Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εχω πανικοβληθει με τις κολπικες πλυσεις. 19η εβδομαδα


Recommended Posts

ειμαι στην 19η εβδομαδα της κυησης. Ειχα αυξημενα υγρα τις προαλλες και χτες επαφη με τον συζυγο κατα την οποια χρησιμοποιησαμε το ΚΥ ελαχιστη ποσοτητα. Εχτες το βραδυ λοιπον εκανα κολπικη πλυση με χαμομηλι για να απαλλαγω απο το οποιο λιπαντικο ειχε μεινει μεσα μου. Τωρα διαβαζω παντου πως απαγορευεται να κανεις κολπικες πλυσεις στην εγκυμοσυνη. Εχει κανει καμια κατι αντιστοιχο? πειτε μου τη γνωμη σας. απο το πρωι κλαιω και ντρεπομαι να παρω τον γιατρο να του πω τη λαλακια μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να ηρεμησεις φιλη μου,οκ εκανες πλυση αλλα με χαμομηλι και οχι με καποιο φαρμακο,τωρα που ενημερωθηκες απεφυγε και τις πλυσεις αλλα και τα λιπαντικα,γενικα οσο λιγοτερα τοσο καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

να ηρεμησεις φιλη μου,οκ εκανες πλυση αλλα με χαμομηλι και οχι με καποιο φαρμακο,τωρα που ενημερωθηκες απεφυγε και τις πλυσεις αλλα και τα λιπαντικα,γενικα οσο λιγοτερα τοσο καλυτερα.

 

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση, αλλα ξερεις πως ειναι το αγχος της χαζομαρας.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ 9 ΕΒΔΟΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΜΠΕΖ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΚΑΦΕ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ Κ ΚΡΑΤΑΕΙ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ Κ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΗ ΟΙ ΠΟΝΟΙ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ.ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΠΟΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗ ΠΛΑΤΗ ΣΤΑ ΝΕΦΡΑ ΔΗΛΑΔΗ.ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ 9 ΕΒΔΟΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΜΠΕΖ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΚΑΦΕ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ Κ ΚΡΑΤΑΕΙ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ Κ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΗ ΟΙ ΠΟΝΟΙ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ.ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΠΟΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗ ΠΛΑΤΗ ΣΤΑ ΝΕΦΡΑ ΔΗΛΑΔΗ.ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ?

φανταζομαι οτι εκτος απο προγεστερονη σου ειπε να ξαπλωσεις κιολας.Ξεκουρασου και μην κινησε για να μην εχεις καμια αποκοληση.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καμια αλλη μανουλα που να εχει κανει το ιδιο υπαρχει?

 

 

Μαρία μην αγχώνεσαι έχω ακούσει και άλλες κοπέλες που έκαναν πλύσεις χωρίς να ξέρουν. Πιο πολύ προσοχή πρέπει να δώσεις στη σεξουαλική επαφή όπου θα πρέπει να χρησιμοποιείτε προφυλακτικό μέχρι και τον 8ο μήνα και προσοχή όχι λιπαντικά κτλ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ 9 ΕΒΔΟΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΜΠΕΖ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΚΑΦΕ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ Κ ΚΡΑΤΑΕΙ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ Κ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΗ ΟΙ ΠΟΝΟΙ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ.ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΠΟΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗ ΠΛΑΤΗ ΣΤΑ ΝΕΦΡΑ ΔΗΛΑΔΗ.ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ?
Από όσο γνωρίζω το καθαρό κόκκινο αίμα είναι επίφοβο. Μπορεί να είχες κάποια αποκόλληση και να "καθαριζεις" τωρα γι αυτο τα καφέ υγρά. Ξεκουράσου.

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...