Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

geia sas! 8a h8ela thn voh8eia sas! ton prohgoumenh mhna eixa epafh me to agori mou kai thn epomenh akrivws mera phra to xapaki ths epomenhs meras. h periodos mou hr8e kanonika ton feurouario gia thn akriveia stis 30 meres. Otan teleiwse h periodos eixa 3ana epafh kai dustuxws xwris profula3h,to agori mou eksepermaise exw apo ton kolpo kai peripou mia evdomada eta eixa gia 3 meres kafe kai kai twra exw 3 meres ka8usterhsh.Mporei na mhn mou er8ei ka8olou meta apo autes tis kulides?na anhsuxhsw?to xapi ephrease ton kuklo?na kanw ena test egkumosunhs parakalw apanthste mou!

 

Καλησπερα κοριτσι!

Κοιτα,αυτα τα χαπια δεν ειναι αθωα!Ειναι γεματα ορμονες!Διαταρασουν τον κυκλο και επηρεαζουν σε πολλα πραγματα!Δεν ειναι λοιπον καραμελες,να τα περνουμε καθε μηνα!Γι αυτο να προσεχετε!Οταν ηδη μια φορα αναγκαστηκες να παρεις,επρεπε να προσεχετε πιο πολυ!Βλεπεις και μονη σου σε τι ψυχολογικη διαθεση βρισκεσαι λογω απερισκεψιας και των 2 σας!

Προσωπικα θα σου προτινα να κανεις μιλησεις με τον γυναικολογο σου.Θα σε ηρεμησει κοπελα μου και θα σε συμβουλευσει καταλληλα!

Ολα να πανε καλα και την επομενη φορα να Π Ρ Ο Σ Ε Χ Ε Τ Ε!

;)Απολαυστε τον ερωτα!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

s euxaristw polu gia thn amesh apanthsh s maria -thess! telika mou h8re kanonika periodos kai pntws exeis dikio se ola auta pou grafeis!

Αυτο ειναι ευχαριστο κοπελα μου!Αντε την επομενη φορα να ειστε πιο προσεκτικοι!Να περνατε ομορφα με το αγορι σου και χωρις αγχος!!!:)

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημερα,

στις 05/08 ειχαμε με την κοπελα μου ενα ατυχημα, και πολυ πιθανο να πεσαμε στις γονιμες μερες. Της ειπα να συμβουλευτουμε εναν γιατρο κι οπως καναμε. Τον ενημερωσαμε για τον κυκλο της κοπελας μου. Και μας ειπε οτι εχουν περασει η γονιμες μερες, κι αν ο κυκλος της ηταν παραπανω τοτε θα ηταν σε γονιμες μερες τοτε.

 

Μας λεει να παρει το χαπι και τον ρωτησαμε για ολες τις παρενεργειες. Ολα οκ, εγινε η ληψη του χαπιου. Η ληψη εγινε στις 21-22 ωρες μετα το συμβαν. 24 ωρες εκλεισε οταν ηταν ηδη 2-3 ωρες στο στομαχακι της.

 

Στις 14/08 ειχε κανονικα περιοδο οπως αναμενοταν, αλλα κρατησε μια μερα λιγοτερο ενω πριν δει αιμα ειχε και κατι καφε υγρα. Απο αναζητησεις μας στο ιντερνετ ειδαμε οτι αυτα τα καφε ειναι, συνεπεια του χαπιου.

 

14/09 εως 17/09 περιμενενα της ερθει κανονικα περιοδο, αλλα ακομα τιποτα.

