Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!!!


Recommended Posts

ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΒΟΗΘΕΙΑ,

ΣΤΙΣ 03/07/09 ΠΗΓΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΤΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ, ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ. ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΔΕΙΧΝΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ, ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΡΑΜΜΑΤΩΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΝΙΩΣΑ ΜΙΑ ΑΝΑΤΑΡΑΧΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ, ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΩΣΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΠΛΕΟΝ ΑΝΟΙΧΤΑ, ΕΨΑΧΝΑΝ ΕΝΑ ΨΑΛΙΔΙ ΤΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ, Η ΕΡΓΑΛΗΟΔΟΤΡΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ, ΟΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΕΙ, ΕΨΑΧΝΑΝ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ, ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ, ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΒΟΗΘΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΦΩΝΑΞΑΝ ΑΛΛΟΥΣ ΔΥΟ ΓΙΑΤΡΟΣ, ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΤΙ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ? ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΑΝΙΚOBΛΗΤΟΙ ΟΛΟΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ EΔΕΙΝΑΝ, ΜΟΝΟ Η ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΜΙΛΟΥΣΕ, ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΣΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΑΝΕ, ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ, ΑΚΟΥΓΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΡΑΨΩ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ, ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΕΨΑΧΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΤΙΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΡΧΟΤΑΝ, ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΚΑΙ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΗΤΑΝ ΑΝΑΣΤΑΤΩΜΕΝΟΙ ,ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ ΚΤΛ. ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΟΝΗ, ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΗΡΘΕ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΗΝ ΑΚΤΙΝΑ, ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΩΣΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΞΑΝΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ,ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΡΑΒΩ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ. ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ? ΘΑ ΜΕ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΠΑΛΙ? ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ, ΣΤΗΝ ΠΟΡΙΑ ΕΙΧΑΝ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΕΙ ΣΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ, ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΘΥΜΗΘΕΙ ΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ? ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟΥΣ ΕΝΟΙΑΖΕ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΝ ΑΝΤΕΧΩ ΚΑΙ ΑΝ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ, Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΚΤΙΝΑ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΕΔΕΙΧΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ, ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΜΕΤΡΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ, ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ!!!! ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΧΩ ΧΑΣΗ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ, Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΗΤΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΤΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ ,ΟΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ. ΤΟ ΑΚΡΟΝ ΑΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΓΩ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΧΡΕΩΣΑΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΚΤΙΝΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ. ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΟΥΤΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ, ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙAΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να κάνεις οπωσδήποτε κάτι γιατί δεν νομίζω να μην σκεφτούν την δυσφήμηση.Απλά πρέπει να βρεις δικηγόρο που ειδικεύεται σε θέματα αποζημιώσεων και ψυχικών οδυνών.Και δεν είναι και ψέμα η ταραχή και όλη η φρίκη που πέρασες...Αν είναι δυνατόν...Είχαν και το θράσος να σου χρεώσουν τις ακτίνες,μην χάσουν και από εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να σου ζήσει το μωρό! Το τι θα κάνεις εσύ θα το αποφασίσεις. Αν και έχεις απόλυτα δίκιο, εγώ προσωπικά δε θα συνέχιζα. Ήδη μόλις μια βδομάδα μετά την καισαρική θα ήθελα να ηρεμήσω και να αναρρώσω γρήγορα. Θα με ενδιέφερε να είμαι καλά εγώ και το μωρό μου γιατί κι η καισαρική δεν είναι παιξε γέλασε. Αυτές οι διαδικασίες με τα δικαστήρια είναι ψυχοφθόρες και χρήματα επιπλέον θα χάσεις εκτός απ την ηρεμία σου. Ϊσως έψαχνα λίγο να βρισκα άκρη με το γιατρό μου ή να μην πλήρωνα εκείνον γιαυτό που έγινε άσχετα άμα δεν έφταιγε άμεσα. Αυτοί ένα σωρό λεφτά βγάζουν κάθε μέρα, δεν έχουν ανάγκη. Θέλεις να μας πεις ποιο ήταν το μαιευτήριο; Εδώ ολοι τα λέμε όλα για ολους...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες όσα πέρασες εξαιτίας τους και στο τέλος σου ζήτησαν να πληρώσεις και τις ακτινογραφίες ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ !!!!!!

 

788174z8gkr24b0x.gif

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

θα μ ειχανε κλεισει μεσα, επειδη τους εχωσα το ψαλιδι εκει που δε φωτιζει ο ηλιος....

 

δεν υπηρχε περιπτωση να το αφηνα ετσι....

 

οι δικοι σου τι λενε?? μηπως ο συζυγος σου, γενικα η οικογενεια σου να τους κυνηγησει και να ζητησετε κανα μυριο αποζημιωση??

 

 

κατι τετοιες περιπτωσεις ψαχνουν σα τρελοι οι δικηγοροι!!! μην το αφησεις!!! παρτους τα σωβρακα!!!! καντους να θυμουνται αυτη τη μερα για παντα, οπως και συ θα τη θυμασαι!!!

 

οι μαγκιες (και οι ανευθυνοτητες) να πληρωνονται!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να κάνεις οπωσδήποτε κάτι γιατί δεν νομίζω να μην σκεφτούν την δυσφήμηση.Απλά πρέπει να βρεις δικηγόρο που ειδικεύεται σε θέματα αποζημιώσεων και ψυχικών οδυνών.Και δεν είναι και ψέμα η ταραχή και όλη η φρίκη που πέρασες...Αν είναι δυνατόν...Είχαν και το θράσος να σου χρεώσουν τις ακτίνες,μην χάσουν και από εκεί...

Συμφωνώ με το Αφροδιτάκι. Φυσικά και πρέπει να το κάνεις. Έχω κάνει και εγώ καισαρική και μπορώ να φανταστώ πως ένοιωσες.

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να σου ζήσει το μωρό! Το τι θα κάνεις εσύ θα το αποφασίσεις. Αν και έχεις απόλυτα δίκιο, εγώ προσωπικά δε θα συνέχιζα. Ήδη μόλις μια βδομάδα μετά την καισαρική θα ήθελα να ηρεμήσω και να αναρρώσω γρήγορα. Θα με ενδιέφερε να είμαι καλά εγώ και το μωρό μου γιατί κι η καισαρική δεν είναι παιξε γέλασε. Αυτές οι διαδικασίες με τα δικαστήρια είναι ψυχοφθόρες και χρήματα επιπλέον θα χάσεις εκτός απ την ηρεμία σου. Ϊσως έψαχνα λίγο να βρισκα άκρη με το γιατρό μου ή να μην πλήρωνα εκείνον γιαυτό που έγινε άσχετα άμα δεν έφταιγε άμεσα. Αυτοί ένα σωρό λεφτά βγάζουν κάθε μέρα, δεν έχουν ανάγκη. Θέλεις να μας πεις ποιο ήταν το μαιευτήριο; Εδώ ολοι τα λέμε όλα για ολους...

 

 

Η το Γενεσις ή το Διαβαλκανικό μάλλον..Αυτά τα 2 εχουμε στη Θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΕΝΝΕΣΙΣ!!!

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας. Χρειάζομαι κουράγιο και υποστήριξη, ευτυχώς την έχω από την οικογένεια μου, και ειδικά από τον σύζυγο μου. Όσο για το μαιευτήριο είναι το γεννεσις ,πρέπει να πω ότι τον πρώτο γιο μου τον γέννησα πάλι εκεί και είχα φύγει με τις καλύτερες εντυπώσεις ,αλλά μέσα σε 2,5χρ, άλλαξαν πολύ τα πράγματα προς το χειρότερο, και γενικά υπήρχε μια δυσαρέσκεια από τις μαμάδες, ειδικά από εμάς που είχαμε γέννηση 2 φορά, και μπορούσαμε να κρίνουμε καλύτερα γιατί είχαμε είδη μια εμπειρία.

Πάντως αν γνωρίζετε κάποιον δικηγόρο πείτε μου γιατί προσωπικά δεν γνωρίζω κάποιον που ασχολείται με τέτοια θέματα.

ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ? ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΕΝΝΕΣΙΣ!!!

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας. Χρειάζομαι κουράγιο και υποστήριξη, ευτυχώς την έχω από την οικογένεια μου, και ειδικά από τον σύζυγο μου. Όσο για το μαιευτήριο είναι το γεννεσις ,πρέπει να πω ότι τον πρώτο γιο μου τον γέννησα πάλι εκεί και είχα φύγει με τις καλύτερες εντυπώσεις ,αλλά μέσα σε 2,5χρ, άλλαξαν πολύ τα πράγματα προς το χειρότερο, και γενικά υπήρχε μια δυσαρέσκεια από τις μαμάδες, ειδικά από εμάς που είχαμε γέννηση 2 φορά, και μπορούσαμε να κρίνουμε καλύτερα γιατί είχαμε είδη μια εμπειρία.

Πάντως αν γνωρίζετε κάποιον δικηγόρο πείτε μου γιατί προσωπικά δεν γνωρίζω κάποιον που ασχολείται με τέτοια θέματα.

ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ? ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ?

 

Καλησπερα,κοπελα μου.Καταρχην να σου ζησει το μωρακι σου.Να εχεις δυναμη και κουραγιο να το μεγαλωσεις.Κατα τη ταπεινη γνωμη μου κακως τους πληρωσες!!!Επρεπε απο τη στιγμη που βγηκες απο το χειρουργειο να παρεις τηλεφωνο δικηγορο και να πεις τι εχει γινει!!!Δηλαδη αν δεν το συνηδειτοποιουσαν εγκαιρως και πηγαινες σπιτι σου με ενα ψαλιδι στα σωθικα σου,τι θα γινοταν????Εννοειται πως δεν πρεπει να το αφησεις ετσι.Και μονο και μονο για το γεγονος οτι αυτο μπορει να συμβει και σε αλλες μανουλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες όσα πέρασες εξαιτίας τους και στο τέλος σου ζήτησαν να πληρώσεις και τις ακτινογραφίες ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ !!!!!!

 

788174z8gkr24b0x.gif

 

 

Αααααα καλα...οπως λεει το φιστικι...παρτους τα σοβρακα...εχουν...μην τους λυπάσε...εχεις ΜΟΝΟ δικιο σαυτη την υπόθεση!!!!!!!!!!

Να σου ζησει το μωράκι σου...καλως ορισες...!!!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΕΝΝΕΣΙΣ

ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΒΟΗΘΕΙΑ,

ΣΤΙΣ 03/07/09 ΠΗΓΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΤΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ, ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ. ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΔΕΙΧΝΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ, ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΡΑΜΜΑΤΩΝ, ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΝΙΩΣΑ ΜΙΑ ΑΝΑΤΑΡΑΧΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ, ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΩΣΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΠΛΕΟΝ ΑΝΟΙΧΤΑ, ΕΨΑΧΝΑΝ ΕΝΑ ΨΑΛΙΔΙ ΤΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ,

Η ΕΡΓΑΛΗΟΔΟΤΡΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ, ΟΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΕΙ, ΕΨΑΧΝΑΝ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ, ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ, ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΒΟΗΘΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΦΩΝΑΞΑΝ ΑΛΛΟΥΣ ΔΥΟ ΓΙΑΤΡΟΣ, ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΤΙ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ? ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΑΝΙΚOBΛΗΤΟΙ ΟΛΟΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ EΔΕΙΝΑΝ, ΜΟΝΟ Η ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΜΙΛΟΥΣΕ, ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΣΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΑΝΕ, ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ, ΑΚΟΥΓΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΡΑΨΩ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ, ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΕΨΑΧΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΤΙΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΡΧΟΤΑΝ, ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΚΑΙ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΗΤΑΝ ΑΝΑΣΤΑΤΩΜΕΝΟΙ ,ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ ΚΤΛ. ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΟΝΗ, ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΗΡΘΕ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΗΝ ΑΚΤΙΝΑ, ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΩΣΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΞΑΝΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ,ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΡΑΒΩ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ. ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ? ΘΑ ΜΕ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΠΑΛΙ? ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ, ΣΤΗΝ ΠΟΡΙΑ ΕΙΧΑΝ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΕΙ ΣΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ, ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΘΥΜΗΘΕΙ ΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ? ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟΥΣ ΕΝΟΙΑΖΕ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΝ ΑΝΤΕΧΩ ΚΑΙ ΑΝ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ, Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΚΤΙΝΑ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΕΔΕΙΧΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ, ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΜΕΤΡΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ, ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΧΩ ΧΑΣΗ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ, Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΗΤΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΤΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ ,ΟΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ. ΤΟ ΑΚΡΟΝ ΑΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΓΩ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΧΡΕΩΣΑΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΚΤΙΝΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ. ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΟΥΤΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ, ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙAΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΚΡΗ ,

