Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κυστη στην ωοθηκη..


Recommended Posts

προσπαθουμε για τριτο παιδακι εδω και καιρο.κυκλος 28-30 ημερων.μου ηρθε περιοδος 03-10 και μου ξαναρθε 20-10.πηγα στον γυναικολογο ο οποιος βρηκε μια κυστη 7 εκατοστων,μου ειπε οτι εαν προσεχω πολυ,οπως οχι βαρη,ξεκουραση,οχι επαφες,μηπως και γλιτωσω το χειρουργειο.πφφφ εχω αγχωθει πολυ.θα παιρνω για 8 ημερες και τα χαπακια Primolut,μετα απο 3-4 ημερες οπως μου ειπε θα μου ερθει περιοδος και θα με ξαναδει.μου εβαλε να κανω και εξετασεις θυροειδη.πφφφ.δεν ειναι πολυ μεγαλη η κυστη??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα!το χειροτερο που μπορεις να παθεις ειναι να τρελαθεις απο το αγχος σου!ειχα κ εγω μια τετοια διχωρη των 6,5 εκατοστων κ μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα στο να μην τη χειρουργησω διοτι ο γιατρος θεωρησε ασκοπο αφου αυτες ξαναβγαινουν,αλλα να περιμενω να μεινω εγκυος κ αν αυτο δεν γινοταν σε προβλεπομενο χρονο τοτε θα συζητουσαμε την περιπτωση της αφαιρεσης.τελικα εμεινα εγκυος κ αυτη εφυγε απ τον πρωτο μηνα.η μονη εξεταση που μου ειχε προτεινει ηταν υπερηχος (μεγαλος) σαν αυτον της β επιπεδου ,για να ελεγξουμε καλυτερα την κατασταση.ο προηγουμενος γιατρος μου ομως με κατααγχωσε κ ηθελε να με βαλειστο χειρουργιο την αλλη μερα ...λεγοντας μου ενα σωρο μ......κιες .παρε γνωμες πηγαινε κ σε δημοσιο νοσοκομειο που εκει δεν θα εχουν χρηματικο οφελος απο σενα .

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν κύστες και κύστες. κάποιες εξαφανίζονται κάποιες όχι, κάποιες αντιμετωπίζονται με αγωγή και κάποιες όχι. Πήγαινε και σε δεύτερο γιατρό. Είχα και εγώ μία ο πρώτος γιατρός με καταγχωσε ενώ ο δεύτερος λόγω εμπειρίας με καθυσύχασε

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα,

είχα και εγώ μια κύστη, την οποία παρακολουθούσα τα τελευταία 4 χρόνια. Το μέγεθός της ήταν περίπου 6 εκ. δηλαδή οριακό για χειρουργείο. Επειδή όμως δεν είχα κάνει μωρό ο γιατρός μου δεν ήθελε με τίποτα να την αφαιρέσουμε. Μου έδωσε φάρμακα, μήπως και μικρύνει αλλά χωρίς αποτέλεσμα και κάθε 3 μήνες έκανα εξετάσεις (καρκινικούς δείκτες κλπ.) για να το παρακολουθούμε. Αφού καταφέρα να μείνω έγκυος και γέννησα τη μπέμπα μου, έκανα μαγνητική και αποφασίσαμε να κάνουμε την επέμβαση. Ευτυχώς πήγαν όλα καλά και όπως φάνηκε από την ιστολογική δεν ήταν κάτι κακό. Επείσης, λόγω θέσης, ο γιατρός μου είπε ότι δεν θα ξαναβγεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα..εγώ είχα κύστη 5 εκατοστά στη μια ωοθηκη αλλά μου είπε ο γιατρός να μην ανησυχώ θα φύγει.κ όντως μετά από δύο μήνες εξαφανίστηκε και να σας πω ότι ήμουν ήδη εγκυουλα ,όταν πηγα να το ξανά κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

τι να πω κι εγω που ειχα εναν γιατρο ο οποιος με εχωσε στο χειρουργειο για 4,2 εκατοστα??????να πω οτι ηθελε να κανει μαθημα στους ειδικευομενους?????????

