Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θα παίρνατε επαπειλουμενη χωρις να υπάρχει λόγος;


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια..Επανερχομαι με νεα ερωτηση: θα παιρνατε επαπειλουμενη χωρις να υπάρχει λόγος; Εγω δουλεύω σε δημοτικό σχολείο και σε καμία εγκυμοσύνη δεν το σκέφτηκα, γιατί στο σπίτι πλήττω....Νομίζω ότι όταν εργάζεσαι ο χρόνος περνά πιο γρήγορα και δεν αγχώνεσαι τόσο για ενδεχόμενα προβλήματα.. Βέβαια τώρα με τη γρίπη, που σκεφτόμαστε για δεύτερο, δεν ξέρω...( Το δημόσιο μας δίνει άδεια μετ΄αποδοχών:-P...βεβαίως βεβαίως.)Εσείς τι λέτε;:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οτι σου δινουνε να το παιρνεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχ

τα παντα θα επερνα για να καθομαι στον καναπε μου και να κανω ονειρα για το μωακι μου!μη το συζητας!

οτι και να"ναι στεναχωρησου λιγοτερο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω και τις 2 απόψεις. Εγώ στην πρώτη μου κόρη δεν άντεχα να κάτσω ούτε τους 2 μήνες πριν τη γέννα και έτσι έφυγα 1 εβδομάδα πριν και το πήρα μετά. Στο γιό μου, και άλλο να μου έδινες θα το έπαιρνα. Μόνο εσύ μπορείς να το αποφασίσεις αυτό. Αν θεωρείς ότι η δουλειά σου δε θα σου προξενήσει κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη (κούραση, ψυχολογικά, γρίππη κ.λ.π.) τότε μην την πάρεις. Αν από την άλλη θες να χαρείς αυτό το διάστημα (και να ανοίξεις νωρίτερα και θέση σε καμία αναπληρώτρια :-D:-D:-D) τότε φύγε. Σκέψου κιόλας ότι θα κάτσεις σπίτι και θα δώσεις μεγαλύτερη προσοχή στο πρώτο που τη χρειάζεται όσο τίποτα τώρα που θα έρθει το 2ο...

 

JQVOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω στην κορη μου δουλευα μεχρι τελος του 8ου(ημουν αναπληρωτρια).....μετα ομως επειδη ΚΑΝΕΝΑΣ δεν με ενημερωσε για μειωμενο ωραριο κτλ(δεν ηξερα-δεν ρωταγα).... τωρα λεω πως οταν με το καλο μεινω εγκυος θα παρω οτι μπορω!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου μαφαλντα!!Κι εγω ίσως το κάνω κάπως έτσι...Βέβαια έχω πάει σε καινούριο σχολείο κι αν τους πω για εγκυμοσύνη θα προκαλέσω μια άλφα αναστάτωση..θα δούμε μέχρι τότε..Εσύ περιμένεις το τρίτο ή σχεδιάζεις τρίτο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω στο γιο μου ήμουν αναπληρώτρια, δεν πήρα το δίμηνο του ΙΚΑ γιατί ήθελα να δουλέψω το θύμα και το αποτέλεσμα;Επέστρεψα τα δεδουλευμένα, γιατί, λέει, ήταν παράνομο να δουλεύω μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης μου.Σκέφτεσαι για δεύτερο;¨εχεις τάξη σε σχολείο;

Link to comment
Share on other sites

Stroumfita,

η δική μου απάντηση είναι: "ναι".

Στον γιο μου δεν πήρα εξ' αρχής άδεια γιατί ήταν καλοκαίρι και - όχι βαριόμουνα να μείνω σπίτι - αλλά ήξερα ότι, λόγω καύσωνα δεν θα έβγαινα βόλτες, άρα θα καθόμουνα και θα έτρωγα.

Στη συνέχεια φθινόπωτο το απέφυγα για άλλους λόγους (κουνιάδα & συνηφάδα πήρανε επαπειλούμενες και του βγήκαν επαπειλούμενες) και τελικά κάθισα 40 ημέρες πριν την κανονική μου άδεια τοκετού (1/11 και είχα ΠΗΤ 12/2).

