Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ειναι πολυ νωρις να κανω τεστ?


Recommended Posts

καλησπερα σας.ειμαι πολυ απειρη στο θεμα της εγκυμοσυνης και στο να γινω μαμα.πριν λιγο καιρο αποφασισα με το αγορι μου να κανουμε ελευθερα ερωτα.και πριν 4 μερες εγινε.βρισκομουν και σε περιοδο ωορριξιας.ποσο πιθανο ειναι να ειμαι εγκυος?εδω και 2 μερες εχω καποιους πονους πολυ χαμηλα στην κοιλια μου.εχω σταθερο κυκλο 30 ημερων..οπου ειναι να ερθει στης 12/4..μηπως ειναι νωρις να κανω τεστ?ευχαριστω για τις απαντησεις σας εκ των προταιρων..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσι καλημερα!δεν καταλαβαινω αν θες την εγγυμοσυνη η οχι!

αν ναι κανε καμια προσπαθεια ακομα και περιμενε...αν εχεις καθυστερηση κινησαι αναλογα

αν οχι ισως επρεπε να παρεις το "χαπι της επομενης μερας"...παντως υπαρχουν και τεστ που γινονται 5 μερες μετα τηην επαφη νομιζω....δεν ειμαι σιγουρη....το καλυτερο αν δε θες ειναι να παιρνατε τις απαραιτητες προφυλαξεις ........

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα!:)

Πραγματι,οπως ανεφερε και η κανινα,δεν μπορω και γω να καταλαβω εαν θελεις ή οχι να μεινεις εγκυος.

Εαν δε θελεις,πραγματικα θα σε μαλωσω πολυ πολυ!Οποτε θα πω πως μαλλον θελεις να μεινεις εγκυος.;)

Πραγματι,οπως παλι ανεφερε η κανινα υπαρχουν τεστ τα οποια δειχνουν 5 μερες μετα την εμφυτευση!Αλλα θα σου προτινα να περιμενεις!Δε ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστα!Τουλαχιστον,εαν εχεις αγωνια,κανε το τεστ 5 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο και οχι τοσο νωρις!

Ευχομαι να εχει γινει αυτο που επιθυμεις.

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε..ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις..εννοοειται πως θελω να κανω ενα μωρο..ισως παραπανω να το εθεσα λιγο λαθος..το θελουμε και οι δυο πολυ γιαυτο αλλωστε καναμε ελευθερα..αυτοι οι πονοι ομως που με ταλαιπωρουν χαμηλα δν ξερω τι ειναι..μηπως πρεπει να ανησυχησω?μια εξεταση αιματος η ουρων θα δειξει αν ειμαι εγκυος??η ενας υπερυχος?πραγματικα φοβαμαι γτ δν ξερω αν οι πονοι αυτοι για καλο..θα μπορουσα να τους παρομοιασω με ηπιους πονους περιοδου..θα χαρω να με βοηθησετε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ...και θα πρεπει να περιμενω μεχρι τοτε??οσο για τους πονους???τι γινετε??μια εξεταση απλη ουρων δν θα το δειξει??

 

Τοτε στο εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου κορίτσι!Τους πόνους που αναφέρει τους είχα και γω,αλλά έλεγα πως μάλλον είναι απο την ωοριξια.Είναι όμως νωρίς να θεωρήσεις πως είναι εγκυμοσύνη.Οι πόνοι αυτοί ίσως οφείλονται στην αλλαγή που γίνετε λόγω οτι ο οργανισμός προσπαθει να ετοιμαστεί για μια πιθανή σύλληψη.

Αυτό που θα σου προτιμά και γω θα είναι να περιμενεις,.Σχολή σου με κάτι άλλο για να μην το σκέφτεσαι και θα δεξιά πως θα περάσουν πολύ γρήγορα οι μέρες.Όλα να πάνε καλά λοιπον.Να ερθει η στιγμη που θα εχεις ευχάριστα νέα.:)

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

οποτε πρεπει να κανω πολυ υπομονη...μακαρι να μου δωσει ο θεος αυτο το δωρο...σε ευχαριστω παρα πολυ...καλως η κακως το μονο που σκεφτομαι ειναι αυτο.δν βγαινει απο το μυαλο μου...θα περιμενω μεχρι της 12 που ειναι η πιθανη περιοδος μου και μετα βλεπουμε... ( μακαρι να μην ερθει)..αλλα να ειμαι εγκυος απο την πρωτη φορα που καναμε ελευθερα??

Link to comment
Share on other sites

οποτε πρεπει να κανω πολυ υπομονη...μακαρι να μου δωσει ο θεος αυτο το δωρο...σε ευχαριστω παρα πολυ...καλως η κακως το μονο που σκεφτομαι ειναι αυτο.δν βγαινει απο το μυαλο μου...θα περιμενω μεχρι της 12 που ειναι η πιθανη περιοδος μου και μετα βλεπουμε... ( μακαρι να μην ερθει)..αλλα να ειμαι εγκυος απο την πρωτη φορα που καναμε ελευθερα??

 

Μακάρι κοπελα μου!

Μπορεί να είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών αλλα ποτε δε ξερεις.!

Εγώ έμεινα τον δεύτερο μήνα προσπαθειών.Οποτε κι αν δεν είσαι τώρα να μη σε πάρει απο κάτω,μπορεί να είσαι τον επόμενο.

Όλα να πάνε κατ ευχήν κοπελα μου.Με την ευλογιά του Θεού.

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με το καλό να έρθει η εγκυμοσύνη σου! κι εγώ με την 1η έμεινα έγκυος!! 2 τεστ είχα κάνει το ένα καμια εδομάδα μετά τις ελεύθερες επαφές αλλά δεν έδειξε κάτι, το άλλο στις 2 μέρες καθυστέρησης όπου υποτίθεται ότι ήταν το καλύτερο κ ακριβότερο τεστ κ πάλι δεν έδειξε τίποτα! κάνε υπομονή κ πήγαινε για μια χοριακή από εβδομάδα (το πιο πιθανό να είναι νωρίς αλλά κάνε να σου φύγει η ιδέα αλλά μην απογοητευτείς αμα δεν δείξει κάτι,είναι πολύ νωρίς) αλλιώς κάνε στις 3 μέρες καθυστέρησης! μη μπλέξεις με τεστ! μια χοριακή κοστίζει όσο ένα τεστ (15 με 20 ευρώ). η χοριακή είναι έγκυρη ενώ τα τεστ όχι. άλλωστε αν είσαι έγκυος ο γιατρός θα σε στειλει ούτως ή άλλως για χοριακή οπότε ας την έχεις από πριν!! μακάρι να σου πάνε όλα όπως θέλεις!!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..πραγματικα μου εδωσες χαρα και δυναμη..θελω πολυ ενα μωρο..το περιμενω απο οταν ημουν αρκετα μικρη...θα περιμενω και θα παω κατευθειαν για χοριακη..δν θελω να απογοητευτω απο το τεστ...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...και θα πρεπει να περιμενω μεχρι τοτε??οσο για τους πονους???τι γινετε??μια εξεταση απλη ουρων δν θα το δειξει??

οι πονοι ειναι φυσιολογικοι!εκει που νομιζεις οτι σουρχεται περιοδος τσου!εισαι εγκυος!!!!

μη βιαζεσαι να κανεις τεστ!!!αντε με το καλο!

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..πραγματικα μου εδωσες χαρα και δυναμη..θελω πολυ ενα μωρο..το περιμενω απο οταν ημουν αρκετα μικρη...θα περιμενω και θα παω κατευθειαν για χοριακη..δν θελω να απογοητευτω απο το τεστ...

αχ κι εγώ έτσι τρελή για να γίνω μανούλα!! από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου και τσουουουουπ στα 23 έμεινα έγκυος!! εγώ είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα που είχα κ όταν περίμενα περίοδο! περιμένουμε νέα σου! όσο για τα πονάκια μπορεί να είναι ψυχολογικό.

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι λογικο ομως να εχω πονους τοσο νωρις??5-7 μερες εχουν περασει απο την πιθανη συλληψη...

τι να σου πω ολα παιζουν...εγω σκεψου αρχισα τους εμετους περιπου 10 μερες απο τη συλληψη και μαλιστα γελουσα και ελεγα οτι χθες το καναμε σημερα με πιασαν εμετοι?με τιποτα...ειμαι αρρωστη!!!και να που ημουν εγγυος τελικα!!αφου το ελεγα στον γυναικολογο μου και γελουσε...ειχα και πονους στη κοιλια αλλα εγω με τη περιοδο οτι ναναι ηταν κατι νορμαλ....

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 5 μερες πριν την περιοδο...η κοιλια εχει ξεπριστει λιγακι αλλα εχω 3 μερες τωρα πρισμενο στηθος...τα πονακια πανε και ερχονται...σημερα ξυπνησα με την μεση μου..με εχει πεθανει...στο μεταξυ πινω πολυ περισσοτερο νερο απο αλλες φορες και πηγαινω περισσοτερο στην τουαλετα...εχω αγχωθει τοσο πολυ...δεν ξερω τι να κανω..δεν θελω να μαθω αρνητικα αποτελεσματα..σκεφτηκα να κανω ενα τεστ την τεταρτη που θα ειμαι 2 μερες πριν την καθυστερηση και μετα να παω για χοριακη..εσεις τι λετε??

