Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια..Κάπου εδώ θα ήθελα να σας πω και εγώ την δική μου ιστορία ή καλύτερα της μητέρας μου..Είμαι το μοναδικό παιδί δύο υπέροχων ανθρώπων,οι οποίοι με μεγάλωσαν με απίστευτη αγάπη και στοργή.Μεγάλωσα με την λαχτάρα να έχω ένα αδελφάκι,τα χρόνια πέρασαν και εγώ πίστευα πως απλά οι γονείς μου αφέθηκαν στην αποκλειστική δική μου φροντίδα ή επαναπαύθηκαν στην ύπαρξη ενός και μόνο παιδιού.Όταν λοιπόν έμεινα έγκυος στο πρώτο παιδάκι,η μητέρα μου ,μου εκμυστηρεύτηκε το επί χρόνια κρυμμένο της μυστικό,την βαθειά όπως είπε πληγή που δεν θα έκλεινε ποτέ μέσα της.Στα δεκαεννιά της είχε γεννήσει ένα αγοράκι,το οποίο δυστυχώς <έφυγε> μέσα σε δυο ώρες από την γέννα,είχε πρόβλημα με την καρδούλα του..Με πόνο στην ψυχή υποβλήθηκαν σε κέντρο του εξωτερικού σε εξετάσεις καρυότυπου,όπου φάνηκε ότι η μητέρα μου είναι φορέας μεταθετικού συνδρόμου ντάουν.Είκοσι τοις εκατό της είπαν οι γιατροί σε μελλοντική εγκυμοσύνη να γεννηθεί το μωρό φυσιολογικό και ογδόντα τοις εκατό να γεννηθεί με ντάουν.Στο άκουσμα των ποσοστών οι γονείς μου κατέρρευσαν.Ένα χρόνο μετά, η μητέρα μου μένει έγκυος..Κάνει αμνιοπαρακέντηση,δυστυχώς θετική για ντάουν.Αποφασίζει να διακόψει την κύησηκαι μάλιστα στον εκτο μήνα.Δεν ξέρω γιατί πήραν αυτήν την απόφαση,θέλεις ο φόβος από την προηγούμενη γέννα,θέλεις η εποχή που η κοινωνία ήταν πιο κλειστή στο διαφορετικό,δεν τόλμησα να ρωτήσω.Περνούν δύο χρόνια,ξανά έγκυος η μητέρα μου.Τα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης?Τα ίδια..Ξανά διακοπή,ξανά κλάμα,ξανά απελπισία..Μετά ήρθα εγώ..Δεν τόλμησα ούτε πρόκειται ποτέ να τολμήσω να κρίνω την απόφαση της μητέρας μου για τις διακοπές.Κανείς δεν είναι σε θέση να κρίνει..Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω..Το μόνο που εύχομαι είναι να μην χρειαστεί να βρεθεί καμιά μας αντιμέτωπη με ένα τέτοιο δίλημμα..Και για όσες βρέθηκαν,εύχομαι όλα να τους έρθουν στο εξής κατ ευχή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες σας. Δεν ξέρω γιατί γράφω εδώ, μάλλον για να δώσω ελπίδα σε αυτές που πέρασαν από αυτήν την τρομακτική διαδικασία, πόνεσαν και παρόλα αυτά προσπαθούν να συνεχίσουν. Παντρεύτηκα το λατρεμένο μου σύντροφο το 2011 στα 32, σχεδόν ένα χρόνο μετά πήγα στο νοσοκομείο για επώδυνη-ακανόνιστη περίοδο, θα μπαίναμε και στη διαδικασία για παιδί.. Κάνω εξετάσεις-χαστούκι, Fsh 26, η γιατρός που τις είδε μου είπε, με αυτές τις εξετάσεις φυσιολογικά παιδί δεν κάνεις, πήγαινε για εξωσωματική. 