Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ακάρεα και που κοιμόμαστε...


Sheena

Recommended Posts

Παιδιά δείτε το και θα το σκεφτείτε πολύ σοβαρά αν θα ξαπλώσετε σήμερ στο κρεβάτι σας!!

 

http://www.kastroma.gr/danger.html

 

Και ύστερα αναρωτιόμαστε γιατί ο μισός πληθυσμός έχει αλλεργίες και πνευμονολογικά προβλήματα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θέλει συχνό αερισμό των σεντονιών, καθάρισμα με την ηλεκτρική και ...όχι στρώσιμο. Όσο πιο ανακατεμένο είναι το κρεβάτι τόσο το καλύτερο. Αυτό μου άρεσε πιο πολύ απ' όλα και το εφαρμόζω :wink:;-)

Link to comment
Share on other sites

"Γνωρίζουμε ότι τα ακάερα μπορούν να επιβιώσουν με το νερό που λαμβάνουν από την ατμόσφαιρα μέσω των αδένων που φέρουν στο εξωτερικό του σώματος τους" εξηγεί ο Δρ. Στίβεν Πρετλοβ, εκ των ερευνητών. "Κάτι τόσο απλό όσο το να αφήσουμε το κρεβάτι ανακατεμένο κατά τη διάρκεια της ημέρας βοηθά στο να φεύγει η υγρασία από τα σεντόνια και το στρώμα, με αποτέλεσμα τα ακάερα να αφυδατώνονται και να πεθαίνουν", προσθέτει

 

Δεν θα τα΄λεγα καλύτερα...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

...το υπόλοιπο άρθρο εδώ:

 

http://www.techteam.gr/lofiversion/index.php/t19140.html

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

Εδω και 1 χρονο εχω αγορασει μια σκουπα που δουλευει με νερο... 2 φορες τον χρονο καθαριζω τα στρωματα και το τι βγαζει δε λεγεται..... μονο αν το δεις θα καταλαβεις τι σημαινει ακαρεα... ο αδεφος μου παντα αλεργικος και συνεχεια ξυπνουσε με σπυρακια στο σωμα του μεχρι που αρχισα να του καθαριζω το κρεβατι του... τα στρωματα μυριζουν καθαριοτητα.... αξιζε τα λεφτα της και το βλεπω ως επενδυση στην υγεια μας... Δεν θελω να αναφερω το μοντελο για να μην φανει οτι κανω διαφημιση αλλα οποια θελει ας μου στειλει πμ....

a84026bdda.png
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 1 χρονο εχω αγορασει μια σκουπα που δουλευει με νερο... 2 φορες τον χρονο καθαριζω τα στρωματα και το τι βγαζει δε λεγεται..... μονο αν το δεις θα καταλαβεις τι σημαινει ακαρεα... ο αδεφος μου παντα αλεργικος και συνεχεια ξυπνουσε με σπυρακια στο σωμα του μεχρι που αρχισα να του καθαριζω το κρεβατι του... τα στρωματα μυριζουν καθαριοτητα.... αξιζε τα λεφτα της και το βλεπω ως επενδυση στην υγεια μας... Δεν θελω να αναφερω το μοντελο για να μην φανει οτι κανω διαφημιση αλλα οποια θελει ας μου στειλει πμ....[/QUOT

 

στειλε μου και μενα αν μπορεις.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αερισμός κάθε μέρα. Τα τινάζω σαν τρελή. Τα μισώ τα βρωμοακάρεα...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδω και 1 χρονο εχω αγορασει μια σκουπα που δουλευει με νερο... 2 φορες τον χρονο καθαριζω τα στρωματα και το τι βγαζει δε λεγεται..... μονο αν το δεις θα καταλαβεις τι σημαινει ακαρεα... ο αδεφος μου παντα αλεργικος και συνεχεια ξυπνουσε με σπυρακια στο σωμα του μεχρι που αρχισα να του καθαριζω το κρεβατι του... τα στρωματα μυριζουν καθαριοτητα.... αξιζε τα λεφτα της και το βλεπω ως επενδυση στην υγεια μας... Δεν θελω να αναφερω το μοντελο για να μην φανει οτι κανω διαφημιση αλλα οποια θελει ας μου στειλει πμ....

