Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναζήτηση Βρεφονηπιακού Σταθμού σε Βριλήσσια/Χαλάνδρι


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας,

 

Αν γνωρίζετε κάτι ή έχετε προσωπική εμπειρία σχετικά με τους παρακάτω Παιδικούς Σταθμούς μπορείτε να το μοιραστείτε μαζί μου; Ψάχνω για το γιο μου ακόμη - έχω καεί από το γάλα και φυσάω και το γιαούρτι... - οπότε θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια (ακόμη και μέσω προσωπικού μηνύματος):

 

1. Πιτσιρικούπολη, Χαλάνδρι

2. Συννεφούλα, Χαλάνδρι

3. Παιδότοπο, Βριλήσσια

4. Love and Care, Βριλήσσια

5. Nancy's Kinderland, Βριλήσσια

 

Ευχαριστώ χίλιες φορές!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα,

 

εγώ πρόσφατα ολοκλήρωσα την έρευνα μου και έχω δει τους περισσοτερους (αν όχι όλους) τους παιδικούς σταθμούς της περιοχής.

 

επειδή κι εγώ θέλω ο γιός μου να παει κάπου που να νοιώθει "σα στο σπίτι του" ο μόνος σταθμός που με έκανε να νοιώσω έτσι είναι ο Love and Care στην Κονίτσης. Έχει 20-25 παιδιά συνολικά και αυτό που βασικά μου άρεσε όταν τον επισκέφθηκα ήταν... τα παιδιά! μακράν τα πιο χαρούμενα και άνετα παιδιά που είδα. βέβαια, είναι σταθμός για πολύ συγκεκριμένα γούστα: είναι αποκλειστικά αγγλόφωνος, δεν έχει φαγητό (τα παιδιά φέρνουν σνακ από το σπίτι και μοιράζονται),ούτε σχολικό και το βασικό του πρόγραμμα τελειώνει στη 13.30. Για εμένα προσωπικά τίποτα από τα παραπάνω δεν αποτελεί πρόβλημα αλλά δεν ξέρω τις δικές σου ανάγκες.

 

Προσωπικά θα τον έστελνα σε μοντεσσοριανό αν είχα βρει κάποιον καλό στις περιοχές που με ενδιαφέρουν αλλά η Κηφισια΄μου πέφτει μακριά.. θέλω το παιδί να έχει φίλους από τη γειτονιά του. Οπότε είμαι ανάμεσα σε ΧΑΜΟΓΕΛΟ και LOVE AND CARE...

 

----------------------------------------------

 

 

Καλημέρα harPo,

 

Διάβασα τα θετικά σου σχόλια για το Love and Care.

Επειδή κ εμείς σε αυτό καταλήξαμε και σκεφτόμαστε να γράψουμε την κόρη μας (2 ετών) για του χρόνου, ήθελα αν μπορούσες, να μου έδινες παραπάνω πληροφορίες για τις δασκάλες, την καθαριότητα και για το πως τα πάει ο γιος σου με την ξένη γλώσσα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εγώ πρόσφατα ολοκλήρωσα την έρευνα μου και έχω δει τους περισσοτερους (αν όχι όλους) τους παιδικούς σταθμούς της περιοχής.

 

επειδή κι εγώ θέλω ο γιός μου να παει κάπου που να νοιώθει "σα στο σπίτι του" ο μόνος σταθμός που με έκανε να νοιώσω έτσι είναι ο Love and Care στην Κονίτσης. Έχει 20-25 παιδιά συνολικά και αυτό που βασικά μου άρεσε όταν τον επισκέφθηκα ήταν... τα παιδιά! μακράν τα πιο χαρούμενα και άνετα παιδιά που είδα. βέβαια, είναι σταθμός για πολύ συγκεκριμένα γούστα: είναι αποκλειστικά αγγλόφωνος, δεν έχει φαγητό (τα παιδιά φέρνουν σνακ από το σπίτι και μοιράζονται),ούτε σχολικό και το βασικό του πρόγραμμα τελειώνει στη 13.30. Για εμένα προσωπικά τίποτα από τα παραπάνω δεν αποτελεί πρόβλημα αλλά δεν ξέρω τις δικές σου ανάγκες.

