Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ηλεκτρικη σκουπα


tsagbaby

Recommended Posts

θελω να αγορασω μια ηλεκτρικη σκουπα που να ρουφαει τα παντα κ να καθαριζει σε βαθος τα χαλια. Σκεφτομαι καποια με καδο νερου που δεν χρειαζεται σακουλες κ μου ακουγεται πιο υγιεινη. ειδα ομως στο forum πολλα θετικα σχολια για την dyson. εχετε καποια προταση??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


καλημερα..δεν ξερω για την dyson.αγω πηρα μια της bosch την powermaxx 2500watt και ειναι τελεια!!!ειναι με σακουλα και να σου πω εγω τις προτιμω με σακουλα γιατι ειναι ευκολοτερη η συντηρηση της ...η συγκεκριμενη παιρνει τις extra large σακουλες και ειναι οικονομικη...τωρα για τον καθαρισμο των χαλιων δεν νομιζω οτι καμια απλη ηλεκτρικη καθαριζει τελεια τα χαλια....θελουν και το πλυσιμο τους η το καθαριστηριο μια φορα τον χρονο....τι να κανουμε???εγω γενικα προτιμω τις απλες συσκευες...και οσα χαλια ειναι μικρα τα βγαζω και τα αεριζω στο μπαλκονι οταν εχει καλη μερα!σκοωνονται πολλα ακαρεα ετσι!!(αφου τα εχω σκουπισει εννοειται!!)

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημερα..δεν ξερω για την dyson.αγω πηρα μια της bosch την powermaxx 2500watt και ειναι τελεια!!!ειναι με σακουλα και να σου πω εγω τις προτιμω με σακουλα γιατι ειναι ευκολοτερη η συντηρηση της ...η συγκεκριμενη παιρνει τις extra large σακουλες και ειναι οικονομικη...τωρα για τον καθαρισμο των χαλιων δεν νομιζω οτι καμια απλη ηλεκτρικη καθαριζει τελεια τα χαλια....θελουν και το πλυσιμο τους η το καθαριστηριο μια φορα τον χρονο....τι να κανουμε???εγω γενικα προτιμω τις απλες συσκευες...και οσα χαλια ειναι μικρα τα βγαζω και τα αεριζω στο μπαλκονι οταν εχει καλη μερα!σκοωνονται πολλα ακαρεα ετσι!!(αφου τα εχω σκουπισει εννοειται!!)

 

kala to plysimo sto katharistirio mia fora to xrono ennoeitai. apla oles oi skoupes me sakoula bgazoun ksana aera apo tin pisw meria k sunithws anakateyoun ti skoni sto xoro para tin aporofoun. i dyson exei kukloniko sustima pou den afinei ti skoni na ksanabgei sto xoro. exw omws upopsin mou k tis karcher tin 5800 me kado nerou. kamia apopsi???

Link to comment
Share on other sites

kala to plysimo sto katharistirio mia fora to xrono ennoeitai. apla oles oi skoupes me sakoula bgazoun ksana aera apo tin pisw meria k sunithws anakateyoun ti skoni sto xoro para tin aporofoun. i dyson exei kukloniko sustima pou den afinei ti skoni na ksanabgei sto xoro. exw omws upopsin mou k tis karcher tin 5800 me kado nerou. kamia apopsi???

δεν εχω ιδεα τι παιζει με αυτες τις σκουπες...αν καταληξεις καπου ενημερωσε,γιατι εγω εχω αλλεργιες και τωρα που θα εχω το μωρο σε λιγο καιρο ισως πρεπει να προσεχω λιγακι περισσοτερο με τις σκονες.....

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εμεις εχουμε την dyson, και κανει πολυ καλη δουλεια με χαλια...ειναι λιγο πιο ακριβη αλλα τα εχει βγαλει τα λεφτα της τρελα :-D[/QUO

 

Τελικά κατέληξα σε ενα μοντελο της karcher. ειναι ατμοσυστυμα με αναροφηση που σημαινει οτι λειτουργει σαν σκουπα με καδο νερου κ ατμοκαθαριστης μαζι και εχει ισχυ αναροφησης 2000watt. ειναι βεβαια πανακριβο αλλα για καλη μου τύχη θα είναι δώρο από την κουμπάρα μου που θα παντρέψω σε λίγο καιρό. ελπίζω μόνο να αξίζει τα λεφτά του. πονταρω στο γεγονος οτι η karcher βγαζει και επαγγελματικα μηχανηματα. για τη dyson δυσκολευτηκα πολυ να αποφασισω(εχει κ ωραιο design)αλλα ειπα μια κ θα ειναι κατι τοσο ακριβο ας ειναι κατι παραπανω απο απλη σκουπα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...