Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Είμαι σε δύσκολη θέση


antigoni84

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Τώρα βρήκα χρόνο και θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας.

 

Η θεία μου πριν 10 χρόνια μας είχε χαρίσει μια πολυθρόνα και μια ανθοστήλη,ήταν απο ένα σαλόνι της, εμείς πριν 4 χρόνια μετακομίσαμε και την ανθοστήλη τη χαρίσαμε στη διπλανή αφού η θεία ρωτήθηκε ξανά και δεν την ήθελε,σήμερα μου τηλεφώνησε η ξαδέρφη μου πως ετοιμάζει το γραφείο της μιας και τελείωσε το διδακτορικό της και θέλει το σαλονάκι αυτό να το τοποθετήσει στην είσοδο,οπότε θέλει τη πολυθρόνα-που την εχω εγώ-και την ανθοστήλη

 

Τι να κάνω??

Να τη ζητήσω απο τη διπλανή μου?

Και αν μου πει μα μου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να της πείς ότι δεν την έχεις πια κι ότι τους είχατε ρωτήσει πρίν. Να της θυμίσεις ότι πέρασαν και τόσα χρόνια...

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη γιατί θα τρελαθώ!!!! Γράφεις οτι σου ΧΑΡΙΣΑΝ τα δυο αυτά επιπλάκια. Ακόμα κ αν είχες την ανθοστήλη, δεν ειναι λίγο άκομψο να στα ζητούν πίσω;;;

Εγώ πάντως θα τους την έλεγα με στυλ κ για την ανθοστήλη θα τους έλεγα οτι την χάρισα κ όταν χαρίζουμε κάτι δεν το ζητάμε πίσω. Μπάς κ πιάσουν το υπονοούμενο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δυστυχώς ξέρει οτι την έχει η γειτόνισσα μου οπότε μάλλον θα τη ζητήσω

 

Sorry αλλά είσαι λάθος.

Θα γίνεις κακιά με την γειτόνισσα άνευ λόγου και αιτίας.

 

Εγώ θα τσαντιζόμουνα πολύ αν μου ζητούσανε κάτι πίσω από τη στιγμή που μου το έχουν χαρίσει.

 

Την πολυθρόνα αν θες και δεν την χρειάζεσαι, δωστην.

 

Την ανθοστήλη ΟΧΙ.

Να της ξεκαθαρίσεις πολύ απλά ότι την έχεις δωρίσει και το δώρο ΔΕΝ ΖΗΤΕΊΤΕ ΠΙΣΩ..............μπας και πιάσει το νόημα.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

γλυκια μου αντιγόνη84 κάνεις μέγα λάθος να πιστεύεις ότι εσύ είσαι σε δύσκολη θέση!!!! Νομίζω ότι σ' αυτή την θέση πρέπει να βρίσκονται οι συγγενείς σου που παρόλο τους είπες ότι το έχεις δώσει στο ζητάνε πίσω. γι' αυτό πες τους να το ζητήσουν οι ίδιοι από τη γειτόνισσά σου.... να δούμε τότε τί θα κάνουν..... όσο για την πολυθρόνα συμφωνώ με την harlow. και μην στεναχωριέσαι άλλο, δεν αξίζει....

Link to comment
Share on other sites

να της πεις ότι την ανθοστήλη τη χάρισες (αφού πρώτα τους ρώτησες) και τώρα ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΝΑ ΤΗ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΙΣΩ, ΑΦΟΥ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΑ ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΞΑΝΑΖΗΤΑΜΕ ΠΙΣΩ.

την πολυθρόνα δώσε τη πίσω και πες τους ότι είναι το δώρο σου για το καινούριο γραφείο, αντί γλάστρας.

και κακώς νιώθεις εσύ άσχημα. αυτές έπρεπε να νιώθουν άσχημα και να ντρέπονται που ζητάνε πίσω πράγματα που χάρισαν πριν 10 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Την πολυθρόνα θα της τη δώσω εννοείται,μου ζήτησε αν ντρέπομαι να τη ζητήσει εκείνη απο τη γειτόνισα η οποία είναι ο ρακοσυλέκτης της γειτονιάς,οπότε θα είναι χειρότερα αν το κάνει εκείνη.Με έχει πιάσει το στομάχι μου απο χτες

Link to comment
Share on other sites

Την πολυθρόνα θα της τη δώσω εννοείται,μου ζήτησε αν ντρέπομαι να τη ζητήσει εκείνη απο τη γειτόνισα η οποία είναι ο ρακοσυλέκτης της γειτονιάς,οπότε θα είναι χειρότερα αν το κάνει εκείνη.Με έχει πιάσει το στομάχι μου απο χτες

 

Γιατί θα είναι χειρότερα? Τι λες?