 

Προσωπικά θα τον έστελνα σε μοντεσσοριανό αν είχα βρει κάποιον καλό στις περιοχές που με ενδιαφέρουν αλλά η Κηφισια΄μου πέφτει μακριά.. θέλω το παιδί να έχει φίλους από τη γειτονιά του. Οπότε είμαι ανάμεσα σε ΧΑΜΟΓΕΛΟ και LOVE AND CARE...

 

----------------------------------------------

 

 

Καλημέρα harPo,

 

Διάβασα τα θετικά σου σχόλια για το Love and Care.

Επειδή κ εμείς σε αυτό καταλήξαμε και σκεφτόμαστε να γράψουμε την κόρη μας (2 ετών) για του χρόνου, ήθελα αν μπορούσες, να μου έδινες παραπάνω πληροφορίες για τις δασκάλες, την καθαριότητα και για το πως τα πάει ο γιος σου με την ξένη γλώσσα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ :cool:

 

Καλημέρα σοσο,

 

την καθαριότητα και τις δασκάλες δεν μπορώ να τα κρίνω με σιγουριά αφού κι εγώ μόνο ως επισκέπτης έχω πάει. Πάντως και τις δύο φορές που πήγα (ξαναπήγα πριν μερικές μέρες με το γιό μου - θα σου γράψω εντυπώσεις παρακάτω) ο χώρος ήταν καθαρός και σχετικά τακτοποιημένος, το ίδιο και οι τουαλέτες. Η κουζίνα δεν έχει μεγάλη χρήση αφού δεν μαγειρεύουν εκεί φαγητο.

οι δύο δασκάλες είναι τελείως διαφορετικής νοοτροπίας από την κλασσική ελληνίδα νηπιαγωγό. ουσιαστικά απ ότι καταλαβαίνω τα παιδάκια μαζεύονται έως τις 9, στις 9.30 λένε όλα μαζί το πρωινό τραγούδι της ημέρας και μετά κατά τις 10 τρώνε το κολατσιό που έχουν φέρει από το σπιτι. Κάθε παιδί που τελειώνει το φαγητό του βγαίνει στην αυλή και παίζουν όλα μαζί μέχρι τις 11.30-12.00. Ουσιαστικά το λεγόμενο "μάθημα" γίνεται από τις 12.00 έως τη 13.00 και τα περισσότερα παιδάκια φεύγουν στη 13.30. Γενικά λοιπόν το παιχνίδι είναι και περισσότερο και πιο ελεύθερο απ΄ότι σε άλλους σταθμούς, αφού τα παιδιά στην αυλή ασχολούνται με ότι παιχνίδι θέλουν - οι δασκάλες βοηθάνε κι επιβλέπουν δεν ορίζουν τις δραστηριότητες.

 

Ο γιός μου (που θα κλείσει τα 2 τον άλλο μήνα) πέρασε πάρα πολύ καλά όταν πήγαμε. Με παράτησε αμέσως και έπαιζε στην αυλή με τα άλλα παιδιά. Και μην φανταστείς πως είναι κανένα τέρας κοινωνικότητας... μοναχοπαίδι οπότε δύκολα ξεκολλάει από τη μαμά. Δεν φάνηκε να τον προβληματίζει το γεγονός πως οι δασκάλες του μιλούσαν αγγλικά. Δεν ξέρει καθόλου τη γλώσσα - εδώ και στα ελληνικά λίγα λέει- αλλά φάνηκε να μην έχει θέμα. Το ίδιο και τα υπόλοιπα παιδιά εκ των οποίων ενα-δυο μόνο είναι δίγλλωσσα.

 

Ελπίζω να βοήθησα, φαντάζομαι οτι αφού κι εσείς έχετε καταλήξει σε αυτόν τον σταθμό έχετε ήδη πάει να τον δείτε. Έχε απλώς υπ' όψιν σου πως έχουν πολύ λίγες θέσεις οπότε αν το έχεις πάρει απόφαση γράψτη τη μικρή άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στέλνω κι εγώ και τα δύο παιδιά μου στον Μικρό Παράδεισο. Είμαι απολύτως ευχαριστημένη από το προσωπικό, τη συμπεριφορά της ιδιοκτήτριας, το φαγητό που είναι εξαιρετικά προσεγμένο και διατροφικά ισορροπημένο. Θα ήθελα ο γιος μου να συνέχιζε εκεί και το νηπιαγωγείο, αλλά για φέτος δε μαζεύονται αρκτετά αιδιά.