2 μέρες έκλαιγα, μέχρι να σηκωθώ και να αρχίσω να το ψάχνω.. Πήγα σε άλλους γιατρούς Χανιά (όπου μένω), Ηράκλειο, Αθήνα, τα ίδια, κάποιοι μάλιστα μου μίλησαν άμεσα και για δωρεά ωαρίων εκτός και αν επιθυμώ να κάνω κάποιες προσπάθεις με δικό μου γεννετικό υλικό για να μην πω ότι δεν το πάλεψα.. Δουλεύοντας στον ευρύτερο χώρο της υγείας, συνεργαζόμενη με γιατρούς, διάβασα έτρεξα, έκανα ότι εξετάσεις μπορούσα. Αποφασίσαμε να πάμε για φυσικό κύκλο. Γενάρη του 13 ξεκινάμε.. και μένω έγκυος. Οι εξετάσεις μου? Μια χαρά. Εγώ? Στο ίδιο τρελό εργασιακό πρόγραμμα που είχα και πριν, κιλά δεν έβαλα, τρομερή καούρα ώρες και φορές ένιωθα το σώμα μου να βαραίνει.. Αυχενική τέλεια, και φτάνουμε στην Β' επιπέδου. 2 εβδομάδες πριν δεν ένιωθα καλά, σαν πολύ ήσυχο το μωρό σαν εγώ κάτι να είχα.. πάμε νοσοκομείο, τίποτα όλα οκ! Κ φτάνει η Β' επιπέδου που έχουμε τολμήσει να πιστέψουμε στο θαύμα του παιδιού που έρχεται, μετά από τραβήγματα και εξετάσεις και ταλαιπωρία και εφιάλτες για την πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια, και ενώ γελάμε από συγκίνηση που ως και το φύλο του μωρού μας εξέπληξε άλλο νομίζαμε και άλλο μας ήρθε, βλέπουμε το γιατρό σκοτεινιασμένο.. Το μωράκι μου πέθαινε, κι εγώ μαζί του. Ασύμμετρη επιβράδυνση καθυστέρηση της ανάπτυξης, αμνιακό πεσμένο κάτω από τα κατώτατα όρια, η πίεση στις μητριαίες φλέβες και αρτηρίες στα ύψη. Σώσε τουλάχιστον τη μητέρα.. Αυτό είπε και η γυναικολόγος μου στο Νοσοκομείο όταν με είδε, Κοπέλα μου πρέπει να γεννήσεις το μωρό χάνεται θα σε πάρει μαζί.. Ο κόσμος όλος χάθηκε, η ψυχή μας σκίστηκε στα δύο. 10 μέρες μετά μπήκα να γεννήσω με πρόκληση, ποτέ δε θα ξεχάσω τη στιγμή που με αγκάλιαζε ο άντρας μου και ένιωθε τις κλωτσιές του μωρού πάνω του. Γέννησα φυσιολογικά 26/6/13, ευχόμουν να σταματήσει η καρδιά του μην το πονάω και η δική μου μαζί.. Το στείλαμε στη Τζανάτου, με κούριερ αν είναι δυνατό γιατί το νοσοκομείο δεν αναλάμβανε, και έτσι το παραλάβαμε για ταφή, την επόμενη που ανακάλυψα κατά τύχη ότι ξαναείμαι εγκυος, και το θάψαμε τη μέρα που σταμάτησα να είμαι.. Με ένα παπά που μου έβγαλε την ψυχή γιατί δεν είχε γνωμάτευση το εξιτήριο μου από το νοσοκομείο και όνομα το παιδί, και συλλάβισε αρπαχτά 2 ευχές να μας ξεφορτωθεί. Περάσαμε ένα γολγοθά ο άντρας μου κι εγώ, μάτωνε η ψυχή μας κάθε μέρα, μα ο πόνος και η απώλεια είναι για τους ανθρώπους, όλα για εμάς.. Κι άλλες μάνες τα γεννάνε τα ανατρέφουνε- και τα θάβουν, υπομονή σε όλες τους, να δίνουν όσο μπορούν αγάπη σε αυτούς που μείνανε πίσω και τη χρειάζονται.

