Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Την γνώμη σας...(θελουν να διακοψω το 6μηνο)


little princess

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους! Είμαι καινούργια στην παρέα σας & θα ήθελα την γνώμη σας. Γέννησα τον Μάιο το κοριτσάκι μου & διανύω το εξάμηνο του ΟΑΕΔ. Δουλεύω σε ιδιωτική επιχείρηση & πριν λίγες ημέρες μου ζητήθηκε από τον προϊστάμενο μου να διακόψω το εξάμηνο & να γυρίσω πίσω, γιατί λόγω της κρίσης το αφεντικό κάνει απολύσεις. Μου είπε ακόμη ότι αν γυρίσω νωρίτερα θα μετρήσει υπέρ μου χωρίς να μου πει αν έχουν σκοπό να με διώξουν ή όχι . Ξέχασα να σας πω ότι λόγω προβλημάτων στην εγκυμοσύνη ήμουν στο κρεβάτι από τον 2ο μήνα της εγκυμοσύνης μου. Φοβάμαι τώρα μήπως με απολύσουν και δεν ξέρω τι να κάνω, να κάτσω με τη μικρή ή να γυρίσω πίσω…και αν χάσω τη δουλειά μου τι θα κάνω μετά. Πότε μπορεί να με απολύσει­; Είμαι 5 χρόνια εκεί & θα έχω 55μέρες άδειας από 2007,2008 & 2009 αν γυρίσω τον Ιανουάριο που λήγει το εξάμηνο.

Επεξεργάστηκαν by little princess
αλλαγή τίτλου
8HH6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν μπορει να σε απολυσει πριν τον χρονο.Και εγω ημουν με επαπειλουμενη σε ολη την εγκυμοσυνη και πηρα και το εξαμηνο και την αδεια μου κανονικα και τωρα παιρνω και το μειωμενο.Και ειμαι και παλι εγκυος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνει το αφεντικό σου λέγεται πολύ απλά εκβιασμός!

Απ' ότι ξέρω τώρα δεν μπορεί να σε απολύσει, αλλά αυτός σε απειλεί ότι μπορεί να σε απολύσει όταν θα επιστρέψεις κανονικά στη δουλειά (όταν θα έχει λήξει και το 6μηνο).

Τώρα για το αν θα πρέπει να διακόψεις το 6μηνο ή όχι, είναι μια πολύ δύσκολη απόφαση... Υπο το καθεστώς του εκφοβισμού και του ψυχολογικού πολέμου που βιώνεις από τον προϊστέμενο σου, και δεδομένης της οικονομικής κρίσης που δεν θα περάσει άμεσα (δεν υπαρχουν και πολλές δουλειές στην πιάτσα), κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να σταθμήσεις τα υπέρ και τα κατά αν πραγματοποιηθεί το χειρότερο σενάριο (δηλ. σε απολύσει).

Αν σε απολύσει μην ξεχνάς ότι θα πάρεις και αποζημίωση (ρώτα τον ασφαλιστικό σου φορέα πόση θα είναι αυτή).

Σκέψου λοιπόν πόση ανάγκη έχεις αυτή τη δουλειά.

Κάνε και μια έρευνα αγοράς εργασίας πάνω στον τομέα που εργάζεσαι. Υπάρχει ζήτηση? Για παράδειγμα στους μηχανολόγους-μηχανικούς επικρατεί ξεραϊλα...

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

και μια άλλη ερώτηση: Τον Ιανουάριο έτσι κι αλλιώς θα γύρναγες? Δηλ. σε 4 μήνες? Θα έπερνες και τις 55 μέρες που σου χρωστάνε σαν άδεια?

Αν δεν κάνω λάθος το εξάμηνο σου λήγει Νοέμβριο?

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.Τον Μάιο γέννησα, η άδεια μητρότητας έληξε αρχές Ιουλίου & ξεκίνησε το εξάμηνο...οπότε αρχές Ιανουαρίου λήγει το εξάμηνό μου. Δεν είχαμε συννενοηθεί αν θα πάρω και την άδεια μου...αλλά στην προκειμένη περίπτωση αν κολλήσω και την άδεια μου μετά το εξάμηνο θα έχω την απόλυση στο τσεπάκι μου...Αν με προσλάβουν σε άλλη δουλεία μετά χάνω το μειωμένο ωράριο;

8HH6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Νομικά δε μπορεί να σε απολύσει.

Στη θέση σου θα ρωτούσα κάποιον πιο ειδικό....

