Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πονακια στην 5 εβδομαδα...


Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα!

Ειμαι μέλος του φόρουμ εδώ και χρόνια μιας και η δουλειά μου ειναι με παιδιά και γονείς(ειμαι παιγνιοθεραπευτρια) όμως περισσότερο διάβαζα παρά έγραφα εδώ. Χθες με μεγάλη μου χαρά ανακάλυψα ότι ειμαι έγκυος (για πρώτη φορά στη ζωή μου). Ειναι μια εγκυμοσύνη πόΥ την περίμενα με λαχτάρα και μια συνειδητή απόφαση. Δυστυχώς η χαρά μου επισκιαζεται από το γεγονός ότι έχω πονακια και κράμπες και χθες είδα και λίγα καφέ υγρά...Ο γιατρός μου συνέστησε να παραμείνω ξαπλωμένη 5 μέρες τουλάχιστον και μου έδωσε προγεστερονη και μαγνήσιο. Ειμαι ανήσυχη και λίγο φοβισμένη και ξέρω λόγω δουλειάς ότι αυτό μόνο καΛο δεν κάνει και σε μένα και στη νέα ζωή μέσα μου. Είχε καμία μανούλα παρόμοια εμπείρια πόΥ να εξελίχθηκε ομαλά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Persephone,

 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Και εγώ είχα πονάκια και κράμπες (όχι έντονα όμως) από πριν μάθω ότι είμαι έγκυος και από αυτό το κατάλαβα κιόλας γιατί ποτέ στο παρελθόν δεν είχα ενοχλήσεις πριν την περίοδό μου. Όταν επιβεβαίωσα ότι είμαι έγκυος και είπα στο γιατρό για τα πονάκια, μου έδωσε προγεστερόνη και μου ειπε να μην ανησυχώ γιατί κατά πάσα πιθανότητα απλά μεγαλώνει η μήτρα μου. Ωστόσο, εγώ δεν είχα καθόλου καφέ υγρά, αλλά από τα όσα έχω διαβάσει δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Αρκεί να ξεκουράζεσαι και να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού.

KUISp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω marialulu για την καθησυχαστικη απάντηση. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Είδα πάλι πριν από λίγο σκούρα υγρά κι αυτό με αναστατώνει γιατί δεν αρέσει καθόλου στο γιατρό μου.

Από την άλλη προσπαθώ να μείνω ήρεμη. Έτσι κι αλλιώς πέρα από την ξεκούραση δεν υπάρχουν και πολλά να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Ειμαι μέλος του φόρουμ εδώ και χρόνια μιας και η δουλειά μου ειναι με παιδιά και γονείς(ειμαι παιγνιοθεραπευτρια) όμως περισσότερο διάβαζα παρά έγραφα εδώ. Χθες με μεγάλη μου χαρά ανακάλυψα ότι ειμαι έγκυος (για πρώτη φορά στη ζωή μου). Ειναι μια εγκυμοσύνη πόΥ την περίμενα με λαχτάρα και μια συνειδητή απόφαση. Δυστυχώς η χαρά μου επισκιαζεται από το γεγονός ότι έχω πονακια και κράμπες και χθες είδα και λίγα καφέ υγρά...Ο γιατρός μου συνέστησε να παραμείνω ξαπλωμένη 5 μέρες τουλάχιστον και μου έδωσε προγεστερονη και μαγνήσιο. Ειμαι ανήσυχη και λίγο φοβισμένη και ξέρω λόγω δουλειάς ότι αυτό μόνο καΛο δεν κάνει και σε μένα και στη νέα ζωή μέσα μου. Είχε καμία μανούλα παρόμοια εμπείρια πόΥ να εξελίχθηκε ομαλά?

 

Εγω σε ολη μου την εγκυμοσυνη ειχα 3 φορες αιμοραγια, εκ των οποιων η μια ηταν καφε υγρα, πλεον η κορη μου ειναι 15 μηνων απλα εσυ επειδη εισαι στην αρχη της κυησης καλο θα ηταν να εισαι ΕΝΤΕΛΩΣ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ. Οι αιτιεσ που προκαλουν καφε υγρα ποικιλουν αλλα η λυση-αντιμετωπιση ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ.

 

Με το καλο σου ευχομαι....!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ παρά πολύ για την ενθάρρυνση. Η αλήθεια ειναι ότι ειμαι πολυασχολος άνθρωπος και μου ειναι τελείως ξένο να ειμαι μες το σπίτι ξαπλωμένη...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...