Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πώς να επιλέξετε σχολή μπαλέτου


Recommended Posts

απλώς, γράψε μου τι λεει;

ειδες στον τοιχο, τιποτα διπλώματα;

μη ντρεπεσαι, εισαι μάνα και πρέπει να ξέρεις πού θα πάει το παιδί σου!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 370
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εντάξει ελένη μου

καλή σου νυχτα και αναμένω...

τηλεφώνησε πάντως και ρώτα για τις σπουδές της και τι προοπτικές (και καλά) εχει το παιδί...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Iσμήνη, σήμερα το πρωί στο σινε+ (ψηφιακή ερτ) στις 08:00 είχε μια ταινία -έρευνα γαλλικής παραγωγής που λεγόταν Ballerina και αναφερόταν στην ζωή 5 σπουδαίων ρωσίδων μπαλαρινων. Τρεις από αυτές είναι ήδη πρώτες μπαλαρίνες και γνωστές σε όλο τον κόσμο, όπως η Svetlana Zakharova, η Diana Vishneva και η Ulyana Lopatkina και δυο ανερχόμενα ταλέντα, 17 και 19 χρονών, Alina και Ευγενία (δεν θυμάμαι επίθετα) τα οποία λογικά θα βρεθούν στην θέση των τριών προηγούμενων στα επόμενα 4-5 χρόνια.

 

Ήταν μια συγκλονιστική ταινία, ειλικρινά απέδιδε αυτό το οποίο είχε στο μυαλό του ο σκηνοθέτης, δηλαδή να δείξει την απίστευτη, σχεδόν υπερβατική ομορφιά του μπαλέτου, την ευαισθησία, το ανάλαφρο πέταγμα, τη χάρη αλλά παράλληλα και την σκληρότητα της καθημερινής άσκησης, τις αυστηρές προϋποθέσεις της Σχολής Βαγκάνοβα που προετοιμάζει αυτά τα ονόματα και την καριέρα τους που αρχίζει και τελειώνει σε πολύ νεαρή ηλικία...

 

Εξαιρετικό φιλμ και κρίμα που δεν το βάζουν σε πιο νορμάλ ώρες ώστε να μπορεί να το δει περισσότερος κόσμος....

Link to comment
Share on other sites

Iσμήνη, σήμερα το πρωί στο σινε+ (ψηφιακή ερτ) στις 08:00 είχε μια ταινία -έρευνα γαλλικής παραγωγής που λεγόταν Ballerina και αναφερόταν στην ζωή 5 σπουδαίων ρωσίδων μπαλαρινων. Τρεις από αυτές είναι ήδη πρώτες μπαλαρίνες και γνωστές σε όλο τον κόσμο, όπως η Svetlana Zakharova, η Diana Vishneva και η Ulyana Lopatkina και δυο ανερχόμενα ταλέντα, 17 και 19 χρονών, Alina και Ευγενία (δεν θυμάμαι επίθετα) τα οποία λογικά θα βρεθούν στην θέση των τριών προηγούμενων στα επόμενα 4-5 χρόνια.

 

Ήταν μια συγκλονιστική ταινία, ειλικρινά απέδιδε αυτό το οποίο είχε στο μυαλό του ο σκηνοθέτης, δηλαδή να δείξει την απίστευτη, σχεδόν υπερβατική ομορφιά του μπαλέτου, την ευαισθησία, το ανάλαφρο πέταγμα, τη χάρη αλλά παράλληλα και την σκληρότητα της καθημερινής άσκησης, τις αυστηρές προϋποθέσεις της Σχολής Βαγκάνοβα που προετοιμάζει αυτά τα ονόματα και την καριέρα τους που αρχίζει και τελειώνει σε πολύ νεαρή ηλικία...

 

Εξαιρετικό φιλμ και κρίμα που δεν το βάζουν σε πιο νορμάλ ώρες ώστε να μπορεί να το δει περισσότερος κόσμος....

 

 

ρένα καλησπέρα

σιγουρα πρέπι να ήταν πολύ ωραία ταινία. αλλά στις 8.00 ποιός τη βλέπει; εχεις δικιο σε αυτό.

 

στη ρωσσία δουλέυει διαφορετικα το σύστημα. μη φανταστέις (αν κα δεν είδα το περιεχόμενο της ταινίας) οτι στην ελλάδα υπάροχυν σχολές που λειτουργούν έτσι.