Να πάει να ρίξει αυτή τα μούτρα της να τη ζητήσει.

 

Άντε ρε αντιγόνη που κάθεσαι και ασχολείσαι κι σ'έχει πιάσει και το στομάχι σου.

Όλες το ίδιο σου λέμε.

 

Αυτοί σου ζητάνε τα δώρα πίσω, εσύ στεναχωριέσαι?

 

Πες της να πάει μόνη της στη γειτόνισσα να ξεφτιλιστεί αυτή κι όχι να στέλνει εσένα να ξεφτιλίζεσαι.....έτσι ακριβώς πες τους.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την πολυθρόνα δώσε τη πίσω και πες τους ότι είναι το δώρο σου για το καινούριο γραφείο, αντί γλάστρας.

 

xaxaxaxaxaxa sofi γελασα πολύ!!!!!!!!! ΤΟ τέλειο, ότι καλύτερο έχω ακούσει για την προκειμένη περίπτωση!!!!! αντιγόνη ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι αυτό θα κάνεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα είναι χειρότερα? Τι λες?

Να πάει να ρίξει αυτή τα μούτρα της να τη ζητήσει.

 

Άντε ρε αντιγόνη που κάθεσαι και ασχολείσαι κι σ'έχει πιάσει και το στομάχι σου.

Όλες το ίδιο σου λέμε.

 

Αυτοί σου ζητάνε τα δώρα πίσω, εσύ στεναχωριέσαι?

 

Πες της να πάει μόνη της στη γειτόνισσα να ξεφτιλιστεί αυτή κι όχι να στέλνει εσένα να ξεφτιλίζεσαι.....έτσι ακριβώς πες τους.

 

άκουσέ μας λοιπόν!!!!!!!!!!! μην ασχολέισαι πια!!!!!!!! δεν αξίζει!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

την πολυθρόνα την έστειλα πριν λίγο,αλλά με πήρε τηλέφωνο η ξαδέρφη μου και με εκανε σκουπίδι για την ανθοστήλη

 

Είναι αυτό που λέμε και κερατάς και δαρμένος:lol::lol::lol::lol:

 

Δεν της είπες να παει να..............???? (μη φάω και κάρτα για την ξαδέρφη σου)

 

Τι διαβάζω η γυναίκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο κόσμος έχει πολύυυυυυυυυυυυυ θράσος.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

την πολυθρόνα την έστειλα πριν λίγο,αλλά με πήρε τηλέφωνο η ξαδέρφη μου και με εκανε σκουπίδι για την ανθοστήλη

γιατί??????

άσχετο, σε τί έχει πάρει διδακτορικό η ξαδέρφη σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα συμφωνήσω με όλα τα κορίτσια ! Από τη στιγμή που σου κάνουν ένα δώρο-σου χαρίζουν κάτι γίνεται δικό σου και το διαχειρίζεσαι όπως θέλεις! Επομένως, μπορούσες να μην της δωσεις κανένα από τα δύο...Εσυ ώς καλόκαρδη δεν της χάλασες χατήρι και της έδωσες το ένα!!! Εξάλλου όπως είπες σου τα χαάρισαν εκτός και αν εννούσαν οτι σου τα έδωσαν να τα αποθηκεύεσεις στο σπίτι σου για όσο θελήσουν αυτοί....αλλά το σπίτι σου δεν είναι η αποθήκη τους!!! Μην στεναχωριέσαι για τις χαζομάρες άλλων , τόσα βάσανα έχει η ζωή...

Το τζιτζικάκι μου είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

την πολυθρόνα την έστειλα πριν λίγο,αλλά με πήρε τηλέφωνο η ξαδέρφη μου και με εκανε σκουπίδι για την ανθοστήλη

 

τι έκανε λέει; ντροπή της, λυπάμαι για αυτήν..... απορώ που είναι ο πολιτισμός της, μορφωμένη κοπέλα.... αλλά τελικά η μόρφωση δεν είναι ακαδημαική μα κοινωνική.... όπως και να χει αντιγόνη μην στεναχοτιέσαι, απλά δεν την ξαναμιλάς....

Link to comment
Share on other sites

Της δίνεις την πολυθρόνα, αφού προφανώς η κοπέλα έχει το υπόλοιπο σετ. Της λες ότι την ανθοστήλη την έχεις χαρίσει στη γειτόνισσα. Την αφήνεις να κάνει ό,τι νομίζει, να τη ζητήσει από τη γειτόνισσα η ίδια αν τη θέλει τόσο πολύ. Εσύ δεν ανακατεύεσαι περαιτέρω και δεν χαλιέσαι, άλλωστε δεν είναι δικό σου το πρόβλημα!