 

Συμβουλευτικαμε και παλι τον γιατρο και μας ειπε να κανουμε ενα τεστ εγκυμοσυνης, τον ενημερωσαμε οτι απο της 05/08 μεχρι και 27/09 δεν ειχαμε ερθει σε επαφη. Και μας ειπε οτι δεν εγκυος, και μαλιστα για να συγουρευτω (και φυσικα να μην περασω την ανησυχια στην κοπελα μου) ξανα καλεσα τον γιατρο κρυφα και μου ειπε οτι αφου δεν ειχατε επαφη πως να ειναι εγκυος και μου ειπε οτι μπορει απλα να μην υπηρξε οωρηξια για τον κυκλο του σεπτεμβριου, κι οτι δεν ειναι συνεπεια του χαπιου απλα ειναι φυσιολογικο μια γονιμη γυναικα μεσα σε ενα ετος να υπαρξει ενας καυκλος χωρις οωρηξια.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω εσας ειναι αν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης, ξερω μετραει περισσοτερο η γνωμη ενος γιατρου, αλλα θα θελα και την δικη σας γνωμη και απο τις εμπειριες σας.

 

Φυσικα και δεν αναφερω τιποτα στην κοπελα μου για την ανυσηχια μου, γιατι γνωριζω οτι με το αγχος το στρες επιρεαζεται ο κυκλος της.

 

Προς χθες την κυριακη ειδε κατι υγρα στο εσωρουχο, αλλα μου λεει οτι δεν ειναι υγρα απο την οωρηξια (ξερετε τα υγρα που ειναι σαν ασπραδι αυγου, συγγνωμη για την περιγραφη) Και ειδε και επισης κατι ασπρα κομματια τα οποια ηταν στερεα. Αυτες τις μερες υπο κανονικες συνθηκες ειναι οι γονιμες μερες.

 

Ελπιζω να σας εδωσα αρκετα στοιχεια ωστε να μπορειτε να βγαλετε καποια ακρη, γιατι η αληθεια ειναι οτι ανησυχω οσο κι αν η απαντηση ενος γυναικολογου ηταν αρνητικη στο ενδεχομενο εγκυμοσυνης.

 

Ειμαστε και οι δυο, 24 χρονων και εχουμε σχεση 1,5 χρονο.

 

Σας ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπερα σας,εχω και εγω καποιες αποριες σχετικα με τις παρενεργειες για το χαπι της επομενης μερας.Αρχικα ειχα ενα ατυχημα με το αγορι μου στις 22/6 μεσα σε 8 ωρες εγινε η ληψη του χαπιου και στις 25 περιμενα την επομενη μου περιοδο η οποια ακομα να ερθει...και εκει ειναι το προβλημα καθως εγω εχω σταθερη περιοδο καθε 30 ημερες νταν!Υπαρχει περιπτωση να μη λειτουργησε το χαπι (δηλαδη να επεσα στο 5% αποτυχιας του χαπιου),ή το χαπι μου αλλαζει το κυκλο ή ειναι απλα το αγχος μου που ευθυνεται για αυτη τη κατασταση;Όποιος μπορει ας μου πει την αποψη του.Σας ευχαριστω εκ των προτερων :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σας,εχω και εγω καποιες αποριες σχετικα με τις παρενεργειες για το χαπι της επομενης μερας.Αρχικα ειχα ενα ατυχημα με το αγορι μου στις 22/6 μεσα σε 8 ωρες εγινε η ληψη του χαπιου και στις 25 περιμενα την επομενη μου περιοδο η οποια ακομα να ερθει...και εκει ειναι το προβλημα καθως εγω εχω σταθερη περιοδο καθε 30 ημερες νταν!Υπαρχει περιπτωση να μη λειτουργησε το χαπι (δηλαδη να επεσα στο 5% αποτυχιας του χαπιου),ή το χαπι μου αλλαζει το κυκλο ή ειναι απλα το αγχος μου που ευθυνεται για αυτη τη κατασταση;Όποιος μπορει ας μου πει την αποψη του.Σας ευχαριστω εκ των προτερων :-)

 

Καλημέρα,

θεωρητικά, εφόσον πήρες το χάπι, δεν υπάρχουν πιθανότητες να είσαι έγκυος. Μην ανησυχείς για την καθυστέρηση. Αυτά τα χάπια συχνά χαλάνε τον κύκλο. Μπορεί να σου έρθουν νωρίτερα, μπορεί και να σου έρθουν αργότερα. Αναλόγως με την αντίδραση του κάθε οργανισμού. 'Αλλωστε, αν στις 22 έγινε το ατύχημα και στις 25 περίμενες περίοδο, δηλαδή 3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία είναι κάπως αδύνατο να μπορείς να μείνεις έγκυος. Μπορείς να κάνεις ένα απλό τεστ εγκυμοσύνης επίσης, για να σου φύγει κάθε αμφιβολία και να ησυχάσεις.

