Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε μάθατε το φύλο του μωρού σας;


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα!Εσείς πότε μάθατε το φύλο του μωρού σας;Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το έμαθα στον υπέρηχο β' επιπέδου οτι είναι κοριτσάκι,δηλαδή στον πέμπτο μήνα.Βέβαια η γυναικολόγος μου θα μου έλεγε είπε απο τον τέταρτο μήνα,αλλά να μη το θεωρήσω δεδομένο κι οτι με σιγουριά θα μου έλεγαν στον μεγάλο υπέρηχο.Εγώ όμως πάνω εκεί μετακόμισα λόγω μετάθεσης του συζύγου,κι έτσι πήγα στον γιατρό στον πέμπτο μήνα κατευθείαν.Στην τωρινή μου εγκυμοσύνη,1 Μαίου μπήκα στον τέταρτο,και είμαι αισίως στην 15η εβδομάδα.Ακόμα φυσικά δεν γνωρίζω το φύλο,ελπίζω να δούμε κάτι στις 22 Μαίου που είναι το ραντεβού με το γιατρό μου,με το καλό.Να τονίσω οτι πάνω απ'όλα να'ναι γερά όλα τα μωρά του κόσμου,τα υπόλοιπα είναι δευτερευούσης σημασίας.Απλά συζητάμε.

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 343
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Την 17η εβδομάδα με επιφύλαξη και στον β επιπέδου με σιγουριά πάντως μέσα ήταν και την 17η εβδομάδα που το έμαθα :lol::lol:

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανα την αυχενική διαφάνεια μου είπε ο γιατρός πως μάλλον είναι αγοράκι. Το επιβεβαίωσα γύρω στην 18η εβδομάδα που το είδα μόνη μου στον υπέρηχο. Ο γιατρός δεν χρειάστηκε να μου πει τιποτα άλλο... :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στον Κωνσταντινουλη το μαθαμε 3 μερες πριν το γαμο μας , ημουνα 16 εβδομαδων .Σε αυτο το μωρακι θα το μαθουμε σε 2 βδομαδες που θα παμε στο γιατρο και θα ειμαι παλι 16 εβδομαδων , αντε να δουμε γιατι εχω αγωνεια :)

Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας είπε ο γιατρός την 17 εβδομάδα ότι κατά 90% είναι αγοράκι και ότι φαινόταν καθαρά.....

 

Περιμένω όμως αύριο τον μεγάλο υπέρηχο για να σιγουρευτώ.

 

Ε δεν πιστεύω να άλλαξε................... :oops::oops::lol:

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιατρός μου και όλοι οι υπέρηχοι μέχρι τον β επιπέδου έδειχναν κατα 80% αγόρι!!!

ήταν όμως κορίτσι τελικά... :D

 

Ουπςςςςςςςςςςςς σώπα........ :oops:

 

Μου βάζεις ιδέες τωρά.......

 

Όχι τίποτα άλλο αλλά θα ήθελα να δω την φάτσα του άντρα μου αν μας πουν τίποτα τέτοιο. :lol::lol::lol:

 

Άντε αύριο είναι η μεγάλη μέρα............ επιτέλους έφτασε........θα μάθουμε λοιπόν σίγουρα............

 

Μόνο γερό να είναι φτάνει πάντως!!!!!!!!

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γύρω στην 15η εβδομάδα μου είπε ότι κατά 99% είναι αγόρι και μετά στην β΄επιπέδου απλά το σιγουρέψαμε :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα μου είχε πει τη 19η εβδομάδα ότι 95% είναι κορίτσι και στη Β επιπέδου το σιγουρέψαμε αφού η πρώτη εικόνα ήταν να μας δείξει το <<πράμα>> της με ορθάνοιχτα τα πόδια!

EPLX.jpg.png

.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα στην αυχενική μας είχαν πει 95% -αν θυμάμαι καλά το ποσοστό- κορίτσι.

Και τελικά...

στη β επιπέδου μετά από πολύ χαρχάλεμα-δεν άνοιγε με τίποτα τα ποδαράκια του το σεμνό μου μωράκι- ΜΑΣ ΤΟ ΜΟΣΤΡΑΡΕ ΤΟ ΠΙΠΙ ΤΗΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

 

:lol::lol::lol:

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο μου το είπε στην αυχενική ότι είναι αγόρι....

Στο δεύτερο αποφάσισα να μη μάθω και δεν σας κρύβω ότι έχει πολύ πλάκα...Έχω μπει στον έβδομο και έχουν αρχίσει τα στοιχήματα.....Περιμένω τη στιγμή-πρώτα ο θεός-που θα ακούσω το: "να σας ζήσει ο γιός/κόρη :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ..ΧΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΛΗ ΘΕΣΗ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ..

ΑΡΑ ΞΑΝΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΥΠΕΡΥΧΟ..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ..!!!ΩΣ ΤΟΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ,,,

 

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΓΕΡΑ ΜΩΡΟΥΛΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟΛΑ!!!

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν θέλαμε να μάθουμε τι είναι, αλλά με είχαν πρήξει όλοι οτι είναι αγοράκι οπότε με εφαγε η περιέργεια αν όντως ειναι αγόρι... Και έτσι στον 7ο πια μάθαμε οτι είναι κοριτσάκι και έτσι όλοι πέσαν έξω!!!! Χιχιχιχιχιχι!

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σε εμενα ολοι ειχαν την προαισθηση οτι θα ηταν αγορι, ακομα και κατι παραδοσιακα μαντεματα που καναμε εδειχναν αγορι, στην αμνιοπαρακεντηση ομως που δεν επιδεχεται λαθους μου ειπαν οτι εχω μια μπεμπουλα κι ειμαι πολυ χαρουμενη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν έκανα αυχενική διαφάνεια δηλαδή στην 11η εβδομάδα, μου είπε ο γιατρός ότι μάλλον είναι αγόρι. Στον υπέρηχο που έκανα στην 16η εβδομάδα ο κύριος καθόταν με ανοιχτά τα πόδια, οπότε το επιβεβαιώσαμε πριν τον β΄υπέρηχο.

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν.Εμείς πήγαμε στον γιατρό εχθές αλλά το μωράκι είχε κλειστά τα ποδαράκια του κι έτσι δεν μπορέσαμε να δούμε κάτι.Υπομονή λοιπόν άλλο ένα μήνα αφού τον Ιούνιο θα κάνω και τον μεγάλο υπέρηχο.Γερό να είναι το μωράκι μου και να πάνε όλα καλά,τίποτα άλλο δεν θέλω.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΥΡΙΟ ΠΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ, ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΤΙ :lol::lol:

ΑΛΛΙΩΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ, ΣΤΟ Β' ΕΠΙΠΕΔΟ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩΩΩΩ!!!ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΦΤΑΙΧΝΩ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ :lol::lol:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιατρός μου και όλοι οι υπέρηχοι μέχρι τον β επιπέδου έδειχναν κατα 80% αγόρι!!!

ήταν όμως κορίτσι τελικά... :D

 

Καλα αυτο δεν εχει ξαναγινει. Ο γυναικολογος μου ειχε πει οτι το αγορι οταν το δεις ειναι στανταρ αγορι. (μα βλεπεις το πουλακι του καλε) :D

Εμας στην 14η εβδομαδα μας εδειξε καμαρωτα το πουλακι του. χεχε.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...