάθους....

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ το πρωτοείδα στην αυχενική (13η εβδομάδα νομίζω ήταν) και μέχρι τώρα δείχνει να επιβεβαιώνεται η υπόθεση του μπέμπη! Οπότε το πήρα απόφαση και σήμερα ενημέρωσα και το τικεράκι. :)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις το μάθαμε στην 19η εβδομάδα που εφαγα μια αεροπλανική τούμπα και πήγαμε για επειγον υπερηχο... Και μου λέει ο γιατρός: 'Μια χαρα είναι η κορούλα σου μην ανησυχείς"" Και κλάααααμα η κυριιια.... (Σαν τρελή ηθελα κόρη....)

Link to comment
Share on other sites

Η αγωνία συνεχίζεται... Μετά από την αυχενική στη 12η εβδομάδα όπου είπε ο υπερηχογραφιστής ότι είναι μάλλον αγόρι, έναν υπέρηχο στη 17η εβδομάδα όπου η γιατρός είδε κορίτσι στον υπέρηχο, κάναμε και τη β επιπέδου στην 22η εβδομάδα, όπου το μωρό ήταν οκλαδόν και στριφογύριζε και δεν μπορούσε να καταλάβει ο γιατρός το φύλο. Τώρα αναμένουμε τον επόμενο υπέρηχο-doppler την 29η εβδομάδα. Εσείς κάνατε κανέναν ενδιάμεσο υπέρηχο μεταξύ β επιπέδου και doppler;

(το ticker μου είναι κατά κάποιον τρόπο υποθετικό.)

Link to comment
Share on other sites

Eμεις το μαθαμε απο τον πρωτο υπέρυχο και απο τους χτυπους της καρδιάς του.........

 

Και επιβεβαιώθηκε?

Γιατί εμένα ο γυναικολόγος μου γέλαγε όταν του είπα ότι ο ακτινολόγος (πριν κάνω την αυχενική) μου είπε το φύλο απ' τους χτύπους της καρδιάς. :?

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...