Και εγώ θέλω πμ για την σκούπα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδω και 1 χρονο εχω αγορασει μια σκουπα που δουλευει με νερο... 2 φορες τον χρονο καθαριζω τα στρωματα και το τι βγαζει δε λεγεται..... μονο αν το δεις θα καταλαβεις τι σημαινει ακαρεα... ο αδεφος μου παντα αλεργικος και συνεχεια ξυπνουσε με σπυρακια στο σωμα του μεχρι που αρχισα να του καθαριζω το κρεβατι του... τα στρωματα μυριζουν καθαριοτητα.... αξιζε τα λεφτα της και το βλεπω ως επενδυση στην υγεια μας... Δεν θελω να αναφερω το μοντελο για να μην φανει οτι κανω διαφημιση αλλα οποια θελει ας μου στειλει πμ....

 

 

ατμοκαθαριστή εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες λοιπον. Η σκουπα δεν πωλειται στο εμποριο ειναι αμερικανικη και υπαρχει αποκλειστικος αντιπροσωπος στην Ελλαδα εδω και παρα παρα πολλα χρονια. Η τιμη βεβαια ειναι υψηλη αλλα τα αξιζει μιας και εγω απο τοτε που την πηρα δεν εχω ξαναπαρει γυναικα να μου καθαρισει. Λειτουργει και ως ιονιστης και σε 15' καθαριζει την ατμοσφαιρα σε 120 τετραγωνικα. Εχει συστημα οπου πλενεις το χαλι πολυ ευκολα, σαν να σκουπιζεις, οπως ειναι στρωμενο στο δαπεδο και το στεγνωνει αμεσως. Μπορεις να πλυνεις τα χαλια και σε ξυλινα δαπεδα αφου δεν αφηνει υγρασια. Εχει επισης δονητη μεγαλο για τα χαλια, τα τιναζει και τα σκουπιζει ταυτοχρονα και το χρωμα τους ζωντανευει. Διαθετει και μικρο δονητη για καναπεδες, αυτοκινητα κ.τ.λ. Το πιο ωραιο ειναι οτι εχει μια σακουλα τεραστια και βαζεις μεσα οτι θες, απο μαξιλαρια, λουτρινα, παλτο, κουβερτες τα ρουφαει και τα συμπιεζει παρα πολυ και βγαινει η σκονη τους. Το σπιτι μου εχει αλλαξει ατμοσφαιρα, ιδανικη για οσοι εχουν αλλεργικες βροχγιτιδες. Αλλα να μην ξεχνιομαστε πως τα στρωματα λαμπουν. Γιατι βγαζει τετοια βρωμια απο αυτα που μετα λες "που κοιμομουνα?"... Τα αξιζει τα λεφτα της και με το παραπανω... εγω εχω ενθουσιαστει και την προτεινω ανεπιφυλακτα. Και τελος εχει εγγυηση 9 χρονια και αυτο νομιζω πως ειναι πολυ καλο, αλλα και αν παθει οτιδηποτε ερχεται ο αντιπροσωπος και σου φερνει αλλη μεχρι να γινει η δικη σου. Δεν μπορω με τιποτα να θυμηθω ολες τις χρησεις της αλλα πιστεψτε με ειναι επενδυση στην υγεια σας.

a84026bdda.png
Link to comment
Share on other sites

ατμοκαθαριστή εννοείς?

 

Οχι Βασιλικη.. εχει απλως καδο με νερο και μαζευει εκει σκονες και σκουπιδια. Δεν ειναι ατμοκαθαριστης αλλα αν θες εχει εξαρτημα που πεταει νερο με πιεση και καθαριζεις τζαμια.