Ένα χρόνο μετά, και αφού η Fsh μου ήταν πάλι στα ύψη και μίλησα με το γιατρό μου πια να πάμε μεδανεικά ωράρια, κάνω τις απαιτούμενες εξετάσεις και οι γοναδοτροπίνες μου είναι φυσιολογικού ανθρώπου. Σήμερα έκανα εμβρυομεταφορά σε φυσικό κύκλο για δεύτερη φορά, και πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά, πρέπει να πάνε καλά, εδώ η Κόλαση εδώ και ο Παράδεισος αρκεί να τον πιστέψεις και να τον κυνηγήσεις!! Όλες μου τις ευχές και την αγάπη στους ανθρώπους που προσπαθούν!

Link to comment
Share on other sites

Αχ, Ernest1979! Δεν θα ήθελα να σχολιάσω απολύτως τίποτα γι' αυτό που έζησες. Ό,τι κι αν σκεφτώ, ότι κι αν πω μου φαίνεται πάρα πολύ λίγο. Το μόνο που θα σου γράψω είναι ότι σου εύχομαι ολόψυχα και ειλικρινά αυτή τη φορά να είναι η τυχερή σου, από την αρχή μέχρι το τέλος! Να είσαι πάντα αισιόδοξη, όπως φαίνεται ότι είσαι από τη γραφή σου, παρά τα όσα πέρασες, και να είσαι σίγουρη πως θα έρθουν οι όμορφες ημέρες! Δε μπορεί!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολα να σου πανε καλα και αυτη η εμβρυο μεταφορά να ειναι η τυχερη σου!!!!

 

Γεννησες BabyCute? :-D

 

Να σου ζησει η μικρη σου πριγκιπισσα. Να την δεις οπως επιθυμεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεννησες BabyCute? :-D

 

Να σου ζησει η μικρη σου πριγκιπισσα. Να την δεις οπως επιθυμεις.

 

Να σαι καλα γλυκεια μου!

Τις ευχές μου και σε σενα και σε όλες μας που περάσαμε τα χειροτερα να μείνουμε έγκυες, να κρατήσετε ενα (η ενα ακομα :wink: ) μωρακι ατην αγκαλιά μας!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες και καθεμιά ξεχωριστά για τις ευχές..

Το πιο δύσκολο πράγμα του κόσμου αλλά και αυτό που γεμίζει περισσότερο την ψυχή, είναι να Ζ Ο Υ Μ Ε τα συναισθήματα μας, θετικά ή αρνητικά. Είναι το χρώμα που γεμίζει την ψυχή..και η χαρά και ο πόνος, και η αδημονία και ο φόβος, και η έκπληξη και η λύπη, όλα χρώματα είναι της ψυχής.. Και τελικά είναι αυτό που μας εξελίσσει και αν του επιτρέψουμε να επιδράσει πάνω μας, μας κάνει καλύτερους ανθρώπους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Καλησπερα σας! Ειμαι καινουρια στο φορουμ κ θελω να πω οτι μονο εδω βρηκα παρηγορια...

Ειμαι 29 ετων κ τον Νοε. εμαθα οτι ειμαι εγκυος στο πρωτο μου παιδακι...η χαρα μας απεριγραπτη κ τα ονειρα μας πολλα! Στην 11η βδομαδα, σε μια επισκεψη ρουτινας, βλεπει ο γιατρος μου αυξημενο αυχενικο υγρο (3,5mm)...Εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου! Την επομενη βδομαδα, αφου ειχα μπει στη 12η εβδομαδα, παω για αυχενικη διαφανεια με την ελπιδα να εγινε καποιο θαυμα κ να ειναι το μωρο μου καλα....

