Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγκυμοσυνη και εργασια


Recommended Posts

καλημερα σας εγω ειμαι καινουργια και εχω ενα μεγαλο προβλημα κα θα ηθελα την συμβουλη σας...εργαζομαι οχτω χρονια και πριν ενα χρονο το αφεντικο μου ζητησε να μπω ταμειο ανεργιας για ενα χρονο γιατι δεν μπορουσε να πληρωσει το ενσυμο μου ξερω βλακεια μου αλλα δεν νομιζα οτι τωρα που περασε ο χρονος θα αρνηται να με κολλησει ενσυμα παλι λογω χρηματων.το προβλημα ειναι οτι ειμαι εγκυως στον πρωτο μηνα και φοβαμαι οτι θα του ειναι ευκολο να με σταματησει τωρα αν το μαθει μιας και στην εργασια μου ειμαι η μονη υπαλληλος δεν ξερω τι να κανω και αν μπορω να κανω κατι...σας παρακαλω αν καποιος γνωριζει ας με βοηθεισει ευχαριστω πολυ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δυστυχώς δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά τώρα ουσιαστικά ποντάρεις στην καλή του διάθεση εκτός αν εχετε φτιάξει κάποιο ιδιώτικο συμφωνητικό που να λεεί οτι θα αποζημιωθεις για οσο χρονικό διαστημα εργάζεσαι κτλ.ομως τώρα δεν θα μπορέσεις να πάρεις και τις παροχες που σου αντιστοιχούν απο το Ικα και αργότερα απο τον Οαεδ.:(

Link to comment
Share on other sites

δλδ τώρα είσαι ακόμα στο ταμείο ανεργίας?

εννοείται πως τίποτα δεν τον σταματα, αν θελει να σε διώξει, αφού δε φαινεσαι υπάλληλός του

πόσο θες να το τραβήξεις? μπορείς να πας στην επιθεώρηση εργασίας να του κάνεις καταγγελία, αν μπορείς με κάποιον τρόπο να αποδείξεις ότι αυτόν τον χρονο εξακολουθούσες να δουλεύεις. δεν ξερω σίγουρα, μια σκέψη κανω. πάντως στην επιθεώρηση θα μπορούσες να πας, να σε καθοδηγήσουν.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι αλλα ετσι και αλλιως ειναι παρανομος γιατι δεν σε ασφαλιζει. οποτε αφου το ταμειο εληξε εσυ εισαι νομιμη και αυτος παρανομος. αρα αν θες να το τραβηξεις μπορεις για αλλο λογο. ου μπλεξεις βεβαια....

τι να σου πω καλυτερα να μην δεχοσουν απο την αρχη. αν μαθει οτι εισαι εγκυος μποκαι σε διωξει μπορεις να αποδειξεις οτι δουλευες εκει ανασφαλιστη με καποιο τροπο?

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα κοριτσια και απο εμενα ,

ειμαι 2 μηνων εγκυος ,δουλευω συμβασιουχα ανα διμηνο δηλ μου ανανεωνουν την συμβαση ,ειμαι ετσι 2 χρονια τωρα ,με τα ενσημα μου κανονικα ,με τις αδειες μου ολα νομιμα αλλα στην ουσια δεν εχω κανενα διακιωμα σαν των εργαζομενων αοριστου .

Γνωριζει καμια αν εχω καποια καλυψη δουλευοντας κατα αυτο τον τροπο ;;;;αν διακαιουμαι καποια αδεια και εγω ή μετα αν με παρουν πισω;;

ειναι μεγαλο κριμα παντως να σου φερονται σαν σκυλι στην ομορφοτερη στιγμη της ζωης σου ,λες εισαι εγκυος και σε πετανε εξω απο την δουλεια ..

αν γνωριζει καμια ας με βοηθησει αν και πρεπει να απευθυνθω σε επιθεωρηση .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...