ουε καν μου ειπε ελα στον επομενο κυκλο,ουτε αγωγη,ουτε τπτ..............δευτερα με ειδε και τεταρτη με χειρουργησε......φταιω κι εγω που δεν πηρα δευτεη γνωμη.......

 

maspir μην ανησυχεις...σου ευχομαι να εχει εξαφανιστει με τον ερχομο της περιοδου.......

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειχα μια τεραστια κυστη 6 εκατοστων που ηταν στα ορια του χειρουργειου. αντι για αυτο μηπως και γλιτωσουμε πηρα για 2 μηνες αντισυλληπτικα και η κυστη εξαφανιστηκε. εκτοτε κανενα προβλημα και να φανταστεις οτι ημουν 18 χρονων.

μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα...ξερεις το κλαμα ειχα ριξει γιατι θεωρουσα οτι δεν θα μπορω να κανω παιδια?? το σκεφτομαι τωρα και γελαω...

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πφφφ σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.ευτυχως δενε χω πονακια,παιρνω τα φαρμακα μου και γενιακ ξεκουραζομαι οσο μπορω.μαλλον θα απω απο βδομαδα να μου ξαναριξει μκια ματια ο γυναικολογος,γιατι δεν νομιζω να αντεξω 2 βδομαδες ακομα.οι κυστες εμποδιζουν την συλληψη?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Θα ήθελα την εμπειρία σας, όσες μπορείτε να βοηθήσετε...

Τον Φεβρουάριο 2012 ανακάλυψα μια -ίσως- κύστη 3εκ. στην αριστερή ωοθήκη. Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να είναι κύστη (με διάφανο υγρό), αλλά και ωάριο σε φάση ωορρηξίας! Κατά τη γνώμη του, σπρώχνει τη μήτρα προς τα πίσω και δυσκολεύει τη σύλληψη, οπότε θα περιμένουμε να φύγει με την επόμενη περίοδο... Πέρασαν 4 μήνες μέχρι να εξαφανιστεί και τον προηγούμενο μήνα τσουπ! πάλι εκεί!!! Έκανα εξέταση CA125 για ενδομητρίωση και ευτυχώς δεν είναι!

Υπάρχει περίπτωση όντως να εμποδίζει τη σύλληψη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσακια!

Εγω εχω κυστη και η μαμα μου επισης ειχε μια 6,5 εκ.στη δεξια και 4 εκατοστων στην αριστερη!!

Αυτο δεν ειναι εμποδιο αυλληψης,αν σε ανησυχει διοτι η μαμα μου συνελλαβε κατευθειαν!!

Οσο για χειρουργειο,ο γιατρος μου ειπε οτι αποφευγουν να τις χειρουργουν πια,γιατι ξαναβγαινουν και τζαμπα τρως χειρουργειο!!

Απλα λιγο προσοχη στο σεξ(οχι να μην κανεις καθολου),απλα να μην ειναι βιαιο,ειδικα στις γονιμες,που επειδη κατεβαινει το ωαριο την πιεζει λιγο!

Και οχι πολλα βαρη!!

πραγμα που ουτως η αλλως πρεπει να αποφευγουμε!

Δεν ειναι τιποτα μην ανησυχεις!

Το 80% των γυναικων εχουν μια η περισσοτερες κυστουλες!!

Και μην αγχωνεσαι,εμενα ο γιατρος μου λογω πειρας με καθησυχασε παρα πολυ,αυτο ειναι το λιγοτερο που μπορει να εχει μια γυναικα!