Το καταευχαριστήθηκα, κοιμήθηκα, ξεκουράστηκα, φαντάσου δεν ήθελα να γεννήσω γρήγορα, γιατί είχα καραβολευτεί.

Σε δεύτερο (μακάρι!!!) θα πάρω ότι βρίσκεται...

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με τη γρίπη δεν το συζητάω καθόλου. Κατά τα άλλα αν έχεις μεγάλα παιδιά (ε' ή στ') και μπορείς να λύσεις το ζήτημα με τις εφημερίες (να γλιτώσεις τις μπάλες) ίσως και να μην είναι τόσο απαραίτητο. Όσο πιο μικρά είναι τα παιδιά πάντως τόσο πιο απαραίτητη είναι.

 

Από την άλλη βλέποντας και κάνοντας. Με το καλό!

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στο γιο μου ήμουν αναπληρώτρια, δεν πήρα το δίμηνο του ΙΚΑ γιατί ήθελα να δουλέψω το θύμα και το αποτέλεσμα;Επέστρεψα τα δεδουλευμένα, γιατί, λέει, ήταν παράνομο να δουλεύω μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης μου.Σκέφτεσαι για δεύτερο;¨εχεις τάξη σε σχολείο;

 

θυμα δεν λες τιποτα!!!!!!! μια απο τα ιδια ....:evil:

ΘΕΛΩ δευτερο εδω κ πολυυυυυυυ καιρο........

....ειμαι σε λυκειο....

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες και καλή εβδομάδα. στην πρώτη εγκυμοσύνη μου σταμάτησα κανονικά στον 8 και πήρα κανονικά όλη μου την άδεια. είμαι από τις τυχερές και πήρα την άδεια του δημοσίου. γυρισα στη δουλειά πριν από 1 μήνα και είμαι πάλι έγκυος. δεν ξέρω πως να τους το πω γιατί σίγουρα θα μου την πουν. τεσπα, γενικά δεν είμαι υπερ της επαπειλούμενης γιατί δεν θέλω να προκαλώ την τύχη μου. αν η εγκυμοσύνη μου είναι καλή γιατί να πάρω επαπειλούμενη? όμως, τώρα έχω την φροντίδα ενός παιδιού 16 μηνών και τον κοιτάζει η πεθερά μου (3μέρες) και η μαμά μου (2μέρες). από τα χριστούγεννα και μετά θα ξεχάσω την πεθερά μου γιατί γεννάει η κουνιάδα μου. οπότε μάλλον θα πάρω επαπειλούμενη γιατί δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω. ήδη κουράζομαι πολύ γιατί εγώ τον μεταφέρω στις γιαγιάδες του οπότε και τον σηκώνω και κάνω απότομες κινήσεις. θα δείξει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΑΡΤΕ ΤΟ.ΜΗ ΤΟΥΣ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΣΕ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΣΤΕ?ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ(ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΜΑΣ Ή ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ..ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ)ΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΤΟΥ ΠΙΟ ΕΝΤΙΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ?ΚΟΙΜΗΘΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΥΠΝΙΕΣ.........ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ(ΟΤΑΝ ΣΥΝΑΝΑΣΤΡΕΦΕΣΑΙ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ)ΔΕΝ ΚΟΙΤΟΥΝ Η΄ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΤΟΣΟ ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΑ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΠΕΙΛΟΥΜΕΝΗ.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ,ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ,ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.. ΤΙ ΝΑ ΒΑΡΕΘΩ? ΘΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΑΚΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ !

2zusp2.png?GREA7lcm
Link to comment
Share on other sites

ναι το forum ειναι τελειο και την έχω καταβρει...Εγω φετος έχω τάξη υποδοχής ξενόγλωσσων μαθητών, την οποία πήρα επικαλούμενη ότι έχω ήδη ένα μικρό παιδί, οπότε μου ήταν δύσκολο να πάρω έκτη που μου δίνανε με 25 παιδιά...Αυτό είναι και το θέμα μου: Η τάξη έχει 10 παιδάκια και κάνω ενισχυτική σε 2 παιδάκια, οπότε αν τους πω για την επαπειλούμενη κρίμα ή εξυπηρέτηση..

