Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ?


Recommended Posts

κοριτσια, δωστε μου τα φωτα σας, να συγκρινω γνωμες. εγω πηγαινα στην Αθηνα στο Γενεσις, στον Παντο. Δεν εκανα εξωσωμτικη, ειχα κανονικη συλληψη. αυτός λοιπον κατοπιν συννενοησης μου συστησε εναν γυναικολογο στο Ριο, γιατι δεν ηθελα να γεννησω στην αθηνα.

μου ειπε ομως οτι ο ιδιος κανει την β΄επιπεδου και στην 18 και στην 22 εβδομαδα. την κανει 2 φορες μηπως δεν δουν κατι στην πρωτη, να το δουν στην δευτερη. και μου προτεινε εν θελω να κανω στον γιατρο μου στο Ριο την β΄επιπεδου και να παω και σε αυτον. σ

την αρχη σκεφτηκα οκ, τωρα λεω να την κανω μονο στο ριο και να εμπιστευτω τον νεο μου γιατρο, που μου ειπε να την κανω μια φορα, στις 22 εβδομαδες.

επειδη εζησα πολυ καιρο τον παντο, ξερω πως δεν το κανει για τα λεφτα, παρολο που ειναι ακριβος, γιατι ενω ειχα μεγαλο προβλημα και υποβληθηκα απο περυσι σε πολλες εξετασεις, ποτε δεν με υποχρεωσε να τις κανω στην κλινικη του, παντα μου ελεγε καντες οπου θες ή εδω ή αλλου. αρα πιστευω οτι το κανει για μεγαλη σιγουρια.

εσεις γενικα τι πιστευετε? εσεις την κανατε μια φορα την εξεταση? εγω βασικα εχω προβλημα με το πηγαινε ελα πατρα - αθηνα , αλλα και οικονομικο θεμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω παντως την εκανα μια φορα. Απλα επειδη εκεινη την ημερα ετυχε η μπεμπουλα να μην κουνιεται και δεν μπορουσαμε να κανουμε ολες τις μετρησεις την εξεταση την καναμε σε 2 δοσεις. Πηγα δηλαδη και την επομενη μερα οπου τα πραγματα ηταν καλυτερα. Φυσικα πληρωσα 1 φορα. Ειναι ακριβη εξεταση και θελει λεπτομερεια. Εγω σε συμβουλευω οτι αν εχεις εμπειστοσυνη στον γιατρο σου μια φορα ειναι αρκετη. Η αυχενικη σου ήταν καλή?

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

εγω την εκανα 2 φορες, αλλα εγω ειχα θεμα με μια αρτηρια... δηλαδη, επρεπε να ξαναδουν το μωρο λιγες βδομαδες αργοτερα για να βεβαιωθουν οτι αναπτυσεται καλα... μηπως ηθελαν να βεβαιωθουν οτι και το δικο σου μωρο ειναι 100% καλα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...