π.χ. επιθεώρηση εργασίας, συνήγορο του πολίτη ή κάποιο δικηγόρο... για μια έγκυρη γνώμη.

 

Είναι αναφέρετο δικαίωμά σου να είσαι κοντά στο παιδί σου. Μην αφήσεις κανέναν να σε εκβιάσει για αυτό. Ακόμα κι αν υποκύψεις στον εκβιασμό του, κανείς δε σου εγγυάται πως θα σε κρατήσει μετά. (Προσωπικά πιστεύω πως άνθρωπος που θέτει τέτοια διλλήματα.... μπορεί να είναι ικανός και για άλλα).

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Νομικά δε μπορεί να σε απολύσει.

Στη θέση σου θα ρωτούσα κάποιον πιο ειδικό....

π.χ. επιθεώρηση εργασίας, συνήγορο του πολίτη ή κάποιο δικηγόρο... για μια έγκυρη γνώμη.

 

Είναι αναφέρετο δικαίωμά σου να είσαι κοντά στο παιδί σου. Μην αφήσεις κανέναν να σε εκβιάσει για αυτό. Ακόμα κι αν υποκύψεις στον εκβιασμό του, κανείς δε σου εγγυάται πως θα σε κρατήσει μετά. (Προσωπικά πιστεύω πως άνθρωπος που θέτει τέτοια διλλήματα.... μπορεί να είναι ικανός και για άλλα).

 

συμφωνω με την alcyon ,ειναι παρανομο να σε απολυσει,ρωτα τους παντες πρωτου υποχωρισεις ,μην αφησεις να περασει το δικο του.Και εγω αντιμετωπισα πολλα προβληματα με τον εργοδοτη μου <δημοσιο νοασοκομειο βεβαια>τους πηγα 4 νομους που αγνοουσαν παντελως μετα απο εκβιασμους αποτην πλευρα τους και μετα απο πολυ πολυ τρεξιμο.ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΑΦΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΣ ΑΥΤΟΥς ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥς ΦΕΡΤΟΥς ΚΙΟΛΑΣ ,ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ,ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΓΙΝΕ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ,ΕΙΧΑΝ ΞΕΧΑΣΕΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΑΣΑΝ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ,ΚΑΛΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ <ΑΠΟ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ >ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ειναι παρανομο να σε απολυσει οσο εισαι σε αδεια μητροτητας μετα ομως ?αν του πεις οτι τελικα δεν θες να διακοψεις την αδεια μηπως θα σε απολυσει μολις πας στη δουλεια?παντως αν δεν εχεις μεγαλη αναγκη απο λεφτα μπορεις να περιμενεις να σε απολυσει αυτος μετα την ληξη της αδειας για να παρεις τουλαχιστον την αποζυμιωση.Αν και τετοιος που ειναι αυτο του αξιζει,αν σκεφτεις ομως οτι δεν θα επαναληφθει αυτη η περιοδος της ζωης του παιδιου σου που ειναι απιστευτη δεν ξερω αν θηλαζεις κιολας καιτοοτι θα αντικριζεις συνεχεια εναν εργοδοτη που σε εκβιασε για να διακοψεις την επαφη σου με το παιδι ενω ειχες την δυνατοτητα να μεινεις και αλλο μαζι του .........

Link to comment
Share on other sites

υπ΄οψιν η εξαμηνη αδεια ειναι η αδεια μητροτητας ,ενω οι 4 προηγουμενοι μηνες ειναι αδεια τοκετου και λοχειας.παντως ο συγκεκριμενος εργοδοτης ειναι για καταγγελια,πρωτη φορα εφαρμοζεται κατι θετικο για συμβασιουχους αοριστου χρονου <γιατι φανταζομαι οτι με αυτην την ιδιοτητα εισαι σε αυτην την δουλεια >και αυτος προσπαθει να το καταργησει ,αν και ο νομος αυτος υπηρχε χρονια πριν δεν ηταν ομως 1. ξεκαθαρος και 2. οποιος τον ανακαλυπτε επερνε και την αδεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μπορεί να σε απολύσει μέχρι και τον Μάιο του 2010.

Αλλά και να γυρίσεις νωρίτερα, ποιος σου εγγυάται ότι δεν θα σε απολύσει μόλις έχει το ελεύθερο από το νόμο;

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να επικαλεστεί κανέναν λόγο οικογενειακής κατάστασης για απόλυση. Πρέπει να βρει άλλο "πάτημα". Αν απολυθείς κοντά (χρονικά) στην άδεια ανατροφής.... νομίζω πως η επιθεώρηση εργασίας θα κάνει αρκετά καλά πράγματα.