Πάντως, αν θες τη γνώμη μου, μην σου γίνει συνήθεια η χρήση αυτών των χαπιών. Δεν είναι και ό,τι καλύτερο.

Ελπίζω να βοήθησα..

eNortjKzUjIyNDG1NFWyBlwwFY4C1w,,76.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

θεωρητικά, εφόσον πήρες το χάπι, δεν υπάρχουν πιθανότητες να είσαι έγκυος. Μην ανησυχείς για την καθυστέρηση. Αυτά τα χάπια συχνά χαλάνε τον κύκλο. Μπορεί να σου έρθουν νωρίτερα, μπορεί και να σου έρθουν αργότερα. Αναλόγως με την αντίδραση του κάθε οργανισμού. 'Αλλωστε, αν στις 22 έγινε το ατύχημα και στις 25 περίμενες περίοδο, δηλαδή 3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία είναι κάπως αδύνατο να μπορείς να μείνεις έγκυος. Μπορείς να κάνεις ένα απλό τεστ εγκυμοσύνης επίσης, για να σου φύγει κάθε αμφιβολία και να ησυχάσεις.

Πάντως, αν θες τη γνώμη μου, μην σου γίνει συνήθεια η χρήση αυτών των χαπιών. Δεν είναι και ό,τι καλύτερο.

Ελπίζω να βοήθησα..

ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια γενικα εχω ηρεμησει λιγο εφοσον ακουω και απο εναν τριτο κατι θετικο.Το γνωριζω οτι αυτα τα χαπια γενικα δεν ειναι καλα να τα χρησιμοποιουμε συνεχεια και αυτος ειναι ο λογος που εχω αγχωθει γιατι δεν ηθελα να το παρω ημουν εντελως κατα αλλα απο τη στιγμη που εγινε το ατυχημα και η γυναικολογος μου το συνεστησε επρεπε να το παρω.ευχαριστω παντως για την ψυχολογικη υποστηριξη :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

συγνώμη που επεναλαμβανω το θέμα αλλά μου είναι αδυναμία το να το βρω στο φόρουμ ... καλησπέρα λεγομαι ειρηνη καιειμαι 22 ετων , έσπασε το προφυλακτικό και τελείωσε μέσα μου, πήρα το χάπι της επομενης μερας και περίμενα τις αντιδράσεις .... η περίοδος μου ήρθε μια βδομάδα πριν την αναμενωμενη ημερομηνια δεν το έδωσα σημασία γιατί ανά γράφωνταν στις παρενεργειες ,13 του Νοέμβρη ... οποτε ξεκίνησα να μέτρα με βαση τον σταθερό κύκλο μου (καθε 28 )και η επόμενη περίοδος ηταν στις 10 δεκεμβριου... έχουμε 14 και ακόμα να φανεί τα τέστ εγκυμοσύνης δείχνουν αρνητικά καιη χοριακη επίσης ....δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει και με ανησυχεί το γεγονός οτι μάλλον κατέστρεψαν τον κυκλο μου με τοχαπι :( ... γνωρίζετε κάτι για αυτό ; ευχαριστώ προαιρετικά :)

Link to comment
Share on other sites

Το χαπι μπορει να σου αλλαξει εντελως τον κυκλο για αυτο ακριβως και ποτε δεν πρεπει να το παιρνουμε χωρις πολυ σοβαρο λογο. Ο κυκλος σου θα σταθεροποιηθει ξανα σε λιγο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

γεια σας!!