Link to comment
Share on other sites

Stroumfita περιμένω το 3ο (είμαι στο 2ο μήνα άρα αργεί ακόμα). Εγώ είμαι αδιόριστη νηπιαγωγός (με μεγάλη πιθανότητα να διοριστώ του χρόνου το Σεπτέμβρη με τους συμπληρωματικούς διορισμούς κάπου (λόγω πολύ καλής θέσης στον ΑΣΕΠ)). Αν δούλευα ως νηπιαγωγός σίγουρα θα έπαιρνα επαπειλούμενη γιατί θεωρώ ότι είναι πολύ κουραστική δουλειά (τουλάχιστον έτσι όπως θέλω να την κάνω εγώ συμμετέχοντας στις δραστηριότητες των παιδιών και όχι να κάθομαι στο γραφείο και να τα κοιτάω). Απλά επειδή κάνω δουλειά γραφείου ακόμα με παίρνει να κάθομαι μέχρι τέλους.

 

JQVOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως εγώ, επειδή στην κόρη μου ήμουνα συμβασιούχος, δεν είχα πάρει καθόλου άδεια (παρά μόνο 4 μήνες με κανονικές άδειες, Χριστούγεννα και τη καλή διάθεση της δ.ντριάς μου). Όταν γέννησα το 2ο επειδή είχα γίνεια αορίστου, πήρα και τα 2 9μηνα στο καπάκι και ήρθα για δουλειά το Γενάρη πυο ο μικρός έκλεινε τα 2. Ωραία ήτανε :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

JQVOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό...Το ξερω ότι η δουλειά μας είναι πολύ κουραστική και μπορεί να είναι και επικίνδυνη λόγω ιώσεων κλπ. Μπράβο που το πήρες απόφαση και για τρίτο!!!Εύχομαι και γρήγορα να μονιμοποιηθείς....Τι διαφορά ηλοκίας έχουν τα παιδιά σου; Εμένα ο γιος 2μιση και λεω να παω για δευτερο μετα απο παλίνδρομη...Α, και κάτι άσχετο: έχω θέσει ένα ερώτημα περι μεθόδου shetlles..Βρε κοριτσάκια, απαντήστε μου, όποια θυμάται πότε συνέλαβε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω τη μεγάλη 4,5 και το μικρό στα 2,5. Άντε σου εύχομαι και σένα με το καλό το 2ο και χωρίς άλλες περιπέτειες... Τι είναι αυτό με τη μέθοδο shettles? Εγώ ξέρω πότε συνέλαβα τις 2 από τις 3 φορές:wink:;-):wink:

 

JQVOp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα το σκεφτομουνα καν και θα επαιρνα γιατι εχω ζησει την αλλη οψη του νομισματος, να μπαινεις στο μηνα σου να δουλευεις και μια εβδομαδα ακομα (ευτυχως πηρα ολο το μηνα μου και εκατσα και λιγο σπιτι και καταλαβα οτι ειχα κοιλια και ημουν εγκυος) και μολις σαραντιζεις να πηγαινεις κατευθειαν και ουτε μειωμενο.... Και δεν δικαιουμαι ουτε αδεια παρακαλω. Στο δευτερο παρακαλαω να εχω αλλη ασφαλεια και απο τον δευτερο μηνα θα παρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, κορίτσια, να κάθομαι σπίτι μου με το μικρό μου θηριάκι και τη γυναίκα που την προσέχει, δεν υπάρχει περίπτωση! Στην πρώτη εγκυμοσύνη θα το ευχαριστιόμουν, είμαι σίγουρη, αλλά δεν το έκανα γιατί είχα πολύ καλή εγκυμοσύνη και αισθανόμουν τελείως υγιής.

