Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βρεφικο σταθμό (πότε?)


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, διάβασα αρκετές γνώμες για τους παιδικούς σταθμούς και συμφωνώ ότι είναι η καλύτερη λύση όταν δεν έχεις που να αφήσεις το μικρό σου αγγελούδι. Εμένα μόλις έληξε η άδεια λοχείας και θα ξεκινήσει το εξάμηνο απο τον ΟΑΕΔ. Μετά απο αυτό επιστρέφω στη δουλειά αναγκαστικά όπως οι περισσότερες εργαζόμενες. Θέλω να σας ρωτήσω, επειδή επιστρέφω τον Μάιο στη δουλειά, αν τέτοια εποχή θα μπορώ να στείλω το μωρό μου σε βρεφικό σταθμό. Δηλαδή τα δέχονται οποιοδήποτε μήνα του χρόνου? και πόσο χρόνο διαθέσατε εσείς για να επιλέξετε τον κατάλληλο σταθμό για το μωρό σας? Πρέπει να αρχίσω να ψάχνω απο τώρα?

 

ευχαριστώ πολύ σε όποιον με συμβουλέψει.

h1j394dfv6xtxjej.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΒΡΕΦΙΚΟΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΕΧΟΥΝ ΟΡΙΟ ΕΓΓΡΑΦΩΝ. ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΜΕΝΕΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ Σ ΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΨΑΧΝΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΒΡΕΦΙΚΟΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΕΧΟΥΝ ΟΡΙΟ ΕΓΓΡΑΦΩΝ. ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΜΕΝΕΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ Σ ΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΨΑΧΝΕΙΣ?

 

αν ειναι δημοσιο ειναι 15-30 Ιουνιου οι εγγραφες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, διάβασα αρκετές γνώμες για τους παιδικούς σταθμούς και συμφωνώ ότι είναι η καλύτερη λύση όταν δεν έχεις που να αφήσεις το μικρό σου αγγελούδι. Εμένα μόλις έληξε η άδεια λοχείας και θα ξεκινήσει το εξάμηνο απο τον ΟΑΕΔ. Μετά απο αυτό επιστρέφω στη δουλειά αναγκαστικά όπως οι περισσότερες εργαζόμενες. Θέλω να σας ρωτήσω, επειδή επιστρέφω τον Μάιο στη δουλειά, αν τέτοια εποχή θα μπορώ να στείλω το μωρό μου σε βρεφικό σταθμό. Δηλαδή τα δέχονται οποιοδήποτε μήνα του χρόνου? και πόσο χρόνο διαθέσατε εσείς για να επιλέξετε τον κατάλληλο σταθμό για το μωρό σας? Πρέπει να αρχίσω να ψάχνω απο τώρα?

 

ευχαριστώ πολύ σε όποιον με συμβουλέψει.

 

επειδη ειχα το ιδιο θέμα....ανάλογα την περιοχη που μένεις....στην δικη μου περιοχη το βρεφικο τμημα στον δημόσιο βρεφονηπιακο ξεκιναει απο ηλικία 2 χρονων....( και στους περισσότερους δήμους)οπότε μάλλον θα ψάξεις για ιδιωτικο βρεφονηπιακο....το παιδακι σου τοτε θα ειναι 8 μηνων σωστά?κάνε ένα τηλέφωνο στον δημο που ανηκεις να ρωτήσεις πρωτα απο όλα απο ποιά ηλικια δέχονται και βλέπεις

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω περυσι εκανα εγγραφη 15 μαιου απο τοτε ξεκινανε οι εγγραφες απ οσο θυμαμαι μεχρι ιουνιο αν δεν κανω λαθος... και απο σεπτεμβριο ξεκινανε...δεν νομιζω στο δημοσιο να μπορεις να των γραψεις στην μεση της χρονιας για δημοσιο μου φαινεται λιγο ως πολυ δυσκολο στο ιδιωτικο σιγουρα γινεται...δεν νομιζω να θελουν να χασουν λεφτα...επειδη ειναι το μονο που τους ενδιαφερει...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΒΡΕΦΙΚΟΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΕΧΟΥΝ ΟΡΙΟ ΕΓΓΡΑΦΩΝ. ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΜΕΝΕΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ Σ ΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΨΑΧΝΕΙΣ?

 

καλησπερα, ενδιαφερομαι για Νεο Κόσμο που μενω και φυσικά για γύρω περιοχές.

h1j394dfv6xtxjej.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την συμβουλή σου, αλλά επικοινήνησα με το δήμο και επισκέφτηκα τον βρεφικο σταθμό απο κοντα.Απογοητεύτηκα μπορώ να πω. Οπότε τώρα ψάχνω για ιδιωτικούς

h1j394dfv6xtxjej.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...