ονομαζομαι χαρα και ειμαι 21 ετων εδω και 3,5 χρονια ειμαι με το αγορι μου ειναι η πρωτη σοβαρη μου σχεση...ολοκληρωσα στα 20 μου μαζι του...τωρα οποτε υπαρξει επαφη παντα ειναι με προφυλαξεις και για λογους ασφαλειας ολοκληρωνει εξω απτον κοπλο!! δυστυχως πριν λιγες μερες συγκεκριμενα στις 14/4 καναμε ερωτα αλλα οταν ''τραβηχτηκε'' για να ολοκληρωσει εξω ειδαμε το προφυλακτικο ειχε σπασει παρολα αυτα ομως ''τελειωσε'' αμεσως δεν το ελενξε και φοβηθηκαμε οτι μπορει να αφησε μια μικρη ποσοτητα μεσα μου:( πηγε απευθειας σε ενα φαρμακειο και αγορασε το χαπι της επομενης μερας..οταν το πηρα μετα απο λιγο ζαλιζομουν αλλα δεν εδωσα βαση...η αναμενωμενη περιοδος μου ηταν στις 16/4 και εχω τωρα 2 μερες καθυστερηση :| αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δεν εχω ουτε πριξιμο στο στοιθος αλλα ουτε πονο χαμηλα και εχω τρομαξει (ο κυκλος μου ειναι σταθερος)...τι μπορει να συμβαινει φοβαμαι πολυ:(:(:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
γεια σας!!

ονομαζομαι χαρα και ειμαι 21 ετων εδω και 3,5 χρονια ειμαι με το αγορι μου ειναι η πρωτη σοβαρη μου σχεση...ολοκληρωσα στα 20 μου μαζι του...τωρα οποτε υπαρξει επαφη παντα ειναι με προφυλαξεις και για λογους ασφαλειας ολοκληρωνει εξω απτον κοπλο!! δυστυχως πριν λιγες μερες συγκεκριμενα στις 14/4 καναμε ερωτα αλλα οταν ''τραβηχτηκε'' για να ολοκληρωσει εξω ειδαμε το προφυλακτικο ειχε σπασει παρολα αυτα ομως ''τελειωσε'' αμεσως δεν το ελενξε και φοβηθηκαμε οτι μπορει να αφησε μια μικρη ποσοτητα μεσα μου:( πηγε απευθειας σε ενα φαρμακειο και αγορασε το χαπι της επομενης μερας..οταν το πηρα μετα απο λιγο ζαλιζομουν αλλα δεν εδωσα βαση...η αναμενωμενη περιοδος μου ηταν στις 16/4 και εχω τωρα 2 μερες καθυστερηση :| αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δεν εχω ουτε πριξιμο στο στοιθος αλλα ουτε πονο χαμηλα και εχω τρομαξει (ο κυκλος μου ειναι σταθερος)...τι μπορει να συμβαινει φοβαμαι πολυ:(:(:(

Μπορεί να είναι από το χάπι. Έχω φίλες που έχουν πάρει το χάπι της επόμενης ημέρας και έιχαν καθυστέρηση μετά. Αυτό το χάπι, ξέρεις, έχει πολλές παρενέργεις και μήπως γι'αυτο έχεις αυτή τη καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Γεια σας,

Χθες (Σαββατο) ειχα σεξουαλικη επαφη με την κοπελα μου (αυτη 16 εγω 17)

και ενω ειχαμε προφυλαξη καταλαβαμε αφου τελειωσα...οτι ειχε σπασει το προφυλακτικο :? εφοσον μας επιασε πανικος το μονο που μπορουσαμε να σκεφτουμε ως εσχατη λυση ηταν το χαπι της επομενης μερας το οποιο και πηρε περιπου μια ωρα μετα την επαφη! ποσες πιθανοτητες υπαρχουν για μια ανεπιθυμιτη εγκυμοσινη;;; :confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Χθες (Σαββατο) ειχα σεξουαλικη επαφη με την κοπελα μου (αυτη 16 εγω 17)