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ?

 

ΥΓ1.) ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΜΕΛΕΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΤΟΥΣ? ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΣΕ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ,

 

ΥΓ2.) ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ, ΕΙΧΕ ΣΑΝ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΝΑ ΠΑΘΩ ΜΟΛΥΝΣΗ ΣΤΗΝ ΤΟΜΗ, ΕΠΙ 27 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ Τις ΠΡΗΣΜΕΝΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΥΟΝ,

 

ΥΓ3).ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ, ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ .

 

ΥΓ.4) ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ <<ΚΟΣΤΟΣ>> ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΚΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ, (ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΚΟΣΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΟΛΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΤΑ ΚΟΣΤΟΛΟΓΟΥΝ!!! ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΣΟ ΤΗΝ ΚΟΣΤΟΛΟΓΟΥΝ????

 

 

 

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Η ΔΙΕΥΘΥΝΟΥΣΑ ΤΟΥ ΓΕΝΝΕΣΙς ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΣΟΒΑΡΟ, ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΑ ΚΑΝΩ ΤΡΑΓΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα γιατί ανοίγεις καινούριο θέμα αφού ήδη το είχες γράψει. Ή μήπως κάνω λάθος;http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=44703&highlight=%F8%E1%EB%DF%E4%E9+%F7%E5%E9%F1%EF%F5%F1%E3%E5%DF%EF%F5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα γιατί ανοίγεις καινούριο θέμα αφού ήδη το είχες γράψει. Ή μήπως κάνω λάθος;http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=44703&highlight=%F8%E1%EB%DF%E4%E9+%F7%E5%E9%F1%EF%F5%F1%E3%E5%DF%EF%F5

 

 

Προφανώς, γιατί είναι μεγάλη η αγανάκτησή της και το όλο σόκ που πέρασε!

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

για αυτο ακριβως, γιατι πηγα εχθες για να παρω το πρακτικο χειρουργιου και η υπευθυνη του γεννεσις η συμπεριφορα τις ηταν απαραδεκτη. και πραγματικα εχω αγανακτιση ιατι δεν μπορω να βγαλω ακρη απο πουθενα και αυτο ειναι που με τρελενη,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μόλυνση που έπαθες είναι το λιγότερο που μπορούσε να συμβεί σε μια τόσο απαράδεχτη αμέλεια... ευτυχώς όχι μόνο για εσένα αλλά και για αυτούς.

 

Άλλο να κατηγορήσε για τραυματισμό από αμέλεια άλλο για ανθρωποκτονία...

 

θα ψάξω για δικηγόρο και θα σε ενημερώσω μόλις έχω νέα.

 

Είμαι νοσοκόμα (φοιτήτρια) και έχω δει κόσμο να ταξιδεύει για τα ουράνια από τέτοιες ανευθυνότητες. Στην Ελλάδα δεν γίνονται καθόλου μυνήσεις για αυτό και διαιονίζεται αυτή η κατάσταση. Καιρός να σηκόσουμε κεφάλι.

 

συμβουλή: να ξεκηνήσεις τη διδικασία μετά την πλήρη σου ανάρωση ο οργανισμός σου δεν είναι ακόμα έτοιμος είναι πολύ νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Η μόλυνση που έπαθες είναι το λιγότερο που μπορούσε να συμβεί σε μια τόσο απαράδεχτη αμέλεια... ευτυχώς όχι μόνο για εσένα αλλά και για αυτούς.

