Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

καθυστέρηση πληρωμής εξαμήνου


poukis

Recommended Posts

Πήγα το Σάββατο να πληρωθώ(απο το ΑΤΜ) για τον δεύτερο μήνα που είμαι στο εξάμηνο αλλά τίποτα,είπα οκ θα πληρωθώ την δεύτερα.Πήγα σήμερα πάλι τίποτα.Στην απόφαση του διευθυντή που μου έδωσαν λέει ότι η πληρωμή γίνετε κάθε 1 του μήνα.Εσείς πληρωθήκατε κανονικά?

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πήγα το Σάββατο να πληρωθώ(απο το ΑΤΜ) για τον δεύτερο μήνα που είμαι στο εξάμηνο αλλά τίποτα,είπα οκ θα πληρωθώ την δεύτερα.Πήγα σήμερα πάλι τίποτα.Στην απόφαση του διευθυντή που μου έδωσαν λέει ότι η πληρωμή γίνετε κάθε 1 του μήνα.Εσείς πληρωθήκατε κανονικά?

 

Μολις τωρα το συζητουσαμε με τον αντρα μου. Ουτε τα δικα μου εχουν μπει. Καπου διαβασα (σε blog) οτι ο ΟΑΕΔ εχει κανει αναστολη πληρωμων λογω ελλειψης χρηματων. Το εψαξα σε καποια επισημη ιστοσελιδα αλλα δεν βρηκα τιποτα.

Ας περιμενουμε και ο Θεος βοηθος.....

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΕΙΜΑΙ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ?ΕΜΕΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ.ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟΤΕΡΟ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΤΕ

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα????????δεν πηγα καθολου να τραβηξω χρηματα!!!και αυτο συζητουσα με τον αντρα μου,αν θα συνεχισουν να μας πληρωνουν κανονικα ολο το ποσο και την αναλογια επιδομα αδειας-δωρο χριστουγεννων.:?:?:?:?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΕΙΜΑΙ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ?ΕΜΕΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ.ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟΤΕΡΟ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΤΕ

ΤΕΛΙΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΤΑ ΝΕΑ. ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΕΘΕΣΑΝ,ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΠΟ INTERNET BANKING.ΟΠΟΤΕ ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΑΥΡΙΟ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήγα ΟΑΕΔ γιατί πήγα πιο πριν από την τράπεζα κ είχα πληρωθεί.Τσάμπα το άγχος!!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,

εγω πληρωθηκα πρωτη φορα για το εξαμηνο στις 4 Μαιου....

Απο τον οαεδ δεν μου εδωσαν καποιο χαρτι και δεν ξερω τι πηρα...

θελω τι βοηθεια σας...

η αδεια του ΙΚΑ τελειωσε 18 Μαρτιου και μου ειπαν πως θα τα παρω αναδρομικα απο τον οαεδ το εξαμηνο..προχθες λοιπον που πληρωθηκα πηρα 1100 ευρω...Να σας πω πως δουλευω ως 6ωρη...Πηρα και τον Μαιο?Δηλαδη πληρωνεστε τον μηνα που ξεκιναει ή τον προηγουμενο?Δεν επρεπε να μου δωσουν ενα χαρτι απο τον οαεδ που να λεει ποσα θα παιρνω το μηνα??Να παω να το ζητησω?

ulzbp3.png?RHvFPiSs3fxAp3.png?nm7c3Vpz
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα...

το δικό μου εξάμηνο ξεκίνησε στις 11/11... Στο τέλος του Νοέμβρη πληρώθηκα για το Νοέμβριο (11/11 εως 30/11), και κάθε τέλος του μήνα τον πληρωνόμουν (βάσει της κατάστασης με την έγκριση απόφασης που έλαβα ταχυδρομικά από τον ΟΑΕΔ στο τέλος του Δεκέμβρη). Τώρα θα πληρωθώ μέχρι 10/05 που λήγει το εξάμηνο από τον ΟΑΕΔ το ποσό που αναλογεί... Ελπίζω να βοήθησα...