και ενω ειχαμε προφυλαξη καταλαβαμε αφου τελειωσα...οτι ειχε σπασει το προφυλακτικο :? εφοσον μας επιασε πανικος το μονο που μπορουσαμε να σκεφτουμε ως εσχατη λυση ηταν το χαπι της επομενης μερας το οποιο και πηρε περιπου μια ωρα μετα την επαφη! ποσες πιθανοτητες υπαρχουν για μια ανεπιθυμιτη εγκυμοσινη;;; :confused::confused:

 

Καλησπέρα,

Να προσέχετε πολυ γιατι μια γυναικα δεν κανει να πάρει πολλές φορές στη ζωή της το χάπι της επόμενης μέρας.

Το ποσοστό επιτυχιας αν πάρεις το χάπι μεσα στο 24ωρο ειναι 95%.

Η κοπέλα σου σε ποια μερα του κύκλου της ειναι;

Δηλαδη ποτε ειχε τελευταία φορά περίοδο;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα,είχαμε με τη κοπέλα μου μια επαφή Όχι και τόσο ύποπτη,παρ όλα αυτά πήρε το χάπι της επόμενης μέρας.Περίμενε περίοδο στις 30/1 όμως της ήρθε στις 18 και τελείωσε στις 24.Ακόμα περίοδος δεν της έχει έρθει.Μπορεί να Ναι λόγω του χαπιού ο άστατος κύκλος;Είχαμε στο ενδιάμεσο επαφές,αλλά πάντοτε με τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας και με ιδιαίτερη προσοχή.Κάθε αποψη ευπρόσδεκτη έχω αγχωθεί κι αν της δείξω ότι είμαι αγχωμένος θα γίνουν χειρότερα τα πράματα Γιατί πάντοτε προσπαθώ να εκμηδενζω τη πιθανότητα ατυχήματος.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είχαμε με τη κοπέλα μου μια επαφή Όχι και τόσο ύποπτη,παρ όλα αυτά πήρε το χάπι της επόμενης μέρας.Περίμενε περίοδο στις 30/1 όμως της ήρθε στις 18 και τελείωσε στις 24.Ακόμα περίοδος δεν της έχει έρθει.Μπορεί να Ναι λόγω του χαπιού ο άστατος κύκλος;Είχαμε στο ενδιάμεσο επαφές,αλλά πάντοτε με τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας και με ιδιαίτερη προσοχή.Κάθε αποψη ευπρόσδεκτη έχω αγχωθεί κι αν της δείξω ότι είμαι αγχωμένος θα γίνουν χειρότερα τα πράματα Γιατί πάντοτε προσπαθώ να εκμηδενζω τη πιθανότητα ατυχήματος.Ευχαριστώ.

κοιταξε να δεις εχω παρει κ εγω σε μικροτερη ηλικια το χαπι κ τον μηνα που το πηρα αδιαθετησα νωριτερα και τον επομενο αργοτερα..τωρα επειδη εγω εχω πολυκυστικες δεν ξερω αν η αυξηση εγινε λόγω χαπιου η λογω πολυκυστικων αλλα νομιζω οτι το χαπι διαταραζει λιγακι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιταξε να δεις εχω παρει κ εγω σε μικροτερη ηλικια το χαπι κ τον μηνα που το πηρα αδιαθετησα νωριτερα και τον επομενο αργοτερα..τωρα επειδη εγω εχω πολυκυστικες δεν ξερω αν η αυξηση εγινε λόγω χαπιου η λογω πολυκυστικων αλλα νομιζω οτι το χαπι διαταραζει λιγακι!

 

Δεν έχει πολυκυστικες,αλλά δε μπορώ ν; βρω εξήγηση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πολυκυστικες,αλλά δε μπορώ ν; βρω εξήγηση...