 

Ρώτα όμως. Πήγαινε και ρώτα τους ανώνυμα. Δε χρειάζεται να πεις ούτε ποια είσαι ούτε για ποια εταιρία-εργοδότη πρόκειται. Ρώτα τι συμβαίνει σε αυτές τις περιπτώσεις. Θα σου πουν...... Και αναλόγως της απάντησης..... άφησε ανοιχτό και το ενδεχόμενο ερώτησης κάποιου δικηγόρου.

 

Εκβιασμό αυτός;.... το έννομο συμφέρον σου εσύ! Και φυσικά πάνω απ' όλα το συμφέρον της οικογένειάς σου!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να κλείσεις χρόνο δεν μπορεί να σε απολύσει μετά όμως ναι.Η γνώμη μου είναι να μην σταματήσεις την άδεια σου γιατί κατα πάσα πιθανότητα θα σε διώξει ούτως ή άλλως.Στην δικιά μου περίπτωση πήρα την άδεια με τα χίλια ζόρια και μόλις έκλεισα το χρόνο με έδιωξε.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για την συμμετοχή σας!Μόλις μίλησα με την επιθεώρηση εργασίας και μου επιβεβαίωσαν αυτό που μου λέτε. Είμαι εξασφαλισμένη μέχρι να γίνει ενός έτους η μικρή.Τώρα, η απόφαση είναι δική μου...απλά δεν ξέρω για πόσο θα υπάρχει η θέση μου στην εταιρεία αν πάρω όλο το εξάμηνο.Αυτές τις ημέρες αντί να ευχαριστιέμαι το κοριτσάκι μου, που με τόσες δυσκολίες απέκτησα κάθομαι και στενοχωριέμαι από τον ψυχολογικό πόλεμο υφίσταμαι...

8HH6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γλυκιά μου είμαστε σε παρόμοια θέση... εγώ έφυγα για την άδεια τοκετού με απειλές και εκβιασμούς επειδή τους είχα ενημερώσει εξ αρχής οτι δεν θα γυρνούσα μετα την άδεια λοχεία παρα θα έπερνα και το 6μηνο... Το 6μηνο μου έχει λήξει απο 31 αυγούστου έβαλα και την καλοκαιρινη μου άδεια και θα παρουσιαστώ για δουλεια τον Οκτώβρη. Τυπικά ο νόμος με καλύπτει για ένα μηνα μιας και η μικρή μου χρονίζει τον Νοέμβρη. Ξέρω οτι με περιμένει δύσκολη κατάσταση μιας και θα είμαστε πια 2 στο γραφειο γιατι η θέση μου έχει καλυφθεί (η οποία κοπέλα έχω μάθει οτι δεν έχουν σκοπό να την διώξουν) να σου πώ ομως ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ σίγουρα αν με διώξουν θα ζοριστούμε πολύ οικονομικά και ίσως να μην μπορέσω να βρώ εύκολα δουλειά, αλλα σου ξανα λέω ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ αυτους τους πολυτιμους 6 μήνες με την μικρή μου δεν τους εξαγοράζουν όλα τα λεφτά του κόσμου!

fqXEp3.png

 

Το δικό μας θαύμα...! Νεφέλη μου σε λατρεύω είσαι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ Vasso75 την μπέμπα μου σκέφτομαι.Αυτοί οι μήνες δεν θα ξαναέρθουν...καμιά δουλειά & κανένας δεν μπορεί να αντικαταστήσει τις ώρες που περνάμε με τα αγγελούδια μας...Απλά φοβάμαι για το μετά...Τα πράγματα είναι δύσκολα όσον αφορά το κομμάτι "εργασία"...τώρα όταν βλέπουν στα βιογραφικά "παντρεμένη με ένα παιδί" ,σε απορρίπτουν.

 

Κουράγιο και σε εσένα...Ξέρω ότι δεν είμαι η μόνη που το περνά αυτό...Καλή δύναμη και στις δυο μας, αλλά και σε όλες όσες είναι στην ίδια θέση με εμάς.

