Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ας κάνουμε εδώ μια λίστα, με όλες τις παιδικές χαρές που είναι καθαρές και φυλασσόμενες, έτσι ώστε να ξέρουν οι γονείς που να πάνε.

βάλτε ωράριο και διεύθυνση ( και πόλη!)

 

Αθήνα

 

Φιλοθέη

μιας απο τις τελειότερες παιδικές χαρές που έχω πάει.....

είναι Μακεδονίας και Λουκή ακρίτα στην Φιλοθέη.

ώρες λειτουργίας 9.30 - 1.30. 5.30 - 8.30 κλειστή τις τρίτες

 

περνάνε καλά παιδάκια μέχρι κ 10 ετών. μεγάλη, με γκαζόν ή και περιοχές με πλακόστρωτο, άμμο μεγάλη, πάαααρα πολλά σταθερά παιχνίδια,

παγκάκια με σκεπούλα απο πάνω πολλά (και για χειμώνα και για σνάκ δηλαδή ότι πρέπει).

Θα πάτε και τότε θα καταλάβετε τι μπορεί να προσφέρει αν το θέλει, ο δήμος.... παντού θα έπρεπε να υπάρχουν τέτοιες παιδικές χαρές.

πιο όμορφη απο του πικιώνη!, θα έλεγα πολύ περισσότερο (πιο μεγάλη κιόλας)

 

! με φύλακα, και εντελώς περιφραγμένη. ΟΛΟΚΑΘΑΡΗ, με κάδους παντού για να μάθουν και τα ίδια τα παιδιά να πετάνε τα σκουπίδια τους.

αν δεν την επισκεφτείτε,... θα χάσετε!!

δυστυχώς δεν είχα φωτογραφική μαζί μου και έτσι δεν μπόρεσα να βγάλω φωτό!!.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

 

Αγια Τριαδα , Κηπούπολη - Πετρούπολη (ακριβως πισω απο την εκκλησια - ΟΔΟΣ ΠΛΟΥΤΩΝΟΣ )

Εχει:

1. Στρωμενο δαπεδο με αυτο μαλακο (δεν θυμαμαι πως το λενε)

2. Καινουργιες, - τσουλιθρες (εκτος απο μια περιεργη κατασκευη που ολο εκει κολανε :lol: αλλα ακινδυνη )

3. Καθαρο

4. Χωριζεται σε τρια μερη με πορτα (και τα 3 αρκετα μεγαλα):

α. Παιδικη χαρα με χωρο για ποδηλατο μικρων παιδιων.

β. Χωρο για ποδηλατο μεγαλυτερων παιδιων

γ. Γηπεδο μπασκετ.

 

------------------------------------------------------------------------------------

Κωνσταντινουπολεως & Ελαιων (Η Κωνσταντινουπολεως ειναι καθετη της Πετρουπολεως)

1. Στρωμενο δαπεδο στους χωρους που ειναι κουνιες , τσουλιθρες κλπ

2. Διαδρομο για ποδηλατο με πλακες πεζοδρομιου

3. Καθαρο

4. Πρωτοτυπα παιχνιδια (κατι αεροπλανικα γυρω γυρω κλπ)

5. Εναν ιδιατερο χωρο με αμμο (εχει και τσουλιθρες εκει) οπου πας το παιδι καθαρο και το παιρνεις με μανταλακια και καταευχαριστημενο)

6. Χωρο (μικρο σχετικα ) για μπασκετ παιδιων μικροτερης ηληκιας.

 

Αρνητικο: Οχι πολλα παγκακια (εχει πεζουλακια) & φιλοξενει παιδια απο πολλες ηληκιες (χωρις να εχει δημιουργηθει καποιο προβλημα γιατι τα μεγαλυτερα πανε και παιζουνε μπασκετ.)[/b]

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

γράψτε επίσης εάν φυλάσσονται όταν είναι ανοιχτές και εάν είναι περιφραγμένες κ κλειδώνουν τις ώρες που δεν φυλάσσονται!

(για έξτρα δραστήρια παιδιά που όταν αρχίζουν και τρέχουν, τρέχουν και δεν τα φτάνεις!)

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Kαι οι 2 παραπανω ειναι περιφραγμενες , με κλειστη πορτα (χωρις φυλαξη). Η 1η ειναι ασφαλης και για τα πιο δραστηρια παιδια , ή 2η εχει διασκορπισμενους χωρους που απλα πρεπει να ακολουθει κ η μαμα γιατι καθε χωρος αλλο παιχνιδι.