 

Το χαπι προκαλει διαταραχη στον κυκλο το γραφει στις οδηγιες. Καλο ειναι να το πηρε αμεσως μετα την επαφη η κοπελα για να αποκλειστει εγκυμοσυνη αν το πηρε αμεσως δεν εχεις προβλημα απλα διαταραχθηκε ο κυκλος διαβασε τις οδηγιες καλο ειναι να τις διαβαζουμε σε ολα τα φαρμακα.

Link to comment
Share on other sites

Το χαπι προκαλει διαταραχη στον κυκλο το γραφει στις οδηγιες. Καλο ειναι να το πηρε αμεσως μετα την επαφη η κοπελα για να αποκλειστει εγκυμοσυνη αν το πηρε αμεσως δεν εχεις προβλημα απλα διαταραχθηκε ο κυκλος διαβασε τις οδηγιες καλο ειναι να τις διαβαζουμε σε ολα τα φαρμακα.

Το πήρε εντός του 24ωρου μετά τη λήψη του χαπιού είχε περίοδο νωρίτερα του φυσιολογικού όμως,αυτό με παραξένεψε κι ότι Τώρα δεν έρχεται.Αλλά μάλλον είναι διαταραχή του κύκλου παρ όλα αυτά μου λέει ότι νιώθει ότι θα τις έρθει λόγω συμπτωμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε εντός του 24ωρου μετά τη λήψη του χαπιού είχε περίοδο νωρίτερα του φυσιολογικού όμως,αυτό με παραξένεψε κι ότι Τώρα δεν έρχεται.Αλλά μάλλον είναι διαταραχή του κύκλου παρ όλα αυτά μου λέει ότι νιώθει ότι θα τις έρθει λόγω συμπτωμάτων.

παντα οταν παιρνεις το χαπι σου ερχεται νωριτερα..

Link to comment
Share on other sites

Άρα δε χρειάζεται να ανησυχώ;

εγω πιστευω οτι δεν πρεπει να ανησυχεις!ο κυκλος οπως ειπε κ η Nina διαταρασσεται μετα το χαπι...λογικα απο τον επομενο θα επανελθει!

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι δεν πρεπει να ανησυχεις!ο κυκλος οπως ειπε κ η Nina διαταρασσεται μετα το χαπι...λογικα απο τον επομενο θα επανελθει!

 

Άρα είναι φυσιολογικό που η μια περίοδος ήρθε νωρίτερα κι αυτή που ταν να ρθει αργεί ακόμη;

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι φυσιολογικό που η μια περίοδος ήρθε νωρίτερα κι αυτή που ταν να ρθει αργεί ακόμη;

 

 

Βρε παλικαρι αφου μετα το ατυχημα της ηρθε της κοπελας περιοδος παει δεν ειναι εγκυος. Ειχατε μετα παλι καποιο ατυχημα?? Αν προσεχατε δεν ειναι εγκυος η κοπελα. Αν εχει μερες καθηστερηση μπορει να εχει αλλα θεματα οπως καποια κυστη. Εγκυος ομως απο την προηγουμενη φορα δεν ειναι. Μπορει κ το χαπι να της χαλασε τον κυκλο. Σε ενα φορουμ ψαχνεις σιγουρες απαντησεις? Η κοπελα καλο ειναι να συμβουλευετε γυναικολογο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρι αφου μετα το ατυχημα της ηρθε της κοπελας περιοδος παει δεν ειναι εγκυος. Ειχατε μετα παλι καποιο ατυχημα?? Αν προσεχατε δεν ειναι εγκυος η κοπελα. Αν εχει μερες καθηστερηση μπορει να εχει αλλα θεματα οπως καποια κυστη. Εγκυος ομως απο την προηγουμενη φορα δεν ειναι. Μπορει κ το χαπι να της χαλασε τον κυκλο. Σε ενα φορουμ ψαχνεις σιγουρες απαντησεις? Η κοπελα καλο ειναι να συμβουλευετε γυναικολογο.

 

Δεν είχαμε κάποιο ατύχημα,αυτό είναι το περίεργο.Και λέω μήπως το χάπιο της χάλασε το κύκλο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...