8A4Lp3.png4LzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα,

είχα και εγώ μια κύστη, την οποία παρακολουθούσα τα τελευταία 4 χρόνια. Το μέγεθός της ήταν περίπου 6 εκ. δηλαδή οριακό για χειρουργείο. Επειδή όμως δεν είχα κάνει μωρό ο γιατρός μου δεν ήθελε με τίποτα να την αφαιρέσουμε. Μου έδωσε φάρμακα, μήπως και μικρύνει αλλά χωρίς αποτέλεσμα και κάθε 3 μήνες έκανα εξετάσεις (καρκινικούς δείκτες κλπ.) για να το παρακολουθούμε. Αφού καταφέρα να μείνω έγκυος και γέννησα τη μπέμπα μου, έκανα μαγνητική και αποφασίσαμε να κάνουμε την επέμβαση. Ευτυχώς πήγαν όλα καλά και όπως φάνηκε από την ιστολογική δεν ήταν κάτι κακό. Επείσης, λόγω θέσης, ο γιατρός μου είπε ότι δεν θα ξαναβγεί.

 

Καλησπερα!

Μου κανει πολυ εντυπωση αυτο που λες,γιατι ποτε δεν εχω ακουσει καρκινικους δικτες για κυστη!

Επισης η κυστη ποτε σχεδον δεν ειναι κακοηθεια!!

Μηπως ηταν κατι αλλο εσενα??

Η απλη κυστη οωθηκων,ποτε δεν παρακολουθειται για κακοηθεια!!

Εχουν οι περισσοτερες φιλες μου που πανε σε διαφορετικους γιατρους και ποτε δεν τους ειπαν κατι τετοιο,επισης το εχω ψαξει και πολυ γενικα και δεν διαβασα ποτε κατι τετοιο!

8A4Lp3.png4LzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μου κανει πολυ εντυπωση αυτο που λες,γιατι ποτε δεν εχω ακουσει καρκινικους δικτες για κυστη!

Επισης η κυστη ποτε σχεδον δεν ειναι κακοηθεια!!

Μηπως ηταν κατι αλλο εσενα??

Η απλη κυστη οωθηκων,ποτε δεν παρακολουθειται για κακοηθεια!!

Εχουν οι περισσοτερες φιλες μου που πανε σε διαφορετικους γιατρους και ποτε δεν τους ειπαν κατι τετοιο,επισης το εχω ψαξει και πολυ γενικα και δεν διαβασα ποτε κατι τετοιο!

 

Δήμητρα, θα διαφωνήσω! Εγώ πριν από 7 χρόνια είχα ενδομητρίωση, σοκολατοειδείς (γεμάτες με αίμα δηλαδή) κύστες, πάνω από 10 εκ. η καθεμία, τις αφαίρεσα με λαπαροσκόπηση και μου έκαναν βιοψία, ευτυχώς αρνητική! Πρόσφατα ο γιατρός μου είπε να κάνω έναν έλεγχο για CA125 (καρκινικός δείκτης) για να αποκλείσουμε το ενδοχόμενο ενδομητρίωσης, αν και φαινόταν ήδη από τον υπέρηχο ότι δεν είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μου κανει πολυ εντυπωση αυτο που λες,γιατι ποτε δεν εχω ακουσει καρκινικους δικτες για κυστη!

Επισης η κυστη ποτε σχεδον δεν ειναι κακοηθεια!!

Μηπως ηταν κατι αλλο εσενα??

Η απλη κυστη οωθηκων,ποτε δεν παρακολουθειται για κακοηθεια!!

Εχουν οι περισσοτερες φιλες μου που πανε σε διαφορετικους γιατρους και ποτε δεν τους ειπαν κατι τετοιο,επισης το εχω ψαξει και πολυ γενικα και δεν διαβασα ποτε κατι τετοιο!

Kοριτσακι δεν ειναι ετσι οπως τα λες!Εμενα τον Νοεμβριο μου βρηκε μια κυστη και μου εδωσε αντισυλληπτικα για τρεις μηνες!Πριν τη χορηγηση της θεραπειας ομως μου εδωσε καρκινικους δειχτες γιατι οπως ειπε εχουν δει πολλα τα ματια της!Νομιζω τωρα τα τσεκαρουν ολα!Βεβαια τωρα πια η κυστουλα εχει φυγει με την θεραπεια και ειμαι ηδη και εγκυουλα!οποτε να μην αγχωνεστε με τις κυστουλες!

