Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βρεφονηπιακός ......Γαλάτσι ????


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις φίλες,

 

 

Μένω Γλυφάδα αλλά σε κανένα δίμηνο θα μετακομίσω Γαλάτσι....θα ήθελα να μου προτείνετε βρεφονηπιακούς σταθμούς που γνωρίζετε από την εμπειρίας σας στο Γαλάτσι, την Φιλοθέη, το Παλαιό Ψυχικό καθώς και στην Κυψέλη, την Λαμπρινή, την Νέα Ιωνία.

 

Το μωράκι μου είναι σχεδόν 6 μηνών αλλά ίσως να χρειαστεί να την στείλω γύρω στο 8άμηνο ! Θέλω να ελπίζω πως όχι αλλά καλό είναι να έχω σχηματίσει μια εικόνα από πριν.

 

Επίσης εάν έχετε πάει σε κάποιο βρεφονηπιακό από αυτές τις περιοχές και διαπιστώσατε ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα, θα προτιμούσα να το ξέρω για να έχω τα μάτια μου ανοιχτά!

 

Ακόμα εάν είχατε συνεργαστεί με κάποια κυρία ή κοπέλα που αναλαμβάνει φύλαξη και είχατε μείνει ευχαριστημένες θα ήθελα να μου στείλετε ένα μήνυμα με τηλέφωνα επικοινωνίας.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες τις φίλες,

 

 

Μένω Γλυφάδα αλλά σε κανένα δίμηνο θα μετακομίσω Γαλάτσι....θα ήθελα να μου προτείνετε βρεφονηπιακούς σταθμούς που γνωρίζετε από την εμπειρίας σας στο Γαλάτσι, την Φιλοθέη, το Παλαιό Ψυχικό καθώς και στην Κυψέλη, την Λαμπρινή, την Νέα Ιωνία.

 

Το μωράκι μου είναι σχεδόν 6 μηνών αλλά ίσως να χρειαστεί να την στείλω γύρω στο 8άμηνο ! Θέλω να ελπίζω πως όχι αλλά καλό είναι να έχω σχηματίσει μια εικόνα από πριν.

 

Επίσης εάν έχετε πάει σε κάποιο βρεφονηπιακό από αυτές τις περιοχές και διαπιστώσατε ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα, θα προτιμούσα να το ξέρω για να έχω τα μάτια μου ανοιχτά!

 

Ακόμα εάν είχατε συνεργαστεί με κάποια κυρία ή κοπέλα που αναλαμβάνει φύλαξη και είχατε μείνει ευχαριστημένες θα ήθελα να μου στείλετε ένα μήνυμα με τηλέφωνα επικοινωνίας.

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο σταθμό να σου συστήσω, αλλά θα ήθελα να εκφράσω την απόλυτη δυσαρέσκειά μου για τα Κρινάκια που είναι επί της Γαλατσίου.Εμείς πηγαίναμε εκεί πριν από 6 χρόνια περίπου.Ο μεγάλος μου ήταν τότε 11 μηνών μέχρι 18 μηνών όταν σταματήσαμε να πηγαίνουμε.Μου έγραφαν ψέματα ότι το παιδί στο σχολείο τρώει όλα τα φαγητά και ενώ το Σ/Κ στο σπίτι δεν έτρωγε και τους το έλεγα μου έλεγαν ότι ίσως είναι αδιάθετο κ.τ.λ. Δυστυχώς ήταν η ηλικία όπου το παιδί μου ξεκινούσε να τρώει κανονικά και όπως καταλαβαίνεις ακόμα και τώρα είμαστε ΤΡΕΛΑ κακόφαγοι!!Τέλος επειδή όλοι οι γονείς έστελναν τα παιδιά τους άρρωστα (με τα φάρμακα κ.τ.λ.) από τις πολλές ιώσεις νοσηλευτήκαμε στο Ιατρικό 5 μέρες (18 μηνών είμασταν) με λοιμώδη μονοπυρήνωση.