Είναι κρίμα που οι περισσότεροι δε γνωρίζουν ότι έχει αλλάξει διεύθυνση. Η προηγούμενη απ'ό,τι κατάλαβα ήταν απαράδεκτη. Οι τρέχοντες ιδιοκτήτες είναι μια εξαιρετική οικογένεια, που ενδιαφέρεται έμπρακτα για τα παιδιά και τις οικογένειές τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας,

 

Καθώς έχω μπει σε διαδικασία αναζήτησης και πάλι, μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε πρόσφατες εντυπώσεις σας για τους παρακάτω παιδικούς σταθμούς;

 

1. Παιδότοπος, Μελίσσια

2. Το μικρό σχολειό, Χαλάνδρι

 

Επιζητώ έναν "οικογενειακό" παιδικό σταθμό που θα αγκαλιάσει το παιδί και θα ανταποκριθεί στις ανάγκες και ιδιαιτερότητές του, με δασκάλες αφοσιωμένες στο λειτούργημα που επιτελούν, ευχάριστες και επικοινωνιακές.

 

Γνωρίζετε πιθανόν άλλο παιδικό σταθμό που να ανταποκρίνεται στα παραπάνω στις περιοχές Βριλήσσια, Χαλάνδρι;

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ο μικρός μας γιος πάει στον "Μικρό Παράδεισο" από πέρσυ το Μάρτιο. Είναι (και ως εκ τούτου κι εμείς) πολύ χαρούμενος, ειδικά τώρα που είναι λίγο μεγαλύτερος...

Η δ/νση έχει αλλάξει από το 2011 και κάνουν πολύ καλή δουλειά, με συνέπεια και αγάπη σε όλα τα επίπεδα (εκπαιδευτικό, δραστηριότητες, συνεργασία με γονείς, φαγητό). Θα συμφωνήσω με την dorakoud σε όλα όσα λέει για τον συγκεκριμένο παιδικό σταθμό. (Λειτουργεί και βρεφικό τμήμα!)

 

Μπορείτε να επισκεφθείτε εκτός από το site και το blog τους

 

http://mikrosparadisos.blogspot.gr/

 

Σχετικά με τη Συννεφούλα, είχα ενδιαφερθεί κάποια στιγμή και είχα επικοινωνήσει, αφήνοντας ένα τηλέφωνο για να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο... ακόμα περιμένω! Αυτό με απέτρεψε από το να ασχοληθώ περαιτέρω...

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπέρα σας,

ψάχνω παιδικό σταθμό στα Βριλήσσια και έχω ακούσει για τον Παιδότοπο, Ντίνα Καψάλη, χωρίς όμως να τον έχω επισκεφτεί η ίδια. θα ήθελα να μάθω απο κάποια μανούλα που πηγαίνει εκεί το παιδάκι της μερικές εντυπώσεις και λεπτομέρεις, όπως τιμές, πρόγραμμα, έξτρα χρεώσεις, δραστηριοτητες κτλ.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για κάποια σχολεία στα Βόρεια Προάστια όπως η Σχολή Ι.Μ Παναγιωτόπουλου, τα Εκπαιδευτήρια Κάντα στα Βριλήσσια, και τα Εκπαιδευτήρια Αργύρη -Λαιμού στο Γέρακα (συνθήκες εκπαίδευσης-δίδακτρα). Ενδιαφέρομαι για τα 2 μικρά μου που θα ξεκινήσουν του χρόνου Νηπιαγωγείο και Προνήπιο. Γενικά με ενδιαφέρουν σχολεία που μπορούν να συνεχίσουν τουλάχιστον μέχρι το Δημοτικό και ιδανικά μέχρι το Λύκειο. Εχει κανείς υπόψιν κάποιο άλλο εκτός από αυτά?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα! Και εγώ ψάχνω σταθμό για το γιο μου (θα είναι 3 χρονών τον Αύγουστο) στα Βριλήσσια και έχω καταλήξει μεταξύ το Χαμόγελο η το Παιδότοπο και δεν μπορώ να πάρω απόφαση. Η αλήθεια είναι ότι ο Παιδότοπος μου άρεσε πιο πολύ σαν χώρος άλλα το Χαμόγελο μου είναι πιο κοντά. Αλλα δεν με ενοχλεί και τόσο η απόσταση. Απλά έχω μπερδευτεί και με αγχώνει να κάνω λάθος επιλογή! Αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα το εκτιμούσα πολύ! Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας,