8HH6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου, αυτό που νομίζω δεν αναφέρεις καθόλου και πρέπει να το σκεφτείς είναι κατά πόσο μπορείς εσύ από μόνη σου να συνεργάζεσαι με έναν τέτοιου είδους άνθρωπο, ο οποίος μετά από 5 (αν δεν κάνω λάθος) χρόνια συνεργασίας σου φέρεται με αυτό τον τρόπο.......νευριάζω πάρα πολύ με αυτά τα πράγματα:mad::x:x!!!αν βαστάτε "καλά" οικονομικά με τον άντρα σου να το τραβήξεις όσο μπορείς!!!!!!κάποια στιγμή πρέπει να πάρουν ένα μάθημα όλοι αυτοί.....

c3uigj8l12ghbm4e.png
Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι να συνεχισεις το 6μηνο σου κανονικα & μετα να παρεις και το υπολοιπο αδειων που εχεις......Καποια στιγμη ετσι οπως δειχνουν τα πραγματα θα σε απολυσει και εσενα :twisted:.....& τοτε τα χρηματα σου θα παρεις μονο...τις στιγμες με το παιδακι σου ποιος θα στις δωσει ?????

 

Και στο κατω-κατω εφοσον υπαρχει κριση στην αγορα γενικοτερα γιατι θελει να γυρισεις εσυ πισω οπου δεν τον επιβαρυνεις οικονομικα πουθενα ?????

 

Εγω τελειωσα το 6μηνο στις 11/09 και τωρα μου εδωσαν και το μειωμενο σε αδεια....Θα παω τον Δεκεμβριο.......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους!Συνεχίζω να βασανίζομαι για το τι θα κάνω...Σήμερα μίλησα με τη δουλέιά και όλοι με ρωτούσαν πότε θα γυρίσω...

...όλοι είναι πανικόβλητοι...κάθε μέρα που περνάει δεν ξέρουν ποιός μπορεί να είναι ο επόμενος που θα φύγει...και τα πράγματα είναι δύσκολα λόγω της κρίσης.

.....Φοβάμαι...Δεν ξέρω ποιόν δρόμο να διαλέξω..

8HH6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Το δρόμο ...του παιδιού σου. :D

Γιατί αν δε ζήσεις τώρα το παιδί σου και το αφήσεις για "μετά".... αυτό αργότερα θα σου πει.... "άσε με τώρα... μετά!"

 

 

 

Να σου δώσω ένα παράδειγμα (άσχετο με το δικό σου, αλλά σχετικό με την προταιρεότητα των παιδιών στη ζωή μας) [εφόσον εχουμε τη δυνατότητα επιλογής]:

 

Κάποτε γνώρισα έναν μπαμπά που προτίμησε να πάει για δουλειά σε άλλη πόλη. Η δουλειά ήταν πραγματικά καταξιωμένη. Αυτό δεν του άφηνε περιθώρια για την οικογένεια εκτός ορισμένων διημέρων (Σαββατοκύριακα).

Πίσω έμεινε η μαμά που εργαζόταν και δύο μικρά παιδιά.

 

Ο μπαμπάς πήγαινε πραγματικά κάθε Σαββατοκύριακο.

Έλεγε... υπομονή 1-2 χρόνια θα δημιουργηθεί θέση για τη σύζυγό του (λόγω σχεδιασμένης επέκτασης από τη δουλειά της).

Τελικά πέρασαν 4-5 χρόνια για να ολοκληρωθούν οι εγκαταστάσεις. Όμως για να έρθει η σειρά της για "μετάθεση" θα πρέπει να περιμένει άλλα 5 χρόνια.

 

Έως τότε το ένα παιδί θα έχει τελειώσει το σχολείο (18 ετών) και το άλλο θα είναι προς τα τελειώματα (2-3 χρόνια μικρότερο).

 

Αξίζει τον κόπο;

Όλο αυτό ξεκίνησε... "δοκιμαστικά"... για ένα χρόνο. Που μετά... "πώς να το αφήσω.. είναι καλή δουλειά"... έγιναν δύο. Μετά... "αα υπάρχει η προοπτική να έρθει η σύζυγος".. άντε άλλα 2-3 χρόνια... Και λίγο εδώ... λίγο εκεί.... Τι κέρδισε;

 

 

Για να μην παρεξηγηθώ.....

Με αυτή την ιστορία ΔΕ θέλω να πω πως το να πας στη δουλειά σου κάποιες μέρες νωρίτερα θα γίνει και τίποτα τρομερό.

Αλλά......... μήπως "ξεγελιώμαστε" καμιά φορά και από την πίεση των άλλων ή τις συγκεκριμένες συνθήκες... και επιλέγουμε πράγματα που ίσως μετανιώσουμε στο μέλλον;

 

Μια φορά θα έχεις το μωρό σου μωρό....