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΕΓΛΕΡΗ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (ΧΩΡΑΦΑ)

Μικρη παιδικη χαρα με μικρης ηληκιας παιδια (βολευει παρα πολυ για μικρουλια). Περιφραγμενη με φυλακα και γκαζον (αν και εχει καποια σημεια που κατα καιρους χαλαει). Ειναι εκει που ειναι το κολυμβητηριο (οδους δεν προσεχω - παω μηχανικα :lol: - θα δω και θα σας πω)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδική χαρά σούπερ με πολλά παιχνίδια για μικρούς αλλά και λίγο μεγαλύτερα παιδιά με αναρίχηση και τσουλίθρα σε σωλήνες έχει το jumbo της Βάρης. Είναι περιφραγμένη αλλά δεν έχει φύλακα μόνο που είναι ιδιωτική και έτσι τις Κυριακές είναι κλειστά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άντζελα σοβαρά μιλάς ? Εμεις πάμε συνέχεια εκεί (μας αρέσει και το καφέ και κάνουμε και τα παιχνιδάκια που έχει εκεί) αλλά νόμιζα ότι η παιδική χαρά είναι πάντα κλειστή !!!

Είμαι ούφο τελικα !!!

Link to comment
Share on other sites

επίσης εάν μπορείτε να βρείτε την ονομασία των οδών θα είναι ακόμα πιό τέλεια (τους βρίσκετε στο http://www.driveme.gr).

Έτσι θα βοηθήσετε στο να δημιουργηθεί μια λίστα αναλυτική - θα την βάλουμε και σε άρθρο στην αρχική, για να είναι και πιο εύκολα προσβάσιμη στους γονείς.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα

 

Φιλοθέη

μιας απο τις τελειότερες παιδικές χαρές που έχω πάει.....

είναι Μακεδονίας και Λουκή ακρίτα στην Φιλοθέη.

ώρες λειτουργίας 9.30 - 1.30. 5.30 - 8.30 κλειστή τις τρίτες

 

περνάνε καλά παιδάκια μέχρι κ 10 ετών. μεγάλη, με γκαζόν ή και περιοχές με πλακόστρωτο, άμμο μεγάλη, πάαααρα πολλά σταθερά παιχνίδια,

παγκάκια με σκεπούλα απο πάνω πολλά (και για χειμώνα και για σνάκ δηλαδή ότι πρέπει).

Θα πάτε και τότε θα καταλάβετε τι μπορεί να προσφέρει αν το θέλει, ο δήμος.... παντού θα έπρεπε να υπάρχουν τέτοιες παιδικές χαρές.

πιο όμορφη απο του πικιώνη!, θα έλεγα πολύ περισσότερο (πιο μεγάλη κιόλας)

 

! με φύλακα, και εντελώς περιφραγμένη. ΟΛΟΚΑΘΑΡΗ, με κάδους παντού για να μάθουν και τα ίδια τα παιδιά να πετάνε τα σκουπίδια τους.

αν δεν την επισκεφτείτε,... θα χάσετε!!

δυστυχώς δεν είχα φωτογραφική μαζί μου και έτσι δεν μπόρεσα να βγάλω φωτό!!.

 

Πήγαμεεεε χτές!!!

Όντως πολύ ωραία!!!

Τα παιδιά δεν ήξεραν πού να πρωτοπάνε!!

Πολύ ωραία και με λίγα παιδάκια αφού έχει τόσα να κάνεις και δεν συνωστίζονται!

 

Σίγουρα θα ξαναπάμε, δεν είμαστε πολύ μακρυά εξάλλου! :wink:

Φιλοθέη 9χρ,Κωνσταντίνα 7χρ., Άγγελος 3χρ.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παει στην παιδικη χαρα του Ζαππειου?ειναι οπως ειναι φυσικο μεσα στο πρασσινο,ειναι περιφραγμενη .εχει φυλακα,εχει πολλα παιχνιδια για ολες τις ηλικιες,γυρω απο τα παιχνιδια εχει ταρταν(το μαλακο δαπεδο.που βαζουν στα γηπεδα,ετσι νομιζω το λενε)εχει αμμο για τα μικρα.και αν εχεις παει μεχρι εκει πας και στην παιδικη βιβλιοθηκη που ειναι μεσα στο ζαππειο. Ενα μικρο ξυλινο σπιτακι, σαν αυτο των μικρων νανων.ισως ειναι η παιδικη χαρα που εχετε παει ολες ομως ειπα να το γραψω, δεν ξερεις ποτε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Η πιο καθαρή , η πιο περιποιημένη με ολοκαίνουργιο μαλακό τάπητα, για όλες μα ολες τις ηλικίες, από βρέφη μέχρι 14 χρονών, με πολλές κούνιες για να μην τσακώνωνται πιο θα πρωτοανέβει,με τέλειο καφέ του δήμου ακριβώς μεσα, είναι η παιδική χαρά στην Βουλιαγμένη πίσω από το δημαρχείο , απέναντι από την είσοδο της πλάζ της Βουλιαγμένης!!! (Εκεί θα μας βρείτε σχεδόν κάθε Κυριακή μεσημέρι και απόγευμα, τώρα που άνοιξε λίγο ο καιρός)

ΤΕΛΕΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Η πιο καθαρή , η πιο περιποιημένη με ολοκαίνουργιο μαλακό τάπητα, για όλες μα ολες τις ηλικίες, από βρέφη μέχρι 14 χρονών, με πολλές κούνιες για να μην τσακώνωνται πιο θα πρωτοανέβει,με τέλειο καφέ του δήμου ακριβώς μεσα, είναι η παιδική χαρά στην Βουλιαγμένη πίσω από το δημαρχείο , απέναντι από την είσοδο της πλάζ της Βουλιαγμένης!!! (Εκεί θα μας βρείτε σχεδόν κάθε Κυριακή μεσημέρι και απόγευμα, τώρα που άνοιξε λίγο ο καιρός)

ΤΕΛΕΙΑ!!!

 

Ήμουν σίγουρη ότι εσύ θα απαντούσες, γιατί μ'αυτά που γράφεις κάθε φορά έχω καταλήξει ότι είσαι από τις πιο τέλειες μανούλες!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ακουσα για μια τεραστια παιδικη χαρα στο π.φαληρο

Αυριο θα ανοιξει και επισημα!

που ακριβως ειναι τωρα, με ενα τηλεφωνο στο δημο θα το βρεις :wink:

αυτο που ειδα σε τηλεοπτικη εκπομπη σημερα το πρωι μου αρεσε, και καποια στιγμη θα τον παω τον μικρο μου :D

Link to comment
Share on other sites

Η πιο καθαρή , η πιο περιποιημένη με ολοκαίνουργιο μαλακό τάπητα, για όλες μα ολες τις ηλικίες, από βρέφη μέχρι 14 χρονών, με πολλές κούνιες για να μην τσακώνωνται πιο θα πρωτοανέβει,με τέλειο καφέ του δήμου ακριβώς μεσα, είναι η παιδική χαρά στην Βουλιαγμένη πίσω από το δημαρχείο , απέναντι από την είσοδο της πλάζ της Βουλιαγμένης!!! (Εκεί θα μας βρείτε σχεδόν κάθε Κυριακή μεσημέρι και απόγευμα, τώρα που άνοιξε λίγο ο καιρός)

ΤΕΛΕΙΑ!!!

 

Ήμουν σίγουρη ότι εσύ θα απαντούσες, γιατί μ'αυτά που γράφεις κάθε φορά έχω καταλήξει ότι είσαι από τις πιο τέλειες μανούλες!!

 

Ευχαριστώ καλέ!!! Είδες για να μην δουλεύεις και να ψάχνεσαι γενικώς :wink: τι βρήσκεις; :!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα ακουσα για μια τεραστια παιδικη χαρα στο π.φαληρο

Αυριο θα ανοιξει και επισημα!

που ακριβως ειναι τωρα, με ενα τηλεφωνο στο δημο θα το βρεις :wink:

αυτο που ειδα σε τηλεοπτικη εκπομπη σημερα το πρωι μου αρεσε, και καποια στιγμη θα τον παω τον μικρο μου :D

 

Nινεττα πηγαμε σημερα κ ακομα δεν εχει ανοιξει επισημα.

Τσαμπα την κινηση που φαγαμε για να παμε :roll:

Link to comment
Share on other sites

Αλλη καλή παιδική χαρά στα Νότια είναι στα Σούρμενα (Δήμος Ελληνικού) στην Λεωφ. Ιασονίδου !!!