 

Σκέψου η γειτόνισσα να ψάχνει τρόπο να ξεφορτωθεί την ανθοστήλη, κι εσύ να έχεις αρρωστήσει στη σκέψη ότι θα την πάρετε πίσω :-D

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια.

Ευτυχώς ανέλαβε η μαμά μου να της ξεκαθαρίσει οτι δεν γίνεται να ζητήσουμε κάτι που χαρίσαμε,μιας και όταν δεν τα θέλαμε τους ενημερώσαμε και είπαν πετάχτε τα.

Εκεί το γύρισε και άρχισε να κλαίγεται οτι δεν έχει λεφτά να αγοράσει καινούρια-είναι η ανθοστήλη βασικό για ένα γραφείο φαίνεται!!-Και εκεί το κλείσαμε το θέμα,εμένα βέβαια μου τσίριζε ΤΩΡΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΟΥ αλλά στη μαμά μου η απίστευτη μιζεροκλάψα.Και σκεφτείτε κορίτσια πως δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα απο αυτούς εκτός απο αυτά που μου αφήσαν προ δεκαετίας,και τα άφησαν γιατί δεν τα ήθελαν και βαριόντουσαν να τα πετάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου η γειτόνισσα να ψάχνει τρόπο να ξεφορτωθεί την ανθοστήλη, κι εσύ να έχεις αρρωστήσει στη σκέψη ότι θα την πάρετε πίσω :-D

 

Αποκλείεται γιατί είναι ρακοσυλέκτρια η συγκεκριμένη,έχει απίστευτυ σαβούρα!και είναι και τσιφούτα

Link to comment
Share on other sites

απλά δεν την ξαναμιλάς....

 

αυτό θα το κάνω σίγουρα απο δω και πέρα και θα κόψω οποιαδήποτε σχέση,κάθε καλοκαίρι κατεβαίνει ΑΘήνα και μένει σε μένα και την έχω περιποιηθεί απίστευτα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Τώρα βρήκα χρόνο και θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας.

 

Η θεία μου πριν 10 χρόνια μας είχε χαρίσει μια πολυθρόνα και μια ανθοστήλη,ήταν απο ένα σαλόνι της, εμείς πριν 4 χρόνια μετακομίσαμε και την ανθοστήλη τη χαρίσαμε στη διπλανή αφού η θεία ρωτήθηκε ξανά και δεν την ήθελε,σήμερα μου τηλεφώνησε η ξαδέρφη μου πως ετοιμάζει το γραφείο της μιας και τελείωσε το διδακτορικό της και θέλει το σαλονάκι αυτό να το τοποθετήσει στην είσοδο,οπότε θέλει τη πολυθρόνα-που την εχω εγώ-και την ανθοστήλη

 

Τι να κάνω??

Να τη ζητήσω απο τη διπλανή μου?

Και αν μου πει μα μου?

 

καλά πλακα σπας.. στα χάρισαν δεν στα δάνεισαν απλά... αν θέλει σαλονάκι να πάει να αγοράσει αυτό να της πεις.. τι είναι τούτοι...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια.

Ευτυχώς ανέλαβε η μαμά μου να της ξεκαθαρίσει οτι δεν γίνεται να ζητήσουμε κάτι που χαρίσαμε,μιας και όταν δεν τα θέλαμε τους ενημερώσαμε και είπαν πετάχτε τα.

Εκεί το γύρισε και άρχισε να κλαίγεται οτι δεν έχει λεφτά να αγοράσει καινούρια-είναι η ανθοστήλη βασικό για ένα γραφείο φαίνεται!!-Και εκεί το κλείσαμε το θέμα,εμένα βέβαια μου τσίριζε ΤΩΡΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΟΥ αλλά στη μαμά μου η απίστευτη μιζεροκλάψα.Και σκεφτείτε κορίτσια πως δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα απο αυτούς εκτός απο αυτά που μου αφήσαν προ δεκαετίας,και τα άφησαν γιατί δεν τα ήθελαν και βαριόντουσαν να τα πετάξουν.

 

πω σαν την κουνιάδα μου κάνει.. εγώ στην θέση σου θα την έπερνα τηλέφωνο και θα της έλεγα πως είναι μεγάλη γύφτισα και τζαμπατζού και πως αν δεν έχει λέφτά να γραφτεί στο φιλόπτωχο... ;) πω πω κάτι τέτοιοι άνθρωποι με εκνευρίζουν αφάνταστα :evil:

Link to comment
Share on other sites

απλά απαράδεκτη να ζητάει πίσω μετά απο 10 χρόνια κάτι που σου είχε χαρίσει και ενώ γνωρίζει πως το εχεις ήδη δώσει αλλου.. μη δεχτείς να τη ξαναφιλοξενήσεις τζαμπα ..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...