Αλλα εγινε ακριβως το αντιθετο. Το υγρο ειχε φτασει στα 7mm και υπηρχαν κ αλλα προβληματα!!!

Με πονο ψυχης προχωρησα σε διακοπη.....Περασαν μολις 2 εβδομαδες κ το μυαλο μου εχει κολλησει σ ενα πραγμα κ δε μπορω να ηρεμησω: Τι πονο ενιωθε αραγε το παιδακι μου κατα την αποξεση?! Πως μπορεσα να επιτρεψω να μου το παρουν ενω χτυπουσε ακομα η καρδουλα του?!?

Εχω πολλες τυψεις κ ελπιζω να με συγχωρεσει το μωρο μου απο εκει που βρισκεται... :-(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! Ειμαι καινουρια στο φορουμ κ θελω να πω οτι μονο εδω βρηκα παρηγορια...

Ειμαι 29 ετων κ τον Νοε. εμαθα οτι ειμαι εγκυος στο πρωτο μου παιδακι...η χαρα μας απεριγραπτη κ τα ονειρα μας πολλα! Στην 11η βδομαδα, σε μια επισκεψη ρουτινας, βλεπει ο γιατρος μου αυξημενο αυχενικο υγρο (3,5mm)...Εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου! Την επομενη βδομαδα, αφου ειχα μπει στη 12η εβδομαδα, παω για αυχενικη διαφανεια με την ελπιδα να εγινε καποιο θαυμα κ να ειναι το μωρο μου καλα....

Αλλα εγινε ακριβως το αντιθετο. Το υγρο ειχε φτασει στα 7mm και υπηρχαν κ αλλα προβληματα!!!

Με πονο ψυχης προχωρησα σε διακοπη.....Περασαν μολις 2 εβδομαδες κ το μυαλο μου εχει κολλησει σ ενα πραγμα κ δε μπορω να ηρεμησω: Τι πονο ενιωθε αραγε το παιδακι μου κατα την αποξεση?! Πως μπορεσα να επιτρεψω να μου το παρουν ενω χτυπουσε ακομα η καρδουλα του?!?

Εχω πολλες τυψεις κ ελπιζω να με συγχωρεσει το μωρο μου απο εκει που βρισκεται... :-(

 

Λυπαμαι πολυ γιαυτο που σου συνεβη..Πριν 3 μηνες βιωσα κι εγω μια διακοπη κυησης στην 23η βδομαδα! Μπορω να καταλαβω απολυτα τα συναισθηματα σου..να ξερεις οτι το αγγελουδι σου βρισκεται στην αγκαλια της Παναγιας κ σε εχει συγχωρεσει!

Ειναι πολυ νωρις ακομα αλλα πρεπει να φανεις δυνατη κ να προχωρησεις..ειναι κατι που θα το κουβαλας σε ολη σου τη ζωη,δε θα το ξεχασεις ποτε απλα οσο περνα ο καιρος ο πονος θα απαλυνει..ευχομαι συντομα να ερθει ενα γερο μωρακι!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μιυ γλυκο μην σκεφτεσαι ετσι... Πονεσε λιγοτερο απο οτιν αν γεννουσες ενα ερρωστο μωρο κ εφευγε μετα απο λιγο.... Ευχομαι η Παναγια να σου δωσει συντομα ενα γερο μωρακι...θα γινει πιστεψε το.....εγω δεν εχω κανει διακοπη το δικο μ μωρο αποφασισε να φυγει μονο του..... Ο πονος μεγαλος...ομως 4 χρονια μετα λιγα μετρα μακρυα μου αυτη την στιγμη που σ γραφω κοιμουνται 2 μωρακθα...ενα 6 μηνων κ ενα 2 χρονων... Σου ευχομαι πολυ συντομα να εχεις ενα μωρο γερο στην αγκαλια σου...ειμαι σιγουρη οτι θα γινει...να το θυμασαι!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για το κουραγιο!!! Μακαρι να ερθει συντομα ενα γερο μωρο γιατι κ εγω κ ο αντρας μου το επιθυμουμε παρα πολυ!!! Βεβαια τρεμω στην ιδεα μη ξανασυμβει κατι τετοιο..