Εχει μια πλατεία μεγάλη με ένα τεράστιο συντριβάνι. Ακριβώς πίσω από το συντριβάνι έχει 2 παιδικές χαρές, η μία ειναι κανονική για όλες πάλι τις ηλικίες καθαρή και σχετικά περιποιημένη , η δεύτερη είναι τελείως ασφαλής για βρέφη και παιδάκια μέχρι τεσσάρων το πολύ, με πόρτα ψηλή που κλείνει, καλά περιφραγμένη, με ειδικό ελαστικό τάπητα για να περπατάνε και να παίζουν τα πολύ μικρά παιδάκια!!! Εχει τσουλήθρες και σπιτάκι ξύλινα όλα δεν έχει όμως κούνιες . Τα μικρά μωράκια μπορούν να πουσουλήσουν και να κάνουν τα πρώτα τους βήματα με πολύ ασφάλεια και να παίξουν μπάλα και ποδηλατάκια!!!

Τέτοια δεν έχω ξανασυναντήσει πουθενά αλλου, και πιστέψτε με έχω πάει σε αρκετές στην Αττική!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια μηπως ςχετε καμμια υπ'οψην σας και στα Χανια?

Γιατι εδω εκτος απο παιδοτοπυς, που πρεπει να πληρωσεις για να μπεις.

Δηλαδη επιλογη υπαθριας , δωρεαν παιδικης χαρας, δεν εχουμε!!!!

και ειναι και ευπρεπης εννοειται!!!

age.png

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

είμαι μισή Χανιώτισσα... ελπίζω όσες μένετε εκεί , αν όντως δεν υπάρχει παιδική χαρά, κάπου να διαμαρτυρηθείτε και να ζητήσετε αυτά που ένας δήμος υποχρεούται να σας δωσει....

 

αν θυμάμαι καλά πρεπει να εχει μια με κάγκελα γυρω γύρω, με δέντρα. κοντά σχετικά στο παλιό λιμάνι αλλα δε μπορώ να περιγράψω που, :?

είχα πάει παντως με ποδήλατο οπότε δεν είναι μακριά. απο την πλευρά του ναυτικού μουσείου όχι απο την πλευρά του κουμ καπί.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

είμαι μισή Χανιώτισσα... ελπίζω όσες μένετε εκεί , αν όντως δεν υπάρχει παιδική χαρά, κάπου να διαμαρτυρηθείτε και να ζητήσετε αυτά που ένας δήμος υποχρεούται να σας δωσει....

 

αν θυμάμαι καλά πρεπει να εχει μια με κάγκελα γυρω γύρω, με δέντρα. κοντά σχετικά στο παλιό λιμάνι αλλα δε μπορώ να περιγράψω που, :?

είχα πάει παντως με ποδήλατο οπότε δεν είναι μακριά. απο την πλευρά του ναυτικού μουσείου όχι απο την πλευρά του κουμ καπί.

Τιποτα δεν εχει Μαρια μου.

Αυτη που περιγραφεις ειναι πιο πολυ στεκι αλλοδαπων. Το μονο αξιολογο λιγο ειναι ο κηπος στην μεση της πολης αλλα αν ειναι να μπω μες στην κινηση, μια και μενω Ακρωτηρι , για να κανει το παιδι μου κουνια, ε τοτε παω και σε παιδοτοπο και ειμαι πιο σιγουρη, αφου τα ιδια λεφτα θα δωσω και στο parking!!!!

age.png

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βρει μια παιδικη χαρα που μου αρεσει παρα πολυ... τη συνανταμε οταν φευγουμε απο το σταθμο να παμε σπιτι μας και τωρα που ανοιξε ο καιρος σταματαω να ξεχαρμανιασει ο μικρος απο το αυτοκινητο.. σημερα κατσαμε μιαμιση ωρα, δεν ηθελε να φυγει με τιποτα.

Ειναι στο Χολαργο (ορια Χολαργου Παπαγου θα ελεγα) στο τελος της Λ. Περιπλέους, αρχη της 25ης μαρτιου.

Αμα βαλετε στο http://www.driveme.gr Λ. Περικλεους Χολαργος θα σας βγαλει αρκιβως το χαρτη και στη μεση ακριβως θα δειτε κατι πρασινα πραγματακια.. Εκει ειναι η παιδικη χαρα..