 

Εγώ πηγαίνω τον γιο μου στον Παιδότοπο (κλείνει τα 5 τον Ιούλιο), και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Ξεκινήσαμε εκεί τον Οκτώβριο του 2013, μετά από κακή εμπειρία στα 3 του σε άλλο ιδιωτικό παιδικό σταθμό στα Βριλήσσια. Μετά από αυτή το παιδί δεν ήθελε να ακούσει για σχολείο. Μετά από "περιπλάνηση" και σε μερικούς άλλους ιδιωτικούς παιδικούς σταθμούς, καταλήξαμε στον Παιδότοπο που πραγματικά έκανε την διαφορά! Είναι πραγματικά μεγάλο το δίλημμα αφού μια απόφασή σου μπορεί να επηρεάσει σε πολύ μεγάλο βαθμό το παιδί σου και προσωπικά το γεύτηκα αυτό. Αν ξεκινήσουσα τώρα την αναζήτηση για προ-προνήπιο θα διάλεγα τυφλά τον Παιδότοπο. Άνθρωποι φιλικοί, ευχάριστοι, που αντιμετωπίζουν το κάθε παιδί με βάση τις δικές του ιδιαιτερότητες και ανάγκες. Το Χαμόγελο το είχα επισκεφθεί στην αναζήτησή μου αλλά δεν με κέρδισε, ωστόσο δεν μπορώ να πως κάτι άλλο από μία επίσκεψη. Απλά δεν ένιωσα πως ήταν ο κατάλληλος χώρος για το παιδί μου.

 

Οι δραστηριότητες είναι πολύ πλούσιες: Αγγλικά, Θεατρική Αγωγή, Μουσική, Εικαστικά (που συμπεριλαμβάνονται στα Δίδακτρα), Εκπαιδευτικές Επισκέψεις, αυτό το διάστημα Κολύμβηση (αυτή χρεώνεται εξτρά). Πιστεύω πως παίρνεις ό,τι πληρώνεις (το παιδί σου δηλαδή) και πολύ παραπάνω.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα sunandsea! Ευχαριστώ πολύ που απάντησες! Η αλήθεια είναι ότι με βοήθησες αρκετά! Και εμένα μου άρεσε πάρα πολύ ο Παιδότοπος, όπως είχα πει, απλά ο μόνος λόγος που το σκεφτόμουνα και δεν είπα ναι από την αρχή ήταν επειδή το Χαμόγελο είναι κυριολεκτικά 2 λεπτά από το σπίτι μου. Και σκεφτόμουν μήπως ήταν καλύτερα να πάει εκεί όχι μονό λόγο απόστασης αλλά μήπως έτσι κάνει φίλους από εδώ την γειτονιά. Αλλά τελικά μάλλον θα ακολουθήσω το ένστικτο μου και θα τον γράψω στο Παιδότοπο και εγώ. Μου άρεσε πολύ ο κήπος τους και το πόσες διαφορετικές δραστηριότητες έχει! Και όσον αφορά τις τιμές, πάνω κάτω τα ίδια είναι, και ο Παιδότοπος προσφέρει πιο πολλά κατά την άποψή μου! Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα κι από μένα.

 

πηγαίνω κι εγώ τον γιο μου στον Παιδότοπο, φέτος ήταν η πρώτη μας χρονιά και είμαι πολύ μα πολύ ευχαριστημένη. εχουν πολλές και ενδιαφέρουσες δραστηριότητες και αντιμεωπίζουν κάθε παιδί σαν μια ξεχωριστή οντότητα. Ο δικός μου στα 2 του που ξεκινησε έλεγε 4-5 λέξεις όλες κι όλες κι ήταν πολύ κλειστός με άλλα παιδάκια. Μεσα σε 3-4 μήνες φτάσαμε να τον παρακαλάμε να σταματησει να μιλάει! Και είναι πια πολύ άνετος με άλλα παιδιά, έχει και 2-3 φίλους με τους οποιους παίζει και εκτός σχολείου.