 

θα κοιτάξω μήπως το βρω στο διαδίκτυο και το δω.

 

ευχαριστώ

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως μπορείτε να μου συστήσετε σχολή μπαλέτου στις περιοχές Χαιδαρίου - Αιγάλεω? Η κόρη μου είναι σχεδόν 3 1/2 χρονών.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως μπορείτε να μου συστήσετε σχολή μπαλέτου στις περιοχές Χαιδαρίου - Αιγάλεω? Η κόρη μου είναι σχεδόν 3 1/2 χρονών.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΚΑΜΠΑΚΟΓΛΟΥ ΒΙΚΥ: ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ & ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗ 1 - ΑΙΓΑΛΕΩ ΤΗΛ: 210.5980465

ΣΚΟΠΕΛΙΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ: ΘΗΒΩΝ 368 ΑΙΓΑΛΕΩ ΤΗΛ: 210.5981505

ΣΤΑΥΡΙΔΟΥ ΡΕΝΑ: Ν. ΠΛΑΣΤΗΡΑ 119 ΑΙΓΑΛΕΩ ΤΗΛ: 210.5903752 & 210.5902251

 

ΧΑΪΔΑΡΙ

ΑΛΕΞΙΟΥ ΒΙΛΛΥ: ΣΤ.ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ 91 - ΧΑΪΔΑΡΙ ΤΗΛ. 210.5819853, 5320340

ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ: Λ. ΑΘΗΝΩΝ 336 - ΧΑΪΔΑΡΙ ΤΗΛ: 210.5816529

 

προσωπικά ξέρω τη Βικυ Καμπάκογλου και τη Μαρία Μιχαηλίδου. Οχι ομως τι δουλειά κάνουν και από ποια ηλικία δέχονται παιδιά στις σχολές τους.

θα σου πρότεινα να βρεις κάποια σχολή που να διδάσκει το αγγλικό σύστημα μπαλετου Royal Academy of Dance (RAD) ή το ISTD

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κοριτσάκι 4 χρόνων και θα ήθελα να τη γράψω στα 5 σε σχολή μπαλέτου. Είναι καλή ηλικία; Μπορείς σε παρακαλώ να μου προτείνεις στα Βριλήσσια, Χαλάνδρι, Γέρακα μια καλή σχολή μπαλέτου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω ένα κοριτσάκι 4 χρόνων και θα ήθελα να τη γράψω στα 5 σε σχολή μπαλέτου. Είναι καλή ηλικία; Μπορείς σε παρακαλώ να μου προτείνεις στα Βριλήσσια, Χαλάνδρι, Γέρακα μια καλή σχολή μπαλέτου;

 

γιατί οχι από τώρα που είναι 4χρονών;

 

μελίσσια

Ηβη Αναστασιάδη, Ελ. Βενιζέλου 37, 210-6137304, 210-6000984

στέλλα περδίκη, λ. δημοκρατίας 73, 210-8047119

μπίνη χόνδρου, σεριφου 10, 210-8101021

 

 

χαλάνδρι

marylin Kanonis, Αμυκλών 28 και Κεφαλληνίας, 210-6719188

ελένη κλεόπα, Υδρας 10, 210-6815153, 210-6848282

φωτεινή παυλοπούλου, κιθαιρώνος 19β, 210-6842611

ειρήνη χρήστου, υψηλάντου 11, 210-6828244

 

αυτές ξερω εγω, στις περιοχές που μου ζήτησες

αν εχει κατι αλλο υπόψη σου...πες μου να το κοιτάξω.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντησή σου Ισμήνη. Τώρα πηγαίνει σε ιδιωτικό παιδικό και εκεί κάνουν μπαλέτο 2 φορές την εβδομάδα. Από του χρόνου που θα πηγαίνει νήπιο θα τη στείλω σε σχολή. Υπάρχει και στη γειτονιά μου μια σχολή στην οδό Ηρακλείτου και Μπακογιάννη στο Χαλάνδρι αλλά δεν θυμάμαι το όνομα. Μήπως τη γνωρίζεις;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντησή σου Ισμήνη. Τώρα πηγαίνει σε ιδιωτικό παιδικό και εκεί κάνουν μπαλέτο 2 φορές την εβδομάδα. Από του χρόνου που θα πηγαίνει νήπιο θα τη στείλω σε σχολή. Υπάρχει και στη γειτονιά μου μια σχολή στην οδό Ηρακλείτου και Μπακογιάννη στο Χαλάνδρι αλλά δεν θυμάμαι το όνομα. Μήπως τη γνωρίζεις;

 

θα 'θελα να μου πεις το όνομα της σχολής; εγω εντωμεταξυ θα κοιταξω και με τη διεύθυνση...αλλά θα είανι δύσκολο.