AgLcp3.png?k9ffPx4R
Link to comment
Share on other sites

Kοριτσακι δεν ειναι ετσι οπως τα λες!Εμενα τον Νοεμβριο μου βρηκε μια κυστη και μου εδωσε αντισυλληπτικα για τρεις μηνες!Πριν τη χορηγηση της θεραπειας ομως μου εδωσε καρκινικους δειχτες γιατι οπως ειπε εχουν δει πολλα τα ματια της!Νομιζω τωρα τα τσεκαρουν ολα!Βεβαια τωρα πια η κυστουλα εχει φυγει με την θεραπεια και ειμαι ηδη και εγκυουλα!οποτε να μην αγχωνεστε με τις κυστουλες!

 

Μarita συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Να σε ρωτήσω... Έμεινες έγκυος ενώ είχες τις κύστες ή αφού έφυγαν; Μήπως θυμάσαι και πόσο μεγάλες ήταν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μarita συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Να σε ρωτήσω... Έμεινες έγκυος ενώ είχες τις κύστες ή αφού έφυγαν; Μήπως θυμάσαι και πόσο μεγάλες ήταν;

Συγγνωμη κοριτσακι μου αλλα τωρα καταφερα να ξαναμπω.Ειχα 2 κυστουλες περιπου 3,5 εκ η καθεμια.Στην ιδια ωοθηκη και οι δυο!Παιρνω αντισυλληπτικα απο το Δεκεμβριο μεχρι και τον Φλεβαρη.Μολις τελειωνει το τριτο κουτι παω στη γιατρο και οι κυστουλες ειχαν εξεφανιστει.Μου ζητησε να παρω αλλο εναν μηνα τα χαπια και να τα κοψω!Οποτε τα κοβω τον Απριλιο.Εμεινα εγκυος τον Μαιο!Στο δευτερο μηνα που εκανα ωορρηξια!Νομιζω παντως πως οι κυστουλες δεν επηρεαζουν τη συλληψη!Απλα δεν ξερω αν δημιουργουν προβλημα μετα στην εγκυμοσυνη.

AgLcp3.png?k9ffPx4R
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη κοριτσακι μου αλλα τωρα καταφερα να ξαναμπω.Ειχα 2 κυστουλες περιπου 3,5 εκ η καθεμια.Στην ιδια ωοθηκη και οι δυο!Παιρνω αντισυλληπτικα απο το Δεκεμβριο μεχρι και τον Φλεβαρη.Μολις τελειωνει το τριτο κουτι παω στη γιατρο και οι κυστουλες ειχαν εξεφανιστει.Μου ζητησε να παρω αλλο εναν μηνα τα χαπια και να τα κοψω!Οποτε τα κοβω τον Απριλιο.Εμεινα εγκυος τον Μαιο!Στο δευτερο μηνα που εκανα ωορρηξια!Νομιζω παντως πως οι κυστουλες δεν επηρεαζουν τη συλληψη!Απλα δεν ξερω αν δημιουργουν προβλημα μετα στην εγκυμοσυνη.

 

Ο προηγούμενος γιατρός μου είχε πει ότι οι κύστες σπρώχνουν τη μήτρα προς τα πίσω και δυσκολεύεται η σύλληψη. Μάλλον είχε "ξεχάσει" ότι από τη φύση μου έχω οπίσθια κάμψη (όχι απλώς κλίση) της μήτρας!!! Ο καινούριος γιατρός λέει ότι δεν παίζει κανένα ρόλο ούτε στη σύλληψη ούτε στην εγκυμοσύνη! Σ' ευχαριστώ για την απάντηση!!

