Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μυξουλες, βλεννη στα κακα και αλλεργια


Recommended Posts

ειμαστε αλλεργικοι στο γαλα. Πινουμε Ampiron Pepti MCT.

Τελευταια εχουμε θεμα με το βαρος μας...Δεν βαζουμε..

 

Εχουμε ενα μπουκωμα απο πριν το Πασχα και ακουγεται ενα χουρχουρ....αλλα χωρις ακροαστικα....Βαζουμε ορο και otrivin και ολα καλα.

 

Στα κακα του παρατηρησα βλεννες (παλι) και του εκοψα το μοσχαρι (πανω που το ειχαμε αρχισει).

 

Ειναι δυνατον να ειναι οι βλεννες μυξουλες??

Να καθαριζει δηλ. και να φαινονται στα κακα του??

 

Παντως για καλο και για κακο....εγω το μοσχαρι το εκοψα...

Η παιδογαστρεντερολογος μας εγινε διευθυντρια...και σταματησε το ιατρειο....:-( Ειχατε παρομοια εμπειρια?? Η να παω επειγοντως σε αλλη παιδογαστρεντερολογο??

Ειμαστε 9 μηνων και τρωμε ακομα μονο κοτοπουλο, καλοκυθακι, πατατα, καροτο, ρυζαλευρο, ρυζακι και αστρακι. :-( και απο φρουτα μονο αχλαδι, μηλο, μπανανα.

 

Τωρα και με αυτο νφοβαμαι να προσθεσω κατι καινουριο στην διατροφη ..μιας και δεν θα ξεχωρισω την αλλεργια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


ειμαστε αλλεργικοι στο γαλα. Πινουμε Ampiron Pepti MCT.

Τελευταια εχουμε θεμα με το βαρος μας...Δεν βαζουμε..

 

Εχουμε ενα μπουκωμα απο πριν το Πασχα και ακουγεται ενα χουρχουρ....αλλα χωρις ακροαστικα....Βαζουμε ορο και otrivin και ολα καλα.

 

Στα κακα του παρατηρησα βλεννες (παλι) και του εκοψα το μοσχαρι (πανω που το ειχαμε αρχισει).

 

Ειναι δυνατον να ειναι οι βλεννες μυξουλες??

Να καθαριζει δηλ. και να φαινονται στα κακα του??

 

Παντως για καλο και για κακο....εγω το μοσχαρι το εκοψα...

Η παιδογαστρεντερολογος μας εγινε διευθυντρια...και σταματησε το ιατρειο....:-( Ειχατε παρομοια εμπειρια?? Η να παω επειγοντως σε αλλη παιδογαστρεντερολογο??

Ειμαστε 9 μηνων και τρωμε ακομα μονο κοτοπουλο, καλοκυθακι, πατατα, καροτο, ρυζαλευρο, ρυζακι και αστρακι. :-( και απο φρουτα μονο αχλαδι, μηλο, μπανανα.

 

Τωρα και με αυτο νφοβαμαι να προσθεσω κατι καινουριο στην διατροφη ..μιας και δεν θα ξεχωρισω την αλλεργια.

 

Καλησπέρα Αναστασία, αυτά που αναφέρεις είναι συμπτώματα αλλεργίας. Το ρυζάλευρο τι είναι; Έχει γάλα;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΝΑ ΣΤΑ ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΞΑ. ΘΗΛΑΖΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΙΕΙ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!:roll:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΝΑ ΣΤΑ ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΞΑ. ΘΗΛΑΖΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΙΕΙ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!:roll:

 

Μπορεί να τον ενοχλούν τα γαλακτοκομικά που καταναλώνεις εσύ. Εγώ κάνω πλήρη αποχή. Διάβασε και εδώ:

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=21508

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=30470

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια

εχθες εκλεισα ραντεβου σε παιδογαστρεντερολογο σε θεσ/νικη σε καποια καραγκιοζογλου για να μας πει τελικα αν εχουμε αλεργια ή οχι, αλλα αυτο που ηθελα να σας ρωτησω ειναι οτι οταν αρχικα διαπιστωσατε οτι τα μωρακια σας εχουν αλεργια στο γαλα τι κανατε; εξετασεις κατευθειαν ή περιμενατε να φτασουν σε καποιο μηνα και μετα; διοτι εμενα η παιδιατρος μου μου λεει οτι δεν γινονται εξετασες στην ηληκια τον 2 μηνων που ειναι η μικρη μου μονο με το ιστορικο που θα δωσω στη παιδ/λογο θα διαπιστωσει αν ειναι αλεργικο το παιδι και αν πρεπει να περνει αντιαλεργικα γαλατα.