πώς τη λενε τη δασκάλα στο σχολείο που τυς κάνει μπαλέτο; σε ποιον σταθμό πάει;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ισμήνη,θα ήθελα να μου πεις για σχολή χορού στο Περιστέρι.Είναι πολύ μεγάλος δήμος και με βολεύει και για Αιγάλεω-Χαιδάρι.Είδα πιο πάνω τις σχολές που έχεις γράψει για Αιγάλεω-Χαιδάρι.Εγώ πήγαινα στη Σταυρίδου όταν ήμουν μικρή αλλά δεν ''τράβαγε'' δεν είμαι του χορού...

Υπάρχει μία σχολή κοντά στο σπίτι μου αλλά δεν ξέρω ούτε όνομα και σήμερα πήγα μια βόλτα έτσι δοκιμαστικά και δεν μου πολυάρεσε το περιβάλλον αλλά η κόρη μου ενθουσιάστηκε.Ηθελε να βγάλει τα ρούχα της επιτόπου και δεν είχα κάτι άλλο να της βάλω και την πήρα από εκεί με το ζόρι.Είναι 3 1/2 ετών και χορεύει-πηδάει-κάνει τούμπες συνέχεια.Η δάσκαλα που την είδε σήμερα μου είπε πως είναι υπερκινητική και έχει έλλειψη συγκέντρωσης αλλά να μην ανησυχώ.

Επειδή δεν πάει παιδικό και με το δεύτερο μωρό έχουμε κλειστεί λίγο στο σπίτι θα ήθελα να κάνει κάτι πιο δημιουργικό από μια απλή παιδική χαρά.Σε παιδότοπους δεν την πάω ποτέ!

Θα ήθελα να δω αν έχει κλίση στον χορό ή σε κάτι άλλο γιατί η ενέργεια της είναι ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ!

Η περιοχή του Περιστερίου που μένω λέγεται Λόφος Αξιωματικών.Θα περιμένω να μου πεις.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα στο διαδίκτυο και την σχολή ΚΑΜΠΑΚΟΓΛΟΥ ΒΙΚΥ και στο Περιστέρι...Δεν είναι και τόσο κοντά για να πηγαίνω με τα πόδια αλλά μόνο 5 λεπτά με το αυτοκίνητο.Στο site της έχει και διδασκαλία και άλλων ειδών χορού και ρυθμικής.Θα περιμένω να μάθω και για άλλες σχολές.Και της Μιχαηλίδου Μαρίας είναι σχετικά κοντά,10 λεπτά με το αυτοκίνητο.

Αυτή που είναι κοντά στο σπίτι μου είναι στην οδό Νευροκοπίου και λέγεται:Χ.ΡΑΒΑΝΗ-Ν.ΤΖΩΡΤΖΗΣ (ΧΟΡΕΥΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΛΥΡΙΚΗΣ ΣΚΗΝΗΣ).Σου λέει κάτι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ισμήνη,θα ήθελα να μου πεις για σχολή χορού στο Περιστέρι.Είναι πολύ μεγάλος δήμος και με βολεύει και για Αιγάλεω-Χαιδάρι.Είδα πιο πάνω τις σχολές που έχεις γράψει για Αιγάλεω-Χαιδάρι.Εγώ πήγαινα στη Σταυρίδου όταν ήμουν μικρή αλλά δεν ''τράβαγε'' δεν είμαι του χορού...

Υπάρχει μία σχολή κοντά στο σπίτι μου αλλά δεν ξέρω ούτε όνομα και σήμερα πήγα μια βόλτα έτσι δοκιμαστικά και δεν μου πολυάρεσε το περιβάλλον αλλά η κόρη μου ενθουσιάστηκε.Ηθελε να βγάλει τα ρούχα της επιτόπου και δεν είχα κάτι άλλο να της βάλω και την πήρα από εκεί με το ζόρι.Είναι 3 1/2 ετών και χορεύει-πηδάει-κάνει τούμπες συνέχεια.Η δάσκαλα που την είδε σήμερα μου είπε πως είναι υπερκινητική και έχει έλλειψη συγκέντρωσης αλλά να μην ανησυχώ.

