Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα σας!!!!θα ηθελα να ρωτησω,κατα προτιμηση τα κοριτσια που δγηκαν σε αδεια τοκετου σχετικα προσφατα,μετα απο ποσο καιρο πηραν τα χρηματα απο το ΙΚΑ?γιατι μου λενε ορισμενες για 1 μηνα μετα τουλαχιστον και εχω φρικαρει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, εγώ κατέθεσα την Τετάρτη τα χαρτιά για το επίδομα λοχείας και μου είπαν πωσ θα μπούν τα χρήματα στην τράπεζα στις 4/11/14. Επίδομα τοκετού δεν υπάρχει πλέον για μας ... το παίρνει κατευθείαν το μαιευτήριο!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη παιρνουμε μονο επιδομα λοχειας?????

 

Ναι, από το ΙΚΑ στη συνέχεια παίρνεις μόνο το επίδομα λοχείας. Με το που γεννήσεις καταθέτεις τη ληξιαρχική πράξη γέννησηςώστε να εκταμιευτεί και το αυτό το επίδομα. Επίσης καταθέτεις αντίγραφα από αυτά που έδωσες στο ΙΚΑ και στον ΟΑΕΔ για να πάρεις το συμπληρωματικό επίδομα μητρότητας.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα σας!!!!θα ηθελα να ρωτησω,κατα προτιμηση τα κοριτσια που δγηκαν σε αδεια τοκετου σχετικα προσφατα,μετα απο ποσο καιρο πηραν τα χρηματα απο το ΙΚΑ?γιατι μου λενε ορισμενες για 1 μηνα μετα τουλαχιστον και εχω φρικαρει...

 

κατεθεσα σημερα τα χαρτια μου για αδεια κυοφοριας. ειπαν σε 2 μηνες η πληρωμη απο το ικα κορωπιου. ισως εχει διαφορα απο ικα σε ικα. μονο επιδομα δεν ειναι αυτο οταν θα ερθει μετα τον τοκετο?ευτυχως δεν περιμενουμε αυτο για να πληρωσουμε τα εξοδα της γεννας. οποτε κ το λοχειας θα το παρουμε αφου θα εχουμε σαραντησει.

δεν συζητω να χρειαστει να περασεις επιτροπη για αναρρωτικη αδεια. εχει περασει ενας μηνας που εχω καταθεσει χαρτια κ δεν με εχουν καλεσει. βλεπω να με καλουν μετα την γεννα κ να περνω τα χρηματα παλι αφου θα σαραντησω. ποιος την χαρη μου, τωρα μπορει να μενω 3,5 μηνες χωρις χρηματα αλλα καποια στιγμη θα τους τα παρω μαζεμενα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κατεθεσα σημερα τα χαρτια μου για αδεια κυοφοριας. ειπαν σε 2 μηνες η πληρωμη απο το ικα κορωπιου. ισως εχει διαφορα απο ικα σε ικα. μονο επιδομα δεν ειναι αυτο οταν θα ερθει μετα τον τοκετο?ευτυχως δεν περιμενουμε αυτο για να πληρωσουμε τα εξοδα της γεννας. οποτε κ το λοχειας θα το παρουμε αφου θα εχουμε σαραντησει.

δεν συζητω να χρειαστει να περασεις επιτροπη για αναρρωτικη αδεια. εχει περασει ενας μηνας που εχω καταθεσει χαρτια κ δεν με εχουν καλεσει. βλεπω να με καλουν μετα την γεννα κ να περνω τα χρηματα παλι αφου θα σαραντησω. ποιος την χαρη μου, τωρα μπορει να μενω 3,5 μηνες χωρις χρηματα αλλα καποια στιγμη θα τους τα παρω μαζεμενα.

 

Καλα αυτο το κομματι με τις αναρρωτικες μου εχει βγαλει το λαδι..απο την αρχη παιρνω αναρρωτικες και δεν με εχουν καλεσει για τους τελετ=υταιους 3 μηνες ακομα και τους ρωτησα ποτε θα περασω και μου ειπαν σε κανενα 2μηνο.......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα. Ερώτηση που με καίει και έχω αγχωθει. Κατέθεσα τα χαρτιά μου για το επίδομα κυοφοριας στις 21/1 ο υπεύθυνος μου είπε ότι μέχρι τέλος του Φεβρουαρίου θα μπουν στο λογαριασμό μου τα χρήματα. Και ερωτώ τώρα που 28 πέφτει Σάββατο υπάρχει περίπτωση να πληρώσει νωρίτερα ή Δευτέρα ας πούμε; Έχει τύχει σε κάποια κοπέλα;

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...