Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γίνετε να εχω 2 ασφάλειες;


Recommended Posts

Λοιπόν τα φώτα σας γιατί εχω μπερδευτεί.εγώ πριν 2 χρόνια από το ΟΓΑ γράφτηκα ΤΕΒΕ.εχω όμως κ χωράφια στο όνομα μου κ αυτός που τα νοικιάζει λέει ότι με έχει ασφαλισμένη κ στο ΟΓΑ.τα χωράφια φαίνεται να τα καλλιεργώ εγώ αλλιώς θα χάνει κάποια επιδότηση.τι γίνετε;εχω 2 ασφάλειες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για ΤΕΒΕ και ΟΓΑ δεν ξέρω αλλά ξέρω ότι γίνεται να έχει κάποιος 2 ασφάλειες, γιατί στην εταιρεία που εργάζομαι οι μηχανικοί είναι ασφαλισμένοι από την εταιρεία σαν μισθωτοί στο ΙΚΑ αλλά είναι υποχρεωμένοι και να διατηρούν το ΤΣΜΕΔΕ που έχουν. Απλά νομίζω ότι κάπως χωρίζονται, δηλαδή στο ΙΚΑ είναι ασφαλισμένοι για νοσοκομειακή περίθαλψη και στο ΤΕΒΕ για τα ένσημα ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις απαλλαγή περίθαλψης από τον ένα φορέα (τεβε) και να πληρώνεις μόνο τον κλαδο σύνταξης.

 

Εννοείς να πληρώνω μόνο τον ΈΝΑ κλάδο

σύνταξης;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...