Επειδή δεν πάει παιδικό και με το δεύτερο μωρό έχουμε κλειστεί λίγο στο σπίτι θα ήθελα να κάνει κάτι πιο δημιουργικό από μια απλή παιδική χαρά.Σε παιδότοπους δεν την πάω ποτέ!

Θα ήθελα να δω αν έχει κλίση στον χορό ή σε κάτι άλλο γιατί η ενέργεια της είναι ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ!

Η περιοχή του Περιστερίου που μένω λέγεται Λόφος Αξιωματικών.Θα περιμένω να μου πεις.

 

Μόλις βρήκα στο διαδίκτυο και την σχολή ΚΑΜΠΑΚΟΓΛΟΥ ΒΙΚΥ και στο Περιστέρι...Δεν είναι και τόσο κοντά για να πηγαίνω με τα πόδια αλλά μόνο 5 λεπτά με το αυτοκίνητο.Στο site της έχει και διδασκαλία και άλλων ειδών χορού και ρυθμικής.Θα περιμένω να μάθω και για άλλες σχολές.Και της Μιχαηλίδου Μαρίας είναι σχετικά κοντά,10 λεπτά με το αυτοκίνητο.

Αυτή που είναι κοντά στο σπίτι μου είναι στην οδό Νευροκοπίου και λέγεται:Χ.ΡΑΒΑΝΗ-Ν.ΤΖΩΡΤΖΗΣ (ΧΟΡΕΥΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΛΥΡΙΚΗΣ ΣΚΗΝΗΣ).Σου λέει κάτι;

 

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ

καλημέρα

θα σου πρότεινα και θα προτιμούσα να πήγαινες στη σχολή της μαριας Κρούσσου

ΚΡΟΥΣΣΟΥ ΜΑΡΙΑΣ: ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 16, ΤΗΛ: 210.5777667

ειναι πολύ καλή κοπέλα και η μαμά της είανι επίσης δασκάλα μπαλέτου. αυτό δε σημαίνει τίποτα, αλλά σημαίνει πολλά. Η Μαρία έχει μεγαλώσει μέσα στη σχολή και εχει ακούσει "πολλές διδασκαλίες". Πιστεύω οτι αυτό της εχει δώσει μεγαλύτερη πείρα. Το βλέπω άλλωστε και από τον εαυτό μου (κι εγώ από μικρη μέσα σε μια τάξη μπαλετου, παρακολουθούσα).

Εκτός από τις σπουδες που εχει κάνει, που ειναι πολύ σημαντικές. Ελληνικό δίιπλωμα ανώτερης επαγγελματικής σχολής χοορύ, διπλώματα RAD, χορευτική εμπειρία κλπ κλπ).

Αν πας, πες της από εμένα Ισμήνη Ζαχαριάδη (εχουμε χορέψει μαζί).

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Στην οδό Γιαννιτσών είναι λίγο μακριά από το σπίτι μου αλλά δεν είναι και τραγική η απόσταση.Απλώς δεν γίνεται με τα πόδια...Η σχολή που σου γράφω σου είναι άγνωστη;Μπορεί να την πάω και μία βόλτα από την σχολή της Κρούσσου και βλέπουμε...Επειδή έχω και το μωράκι και το θηλάζω ακόμη κάθε λεπτό μου είναι πολύτιμο.Άσε που έχουμε οικογενειακώς την εντύπωση πως μάλλον δεν θα προσαρμοστεί λόγω υπερκινητικότητας.

Link to comment
Share on other sites

Στην οδό Γιαννιτσών είναι λίγο μακριά από το σπίτι μου αλλά δεν είναι και τραγική η απόσταση.Απλώς δεν γίνεται με τα πόδια...Η σχολή που σου γράφω σου είναι άγνωστη;Μπορεί να την πάω και μία βόλτα από την σχολή της Κρούσσου και βλέπουμε...Επειδή έχω και το μωράκι και το θηλάζω ακόμη κάθε λεπτό μου είναι πολύτιμο.Άσε που έχουμε οικογενειακώς την εντύπωση πως μάλλον δεν θα προσαρμοστεί λόγω υπερκινητικότητας.