ΑΝ ΕΧΕΙΣ τη δυνατότητα... ΑΝ έχεις την επιλογή... και μια και ζητάς τη γνώμη μας... προσωπικά εντελώς... προτείνω... να χαρείς το παιδί σου (και στα όμορφα και στα άσχημα... και στη διασκέδαση και στην κούραση) :D

 

Αυτά... πολύ πολύ φιλικά!:D :D :D

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Το δρόμο ...του παιδιού σου. :D

Γιατί αν δε ζήσεις τώρα το παιδί σου και το αφήσεις για "μετά".... αυτό αργότερα θα σου πει.... "άσε με τώρα... μετά!"

 

 

 

Να σου δώσω ένα παράδειγμα (άσχετο με το δικό σου, αλλά σχετικό με την προταιρεότητα των παιδιών στη ζωή μας) [εφόσον εχουμε τη δυνατότητα επιλογής]:

 

Κάποτε γνώρισα έναν μπαμπά που προτίμησε να πάει για δουλειά σε άλλη πόλη. Η δουλειά ήταν πραγματικά καταξιωμένη. Αυτό δεν του άφηνε περιθώρια για την οικογένεια εκτός ορισμένων διημέρων (Σαββατοκύριακα).

Πίσω έμεινε η μαμά που εργαζόταν και δύο μικρά παιδιά.

 

Ο μπαμπάς πήγαινε πραγματικά κάθε Σαββατοκύριακο.

Έλεγε... υπομονή 1-2 χρόνια θα δημιουργηθεί θέση για τη σύζυγό του (λόγω σχεδιασμένης επέκτασης από τη δουλειά της).

Τελικά πέρασαν 4-5 χρόνια για να ολοκληρωθούν οι εγκαταστάσεις. Όμως για να έρθει η σειρά της για "μετάθεση" θα πρέπει να περιμένει άλλα 5 χρόνια.

 

Έως τότε το ένα παιδί θα έχει τελειώσει το σχολείο (18 ετών) και το άλλο θα είναι προς τα τελειώματα (2-3 χρόνια μικρότερο).

 

Αξίζει τον κόπο;

Όλο αυτό ξεκίνησε... "δοκιμαστικά"... για ένα χρόνο. Που μετά... "πώς να το αφήσω.. είναι καλή δουλειά"... έγιναν δύο. Μετά... "αα υπάρχει η προοπτική να έρθει η σύζυγος".. άντε άλλα 2-3 χρόνια... Και λίγο εδώ... λίγο εκεί.... Τι κέρδισε;

 

 

Για να μην παρεξηγηθώ.....

Με αυτή την ιστορία ΔΕ θέλω να πω πως το να πας στη δουλειά σου κάποιες μέρες νωρίτερα θα γίνει και τίποτα τρομερό.

Αλλά......... μήπως "ξεγελιώμαστε" καμιά φορά και από την πίεση των άλλων ή τις συγκεκριμένες συνθήκες... και επιλέγουμε πράγματα που ίσως μετανιώσουμε στο μέλλον;

 

Μια φορά θα έχεις το μωρό σου μωρό....

ΑΝ ΕΧΕΙΣ τη δυνατότητα... ΑΝ έχεις την επιλογή... και μια και ζητάς τη γνώμη μας... προσωπικά εντελώς... προτείνω... να χαρείς το παιδί σου (και στα όμορφα και στα άσχημα... και στη διασκέδαση και στην κούραση) :D

 

Αυτά... πολύ πολύ φιλικά!:D :D :D

 

Με καλυψες απολυτα!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

alcyon και εγω μαζι σου. Γυριζω υποτιθετε στην δουλεια μου σε 1 μηνα. Ειπα στο αφεντικο οτι δεν μπορω γιατι δεν βρισκω ανθρωπο (ειμαστε μονοι μας εδω) για την μπεμπα. Του ζητησα μεταθεση με προοπτικη σε 4 μηνες να ερθει και ο αντρας μου μαζι μας. Δεν ξερω τι θα γινει αν παρω την μεταθεση ολα καλα θα κρατα την μικρη η μαμα μου αν οχι να μεγαλωσω την μικρη μου εγω.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αντέχουμε, να είμαστε κοντά στα παιδάκια μας... :)

Είναι κάτι τόσο καταπληκτικό! :)

Γαριδούλα, σου εύχομαι όλα να πάνε όπως τα θες!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...