 

μην αποφασίσεις με βάση την απόσταση fotoulaki, άλλωστε το γεγονός ότι εσύ μένεις κοντά στο Χαμόγελο, δε σημαίνει πως και τα υπόλοιπα παιδιά θα μένουν τόσο κοντά. στον Παιδότοπο τα περισσότερα παιδιά μένουν στην ευρύτερη περιοχή των Βριλησσίων, κάποια στα Μελίσσια και καποια στο Πάτημα Χαλανδρίου - φαντάζομαι πως το ίδιο συμβαίνει σε όλους τους παιδικούς σταθμούς της περιοχής. το Χαμόγελο το είχα σκεφτει κι εγώ πέρυσι που έψαχνα αλλά μια γνωστή μαμά μου είπε πως ήταν αρκετά 'αυστηρός' σταθμός και τα παιδιά της είχαν δυσκολευτεί πολύ. τα άλλαξε μετά τον πρώτο χρόνο, τα πήγε στον Παιδότοπο και έφτιαξε η ψυχολογία τους.

 

αυτά από μένα - ό,τι και να επιλέξεις τελικά να είσαι σίγουρη για την επιλογή σου και προετοιμασμένη για μερικές πολύ δύσκολες εβδομάδες στην αρχή της σχολικής χρονιάς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

Κορίτσια καλησπέρα!

 

Θέλω τη βοήθειά σας στο εξής:

 

Από τη νέα χρονιά θα χρειαστεί ο μικρός μου που θα είναι περίπου 3,5 το Σεπτέμβριο να πάει σε παιδικό σταθμό στο Χαλάνδρι (ήδη πηγαίνει αυτή τη χρονιά σε άλλη περιοχή). Ποιοι είναι οι καλοί στην περιοχή;

 

Επίσης, τι γίνεται από ιδιωτικά νηπιαγωγεία; Ενδιαφέρομαι και για τη μεγάλη κόρη μου, σε περίπτωση που βρούμε κάτι καλό κι αποφασίσουμε να μην πάει στο δημόσιο της γειτονιάς... Αν μάλιστα βρούμε σχολείο που να συνδυάζει και τα δύο- παιδικό σταθμό και νηπιαγωγείο- ακόμα καλύτερα, αν πάλι όχι, όλες οι έγκυρες και πρόσφατες πληροφορίες δεκτές!

Link to comment
Share on other sites

Luella καλησπέρα! Πάω τα παιδιά μου στο Μαγικό Αυλό και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη! Είναι παιδικός σταθμός και νηπιαγωγείο. Αν θες να ρωτήσεις κάτι συγκεκριμένο, ευχαρίστως να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, Summer Mommy! Η αλήθεια είναι ότι σε άλλο θέμα είχα διαβάσει κάποια παλιότερα αρνητικά σχόλια για το συγκεκριμένο σταθμό και είχα πτοηθεί λίγο, αλλά καλύτερα να με ενημερώσεις εσύ, που τα έχεις φρέσκα!

 

Συγκεκριμένες ερωτήσεις δεν έχω, ψάχνω τα πάντα! Για την αντιμετώπιση των παιδιών, το προσωπικό (αν είναι καταρτισμένο, αν αλλάζει συνέχεια ή έχουν εδώ και χρόνια τις ίδιες δασκάλες), τις δραστηριότητες, την καθαριότητα, την ποιότητα του φαγητού, τις εγκαταστάσεις... όπως σου είπα, τα πάντα! :) Επίσης με ενδιαφέρει και το οικονομικό. Υπάρχει πρόβλημα να κοινοποιούμε τέτοιες πληροφορίες; Αν ναι, στείλε σε παρακαλώ προσωπικό μήνυμα! Σ' ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Luella, εγώ πήγα τη μικρή μου κόρη στον Μικρό Παράδεισο και έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη από όλες τις απόψεις. Έχει και νηπιαγωγείο. Να επισημάνω ότι τη μεγάλη μου κόρη την πήγα σε άλλο παιδικό σταθμό στο Χαλάνδρι από τον οποίο δεν είχα μείνει ευχαριστημένη γιαυτό και άλλαξα στη δεύτερη. Στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, Summer Mommy! