Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υστεροσκόπηση στο Ιατρείο και γιατρός ειδικός για καθέξιν αποβολές


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

Θέλω την βοήθεια σας. Καταρχάς είμαι από Κύπρο και δυστυχώς έχω βιώσει δύο φορές την αποβολή κύησης(σε μένα ήταν κενός σάκος). Έκανα όλες τις εξετάσεις οι οποίες δεν έδειξαν τίποτα το αξιοσημείωτο. Έμειναν μόνο οι ανατομικές-υστεροσκόπηση, την οποία εδώ στην Κύπρο την κάνουν μόνο σε χειρουργείο, κάτι το οποίο θέλω να αποφύγω. Επίσης δεν έχουμε γιατρούς ειδικούς σε καθέξιν αποβολές,παρά μόνο σε εξωσωματικές, τουλάχιστον δεν βρήκα έγω κάποιον να νιώσω ασφάλεια. Σε εξωσωματική δεν το βλέπω προς το παρόν αφού η σύλληψη έγινε και τις δύο φορές με ευκολία. Διάβασα σε διάφορα site γιατρών που κάνουν την υστεροσκόπηση στο ιατρείο χωρίς κολποδιαστολέα και αναισθησία. Έστειλα ήδη email σε έναν-τον Δημήτρη Δούμπλη- και μου είπε πως κοστίζει 300 ευρώ,πολυ πολύ πιο φθηνά από εδώ αφού στην Κύπρο μου είπαν 2000 ευρώ( σε χειρουργίο) και το σκέφτομαι σοβαρά να έρθω τον άλλο μήνα να την κάνω. Τον γιατρό που έγραψα τον ξέρει καμιά κοπέλλα; Κάποιον άλλο να μου συστήσετε; Και για αιματολόγο ενδιαφέρομαι αφού είμαι ετεροζυγοματικός στον παράγοντα MTHFR C677T και στον A1298C για θρομβοφιλία. Συγνώμη για το μακροσκελές μύνημα μου και περιμένω με αγωνία την βοηθειά σας...

V5vWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εχω ζησει οτι εζησες μονο που μια φορα ηταν κενος σακος.η αλλη απλα παλλινδρομη.ημουμ καο εγω ετεροζυγωτης στο πρωτο που γραφεις και εκανα υστεροσκοπηση λαπαροσκοπηση οπου τελικα μου βρηκαν μικρους πολυποδες που δεν φαινοταν στον υπερηχο και ελαφρια ενδομητριωση.μετα εμεινα εγκυος και εκανα αντιπηκτικες μεχρι που γεννησα.ρωτα με οτι θες και να ξερεις οτι θα τα καταφερεις

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...