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν ξες να σου φύγει το άγχος και αύριο μπορείς παρε κλιαρ μπλού δείχνει και 4 μέρες πριν...καλά αποτελέσματα

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 5 μερες πριν την περιοδο...η κοιλια εχει ξεπριστει λιγακι αλλα εχω 3 μερες τωρα πρισμενο στηθος...τα πονακια πανε και ερχονται...σημερα ξυπνησα με την μεση μου..με εχει πεθανει...στο μεταξυ πινω πολυ περισσοτερο νερο απο αλλες φορες και πηγαινω περισσοτερο στην τουαλετα...εχω αγχωθει τοσο πολυ...δεν ξερω τι να κανω..δεν θελω να μαθω αρνητικα αποτελεσματα..σκεφτηκα να κανω ενα τεστ την τεταρτη που θα ειμαι 2 μερες πριν την καθυστερηση και μετα να παω για χοριακη..εσεις τι λετε??

 

Θα σου έλεγα να κάνεις υπομονη κ να πας κατευθειαν για χοριακή! εγω σε αυτη την εγκυμοσύνη, είχα τρια πολύ αχνα θετικά τεστ (και ένα που δείχνει 4 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο αρνητικό), το πρώτο τόσο αχνο που ο αντρας μου μου λεγε πως είναι σίγουρα αρνητικό και δεν βλέπω καλά!! Καλυτερα χοριακή που δε θα σου αφήσει αμφιβολίες!! Στο ευχομαι ολόψυχα να είσαι εγκυος!!!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαρισττω και τις δυο παρα πολυ..εχω αγχωθει τοσο..την μια ποναω και λεω ωραια μπορει να ειμαι γτ διαβαζω εδω οτι τα πονακια περιοδου ειναι ενα συμπτωμα...απο την αλλη ομως ειμαι μια χαρα...δεν θελω να απογοητευτω..αν αντεξω θα παω την παραπανω εβδομαδα για χοριακη..θα ηθελα ομως να κρατησω ενα τεστ στα χερια μου που να λεει θετικο...θα το κρατησω για παντα στο συρταρι του κομοδινου μου...να σας ρωτησω κατι ακομα??η χοριακη γραφεται σε ασφαλεια του ογα?η γυναικολογος θα μου την γραψει??

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!

να σας κανω μια ερωτηση...

στις 9 του μηνα ειχα παει στο γιατρο για κολπικο υπερηχο.μου ειπε ο γιατρος οτι η ωορρηξια μου ειχε γινει ιδη,και ειχε δει και υγρο κατω χαμηλα στην μητρα.εκεινη τη μερα ημουν στην 29η μερα του κυκλου μου!εχω ακανονηστο κυκλο!τον προηγουμενο μηνα ειχα κυκο 41 μερες...τελευταια περιοδος 12/3.

ποτε να κανω ενα τεστακι εγκυμοσυνης...?σημερα ειμαι στην 34η μερα του κυκλου μου!αυτες της μερες περνω θερμοκρασια πριν σηκωθω απο το κρεβατι 36,9-37,0!

as1cOS5Nw3-0000Mzk5ZHwwMDAxNzU1ZHxEZXBwZQ.gif

 

''Oμορφαινεις τη ζωη μου....οταν βρισκεσαι μαζι μου!!!'';)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλημέρα!

Είμαι στην 34η μέρα του κύκλου.

Έκανα τεστ την 29η και ήταν μια αχνή γραμμουλα, που ίσα ισα φαινοταν στο θετικο.

ΈΚαν και την 31η και ήταν αρνητικό. Την ίδια μέρα μου πήραν αίμα για χοριακή και το αποτέλεσμα ο,5...

Δεν αδιαθέτησα ακόμη...υπάρχει καμιά περίπτωση να είναι νωρίς για τη χοριακή..?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είμαι στην 34η μέρα του κύκλου.

Έκανα τεστ την 29η και ήταν μια αχνή γραμμουλα, που ίσα ισα φαινοταν στο θετικο.

ΈΚαν και την 31η και ήταν αρνητικό. Την ίδια μέρα μου πήραν αίμα για χοριακή και το αποτέλεσμα ο,5...

Δεν αδιαθέτησα ακόμη...υπάρχει καμιά περίπτωση να είναι νωρίς για τη χοριακή..?

 

αναλογως ποτε εγινε η συλληψη. περιμενε καμια βδομαδα κ ξανακανε χωριακη

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...