Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

φθηνα πλακακια


Recommended Posts

πλησιαζει ο καιρος που θα γινει και ο γαμος μας,μετα απο τοοοοοσες αναβολες επιτελους θα παντρευτουμε τον ιανουαριο!το θεμα ειναι οτι το σπιτι ακομα ειναι ενα αχουρι!!!μενουμε στο σπιτι που μας παραχωρισε η μητερα μου ναναι καλα,το οποιο ομως ειναι κατασκευη του'60 και ειναι αστα να πανε!ολο το σπιτι ειναι θεοστραβο,για να βαλουμε παρκε στα υπνοδωματια μας βγηκε η πιστη,απο κατω ειχε ενα απαισιο μωσαικο.ολο το υπολοιπο ειναι μαρμαρο.θα μου πεις τωρα εισαι τρελλη και θες να βαλεις πλακακι πανω στο μαρμαρο αλλοι κανουν αμαν και πως για τα μαρμαρινα πατωματα!ναι δε λεω ωραιο το μαρμαρο αλλα οχι το δικο μας!!δε ξερω για πιο λογο αλλα οτι πεσει στο πατωμα το ρουφαει!!!δε κανω πλακα!η κουζινα ειναι γεματη απο λεκεδες που εχουν απορροφηθει με τα χρονια και δεινει την εντυπωση οτι ειναι μες στη βρομα.για να τα τριψουμε ουτε λογος η σκονη που θα βγει θα την καθαριζουν και τα δυσεγγονα μου!θελω να βαλω πλακακι στη κουζινα τουλαχιστον για αρχη.που μπορω να βρω φθηνα πλακακια και καποιον να μου τα τοποθετησει?η κουζινα ειναι μικρη δε θελω να μου πιασει το κ...ο ο τοποθετης.γνωριζει καμια καποιον που να κανει καλη κια οικονομικη δουλεια???

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είσαι σίγουρη ότι αν τρίψεις το μάρμαρο θα γεμίσει σκόνη; Κάποτε είχε πέσει στα χέρια μου ένα φυλλάδιο που έλεγε πως τρίβουν τα πατώματα κ το μηχάνημα ρουφάει απευθείας τη σκόνη!

Κ υπάρχουν κ κάποια υγρά που βάζουν για να μην είναι απορροφητικά τα μάρμαρα!

Αυτά σου τα λέω σε περίπτωση που σου αρέσει το μάρμαρο κ θες να το φτιάξεις!

 

Από πλακάκια δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι λόγω απόστασης! Πάντως πιστεύω σε όποιο μαγαζί με πλακάκια κ αν πας, αν τους πεις πως θες κάτι οικονομικο θα σου δείξουν!

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να κάνεις συντήρηση του μαρμάρου και να στο κάνουν σαν καινούριο,να στο γυαλίσουν κιόλας.

καλές τιμές σε πλακάκια και άλλα,έχει το ravenna,στην εθνική προς λαμία,σχηματάρι νομίζω.

για τοποθέτηση δεν ξέρω.

με το καλό ο γάμος σας!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

ναστε καλα κοριτσακια θα το κοιταξω και θα σας πω.το μαγαζι ραβενα το ηξερα αλλα δεν μου ειχε περασει απο το μυαλο να κοιταξω εκει.δε μου αρεσει το συγκεκριμενο μαρμαρο ειναι ολο περιεργα "νερα" και φαινεται σα λερωμενο!και στο σαλονι ηθελα να βαλω ξυλο αλλα οι τιμες ειναι παρα πολυ ψηλες.ειναι και μεγαλο και θα φυγουν πολλα χρηματα.ελπιζω να προλαβω μεχρι τον ιανουαριο;)

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
ναστε καλα κοριτσακια θα το κοιταξω και θα σας πω.το μαγαζι ραβενα το ηξερα αλλα δεν μου ειχε περασει απο το μυαλο να κοιταξω εκει.δε μου αρεσει το συγκεκριμενο μαρμαρο ειναι ολο περιεργα "νερα" και φαινεται σα λερωμενο!και στο σαλονι ηθελα να βαλω ξυλο αλλα οι τιμες ειναι παρα πολυ ψηλες.ειναι και μεγαλο και θα φυγουν πολλα χρηματα.ελπιζω να προλαβω μεχρι τον ιανουαριο;)

 