a84026bdda.png
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες λοιπον. Η σκουπα δεν πωλειται στο εμποριο ειναι αμερικανικη και υπαρχει αποκλειστικος αντιπροσωπος στην Ελλαδα εδω και παρα παρα πολλα χρονια. Η τιμη βεβαια ειναι υψηλη αλλα τα αξιζει μιας και εγω απο τοτε που την πηρα δεν εχω ξαναπαρει γυναικα να μου καθαρισει. Λειτουργει και ως ιονιστης και σε 15' καθαριζει την ατμοσφαιρα σε 120 τετραγωνικα. Εχει συστημα οπου πλενεις το χαλι πολυ ευκολα, σαν να σκουπιζεις, οπως ειναι στρωμενο στο δαπεδο και το στεγνωνει αμεσως. Μπορεις να πλυνεις τα χαλια και σε ξυλινα δαπεδα αφου δεν αφηνει υγρασια. Εχει επισης δονητη μεγαλο για τα χαλια, τα τιναζει και τα σκουπιζει ταυτοχρονα και το χρωμα τους ζωντανευει. Διαθετει και μικρο δονητη για καναπεδες, αυτοκινητα κ.τ.λ. Το πιο ωραιο ειναι οτι εχει μια σακουλα τεραστια και βαζεις μεσα οτι θες, απο μαξιλαρια, λουτρινα, παλτο, κουβερτες τα ρουφαει και τα συμπιεζει παρα πολυ και βγαινει η σκονη τους. Το σπιτι μου εχει αλλαξει ατμοσφαιρα, ιδανικη για οσοι εχουν αλλεργικες βροχγιτιδες. Αλλα να μην ξεχνιομαστε πως τα στρωματα λαμπουν. Γιατι βγαζει τετοια βρωμια απο αυτα που μετα λες "που κοιμομουνα?"... Τα αξιζει τα λεφτα της και με το παραπανω... εγω εχω ενθουσιαστει και την προτεινω ανεπιφυλακτα. Και τελος εχει εγγυηση 9 χρονια και αυτο νομιζω πως ειναι πολυ καλο, αλλα και αν παθει οτιδηποτε ερχεται ο αντιπροσωπος και σου φερνει αλλη μεχρι να γινει η δικη σου. Δεν μπορω με τιποτα να θυμηθω ολες τις χρησεις της αλλα πιστεψτε με ειναι επενδυση στην υγεια σας.

 

Ναι την ξέρω κι εγώ και όντως αξίζει τα λεφτά της. Ο σύζυγος μιας φίλης μου είναι αντιπρόσωπος και πραγματικά έχω δει θεαματικά αποτελέσματα κυρίως στα στρώματα.

Όσες φίλες την έχουν ξέχασαν τι θα πει πλύσιμο και τίναγμα χαλιών και είναι πολύ ευχαριστημένες γενικά.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες λοιπον. Η σκουπα δεν πωλειται στο εμποριο ειναι αμερικανικη και υπαρχει αποκλειστικος αντιπροσωπος στην Ελλαδα εδω και παρα παρα πολλα χρονια. Η τιμη βεβαια ειναι υψηλη αλλα τα αξιζει μιας και εγω απο τοτε που την πηρα δεν εχω ξαναπαρει γυναικα να μου καθαρισει. Λειτουργει και ως ιονιστης και σε 15' καθαριζει την ατμοσφαιρα σε 120 τετραγωνικα. Εχει συστημα οπου πλενεις το χαλι πολυ ευκολα, σαν να σκουπιζεις, οπως ειναι στρωμενο στο δαπεδο και το στεγνωνει αμεσως. Μπορεις να πλυνεις τα χαλια και σε ξυλινα δαπεδα αφου δεν αφηνει υγρασια. Εχει επισης δονητη μεγαλο για τα χαλια, τα τιναζει και τα σκουπιζει ταυτοχρονα και το χρωμα τους ζωντανευει. Διαθετει και μικρο δονητη για καναπεδες, αυτοκινητα κ.τ.λ. Το πιο ωραιο ειναι οτι εχει μια σακουλα τεραστια και βαζεις μεσα οτι θες, απο μαξιλαρια, λουτρινα, παλτο, κουβερτες τα ρουφαει και τα συμπιεζει παρα πολυ και βγαινει η σκονη τους. Το σπιτι μου εχει αλλαξει ατμοσφαιρα, ιδανικη για οσοι εχουν αλλεργικες βροχγιτιδες. Αλλα να μην ξεχνιομαστε πως τα στρωματα λαμπουν. Γιατι βγαζει τετοια βρωμια απο αυτα που μετα λες "που κοιμομουνα?"... Τα αξιζει τα λεφτα της και με το παραπανω... εγω εχω ενθουσιαστει και την προτεινω ανεπιφυλακτα. Και τελος εχει εγγυηση 9 χρονια και αυτο νομιζω πως ειναι πολυ καλο, αλλα και αν παθει οτιδηποτε ερχεται ο αντιπροσωπος και σου φερνει αλλη μεχρι να γινει η δικη σου. Δεν μπορω με τιποτα να θυμηθω ολες τις χρησεις της αλλα πιστεψτε με ειναι επενδυση στην υγεια σας.

 

καλησπερα. θα μπορουσες και εμενα να μου στειλεις πμ με λεπτομερειες για την σκουπα. ευχαριστω.

PQ4ip3.png

 

KpVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...