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα, θα διαφωνήσω! Εγώ πριν από 7 χρόνια είχα ενδομητρίωση, σοκολατοειδείς (γεμάτες με αίμα δηλαδή) κύστες, πάνω από 10 εκ. η καθεμία, τις αφαίρεσα με λαπαροσκόπηση και μου έκαναν βιοψία, ευτυχώς αρνητική! Πρόσφατα ο γιατρός μου είπε να κάνω έναν έλεγχο για CA125 (καρκινικός δείκτης) για να αποκλείσουμε το ενδοχόμενο ενδομητρίωσης, αν και φαινόταν ήδη από τον υπέρηχο ότι δεν είναι...

 

Εγω μιλαω για τις κλασικες κυστουλες με υγρο τις αποροφημισες που λεμε,οπως ειπα Νεφελακι!!

Για αυτες λεω οτι δεν ξερω καμια που να εκανε καρκινικους δεικτες!!

Εσυ μιλας για κυστες με αιμα!

Ειναι αλλη περιπτωση!!

Οπως λες απο τον υπερηχο φαινεται τι ειδους κυστη ειναι!

Εμενα ειναι με νερο που λεμε και αποροφησημη οπως και των φιλων μου που σου λεω!!

Οποτε για αυτες τις κυστες δεν χρειαζεται να κανεις καρκινικους!

8A4Lp3.png4LzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kοριτσακι δεν ειναι ετσι οπως τα λες!Εμενα τον Νοεμβριο μου βρηκε μια κυστη και μου εδωσε αντισυλληπτικα για τρεις μηνες!Πριν τη χορηγηση της θεραπειας ομως μου εδωσε καρκινικους δειχτες γιατι οπως ειπε εχουν δει πολλα τα ματια της!Νομιζω τωρα τα τσεκαρουν ολα!Βεβαια τωρα πια η κυστουλα εχει φυγει με την θεραπεια και ειμαι ηδη και εγκυουλα!οποτε να μην αγχωνεστε με τις κυστουλες!

 

Συγχαρητηρια κοριτσακι μου,τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις:-D:grin::-D

Αντε και στα δικα μας!!

Οπως ειπα και στη Νεφελη,υπαρχουν πολλων ειδων κυστες!

Ο εμπειρος γιατρος καταλαβαινει τι ειδους ειναι και αναλογος πρατει!

Εγω εχω επισκευτει 3 απο τους καλυτερους που εχουμε και ολοι με διαβεβαιωνουν οτι ειναι απλη κυστουλα με υγρο αποροφησημη και δεν υπαρχει καμια περιπτωση να ειναι η να εξεληχθει σε κακοηθεια!

Εγω για αυτες τις κυστες μιλαω!!

Η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!

Απλα για αυτες με διαβεβαιωσαν οτι δεν υπαρχει θεμα!

Οπως και των φιλεναδων μου!

Τωρα αν ολοι κανουν λαθος τι να πω??

Σιγουρα αυτοι ξερουν καλυτερα!

Και προς Θεου για να μην παρεξηγηθω,σιγουρα υπαρχουν πολλες μορφες κυστων,εγω μιλαω γιαυτες οπως των πολυκιστικων!

8A4Lp3.png4LzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη κοριτσακι μου αλλα τωρα καταφερα να ξαναμπω.Ειχα 2 κυστουλες περιπου 3,5 εκ η καθεμια.Στην ιδια ωοθηκη και οι δυο!Παιρνω αντισυλληπτικα απο το Δεκεμβριο μεχρι και τον Φλεβαρη.Μολις τελειωνει το τριτο κουτι παω στη γιατρο και οι κυστουλες ειχαν εξεφανιστει.Μου ζητησε να παρω αλλο εναν μηνα τα χαπια και να τα κοψω!Οποτε τα κοβω τον Απριλιο.Εμεινα εγκυος τον Μαιο!Στο δευτερο μηνα που εκανα ωορρηξια!Νομιζω παντως πως οι κυστουλες δεν επηρεαζουν τη συλληψη!Απλα δεν ξερω αν δημιουργουν προβλημα μετα στην εγκυμοσυνη.

