Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι σημαινει οταν συνεχιζουν τα συπτωματα?


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας..θα ηθελα να σας ρωτησω κατι..ειμαι εγκυος στην 9 εβδομαδα..στην αρχη δεν ειχα εμετους,ημουν μονο πολυ αδυναμη κ κουρασμενη συνεχεια.την τελευταια βδομαδα ομως εχω εμετους..πρωι μεσιμερι απογευμα νυχτα...δεν εχω ωρα.. Αυτο σημαινει πως η εγκυμοσυνη προχωραει καλα??θελω να πω πως η παρουσια συπτωματων συμαινει πως ολα πανε καλα?σας ρωταω γιατι ειχα περασει μια παλινδρομη κ τωρα σκεφτομαι πως ειχε παιθανει το μωρο μου μεσα μου..αν συμβει κ τωρα??αλλα απο την αλλη σκεφτομαι πως αφου δυναμονουν τα συπτωματα??πειτε μου την γνωμη σας μεταξυ εγκυμοσυνης κ συπτωματων....σας ευχαριστω..(να πω πως μετα την παλινδρομη ειχα κ αλλη μια εγκυμοσυνη κ πηγε καλα..εχω ενα μωρακι 10 μηνων!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια γεια σας..θα ηθελα να σας ρωτησω κατι..ειμαι εγκυος στην 9 εβδομαδα..στην αρχη δεν ειχα εμετους,ημουν μονο πολυ αδυναμη κ κουρασμενη συνεχεια.την τελευταια βδομαδα ομως εχω εμετους..πρωι μεσιμερι απογευμα νυχτα...δεν εχω ωρα.. Αυτο σημαινει πως η εγκυμοσυνη προχωραει καλα??θελω να πω πως η παρουσια συπτωματων συμαινει πως ολα πανε καλα?σας ρωταω γιατι ειχα περασει μια παλινδρομη κ τωρα σκεφτομαι πως ειχε παιθανει το μωρο μου μεσα μου..αν συμβει κ τωρα??αλλα απο την αλλη σκεφτομαι πως αφου δυναμονουν τα συπτωματα??πειτε μου την γνωμη σας μεταξυ εγκυμοσυνης κ συπτωματων....σας ευχαριστω..(να πω πως μετα την παλινδρομη ειχα κ αλλη μια εγκυμοσυνη κ πηγε καλα..εχω ενα μωρακι 10 μηνων!!)

 

Δεν βλέπω να υπάρχει κάτι που θα έπρεπε να σε ανησυχεί. Εδώ συνήθως ανησυχούν γιατί δεν έχουν συμπτώματα . Δεν έχω ακούσει ότι οι εμετοί είναι σύμπτωμα ότι κάτι δεν παέι καλά... Εγώ δεν είχα συμπτώματα (εμετούς ,ζαλάδες κλπ) μόνο αποστροφή για τον καφέ και για κάποια άλλα φαγητά ... Πότε έχεις ραντεβού με τον γιατρό σου ?

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα πως το να εχεις εμετους ειναι κακο..ρωτησα αν η παρουσια συπτωματων σημαινει πως παει καλα η εγκυμοσυνη?η μπορει να συνεχιζεις να εχεις συπτωματα κ ναμην παει καλα???

Link to comment
Share on other sites

Γιάννα μου, τα συμπτώματα είναι αποτέλεσμα των διάφορων ορμονών της εγκυμοσύνης κλπ, άρα γενικά είναι καλό σημάδι. Σημαίνει ότι ο οργανισμός σου δουλεύει στο φουλ. Ωστόσο, πολλές κοπέλες δεν παρουσιάζουν έντονα συμπτώματα ή τα συμπτώματά τους σταματούν πολύ σύντομα, χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι κακό. Συνεπώς, όπως καταλαβαίνεις, ο μόνος σίγουρος τρόπος να επιβεβαιώσεις ότι όλα είναι καλά, είναι μέσω του υπερήχου.

