Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΗ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ Γ' ΒΑΘΜΟΥ ΣΕ ΠΡΟΩΡΟ ΜΩΡΟ


Recommended Posts

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΤΟΥ FOROUM ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΤΟ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΟΩΡΑ (ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ TOPIC) ΕΧΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΗ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ Γ' ΒΑΘΜΟΥ. ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΒΔΟΜΑΔΑΣ. ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΛΥΘΕΙ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΒΑΛΒΙΔΑ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΟ ΘΕΜΑ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ. ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ. Β Ο Η Θ Ε Ι Α........

xzDLp2.png

fa5gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 113
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ καλή μου!

Πραγματικά πολύ άσχημο αυτό για το μωράκι σου και για εσάς!

Ευχομαι να την προστατευει ο Θεός κάθε μέρα που περνάει και να σας δίνει δυναμη και κουράγιο!

Μακάρι να πανε όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Τέτα μου...

 

Μόνο εσύ ξέρεις τι περνάς αυτή τη στιγμή - δεν τολμώ να σου πω τίποτα. Το μωράκι σου είναι σε πολύ καλά χέρια και η αγάπη σου θα κάνει όλη τη διαφορά..

 

Να πάνε όλα καλά - όταν προλαβαίνεις, γράφε μας δυο λόγια για τα νέα σας.

 

Να προσέχεις πολύ τον εαυτό σου - εσύ και το μωρό είστε οι δυο μεγάλοι πολεμιστές τώρα.

 

Φιλικά,

Ηρώ

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Τα μικρά έχουν πολύ δύναμη μέσα τους!

Πολλές φορές μας αφήνει άναυδους όλη αυτή η προσπάθειά τους!

Και μην ξεχνάς πως τα κορίτσια είναι πολύ πιο δυνατά από τα αγοράκια!!

Ολα θα πάνε καλά, κι εγω το πιστευω!

Μια μικρή προσευχούλα από εμάς για την πριγκίππισά σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΙ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΣΑΣ ΕΣΤΕΙΛΑ. ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

xzDLp2.png

fa5gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τέτα μου όλα θα πάνε καλά! Καλό κουράγιο στις δύσκολες ώρες που περνάς. ο Θεός να σου δίνει δύναμη. Όταν είχα και εγώ την μικρή μου στις θερμοκοιτίδες του Παίδων λόγω ίωσης ένα πράγμα έλεγα όταν έφευγα ''Παναγία μου η μικρή μου στα χέρια σου'' και όλα πήγαν καλά όπως θα πάνε και με εσάς. Θα περιμένουμε νέα σας...

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Teta μου καλημερα. Γεννησα την κορη μου στην 30η εβδομαδα, 1300γρ στο Αλεξανδρα το 2006 κι επαθε εγκεφαλική αιμορραγια 3ου βαθμου. Την παρακολουθουσαν με συχνους υπερηχους και μετρημα της περιμετρου της κεφαλης και περιμεναν τις εξελιξεις. Το αιματωμα (αυτη η διαταση στις κοιλιες του εγκεφαλου) επεμενε για αρκετο καιρο και το κεφαλι μεγαλωνε πολυ επικινδυνα. Με καλεσαν κι εμενα μια μερα να μιλησουμε και μου ειπαν οτι η πιεση που ασκειται στον εγκεφαλο ειναι πολυ μεγαλη κι αν δεν υποχωρησει πρεπει να μπει βαλβιδα για να αποσυμφορει την πιεση διωχνοντας το αιμα. Σε πληροφορω πως τιποτα απο ολα αυτα δεν εγινε. Το αιματωμα σταδιακα διαλυθυκε και η διαταση στις κοιλιες υποχωρησε (αυτο πηρε μηνες να γινει) Τρχαμε συνεχεια στο παιδων για υπερηχους αλλα τελικα με τη βοηθεια του Θεου πηγαν ολα καλα. Στο παιδιων εχει εξαιρετους γιατρους. Να προσπαθησεις να εισαι αισιοδοξη και να πιστευεις στην καλη εξελιξη των πραγματων. ξερω οτι ειναι τρομερα δυσκολο. Αν καποια σε καταλαβαινει αυτη ειμαι εγω. Ξερω οτι φοβασαι για συνεπειες στο μελλον αλλα σου λεω: Η κορη μου δεν παρουσιασε απολυτως τιποτα. Να μας ενημερωνεις. Ειμαι διπλα σου για οτι χρειαστεις.

Link to comment
Share on other sites

Και μολις ετοιμαζομουν να γραψω:"δεν ρωτας καλυτερα την Jean?"και ειδα την απαντηση της.teta εγω θα σου πω να περνεις κουραγιο απο την jean και να την συμβουλευεσαι,να παιρνεις δυναμη απο την δυναμη της!!Γιατι εχει και πολυυυυυυυυυυυυυυυυυ(δυναμη)!!!Και εμπειρια στο θεμα.Ευχομαι να ειναι ολα περαστικα για σας!!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα θελω να πω κ εγω, και να μεταδωσω θετικη ενεργεια.. ολα θα πανε καλα!

Η Jean ειναι πραγματι η πιο καταλληλη να σου δωσει πληροφοριες κ πολυ κουραγιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια για το κοριτσακι σου και εσας.να το προστατευει ο Θεος, η Παναγια και ο Χριστουλης.και να το κρατησεις στην αγκαλια σου στο σπιτι σου πολυ πιο συντομα αποτι φανταζεσαι.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τέτα μου εύχομαι ολόψυχα να πάνε ολα καλα .... η μικρή σου ειναι αγωνίστρια και θα τα καταφέρει ...

Ολη μας η θετικη ένεργεια μαζί σας!!!

Περιμένουμε νέα σας οποτε έχεις χρονο και διάθεση ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

τετα μου ευχομαι οπως λεει και η jean τιποτα να μην χρειαστει να κανετε!

προσφατα νοσηλευτηκαμε κι εμεις στο παιδων αγια σοφια για μια επεμβαση στο κεφαλακι του μικρου μου,ολα πηγαν καλα,βεβαια κατι λιγοτερο σοβαρο απο σας..οι γιατροι εκει οσους γνωρισα τουλαχιστον ειναι αξιολογοι..

 

κουραγιο και ολα θα πανε καλα..

η Παναγιτσα τα φυλαει τα παιδακια μας..

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως ήρθε στη ζωή το μωράκι σου! τώρα θα παλέψει για να μείνει και θα τα καταφέρει! με πίστη και θετικές σκέψεις όλα είναι δυνατά!

εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα και θα περιμένω τα νέα σας!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ. ΚΑΛΑ ΠΑΜΕ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ. ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Α ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!

ΦΤΑΣΑΜΕ 1.510 ΣΕ ΒΑΡΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΡΟΜΕΡΟ??

xzDLp2.png

fa5gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!

ΦΤΑΣΑΜΕ 1.510 ΣΕ ΒΑΡΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΡΟΜΕΡΟ??

Μπράβο το μωράκι! άντε και καλά αποτελέσματα αύριο!! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...