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη στελνει ο οαεδ στο σπιτι κατασταση με τις πληρωμες?

Να μην παω να τη ζητησω απο εδω?

Ευχαριστω για την απαντηση σου....:D

Εγώ πάντως που μένω Αθήνα κοπελιά όταν έκανα τα χαρτιά μου μου είπαν μετά από 15 μέρες πέρνα να πάρεις και την κατάσταση των πληρωμών και αυτό έκανα. Δεν μου την έστειλαν, κάθε μήνα συνήθως 1η έως 5η του μήνα έχω πληρωθεί, τα καταθέτουν σε λογαριασμό που τους καθορίζεις της Εθνικής.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρες την απόφαση του ΟΑΕΔ ότι παίρνεις το εξάμηνο, δεν πήρες μια λίστα που λέει πόσα δικαιούσαι κάθε μήνα;

Εκεί τ' αναφέρει όλα και τα δώρα/επιδόματα και τα μηνιάτικα.

 

Εγώ από εκεί τα έλεγχα κάθε μήνα, για να ξέρω ότι τα πήρα όλα.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου δωσαν τιποτα ..κανενα χαρτι..

Καλα εδω στην Καβαλα δεν ξερουν τι τους γινεται....

Γι αυτο αναρωτιεμαι ..?Δεν ξερω καν τι θα παιρνω καθε μηνα...

Πρεπει να παω απο κει αυριο...

ulzbp3.png?RHvFPiSs3fxAp3.png?nm7c3Vpz
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως αν δεν έχει αλλάξει κάτι το μηνιαία είναι περίπου 690ευρώ.Χωρίς όμως τα επιδόματα δχ δπ επιδόμα αδείας.Εγώ θα έλεγα να πας να τους ζητήσεις μία κατάσταση, δεν χάνεις και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν έχει σημασία.Τα χρήματα είναι ο κατώτατος μισθός του ανειδίκευτου εργάτη.Τώρα μη σε πάρω και στο λαιμό μου.Ας πει και καμιά άλλη κοπέλα πόσα παίρνει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ξερω γιατι εχω φιλη που ειναι 4 ωρη και παιρνει 450 ευρω ..επομενως και γω ως 6 ωρη θα παιρνω λιγοτερα απο 690 και κατι παραπανω απο 450 ..Αλλα ποσο δεν ξερω ..

παντως πηρα 1100 προχθες απο 18 Μαρτιου που αρχισε το εξαμηνο... και δεν ξερω τι και πως..

Θα δειξει

ulzbp3.png?RHvFPiSs3fxAp3.png?nm7c3Vpz
Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα με το πακέτο ασφάλισης που είσαι στο ΙΚΑ. Ανειδίκευτη, ειδικευμένη, 8ωρο, 6ωρο, κλπ.

Δεν παίρνουν όλες τα ίδια, έχει δίκιο η Αννουλίτσα.

Εγώ έπαιρνα 690, υπάλληλος γραφείου και 8ωρη, ενώ μια γνωστή που δούλευε σε κατάστημα με ρούχα έπαιρνε γύρω στα 600.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 8ωρη κ παίρνω 690,η νύφη μου είναι 6ωρη κ έπαιρνε 690(πριν από 1 χρόνο).

Κ κάνουμε την ίδια δουλειά,δουλεύουμε σε εμπορικό κατάστημα.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ζητησαν το φυλλο μισθοδοσιας αλλα παλι 690 ειναι. Νομιζα θα επαιρνα το μισθο μου:(:(:(:(

 

Παντως με οσες μανουλες μιλησα ολες τοσα παιρνουν. Ασχετως δουλειας και ωρων

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 6 ωρη οποτε θα ειναι λιγοτερα...[/QUO

 

καλησπερα. ειμαι και εγω 6ωρη και μου βγηκαν 690€ το μηνα. οσον αφορα το χαρτι για το ποτε θα πληρωνεσε και ποσα εμενα μου το εδωσαν στον ΟΑΕΔ μαζι με την απόφαση. στα δινουν αναλυτικα για καθε μηνα.

PQ4ip3.png

 

KpVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...