η ραβενα εχει λιγα και σχετικα ακριβα

Ο Λακιωτησ στη λεωφ.θηβων , περιστερι .ειναι ο πρωτοσ που να πας

ατελειωτα πλακακια τα εχει ολααααα πολλεσ προσφορες εχω παει παντου δεν συγκρινεται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δοκιμασε και στον Παπαπολιτη. Πολλοι τον θεωρουν ακριβο και ειναι αλλα συνεχεια βαζει προσφορες σε παλιοτερα κομματια ή σε κομματια που δεν εχει απεριοριστη ποσοτητα και τα βαζει με ανω του 50'% εκπτωση. Προσφατα αγορασε ετσι η μητερα μου.Για τοποθετηση δεν εχω να προτεινω καποιον.

Link to comment
Share on other sites

Αιγάλεω.

ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΗΣ κοντά στην ΠΛ. Αγ. Βαρβάρας.

Αγόρασα ΟΛΑ τα πλακάκια και τα είδη υγιεινής από εκεί προ τετραετίας.

Του σαλονιού κόστισαν 9,5 το τμ, του μπάνιου 11,5 ισπανικά ψηφιδωτα, και της βεράντας 3,5.Της κουζίνας τα επιτοίχια 4.

Όλα ιταλικά, πρώτης ποιότητας. Αξίζει τον κόπο.

Ειδικά για τα πλακάκια του μπάνιου,εχω να πω ότι τα είδα σε μεγάλη έκθεση της Βάρης 45 ευρω το τ.μ και έφριξα!

Η μπανιέρα μου είναι 2,10 χ 90. Την πήρα 480, από 700 που την είχαν στη Βάρη.

Η λεκάνη 80 ευρω, ο νιπτήρας 65. Οι μπαταρίες και οι μείχτες όλα grohe 20% κάτω από τα υπόλοιπα καταστήματα.

Εψαξα σχεδόν πάνω από 15 καταστήματα στην Αθήνα όταν έφτιαχνα το σπίτι και πουθενα δεν είδα καλύτερες τιμές. Εκεί βέβαια δεν έχει βιτρίνα και βρίσκεις πολλά στοκ, δηλαδή προηγούμενης σεζόν σε πολύ οικονομική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειχα παει και τα ειχα παρει απο το πρακτικερ με 5.90 ευρω αν δε κανω λαθος.μια χαρα ειναι τα πλακακια και δεν εχουν παθει τιποτα εδω και ενα χρονο τωρα..

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Ρίξε και μια ματιά στον Παρασκευόπουλο στον Άγιο Δημήτριο. Πέρσι αναγκάστηκα να ανακαινίσω όλο το σπίτι μου γιατί είχαν σηκωθεί τα πλακάκια στο σαλόνι και το μπάνιο μου ήταν πολύ παλιό. Βρήκα τρομερή ποικιλία (σου προτείνουν μάλιστα και έξυπνους συνδυασμούς πχ ένα οικονομικό πλακάκι μπάνιου και λωρίδες σε ψηφίδα σε συγκεκριμένα σημεία που κάνουν το μπάνιο να μοιάζει πανάκριβο ενώ στην ουσία σου έχει βγει πολύ φτηνό). Ο κύριος που έχει το μαγαζί μάλιστα είναι παντογνώστης σε πρακτικά θέματα. Το σπίτι μου ήταν παλιό και είχε πολλά προβλήματα με σωληνώσεις και υγρασίες. Βρήκε λύσεις για τα πάντα και φρόντισαν να μου τελειώσουν και γρήγορα γιατί έμενα μέσα στο σπίτι εντωμεταξύ όσο ανακαινιζόταν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Το Cresta στην Αλίμου έχει κάποιες προσφορές.

Ο Ψαραδέλλης έχει πολύ φτηνά εμπορικής διαλογής.

Στο Porcelana βρήκα εκπληκτικά πλακάκια σε απίστευτες τιμές αλλά πρέπει να πετύχεις τις ευκαιρίες. Το ίδιο και στο Veneti.

Κάτι κάνει και ο Μουρελάτος στην Καλλιθέα.

Ο Λακιώτης στη Θηβών είναι πολύ καλή επιλογή.

Στο Praktiker έχει κάποια φτηνά και πολύ ωραία.

 

Γενικά, πάντως, όλοι έχουν ρίξει τις τιμές τους.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...