 A6s2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και γώ δασκάλα και μου έδωσε ο γιατρος επαπειλούμενη, λόγω επαγγέλματος χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα!!! Κάτι θα ήξερε. Η αλήθεια είναι ότι από τότε που δουλευω σε δημοτικό αρρωσταίνω με ιώσεις συνέχεια και δεν έιναι ότι καλύτερο. Δεν συζητώ για τα πιτσιρίκια ή τις μπάλες που δεν ξέρεις από που θα σου έρθουν στην αυλή!

Στο πρώτο μου παιδάκι ήμουν αναπληρώτρια, στη δευτεροβάθμια όμως και είχα δουλεψει ως τον 7ο. Ημουν όμως με μεγάλα παιδιά και ήταν διαφορετικά και πολύ πιο ξεκούραστα από το δημοτικό.

Φοβόμουν και γω μήπως βαρεθώ αλλά δεν βαρέθηκα! Μα καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γεια σας και απο μένα! είμαι νηπιαγωγός και είμαι 3,5 μηνών τώρα. Πήρα επαπειλούμενη από τις 15/9 και ας είχα ζητήσει να είμαι στο γραφείο (δεν είχα τοποθετηθεί). Συνειδητοποίησα ότι δεν μπορώ να περάσω άλλους 4 μήνες στο γραφείο σε μια καρέκλα κάνοντας απολύτως τίποτα!ΤΙΠΟΤΑ! 10 μέρες ήμουν εκεί, όλοι μου δίνανε σπανίως και ελάχιστα να κάνω, απαντούσα κανα τηλ 2-3 φορές την ημέρα και απλά καθόμουν 5 ώρες και είχα αρχίσει να παχαίνω αφού πραγματικά είχα βαλτώσει σε μια θέση. Δεν το θεωρούσα καθόλου υγιεινό τρόπο ζωής και ας είναι επικίνδυνο το πρώτο τρίμηνο. Δεν άντεχα. Μετά ο γιατρός μου εγραψε άδεια καθώς θεωρούσε αδιανόητο να πάω σε νηπιαγωγείο και να κολλήσω τη γρίπη. Στο σπίτι, ναι, έχω βαρεθεί. Πότε έτσι, πότε αλλιώς είμαι. Πάντως κινούμαι διαρκώς και τώρα στην 14η εβδομάδα έχω πάρει 1,5 κιλό. Θα μου πείς τα κιλά είναι το θέμα; Όχι, αλλά στο γραφείο ο κ.... μου θα χε γίνει τριπλάσιος και η φυσική μου κατάσταση θα χε γίνει χάλια! Και πρέπει να ασκείσαι στην εγκυμοσύνη. Αν στην επόμενη εγκυμοσύνη δεν υπάρχει καμιά επιδημία πάλι δε θα ζητήσω από την αρχή άδεια. Συμφωνώ με τη Mafalda2 ότι η δουλειά μας είναι πολύ απαιτητική αλλά ίσως και να έκανα μια προσπάθεια να αντέξω όσο μπορώ. Πάντως και αφού έχω πολυλογήσει τοοοοόσο πολύ θα απαντήσω πως τώρα λόγω της γρίπης, ναι, αν μπορείς να απέχεις απο το σχολείο να το κάνεις stroumfita.;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλες,με το καλο τα μωρακια σας,και γω περιμενω το πρωτο μου παιδακι και με προβληματιζει παρα πολυ το θεμα της αδειας.εγω ανηκω στον ιδιωτικο τομεα οποτε τα πραγματα εκει ειναι ακομη πιο δυσκολα κ μαλιστα σε ενα περιβαλλον εργασιας στο οποιο ειμαι σχεδον μονη μου και τα εχω αναλαβει ολα εγω .με τον διευθυντη οι σχεσεις μας ειναι παρα πολυ καλες και ετσι δυσκολευομαι ακομη περισσοτερο να αποφασισω

Link to comment
Share on other sites

για να γινω πιο κατανοητη,στον ιδιωτικο τομεα ισχυουν :

- υποχρεωτικα οι 17 εβδομαδες (8 πριν την ΠΗΤ κ 9 μετα)

- η δυνατοτητα για 1 με 2 χρονια να πηγαινω 1 ωρα πιο αργα στην δουλεια ή να επιστερφω μια ωρα πιο νωρις , στην περιπτωση την δικη μου λιγο δυσκολο διοτι απο τη στιγμη που ειμαι μονη κ υπαρχει δουλεια δε θα μπορω να παω πιο αργα η να φευγω πιο νωρις , οποτε μπορουν να συμψηφιστουν σε 3,5 μηνες

- και φυσικα η γνωστη σε ολους 6μηνη αδεια απο οαεδ.