Να σας ρωτησω κατι.....πως καταφερατε κ δεν χασατε την πιστη σας στο θεο??

Γιατι εγω πιστευα πολυ,φορουσα ζωνη απο καποιους αγιους κ ημουν σιγουρη οτι θα κανουν κ στο μωρο μου το θαυμα τους... αλλα οταν πηγα στο γιατρο κ ειδα ποσο αρρωστο ηταν, ειπα δεν υπαρχουν θαυματα!!

Ακομα δεν θελω να πηγαινω στην εκκλησια κ το σταυρο μου με το ζορι τον κανω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

είναι το πρώτο μου μήνυμα στο forum. Έζησα και έγω πριν μια εβδομάδα ανάλογη εμπειρία αφού έχασα ένα αγοράκι στους 5 μήνες κύησης. Ο πόνος που νιώθω είναι απερίγραπτος. Έχω ένα παιδάκι 2,5 χρονών και προσπαθώ να πάρω κουράγιο. Γράφω θέλοντας να εκφράσω τη συμπαράστασή μου σε όλες τις κοπέλες που βρίσκονται τη θέση τη δική μου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κορίτσια γεια σας, διαβάζω πολύ καιρό το forum αλλά πρώτη φορά γράφω. έκανα διακοπή κύησης στην 16η εβδομάδα. βρήκαν στο μωρό μία εγκεφαλοκήλη και ήταν λίγες οι πιθανότητες να γεννηθεί και σχεδόν ανύπαρκτες οι πιθανότητες να μην έχει πρόβλημα. μου είπαν πως δεν είναι δείγμα κάποιου συνδρόμου και δεν το έψαξα περισσότερο. τυχαίο γεγονός μου είπαν. ήταν η πρώτη εγκυμοσύνη και με πήρε λίγο από κάτω, αλλά τώρα προσπαθώ να προχωρήσω.:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια για σας και από εμένα. Εμένα η ιστορία μου έχει ως εξής: 1η εγκυμοσύνη πέτυχε με την 3η εξωσωματική μετά από 3 χρόνια προσπαθειών. η 2η εγκυμοσύνη ήρθε φυσιολογικά μετά από 9 μήνες. και τα χριστούγεννα μαθαίνω ότι είμαι ξανά έγκυος φυσιολογικά με μία μόνο προσπάθεια την 13η μέρα του κύκλου. Έχουμε και οι 2 το στίγμα μεσογειακής αναιμίας. έκανα λήψη τροφοβλάστη. τα πρώτα 2 μωράκια είναι μια χαρά αλλά δυστυχώς πριν 10 μέρες έκανα απόξεση στην 13η εβδομάδα γιατί το μωράκι αυτό είχε μεσογειακή αναιμία. το άγχος μου τώρα είναι ότι δεν ξεκολλά από το μυαλό μου ότι θέλω και άλλο μωρό σύντομα και άραγε θα καταφέρω να μείνω εύκολα έγκυος?

Aj6bp2.png

 

 

 

ZoVip3.png

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ όταν περνάς μεσα από τέτοια φουρτούνα πονάς και υποφέρεις βαθιά....έχοντας το βάρος των δυο αποβολών και άφου πέρασε καιρός να σταθώ ψυχολογικα στα πόδια μου ...δίχως ποτέ να επιφορτίσω κανέναν,κάνοντας χίλιες δύο εξετάσεις οι οποίες βγήκαν καθαρές,δόξα τω θεώ,και τέλος έχοντας σύμμαχο την ηλικία και την πίστη στο Θεό και τους γιατρούς...περιμένω γρήγορα να έρθει το μωρό που τόσο λαχταρώ..