 

Εμενα μου ειπε οτι δεν δημιουργουν θεμα στη συλληψη!

Παραδειγμα και η μαμα μου που σχεδον με φραγμενες και τις δυο οωθηκες,επιασε εμενα!

Οσο για το μετα,υπαρχρει πιθανοτητα να φυγουν μετα την εγκυμοσυνη,παντως προβλημα δεν δημιουργουν!

8A4Lp3.png4LzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα, δεν παρεξηγείσαι! Δίκιο έχεις ότι είναι δυο διαφορετικά πράγματα οι κύστες με αίμα από τις διάφανες! Απλά όταν έχεις ιστορικό, καλό είναι να τα τσεκάρεις όλα για παν ενδεχόμενο! Η ιστορία της μαμάς σου μου δίνει ελπίδα, γιατί ο πρώτος γιατρός με είχε απογοητεύσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα, δεν παρεξηγείσαι! Δίκιο έχεις ότι είναι δυο διαφορετικά πράγματα οι κύστες με αίμα από τις διάφανες! Απλά όταν έχεις ιστορικό, καλό είναι να τα τσεκάρεις όλα για παν ενδεχόμενο! Η ιστορία της μαμάς σου μου δίνει ελπίδα, γιατί ο πρώτος γιατρός με είχε απογοητεύσει!!!

 

Χαιρομαι πολυ!!

Και εμενα μου δινει μη νομιζεις!!

Μην απογοητευεσαι καθολου,εμενα ο τελευταιος μου γιατρος(και εκλεισα μ'αυτον γιατι ειναι υπεροχος),μου ειπε οτι μπορει να μη μεινω για κατι αλλο(μακρια απο μας),αλλα απο την κυστη δεν υπαρχει περιπτωση,ουτε 1% να μη μεινω!!

Μου ειπε να το βγαλω αυτο απο το μυαλο μου!!

Φυσικα αν εχεις ιστορικο πρεπει να το ψαχνεις με καρκινικους,απλα ο γιατρος θα κρινει και θα σου πει τι θα κανεις στην καθε περιπτωση!!

Εμενα μου εκανε εντυπωση,γιατι δεν το ξανακουσα!!

Αντε ευχομαι συντομα μανουλα και εσυ και εγω:-D:grin::-D:grin:

8A4Lp3.png4LzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι πολυ!!

Και εμενα μου δινει μη νομιζεις!!

Μην απογοητευεσαι καθολου,εμενα ο τελευταιος μου γιατρος(και εκλεισα μ'αυτον γιατι ειναι υπεροχος),μου ειπε οτι μπορει να μη μεινω για κατι αλλο(μακρια απο μας),αλλα απο την κυστη δεν υπαρχει περιπτωση,ουτε 1% να μη μεινω!!

Μου ειπε να το βγαλω αυτο απο το μυαλο μου!!

Φυσικα αν εχεις ιστορικο πρεπει να το ψαχνεις με καρκινικους,απλα ο γιατρος θα κρινει και θα σου πει τι θα κανεις στην καθε περιπτωση!!

Εμενα μου εκανε εντυπωση,γιατι δεν το ξανακουσα!!

Αντε ευχομαι συντομα μανουλα και εσυ και εγω:-D:grin::-D:grin:

 

Μακάρι κορίτσι μου! Για όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα...

πρόσφατα ανακαλύφθηκε μια κύστη 6 εκ. στην δεξιά μου ωοθήκη... έπειτα από μαγνητική τομογραφία διαπιστώθηκε πως είναι λειτουργικής φύσης. Ο γυναικολόγος μου, μου είπε πως αν δεν εξαφανιστεί μέσα στο επόμενο δίμηνο θα χρειαστεί να την αφαιρέσουμε. Έχει κανένας από εσάς παρόμοια εμπειρία; του εξαφανίστηκε χωρίς επέμβαση; πόσο κοστίζει σε ιδιωτική κλινική μια τέτοιου είδους επέμβαση λαπαροσκοπικα;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...