Και αν η αλεργια (λεμε) μπορει να του φυγει και ποιο νωρις γιατι υπαρχουν και τετοιες περιπτωσεις ολον αυτο το καιρο θα υποβαλετε το παιδι σε αυτη την ταλεπορια;

ποια ειναι η σειρα τον εξετασεων;

δεν ξερω εχω μπερδευτει λιγο βοηθεια κοριτσια............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ συγνωμη....για την μη απαντηση.

 

Λοιπον ειναι γνωστη η αλλεργια μας....και το ρυζαλευρο φυσικα ειναι χωρις γαλα. Τωρα που κοψαμε και το μοσχαρι σαν να ειναι καλυτερα τα πραγματα...αλλα ποτε δεν ξερεις.

 

Ουτε εμεις καναμε εξετασεις...γιατι και σε εμας καπου εκει εγινε η διαγνωση στη ηλικια των 2 μηνων.

 

Καναμε καλλιεργεια κοπρανων και mayer κοπρανων....και φυσικα και καποιες αλλες εξετασεις...για να αποκλειστουν ουρολοιμωξεις......

 

Δεν φαινεται σ αυτη την ηλικια η αλλεργια....

Παρεπιπτοντως και εμεις επισκεπτηκαμε την Καραγκιοζογλου αλλα τελικα η παιδιατρος μας μας εκλεισε ραντεβου στην Καρυδα στο Ιπποκρατειο που τωρα ειναι στο Γεννηματας....και μας παρακολουθει αυτη.

 

Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Εμας ειχε η κορη μου αλλεργια στην πρωτεινη του αγελαδινου γαλακτος, παρουσιαζε αιμα και βλεννη στα κακα απο 3 μηνων ενω την θηλαζα αποκλειστηκα.Τις καναμε εξεταση αιματος rash test οταν ηταν 4 μηνων η οποια βγηκε αρνητικη, κατι που συνηθως συμβαινει οπως μας ειπαν. Επισκεφθηκαμε αλλεργιολογο που συμφωνησε πως επροκειτο για αλλεργια. Σταματησα να καταναλωνω ολες τις τροφες που πιθανον να προκαλουν αλλεργιες. Επαναλαβαμε τις εξετασεις σε δημοσιο νοσοκομειο στην ηλικια των 9 μηνων οπου και παλι βγηκαν αρνητικες. Μας ειπαν και εκεινοι πως συνηθως αυτες οι εξετασεις βγαινουν αρνητικες, καποιες φορες ομως οι τιμες των ηωσινόφιλων στο αιμα ειναι ανεβασμενες σε μωρα με αλλεργια ιδιως οταν το παιδι παρουσιαζει και συμπτωματα του αναπνευστικου. Για να μην μακρηγορω η κορη μου ηπιε πρωτη φορα κανονικο γαλα και εφαγε μοσχαρι στην ηλικια των 2 ετων. Μετα τον χρονο ετρωγε προβειο η κατσικισιο γιαουρτι χωρις να παρουσιαστει κανενα προβλημα.

sYSBp3.pngR9zap3.png
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο μου ειπε και εμενα αλλεργιολογος.

 

Οτι δεν εχει σημασια να του κανω rash test γιατι μπορει να ειναι και να βγουν αρνητικες οι εξετασεις.

 

Οσο για τα ηωσινοφιλα.....η εξεταση αυτη νου ειπαν δεν εχει νοημα...απο την αποψη οτι το μονο που θα σου πει ειναι οτι εχει αλλεργια...δεν θα σου πει ομως που εχει αλλεργια.

 

Pmarg θα ρωτησω και εγω για προβειο και κατσικισιο. Ηταν κατι που το ειχα στο μυαλο μου και τωρα γραφοντας και εσυ μου εδωσες πολυ θαρρος.

 

Ευχαριστω πολυ πολυ ολα τα κοριτσια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...