όσο πιο γρήγορα ερθει τόσο πιο συντομα να αγγίξω την απόλυτη ευτυχία...

Μέχρι να σου συμβει κάτι σκληρό...πράγμα το οποίο σε ολες απευχομαι δεν μπορεις να συνειδητοποιήσεις το μέγεθος του πόνου..και της απελπισίας που μπορεί να βιώσει μια γυναικα....

Ομως πρέπει να είμαστε αισιόδοξες..

Αλλωστε τα παιδιά είναι ένα μήνυμα πως δεν μας έχει ξεχάσει ο Θεός....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για σας και από εμένα. Εμένα η ιστορία μου έχει ως εξής: 1η εγκυμοσύνη πέτυχε με την 3η εξωσωματική μετά από 3 χρόνια προσπαθειών. η 2η εγκυμοσύνη ήρθε φυσιολογικά μετά από 9 μήνες. και τα χριστούγεννα μαθαίνω ότι είμαι ξανά έγκυος φυσιολογικά με μία μόνο προσπάθεια την 13η μέρα του κύκλου. Έχουμε και οι 2 το στίγμα μεσογειακής αναιμίας. έκανα λήψη τροφοβλάστη. τα πρώτα 2 μωράκια είναι μια χαρά αλλά δυστυχώς πριν 10 μέρες έκανα απόξεση στην 13η εβδομάδα γιατί το μωράκι αυτό είχε μεσογειακή αναιμία. το άγχος μου τώρα είναι ότι δεν ξεκολλά από το μυαλό μου ότι θέλω και άλλο μωρό σύντομα και άραγε θα καταφέρω να μείνω εύκολα έγκυος?

 

Και βεβαια θα τα καταφερεις ξανα. Αφου ο οργανισμος αντιδρα θετικα το βλεπεις κι εσυ. Αρκει να μην το σκεφτεσαι συνεχεια, οσο δυσκολο και κοινοτυπο κι αν ακουγεται αυτο. Προσπαθησε να ¨περνας καλα :wink:¨ με τον αντρα σου και ολα θα ερθουν και θα ειναι και υγιεστατο αυτη τη φορα.

:D

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera koritisia.

den i8ela na mpw se avto to 8ema alla iksera kapoia stigmi 8a piestw k 8a grapsw,

diavasa ligo k ksespasa sta klamata .... ti na kanoume den einai oloi dinatoi.

eimai 16 vdomadon mono egw kserw pos eftasa os edw.. vgikan parapola 8emata ygeias ipoti8ete tsoukou tsoukou to moraki ston iperixo einai teleia ,egw exw kaliterepsei me to 8ema kardias pou me pieze pio poli apola.alla

otan kaname tin avxeniki diafania ta pososta den itan kala rotousa omos diaforous giatroys kopeles gnomes polles... ospou x8es to sizitisa me ton neo mou giatro pou avton ton empistevomai 100%

mou eipe loipon o sindiasmos apotelesmaton den tou aresei se ena mina na kanoume tin b epipedou k analogos 8a kanoume tin exetasi aimatos pou stelnoun sto exoteriko gia na sigoureftoume...

orea... pera to agxos k oti xalaw tin ugeia mou...skeftomai...an ekeini i exetasi den 8a einai pali kali ti sto kalo 8a kanw....

opoia exei orexi empiria as me diafotisei ... den exw tin paramikri idea ti ginete k pos na mazefto psixologika.

