Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ

ΣΤΟ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΚΑΤΕΛΛΗΜΕΝΟ, ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΠΗΓΗ ΜΟΛΥΝΣΗΣ (ΠΟΝΤΙΚΟΦΩΛΙΑ, ΞΕΡΟΚΛΑΔΑ ΚΤΛ)

ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ ΠΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΥΩ, ΚΑΤΟΙΚΕΙ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ 13 ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΒΡΙΖΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ, ΑΠΟ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ.....

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΥΓΕΝΙΚΕΣ ΠΑΡΑΚΛΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΜΟΔΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για το εγκαταλημενο σπιτι νομιζω μπορεις να πας στο δημο και αυτοι να κινησουν διαδικασιες να βρουν κληρονομους ή αναλογα τον κινδυνο να επεμβουν (χλωμο να επεμβουν μιας κ ως γνωστων λεφτα δεν υπαρχουν).

Για τους αλλους γειτονες δεν ξερω τι μπορεις να κανεις εαν δεν φτασουν τα πραγματα στα ακρα...

Link to comment
Share on other sites

Για το εγκαταλημενο σπιτι νομιζω μπορεις να πας στο δημο και αυτοι να κινησουν διαδικασιες να βρουν κληρονομους ή αναλογα τον κινδυνο να επεμβουν (χλωμο να επεμβουν μιας κ ως γνωστων λεφτα δεν υπαρχουν).

Για τους αλλους γειτονες δεν ξερω τι μπορεις να κανεις εαν δεν φτασουν τα πραγματα στα ακρα...

 

 

Πιθανόν να χρειαστεί να καλέσω το Υγειονομικό δεν ξέρω

Έχουν 2 σκυλιά που μάλλον δεν τα βγάζουν έξω και κάνουν μόνιμα την ανάγκη τους στον κήπο

Μιλάμε για μπόχα

Μην μιλήσω και για τον βόθρο

Τι να πεις άστα...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα. Για το σπίτι με τα 13 μέλη, κάνεις ανώνυμη καταγγελία στην τοπική αστυνομία. Στην περίπτωση του ακατοίκητου σπιτιού, πηγαίνεις στον Δήμο. Αν δεν μπορέσουν να βρούν του ιδιοκτήτες είναι υποχρεωμένοι να αναλλάβουν τις εκκενώσεις βόθρων εκκενώσεις βόθρων, καθαρισμούς, απολυμάνσεις και ότι άλλο χρειαστεί, άμεσα. Μέσω ποιών φορέων είναι δικό τους πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

για τα 13 μελη μπορεις να απευθυνθεις στην κοινωνικη υπηρεσια..για το εγκαταλελειμμενο μαλλον στο δημο θα πρεπει να μιλησεις...καλη επιτυχια και στα δυο με τον τροπο που λειτουργουν αυτες οι υπηρεσιες στην ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για βόθρο που αφήνουν τα λύματα στον δρόμο ξέρω πως απλά καταγγέλλεις στην αστυνομία και έρχεται αυτόφωρο μάλιστα. Για τα ζώα που είπες, το υγειονομικό. Αλλά τα ίδια εγώ είχα και έχω με τις γάτες του γείτονα και ακόμη περιμένω.

 

Ελα σπίτι μας να βγούμε στην βεράντα να δεις αρώματα. Τζάμπα καταξοδεύτηκα να κάνω βεράντα, άχρηστη είναι - ούτε παράθυρα δεν ανοίγουμε προς τα εκεί. Μυρίζει σαν να είσαι σε σταβλο και λίγα λέω.. Και είναι και γεμάτο ποντίκια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...