Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΓΓΛΟΦΩΝΟΣ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΗ ΓΛΥΦΑΔΑ/ΒΟΥΛΑ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ


Recommended Posts

Σκεφτομασταν να στειλουμε τη μικρη μας απο του χρονου σε καποιο αγγλοφωνο παιδικο σταθμο στην περιοχη μας. Κατα προτιμηση καπου που θα μιλαν κ Ελληνικα οι δασκαλες, καθως δεν ειμαστε κ εμεις ξενοι. Εχει κανεις ακουσει κατι για καπου ή απο προσωπικη εμπειρια?? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Γειά σου Νεφέλη. Έχω ακούσει για έναν παιδικό σταθμό που λέγεται Early learning. Aλλά δεν έχω κάποια άποψη γιατί κανένας γνωστός μας δεν έχει πάει. Επειδή όμως είναι κοντά μου και από Σεπτέμβρη θα ξεκινήσουμε και εμείς παιδικό πήρα τηλ. και μου είπαν ότι δέχονται παιδάκια από 2,5.

Η κυρία που σήκωσε το τηλέφωνο μιλούσε αγγλικά και ελληνικά.

Οπότε σίγουρα θα τον επισκεφτώ πολύ σύντομα και θα άμα σε ενδιαφέρει θα σου πω τις εντυπώσεις μου να πας και εσύ να ρίξεις μια ματιά!

Θα σου στείλω πμ.

Αν κάποιος έχει ακούσει ή ξέρει κάτι για τον συγκεκριμένο παιδικό ας μας πει μια γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα εγω ξερωτον σταθμο Peter pan ειναι στην βουλα δεν ξερω να σου πω περισοοτερα για την λειτουργια του αλλα εγω πηγα εκει πριν 25 χρονια οποτε για να δουλευει τοσα χρονια κατι θα κανουν καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

Τώρα είδα το post και απαντάω. Είναι και το πρώτο μου μήνυμα στο forum! :)

Πηγαίνω τον Γιαννάκη μου στο 3-4-5 από τον Δεκέμβριο του 2007.

Ο σταθμός είναι καταπληκτικός κι ακόμη πιο καταπληκτικές είναι όλες οι δασκάλες του! Η ατμόσφαιρα είναι οικογενειακή και διαφέρει πολύ από αυτή των παιδικών σταθμών που έχουν γίνει βιομηχανία...

Νοιάζονται πραγματικά για όλα τα παιδάκια και υπάρχει συνεχής ενημέρωση στους γονείς σχετικά με την πορεία των μικρών τους.

Το μάθημα και οι δραστηριότητες γίνονται στα Αγγλικά παρά του ότι τα περισσότερα παιδάκια είναι Ελληνάκια. Ο δικός μου είναι δίγλωσσος λόγω της μαμάς του, αλλά τα παιδάκια με δυο Έλληνες γονείς δεν έχουν απολύτως κανένα πρόβλημα.

Στην τάξη του γιού μου είναι 10 παιδάκια, αριθμό τον οποίο θεωρώ ιδανικό.

Τα παιδάκια κάνουν δραστηριότητες ανάλογα με την ηλικία τους. Ο γιος μου φέτος που ξεκίνησε την χρονιά όταν ήταν 3 χρονών και κάτι, ξεκίνησε κολυμβητήριο και φέτος το καλοκαίρι θα οργώσουμε ατρόμητοι της θάλλασσες και τις πισίνες! :)

Είχαμε μια ανησυχία μήπως δεν πάρει την άδεια για νηπιαγωγείο, με τον "καταπληκτικό" περσινό νόμο της κυβέρνησης, αλλά πλέον θα έχει την άδεια οπότε ησυχάσαμε. Δεν θα θέλαμε με τίποτα ν' αλλάξει ο μικρούλης μας γιατί θα έχανε τις παρέες του, αλλά ακόμη περισσότερο τις τόσο καλές δασκάλες του.

Ελπίζω να βοήθησα!

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησμπέρα. Θα ήθελα να σε ρωτήσε σε ποιό παιδικό σταθμό στέλνεις το παιδί σου? Εμείς σκεφτόμαστε να τον στείλουμε στο early learning. Μπορείς να μου δώσεις περισσότερα στοιχεία αν γνωρίζεις κάτι. Ο γιός μου είναι 3 και τον στέλνω στην λιμνούπολη στην γλυφάδα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και σε άλλο θέμα

"Πολύ καλός αγγλόφωνος παιδικός σταθμός στη Γλυφάδα είναι το 3-4-5. Πολύ ζεστοί άνθρωποι με πολύ αγάπη για τα παιδάκια και για τη δουλειά τους, λογικές τιμές και πάνω απο ολα αντιμετωπιζουν ολα τα παιδάκια σαν να ειναι δικά τους."

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...