 

evxomai mesa apo tin kardia mou o 8eos na voi8isei se oles tis taleporimenes kopeles pou 8eloun paidaki...

uZCRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera koritisia.

den i8ela na mpw se avto to 8ema alla iksera kapoia stigmi 8a piestw k 8a grapsw,

diavasa ligo k ksespasa sta klamata .... ti na kanoume den einai oloi dinatoi.

eimai 16 vdomadon mono egw kserw pos eftasa os edw.. vgikan parapola 8emata ygeias ipoti8ete tsoukou tsoukou to moraki ston iperixo einai teleia ,egw exw kaliterepsei me to 8ema kardias pou me pieze pio poli apola.alla

otan kaname tin avxeniki diafania ta pososta den itan kala rotousa omos diaforous giatroys kopeles gnomes polles... ospou x8es to sizitisa me ton neo mou giatro pou avton ton empistevomai 100%

mou eipe loipon o sindiasmos apotelesmaton den tou aresei se ena mina na kanoume tin b epipedou k analogos 8a kanoume tin exetasi aimatos pou stelnoun sto exoteriko gia na sigoureftoume...

orea... pera to agxos k oti xalaw tin ugeia mou...skeftomai...an ekeini i exetasi den 8a einai pali kali ti sto kalo 8a kanw....

opoia exei orexi empiria as me diafotisei ... den exw tin paramikri idea ti ginete k pos na mazefto psixologika.

 

evxomai mesa apo tin kardia mou o 8eos na voi8isei se oles tis taleporimenes kopeles pou 8eloun paidaki...

Αν εννοείς το harmony test που το στέλνουν Αμερική καντο τώρα δεν χρειάζεται να περιμένεις. Παίρνει δυο βδομάδες να ξέρεις!

 

Ο Θεός μαζί σου!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το harmony test που το στέλνουν Αμερική καντο τώρα δεν χρειάζεται να περιμένεις. Παίρνει δυο βδομάδες να ξέρεις!

 

Ο Θεός μαζί σου!

 

 

Εχω πελαγωσει αληθεια... δεν ξερω τι δυναμη θελει να κανεις αυτο το τεστ ... ολο σκεφτομαι κ αν δεν ειναι καλο... θεεμου.

Ευχαριστω για την ευχη BabyCute

uZCRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω πελαγωσει αληθεια... δεν ξερω τι δυναμη θελει να κανεις αυτο το τεστ ... ολο σκεφτομαι κ αν δεν ειναι καλο... θεεμου.

Ευχαριστω για την ευχη BabyCute

 

Ναι καταλαβαίνω:-(

Κανε ενα τάμα μέρες που ειναι και μην φοβάσαι δεν θα σε αφήσει.. Στην θέση σου θα έκανα το τεστ (και όντως το έκανα) να ξεμπερδευα!! Μην φοβάσαι όλα θα πανε καλα! Τα αλλά τεστ δεν ειναι ακριβή αυτο το τεστ θα σου πει την αλήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβαίνω:-(

Κανε ενα τάμα μέρες που ειναι και μην φοβάσαι δεν θα σε αφήσει.. Στην θέση σου θα έκανα το τεστ (και όντως το έκανα) να ξεμπερδευα!! Μην φοβάσαι όλα θα πανε καλα! Τα αλλά τεστ δεν ειναι ακριβή αυτο το τεστ θα σου πει την αλήθεια!

 

 

Την στιγμη που αποφασισες να κανεις το τεστ... ησουν αισιοδοξη η κατατρομαγμενη ?

Ο αντρας μου .. δεν παει καν το μυαλο του στο κακο..λιγο κολαει οταν βλεπει τους γιατρους να μας ταρακουνανε... αλλα μετα αμεσως ολα καλα ειναι! αποκλειεται!

εγω το ακρως αντιθετο ..σκεφτομαι αν δεν ειναι καλο το αποτελεσμα τι κανω.

Εχω χασει τοσα πολλα στην ζωη μου ... κ φετος εκει που νομιζα οτι πειρα τα πανω μου...υπαρχει αυτο το κακο να με κυνηγαει κ δεν ειμαι αισιοδοξη εχει τρομαξει το ματι μου.

 

ποια η λογικη του γιατρου μου να κανω την εξεταση μετα τον μεγαλο υπερηχο? τι λετε

 

Χαιρομαι που ολα πηγαν καλα για σενα κ εισαι εδω να δινεις κουραγιο !

uZCRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...