Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όρθια ηλεκτρική σκούπα


mama-lia

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ έχω αυτό ένα χρόνο τώρα και είμαι πολύ ικανοποιημένη:

Swivel Sweeper

 

Καθαρίζει πολύ καλά, αδειάζει στο δευτερόλεπτο και είναι πολύ ελάφρια, συνήθως βάζω τον τρίχρονο γιο μου να σκουπίσει!

 

Την Dyson τη χρησιμοποιεί μόνο η καθαρίστρια μια φορά τη βδομάδα, κι εγώ δεν αντέχω τα καλώδια!

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το πρώτο swivel sweeper μου άρεσε αλλα χάλασε γιατι μπλέχτηκαν οι τρίχες στις ρόδες του και το κόλλησαν. Το κακό του ήταν επίσης οτι επειδή το δοχειάκι του ειναι εξαιρετικά μικρό για χαλί ούτε λόγος...ξέρναγε τα χνούδια πίσω. Πήρα ενα αλλο απο το άμαζον και ειναι χειρότερο ρε γμτ...πεταμένα λεφτά...σε όψη μοιαζει πολυ με αυτό της vileda αλλα ειναι ασημί. Ισως πρέπει να πάω στο media market να τα δω απο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

miracle, τα επαναφορτιζόμενα δε μου αρέσουν, διότι χάνουν γρήγορα τη δύναμή τους! Εγώ, τελικά, σήμερα αγόρασα ένα με καλώδιο από μαγαζί της singer, δε θυμάμαι μάρκα (δεν είναι γνωστή, αλλά κόστιζε 50 ευρώ). Θα σου πω εντυπώσεις ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το κακό του ήταν επίσης οτι επειδή το δοχειάκι του ειναι εξαιρετικά μικρό για χαλί ούτε λόγος...ξέρναγε τα χνούδια πίσω.

 

Το χρησιμοποιούσες για να καθαρίσεις το χαλί; Εγώ μόνο για τυχών ψίχουλα πάνω στο χαλί το χρησιμοποιώ, δεν νομίζω να είναι κατάλληλο για καθαρισμό χαλιού, ίσως μοκέτας που δεν έχει χνούδια.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Να αυτή την βλακεία πήρα και το σκυλομετάνιωσα!

 

http://www.amazon.co.uk/GTECH-Cordless-Sweeper-7-2v-NiMH/dp/B001YFSIT0/ref=sr_1_4?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1284660400&sr=1-4

 

Εχει κάτι όρθιες dyson στο Amazon Πχ

http://www.amazon.co.uk/Dyson-Lightweight-Upright-Vacuum-Cleaner/dp/B0012LH7ZM/ref=sr_1_3?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1284660400&sr=1-3

 

ξέρετε αν ειναι ελαφριές; τις εχει σαν lighweight αλλα εμένα μου φαίνονται τεράστιες!

Link to comment
Share on other sites

ωπα ωπα μου γυάλισε αυτή η τσαμπερδώνα! 253? με τα μεταφορικά αλλα απ'οτι εχω καταλάβει ειναι οι καλύτερες....

 

http://www.amazon.co.uk/Dyson-Ultra-lightweight-Cylinder-Cleaner-Smaller/dp/B003479PM0/ref=sr_1_28?s=STORE&ie=UTF8&qid=1284660662&sr=1-28

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λοιπόν την πήρα την Dyson DC29 Εxclusive από Κωτσόβολο 306 ευρώ από 360 αρχική τιμή με τελική τιμή από την ιστοσελίδα του στο ίντερνετ. Προς στιγμήν δεν την έχω βάλει σε χαλί αλλά το πρώτο θετικό δεν μυρίζει ο αέρας που βγαίνει από τη σκούπα. Για απόδοση στα χαλιά θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Κοριτσια ψαχνω μια ορθια ηλεκτρικη σκουπα για καθημερινη χρηση που να ειναι καπως δυνατη και να κανει για χαλια. Σκεφτομαι αυτη http://www.rowenta.gr/rowenta/frame.aspx. Την εχει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
mama-lia ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΨΑΧΝΑ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΟ , ΜΙΚΡΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΔΟ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΑΥΤΗ ΤΗΣ VILEDA KAI ΣΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΧΡΕΩΘΗΚΑ

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=34271

 

κοριτσια επαναφερω το θεμα. ψαχνω αυτην την σκουπα που αναφερει η κοπελα, της VILEDA. στο σιτε που εχει, δεν την εμφανιζει προφανως επειδη ειναι παλιο το post. δεν την βρισκω..:-( πουθενα κ την ΘΕΛΩΩΩΩ απεγνωσμενα:lol:. εχω ακουσει κ εγω οτι ειναι καλη για την καθημερινη ατσαλια :rolleyes:ξερει καμμια σας που θα την βρω η μηπως εχει καταργηθει???:|

ή προτασεις για κατι παρομοιο, καλο, αλλλα οχι πανακριβο!

ευχαριστω.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...
Εγώ έχω ξεχάσει τι θα πει τινάζω χαλιά. Η Dyson ρουφάει τα ΠΑΝΤΑ! Έχω πάρει την Animal η οποία ρουφάει ακόμα πιο πολλά από τις απλές αφού είναι για σπίτι με τρίχες. Αλλά τώρα που είμαι έγκυος δεν μπορώ να την χρησιμοποιώ εύκολα αφού με κουράζει και δεν μπορώ να βάζω την υποδοχή για κάτω από το κρεββάτι. Η αλήθεια είναι ότι τα πάντα φαίνονται άθλος στις εγκυμοσύνες! Τεσπά...σαν σκούπα είναι η καλύτερη. Εγώ την έφερα από Αγγλία διπλωμένη σε ΠΑΠΛΩΜΑ για να μην μου σπάσει!

Καλησπέρα, ειχες καποιο προβλημα με την ταση του ρευματος εδω Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειχες καποιο προβλημα με την ταση του ρευματος εδω Ελλαδα?

 

Η αλήθεια είναι πως ναι. Όταν την ανοίγω πέφτει η ασφάλεια μερικές φορές. Ειδικά από την μπρίζα στο παιδικό, όχι αλλού. Όμως εμείς έχουμε πολύ χαμηλή τάση λόγω του ότι μοιραζόμαστε το ρολόι με το κάτω διαμέρισμα. Επίσης πέφτει η ασφάλεια αν έχω βραστήρα και τοστιέρα μαζί και άλλα. Οπότε δεν έχω δώσει ιδιαίτερη σημασία. Σηκώνω την ασφάλεια και συνεχίζω το σκούπισμα. Δεν θεώρησα δηλαδή ότι είναι χαλασμένη η σκούπα. Απλά έχω χαμηλή τάση.

 

Τώρα σκέφτομαι να αγοράσω την Motorhead.... Αλλά που να βρεις 400 ευρά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικά, ξέχασα να γράψω ότι πήρα μια ΙQ γύρω στα 50 ευρώ κι έχω σωθεί για το καθημερινό, αντί για τα γνωστά πανάκια.

πως ακριβως ειναι η IQ βρε κοπελα μου για λεγε. εναι κοινη ηλεκτρικη σκουπα ή πιο ελαφρια επαναφορτιζομενη? για πες please!!!!!!!!

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

ειδα σημερα μια της AEG βολικη κ ελαφρια μου φανηκε με ενσωματωμενο σκουπακι στο κονταρι αλλα εχει 160 ευρω!!!!! πολλα ειναι την εχει παρει καμια σας την ξερετε????

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Πολύ άργησα να δω τις ερωτήσεις σας!!!

Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Έχω καταργήσει τα μικρά σκουπάκια. Είναι όρθια, ελαφριά, για καθημερινή χρήση, όχι επαναφορτιζόμενη, με μακρύ καλώδιο, αρκετά δυνατή, με πολύ καλή τιμή. Και στα χαλιά τη χρησιμοποιώ. Τέλος και το σουίφερ.

Για τα δύσκολα χρησιμοποιώ τη μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ άργησα να δω τις ερωτήσεις σας!!!

Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Έχω καταργήσει τα μικρά σκουπάκια. Είναι όρθια, ελαφριά, για καθημερινή χρήση, όχι επαναφορτιζόμενη, με μακρύ καλώδιο, αρκετά δυνατή, με πολύ καλή τιμή. Και στα χαλιά τη χρησιμοποιώ. Τέλος και το σουίφερ.

Για τα δύσκολα χρησιμοποιώ τη μεγάλη.

τωρα που σε βρηκαμε λοιπον πες που την πηρες την σκουπα γιατι δεν την ξερω αυτην την μαρκα!

ευχαριστουμε:-P

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εμείς έχουμε μια Hoover όρθια σκούπα,κατπληκτικό σκούπισμα χαλιών αλλά ως εκεί.Δεν μπορείς να σκουπίσεις καλά γωνίες,κάτω από κρεβάτια,καναπέδες,πολυθρόνες.Μας την έκαναν βασικά δώρο.Τώρα την έχουμε στην αποθήκη και χρησιμοποιούμε σκουπάκι για πρόχειρο σκούπισμα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...