 

την καμπάκογλου και τη μιχαηλίδου της ξέρω προσωπικά. Σαν δασκάλες στη δουελιά τους, οχι.

αντίθετα την Κρούσσου, πολύ καλά!

εχεις δίκιο, με ενα μωρό είανι δύσκολο. Αλλά σκέψου οτι περνάει ο καιρός και μεγαλώνει, τώρα θα είναι λίγο δύσκολα αλλά μήνα με το μήνα θα είναι πιο εύκολο.

ειδικά ενα παιδί υπερκινητικό, θα βάλει όρια και θα προσαρμοστεί. ετσι ακριβώς όπως και σε εναν παιδικό σταθμό. "Αναγκάζονται" να ακολουθήσουν ενα πρόγραμμα. Στο μπαλέτο είναι πιο ευκολο γιατί είναι λιγότερή ώρα και πιο ευχαριστό. Αξίζει να το προσπαθήσετε.

Σου μιλάω αποκλειστικά για τη διδασκαλία... από οικονομικής αποψης, δεν ξέρω, να οσυ πω.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μας μάθημα έγινε...Τελικά το κορμάκι που της πήρα είναι μεγάλο και δεν της πήγαινε αλλά δεν πτοήθηκε καθόλου...Υπήρξαν στιγμές που ξέφευγε από το μάθημα και έκανε τα δικά της χορευτικά νούμερα αλλά μετά από λίγο ακολουθούσε πάλι την ομάδα.Επίσης 2 φορες βγήκε εκτός τάξης για να τρέξει γύρω γύρω.Η δασκάλα μου είπε πως είναι πολύ ζωηρή χωρίς όμως να της δημιουργεί πρόβλημα στο μάθημα και πως φαίνεται να της αρέσει το μπαλέτο.Για να δούμε...

Ισμήνη έμαθα πληροφορίες και για την δασκάλα.Να τις γράψω με π.μ. καλύτερα;Επίσης μίλησα τηλεφωνικά με την Μαρία Κρούσσου και ακόμη και από το τηλέφωνο φαίνεται πολύ καλή.Δυστυχώς όμως μου είπε πως οι ώρες των μαθημάτων για τα μικρά παιδάκια είναι 4.30 με 5.30 και δεν προλαβαίνω...

Το σύστημα διδασκαλίας στη σχολή που την έγραψα είναι το ρώσικο.Περιμένω να μου απαντήσεις.Πολλά φιλιά.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που θα ήθελα να συζητήσω είναι το εξής:

Εχθές στο πρώτο της μάθημα είχα μαζί μου την φωτογραφική μηχανή/κάμερα και τράβηξα 2 βιντεάκια για το αρχείο μας και για να την δει ο μπαμπας της που εκτελούσε χρέη νταντάς της μπέμπας.Ο ιδιοκτήτης της σχολής μου έκανε παρατήρηση αλλά του εξήγησα πως εστιάζω στην κόρη μου και όχι πάνω σε άλλα κοριτσάκια.

Είναι τόσο κακό αυτό που έκανα?

Link to comment
Share on other sites

Ισμήνη,

θα ηθελα να σε ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου,

α) ποιά είναι η διαφορά ανάμεσα στην μουσικοκινητική και στην pre-school της RAD;

β) η κόρη μου είναι τώρα 3 ετών και παρακολουθεί μαθήματα μπαλέτου στον παιδικό σταθμό με RAD, του χρόνου να συνεχίσει εκεί ή να την στείλω έξω;

Link to comment
Share on other sites

Ισμήνη,

θα ηθελα να σε ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου,

α) ποιά είναι η διαφορά ανάμεσα στην μουσικοκινητική και στην pre-school της RAD;

β) η κόρη μου είναι τώρα 3 ετών και παρακολουθεί μαθήματα μπαλέτου στον παιδικό σταθμό με RAD, του χρόνου να συνεχίσει εκεί ή να την στείλω έξω;

 

καλημέρα μαρμελαδίτσα

μουσικοκινητική συνήθως διδάσκεται από ηθοποιούς ή μουσικούς ή δασκάλες μπαλέτου ή και νηπιαγωγούς, αλλα το pre school μονο από δασκάλες μπαλέτου.