KUISp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιάννα μου, χαίρομαι να μαθαίνω τα νέα σου από εδώ! Όλα καλά πάνε, μην αγχώνεσαι, το είχα διαβάσει και εγώ αυτό - ότι οι εμετοί και οι ναυτίες είναι μια ένδειξη ότι οι ορμόνες ανεβαίνουν πολύ καλά. Επίσης, λένε κάποιοι ότι οι μπόλικοι εμετοί μπορεί να υποδηλώνουν ότι θα έχεις κοριτσάκι αυτή τη φορά. Εμένα μου άρχισαν οι ναυτίες με λίγους (1 στις 2 μέρες) εμετούς κάπου εκεί, στην 9η εβδομάδα. Πάντως, σε καμία περίπτωση δεν είναι κάτι κακό αν δεν είναι σε βαθμό που να σε εξαντλούν ή να σου προκαλούν αφυδάτωση. Σου εύχομαι καλές γιορτές και πολύ καλή ψυχολογία!

793cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Zorro που εισαι ; Γεννησες; Ολα καλα;

 

Καλώς το κορίτσι! Οϊ ακόμη! :P Μας έστειλε σπίτι ο ντοκτώρ γιατί δεν είμασταν έτοιμοι τη Δευτέρα, πάμε σήμερα για δεύτερη δοκιμή - αλλά έχουμε και κάποια πρόοδο οπότε ελπίζω ότι δεν θα μας διώξει πάλι!;)

793cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζorro σοβαρα μιλας; κι εγω νομιζα οτι η καισαρικη που ειχε ο γιατρος τη Δευτερα που περιμενα 3 ωρες ησουν εσυ και λεω χαλαλι! Μακαρι σημερα να γινει δουλιτσα! :wink:.

Γιαννα πες μου σε παρακαλω ο,τι ξερεις για το γιατρο μας! Πλησιαζει και εμενα κ καιρος μου....

Ευχαριστω εκ των προτερων!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το διαβασα.. Ενταξει τωρα εννοειτε πως ο καθενας εχει την γνωμη του..κ οσο αφορα τους γιατρους παντα κ παντου δεν μπορει ολοι να εχουν την ιδια γνωμη... Πριν τον Συνδο πηγαινα σε καποιον Τυροβολα στον Ιασω..για αλλες ηταν Θεος ο καλητερος γιατρος..για εμενα ομως ηταν ο χειροτερος που εχω γνωρισει... Θελω να πω με αυτο πως σε ολους τους γιατρος ισχυει αυτο αλλοι τον θεωρουν καλητερο κ αλλοι οχι...σου ευχομαι ολα να σου πανε καλα...κ περιμενω εντυπωσεις μολις γεννησεις...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχει 3 και διαλεγεις ποια θες. Η Σοφια σε βοηθησε;

 

Σου έστειλα πμ. Ήμουν ΠΟΛΥ ευχαριστημένη. Το είχα διαβάσει και εγώ και αναστατώθηκα λιγάκι αλλά οι θετικές εμπειρίες που είχα μαζέψει από πολλούς υπηρισχύσανε και δικαιώθηκα!

793cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας παλι κ Χρονια Πολλα! Εχω ωραια νεα. Πηγα στο γιατρο κ ειναι ολα καλα.. Ανησυχουσα γιατι την πρωτη φορα ειχαμε μονο 110 παλμους αλλα ηταν νωρις βεβαια. Τωρα 180 παλμους!!!!!!!!!!!!! Λετε να υσχυει αυτο που λενε πως αν εχει πολλους παλμους ειναι κοριτσι???

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας παλι κ Χρονια Πολλα! Εχω ωραια νεα. Πηγα στο γιατρο κ ειναι ολα καλα.. Ανησυχουσα γιατι την πρωτη φορα ειχαμε μονο 110 παλμους αλλα ηταν νωρις βεβαια. Τωρα 180 παλμους!!!!!!!!!!!!! Λετε να υσχυει αυτο που λενε πως αν εχει πολλους παλμους ειναι κοριτσι???

 

Oχι, δεν ισχυει! αν τυχαινει μερικες φορες, ειναι αλλο θεμα! αντε με το καλο το μωρο σας!

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...