πρωσοπικα θεωρω καλυτερη την 3 επιλογη διοτι θα ειμαι με το μωρακι μου μεχρι 9 μηνων,το θεωρω πολυ σημαντικο απο καθε αποψη ,αλλα παλι δε θελω νατους φερω σε δυδκολη θεση,ισως τσατιστουν κ αλλαξουν συμπεριφορα κ αλλαξει κ γενικως το κλιμα,τι να κανω δε ξερω

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε σχολείο, αλλά δεν πήρα άδεια επαπειλούμενη στην εγκυμοσύνη μου.

 

Την επαπειλούμενη άδεια, δε μου τη "δίνουν", δεν είναι κάτι που δικαιούμαι. Είναι άδεια για περιπτώσεις που είναι σε απειλή η εγκυμοσύνη. Η δική μου δεν ήταν. Οπότε δεν τη δικαιούμουν. Και δεν την πήρα. Πήρα ό,τι πραγματικά δικαιούμουν, 2 μήνες πριν, και πολύ ήταν, βαρέθηκα στο σπίτι. Τώρα με το μωρό βέβαια, δε θέλω να γυρίσω στη δουλειά, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε σχολείο, αλλά δεν πήρα άδεια επαπειλούμενη στην εγκυμοσύνη μου.

 

Την επαπειλούμενη άδεια, δε μου τη "δίνουν", δεν είναι κάτι που δικαιούμαι. Είναι άδεια για περιπτώσεις που είναι σε απειλή η εγκυμοσύνη. Η δική μου δεν ήταν. Οπότε δεν τη δικαιούμουν. Και δεν την πήρα. Πήρα ό,τι πραγματικά δικαιούμουν, 2 μήνες πριν, και πολύ ήταν, βαρέθηκα στο σπίτι. Τώρα με το μωρό βέβαια, δε θέλω να γυρίσω στη δουλειά, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

 

 

babystar αν ήσουν τώρα έγκυος με τον ιο της γρίπης δε θα ήθελες να απέχεις από το σχολείο; ούτε εγώ έχω κάποιο πρόβλημα στην εγκυμοσύνη μου αλλά δεν μπαίνω σε λεωφορεία, τρένα, μαγαζιά τιγκαρισμένα, δεν πάω σινεμα καλά καλά και θα πάω στο νηπιαγωγείο; εκεί τα παιδάκια με φιλάνε 50 φορές τη μέρα, φτερνίζονται μες τη μούρη μου, σκουπίζουν μύξες και σάλια και μετά με αγκαλιάζουν και με χαϊδεύουν! έχω βαρεθεί στο σπίτι, αγαπώ τη δουλειά μου, μου έχουν λείψει τα σκασμένα αλλά δε θα το ρίσκαρα να κολλήσω και να έχω επιπλοκές. Την επαπειλούμενη τη δικαιούμαστε από όλες τις πλευρές εφόσον δεν φορτωνόμαστε σε κανέναν άλλο, δεν επιβαρύνουμε κανένα άλλο και κυρίως όταν την έχουμε ανάγκη.και τώρα την έχουμε ανάγκη.

 

5ce27ef0c2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα κοριτσια .Στην αρχη της εγκυμοσυνης το σκεφτομουνα να παρω ελεγα θα βαρυνω κτλ δεν ηξερα καθως ειναι και το πρωτο μωρακι μετα οσο περνουσε ο καιρος ολο και το ανεβαλα μεχρι και τωρα που επρεπε να εχω παρει δεν περνω θα μπω στον μηνα μου και μετα θα καθησω ,τρελαινομαι στο σπιτι..........εξαλλου εχω τοση αδεια βλεπω να φρικαρω σπιτι

dev333pr___.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...