 

Άλλο να κατηγορήσε για τραυματισμό από αμέλεια άλλο για ανθρωποκτονία...

 

θα ψάξω για δικηγόρο και θα σε ενημερώσω μόλις έχω νέα.

 

Είμαι νοσοκόμα (φοιτήτρια) και έχω δει κόσμο να ταξιδεύει για τα ουράνια από τέτοιες ανευθυνότητες. Στην Ελλάδα δεν γίνονται καθόλου μυνήσεις για αυτό και διαιονίζεται αυτή η κατάσταση. Καιρός να σηκόσουμε κεφάλι.

 

συμβουλή: να ξεκηνήσεις τη διδικασία μετά την πλήρη σου ανάρωση ο οργανισμός σου δεν είναι ακόμα έτοιμος είναι πολύ νωρίς.

 

σε ευχαριστω θα περιμενω.

 

θα ηθελα παντως να διαβασουν και να γραψουν και οι αλλες μανουλες τις εμπειριες τους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !σαφώς και να κινηθείς νομικά αυτό είχε τόσο ψυχολογικό κόστος όσο και σωματικό αλλά και οικονομικό !δεν καταλαβαίνω μερικούς «γιατρούς »που παίζουν με την υγειά των ασθενών ,πέρα από το ψυχολογικό κόστος αυτό σου στοίχισε και το ποιο σημαντικό αγαθό που θα έδινες στο παιδάκι σου το μητρικό γάλα που δεν μπορεί να συγκριθεί με τίποτα στον κόσμο ως μητέρα γνωρίζω ότι μέσα από το μητρικό γάλα δίνεις το μεγαλύτερο Δώρο στο μικρό σου τα αντισώματα που προς το παρόν και μέχρι τον πρώτο εμβολιασμό δεν τα έχει με ποιο δικαίωμα το στερούν αυτό από το παιδί σου ? !ξαντούς μήνυση από την στιγμή που έχεις της ακτίνες να επικαλεστείς και την ομολογία του γιατρού σου καθώς και να προσκομίσεις αποδεικτικές βεβαιώσεις από το δημόσιο νοσοκομείο που πήγες και σου κάνανε τις αλλαγές στην μολυσμένη τομή από καθαρό δικό τους ανεπανόρθωτο λάθος !στην ιατρική δεν υπάρχουν λάθει αλλά εγκλήματα που μπορεί να κοστίσουν ζωές !αν δεν έχεις καλό δικηγόρο έχω εγώ !μην διστάσεις να μου στείλεις πμ να σου δώσω τα στοιχεία του !

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !σαφώς και να κινηθείς νομικά αυτό είχε τόσο ψυχολογικό κόστος όσο και σωματικό αλλά και οικονομικό !δεν καταλαβαίνω μερικούς «γιατρούς »που παίζουν με την υγειά των ασθενών ,πέρα από το ψυχολογικό κόστος αυτό σου στοίχισε και το ποιο σημαντικό αγαθό που θα έδινες στο παιδάκι σου το μητρικό γάλα που δεν μπορεί να συγκριθεί με τίποτα στον κόσμο ως μητέρα γνωρίζω ότι μέσα από το μητρικό γάλα δίνεις το μεγαλύτερο Δώρο στο μικρό σου τα αντισώματα που προς το παρόν και μέχρι τον πρώτο εμβολιασμό δεν τα έχει με ποιο δικαίωμα το στερούν αυτό από το παιδί σου ? !ξαντούς μήνυση από την στιγμή που έχεις της ακτίνες να επικαλεστείς και την ομολογία του γιατρού σου καθώς και να προσκομίσεις αποδεικτικές βεβαιώσεις από το δημόσιο νοσοκομείο που πήγες και σου κάνανε τις αλλαγές στην μολυσμένη τομή από καθαρό δικό τους ανεπανόρθωτο λάθος !στην ιατρική δεν υπάρχουν λάθει αλλά εγκλήματα που μπορεί να κοστίσουν ζωές !αν δεν έχεις καλό δικηγόρο έχω εγώ !μην διστάσεις να μου στείλεις πμ να σου δώσω τα στοιχεία του !

 

 

με κάλυψες 100%, σου εστειλα και πμ. και σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...