Ευτυχώς μετά από αυτή την εμπειρία πέσαμε (γιατί νομίζω ότι είναι και θέμα τύχης) σε ένα βρεφονηπιακό σταθμό του Δήμου στην Κυψέλη στην οδό Θαύμαντος.Δυστυχώς όμως είναι από 18 μηνών και πάνω ..Μείναμε εκεί για 4 χρόνια και ήταν απλά τέλεια....Οι καλύτερες δασκάλες , προσωπικό και γενικότερα άνθρωποι.:-D

Αυτά από εμένα καλημέρα

 

edit admin

 

Ονομάζομαι Γιώργος Διονύσης και είμαι ο ιδιοκτήτης του παιδικού σταθμού ΤΑ

ΚΡΙΝΑΚΙΑ

 

Αγαπητοί γονείς διάβασα το σχόλιο του μέλους και λυπάμαι πολύ που του

προκαλέσαμε αυτή την αναστάτωση . Θα ήθελα να σας διαβεβαιώσω πως

αναγνωρίζουμε πόσο δύσκολο είναι για ένα μωρό 6 μηνών να τρώει όλα τα

φαγητά , για αυτό το λόγο έχουμε καθιερώσει και μόνο για τα μωρά που έχουν

δυσκολία με το φαγητό , να ετοιμάζεται το γεύμα τους από τους γονείς στο

σπίτι . Αυτό το μέτρο το διατηρούμαι μέχρι το παιδί να μεγαλώσει και πλέον

να μπορεί να τρώει όλα τα γεύματα .

 

Όσον αφορά την ασθένεια του μωρού , είναι φυσιολογικό φαινόμενο τα μωρά ,

αλλά και τα πιο μεγάλα παιδιά , που πηγαίνουν για πρώτη φορά σε παιδικό

σταθμό να εμφανίζουν συνεχώς παιδικές ιώσεις , τη μια πίσω από την άλλη . Ως

παιδικός σταθμός συνεργαζόμαστε με παιδίατρο ο οποίος μας επισκέπτεται ώστε

να προλαμβάνουμε τυχόν ασθένειες . Ωστόσο αν τελικά κολλήσουν τα παιδιά ,

μας βοηθάει να τις αναγνωρίσουμε και να τις αντιμετωπίσουμε .

 

Ευχαριστώ για την δυνατότητα να αναφέρω την απάντηση μου σε σχόλιο μέλους

του forum .

 

 

 

Με εκτίμηση

 

Γιώργος Διονύσης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις φίλες,

 

 

Μένω Γλυφάδα αλλά σε κανένα δίμηνο θα μετακομίσω Γαλάτσι....θα ήθελα να μου προτείνετε βρεφονηπιακούς σταθμούς που γνωρίζετε από την εμπειρίας σας στο Γαλάτσι, την Φιλοθέη, το Παλαιό Ψυχικό καθώς και στην Κυψέλη, την Λαμπρινή, την Νέα Ιωνία.

 

Το μωράκι μου είναι σχεδόν 6 μηνών αλλά ίσως να χρειαστεί να την στείλω γύρω στο 8άμηνο ! Θέλω να ελπίζω πως όχι αλλά καλό είναι να έχω σχηματίσει μια εικόνα από πριν.

 

Επίσης εάν έχετε πάει σε κάποιο βρεφονηπιακό από αυτές τις περιοχές και διαπιστώσατε ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα, θα προτιμούσα να το ξέρω για να έχω τα μάτια μου ανοιχτά!

 

Ακόμα εάν είχατε συνεργαστεί με κάποια κυρία ή κοπέλα που αναλαμβάνει φύλαξη και είχατε μείνει ευχαριστημένες θα ήθελα να μου στείλετε ένα μήνυμα με τηλέφωνα επικοινωνίας.

 

Ευχαριστώ

 

 