ποιά ειναι η δασκάλα που τους κάνει pre school στον παιδικό (ποιός είναι;); ενδιαφέρον ακούγεται!

δεν ξέρω τι να σου απαντήσω στη δευτερη ερώτηση. πρέπει να το σκεφτώ...

αν εισαι ευχαριστημενη με αυτή τη δασκάλα την έχει και του χρονου στον παιδικό και ο χρονος σε καλύπτει, συνεχίστε εκεί. αλλιώς αν σε ενδιαφέρει να συνεχίσει η μικρή, θα κοιτάξουμε για μια σχολή rad στη γειτονιά σου (πού μένεις;).

μπορεί να κάνει και στο σχολείο και σε σχολή μπαλέτου.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μας μάθημα έγινε...Τελικά το κορμάκι που της πήρα είναι μεγάλο και δεν της πήγαινε αλλά δεν πτοήθηκε καθόλου...Υπήρξαν στιγμές που ξέφευγε από το μάθημα και έκανε τα δικά της χορευτικά νούμερα αλλά μετά από λίγο ακολουθούσε πάλι την ομάδα.Επίσης 2 φορες βγήκε εκτός τάξης για να τρέξει γύρω γύρω.Η δασκάλα μου είπε πως είναι πολύ ζωηρή χωρίς όμως να της δημιουργεί πρόβλημα στο μάθημα και πως φαίνεται να της αρέσει το μπαλέτο.Για να δούμε...

Ισμήνη έμαθα πληροφορίες και για την δασκάλα.Να τις γράψω με π.μ. καλύτερα;Επίσης μίλησα τηλεφωνικά με την Μαρία Κρούσσου και ακόμη και από το τηλέφωνο φαίνεται πολύ καλή.Δυστυχώς όμως μου είπε πως οι ώρες των μαθημάτων για τα μικρά παιδάκια είναι 4.30 με 5.30 και δεν προλαβαίνω...

Το σύστημα διδασκαλίας στη σχολή που την έγραψα είναι το ρώσικο.Περιμένω να μου απαντήσεις.Πολλά φιλιά.

 

Κάτι άλλο που θα ήθελα να συζητήσω είναι το εξής:

Εχθές στο πρώτο της μάθημα είχα μαζί μου την φωτογραφική μηχανή/κάμερα και τράβηξα 2 βιντεάκια για το αρχείο μας και για να την δει ο μπαμπας της που εκτελούσε χρέη νταντάς της μπέμπας.Ο ιδιοκτήτης της σχολής μου έκανε παρατήρηση αλλά του εξήγησα πως εστιάζω στην κόρη μου και όχι πάνω σε άλλα κοριτσάκια.

Είναι τόσο κακό αυτό που έκανα?

 

εφ' οσον μου λες οτι η γυναίκα του τζώρτζη κανει το μάθημα, πιστέυω οτι λόγω ηλικίας θα εχει και μεγάλη εμπειρία. γιατί τα τμήματα των μωρών είναι δύσκολα. επαναλαμβάνω ομως ότι δεν ξέρω τι δουλειά γενικά κάνει.

εγώ ειμαι υπερ του αγγλικού συστήματος, κυριως.

αυτό που λες για την κάμερα... αν η παρατήρηση ηταν για τα υπόλοιπα παιδιά (φοβούμενος οτι θα βγει στο διδίκτυο)... εχει καποιο δίκιο με ολα αυτά που ακούμε. συνήθως οι "πρωταρηδες" γονείς εχουν την περιέργεια τι κάνουν τα παιδιά στην τάξη; δεν θεωρω οτι εκανε κάτι κακό. τι ακριβώς σου είπε δηλαδή;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε:Δεν μπορείτε να φιλμάρετε το μάθημα...Δεν το καταλαβαίνετε πως δεν είναι σωστο;

Κι εγώ απάντησα:Εστιάζω πάνω στην κόρη μου και το θέλω για το αρχείο μας και γιατί θέλουμε να την ξαναβλέπουμε σε ότι κάνει.

Μου απάντησε:Μπορείτε να την βλέπετε στο μάθημα της,δεν αρνούμαστε την παρουσία σας.

 

Αυτά....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...