Δεν ειναι βεβαια τοσο ομορφη οσο ααυτη που λεει η Μαρια, αλλα ειναι καθαρη, ειναι πολυ μεγαλος χωρος, με πευκα παντου (δεν ενδυκνειται για οσους εχουν αλλεργιες δυστυχως), και παρα πολυ χωμα.... Εμεις πλεον παιρνουμε τα κουβαδακια για τη θαλασσα μαζι και ο μικρος παιζει με τα χωματα με τις ωρες... ισως φαινεται πολυ αστειο αλλα δυστυχως ειναι πολυ σημαντικο τα παιδια μας να βρουν χωμα στην τσιμεντουπολη που ζουμε..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

ας κάνουμε εδώ μια λίστα, με όλες τις παιδικές χαρές που είναι καθαρές και φυλασσόμενες, έτσι ώστε να ξέρουν οι γονείς που να πάνε.

βάλτε ωράριο και διεύθυνση ( και πόλη!)

 

Αθήνα

 

Φιλοθέη

μιας απο τις τελειότερες παιδικές χαρές που έχω πάει.....

είναι Μακεδονίας και Λουκή ακρίτα στην Φιλοθέη.

ώρες λειτουργίας 9.30 - 1.30. 5.30 - 8.30 κλειστή τις τρίτες

 

περνάνε καλά παιδάκια μέχρι κ 10 ετών. μεγάλη, με γκαζόν ή και περιοχές με πλακόστρωτο, άμμο μεγάλη, πάαααρα πολλά σταθερά παιχνίδια,

παγκάκια με σκεπούλα απο πάνω πολλά (και για χειμώνα και για σνάκ δηλαδή ότι πρέπει).

Θα πάτε και τότε θα καταλάβετε τι μπορεί να προσφέρει αν το θέλει, ο δήμος.... παντού θα έπρεπε να υπάρχουν τέτοιες παιδικές χαρές.

πιο όμορφη απο του πικιώνη!, θα έλεγα πολύ περισσότερο (πιο μεγάλη κιόλας)

 

! με φύλακα, και εντελώς περιφραγμένη. ΟΛΟΚΑΘΑΡΗ, με κάδους παντού για να μάθουν και τα ίδια τα παιδιά να πετάνε τα σκουπίδια τους.

αν δεν την επισκεφτείτε,... θα χάσετε!!

δυστυχώς δεν είχα φωτογραφική μαζί μου και έτσι δεν μπόρεσα να βγάλω φωτό!!.

 

Η ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΠΙΚΙΩΝΗ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

UOMVp3.pngNossp2.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι στην Φιλοθέη και είναι πράγματι υπέροχη. Μπορείς αν κατεβαίνεις την Κηφισίας να στρίψεις στην Καποδιστρίου (στο δεξί σου χέρι, στον Βασιλόπουλο) και στο πρώτο νομίζω αριστερά μέσα, πηγαίνοντας προς το κολλέγιο Ψυχικού. Εκεί δεν θυμάμαι ακριβώς μετά πως πας γιατί κάπου έστριψα λάθος και μετά ρώτησα. Πάντως χοντρικά είναι πάνω από το Κολλέγιο. Πηγαίνετε και πάνω από την παιδική χαρα, που έχει ένα λόφο με πολύ χορτάρι αλλά και δασάκι που είναι υπέροχα για μπάλα και παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Ελευθερίου Βενιζέλου

μεταξύ

ΙΡΙΔΟΣ και ΖΑΡΙΦΗ,

εκεί είναι η παιδική χαρά πικιώνη.

 

.

αυτή στο χολαργό την ξέρω, είναι απέναντι απο το δημαρχείο.. δεν ξέρω για τώρα αλλά πριν 2 χρόνια είχε αρκετή κίνηση. το καλό είναι ότι έχει και δίπλα και καφέ και μαγαζιά και σουπερμαρκετ, οπότε συνδυάζει κανείς μια βόλτα και τα κάνει όλα μαζί.

 

απλώς όταν έίναι ώρα αιχμής, εχει πάρα πολλά παιδάκια, ενώ οι άλλες δυο είναι πολύ πιο άπλα.

Dora, αξίζει πάντως πάρα πολύ μια επίσκεψη στο πικιώνη και στην

μακεδονίας είσαι πιο πολύ στη φύση και πιο ησυχία. εκεί βέβαια δεν έχει καφέ τριγύρω :) . είναι για πικνίκ, αφου εχει και το αντίστοιχο τραπεζάκι.. !!! (στην μακεδονίας)

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...