Καλησπέρα,

Είμαι και εγώ μια μανούλα που μην έχοντας άλλη επιλογή πήγα το μωρό μου στο Σταθμό. Μετά από σχετική έρευνα που κάναμε καταλήξαμε στο σταθμό Χιονάτη στο Χαλάνδρι (σύνορα με νέο ψυχικό). Μπορείς να το επισκεφτείς δεν είναι μακριά από το Γαλάτσι δεδομένου ότι δεν υπάρχουν και πολλοί σταθμοί που να δέχονται τόσο μικρά μωρά. Θέλω να σου πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη. Τα κορίτσια είναι πολύ εργατικά και αγαπούν αυτό που κάνουν. Σκέψου ότι η μικρούλα μας έμαθε να τρώει (ήταν κακόφαγη) και συνέχεια την βρίσκω με κοτσιδάκια στα μαλλιά (που της τα έχουν κάνει εκεί) χαρούμενη και περιποιημένη....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο σταθμό να σου συστήσω, αλλά θα ήθελα να εκφράσω την απόλυτη δυσαρέσκειά μου για τα Κρινάκια που είναι επί της Γαλατσίου.Εμείς πηγαίναμε εκεί πριν από 6 χρόνια περίπου.Ο μεγάλος μου ήταν τότε 11 μηνών μέχρι 18 μηνών όταν σταματήσαμε να πηγαίνουμε.Μου έγραφαν ψέματα ότι το παιδί στο σχολείο τρώει όλα τα φαγητά και ενώ το Σ/Κ στο σπίτι δεν έτρωγε και τους το έλεγα μου έλεγαν ότι ίσως είναι αδιάθετο κ.τ.λ. Δυστυχώς ήταν η ηλικία όπου το παιδί μου ξεκινούσε να τρώει κανονικά και όπως καταλαβαίνεις ακόμα και τώρα είμαστε ΤΡΕΛΑ κακόφαγοι!!Τέλος επειδή όλοι οι γονείς έστελναν τα παιδιά τους άρρωστα (με τα φάρμακα κ.τ.λ.) από τις πολλές ιώσεις νοσηλευτήκαμε στο Ιατρικό 5 μέρες (18 μηνών είμασταν) με λοιμώδη μονοπυρήνωση.

Ευτυχώς μετά από αυτή την εμπειρία πέσαμε (γιατί νομίζω ότι είναι και θέμα τύχης) σε ένα βρεφονηπιακό σταθμό του Δήμου στην Κυψέλη στην οδό Θαύμαντος.Δυστυχώς όμως είναι από 18 μηνών και πάνω ..Μείναμε εκεί για 4 χρόνια και ήταν απλά τέλεια....Οι καλύτερες δασκάλες , προσωπικό και γενικότερα άνθρωποι.:-D

Αυτά από εμένα καλημέρα

 

 

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση....εκτός από το φαγητό είχατε κάποιο άλλο πρόβλημα....πχ να βλέπεις μελανιές και να υποψιάζεσαι κάποια κακομεταχείρηση .....ή να είναι αγενής και απότομες κλπ. Σε θέματα φαγητού είμαι ελαστικοί γιατί πιστεύω και πολύ στα έτοιμα...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,

Είμαι και εγώ μια μανούλα που μην έχοντας άλλη επιλογή πήγα το μωρό μου στο Σταθμό. Μετά από σχετική έρευνα που κάναμε καταλήξαμε στο σταθμό Χιονάτη στο Χαλάνδρι (σύνορα με νέο ψυχικό). Μπορείς να το επισκεφτείς δεν είναι μακριά από το Γαλάτσι δεδομένου ότι δεν υπάρχουν και πολλοί σταθμοί που να δέχονται τόσο μικρά μωρά. Θέλω να σου πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη. Τα κορίτσια είναι πολύ εργατικά και αγαπούν αυτό που κάνουν. Σκέψου ότι η μικρούλα μας έμαθε να τρώει (ήταν κακόφαγη) και συνέχεια την βρίσκω με κοτσιδάκια στα μαλλιά (που της τα έχουν κάνει εκεί) χαρούμενη και περιποιημένη....

 

Σε ευχαριστώ πολύ θα το έχω υπόψη μου !!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Επανέρχομαι στο θέμα, τώρα είμαστε 11 μηνών, ευτυχώς οι γονείς μου μου κρατάνε το μωρό γιατί τώρα ξεκίνησα και δουλειά. Πήγα σε έναν βρεφονηπιακό κοντά στο σπίτι μου αλλά δεν μου καλοάρεσε. Την ρώτησα αν είχε άδεια και μου έδειξε κάτι χαρτιά. Δεν θα πρέπει να έχει άδεια αναρτησμένη καπου. Εγώ που τα είδα μου φάνηκαν απλά έντυπα όπου ζητάει να της χορηγήσουν άδεια. Μπορεί κανείς να με ενημερώσει σχετικά με το τι σημαίνει ουσιαστικά να έχει άδεια ένας βρεφονηπιακός;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...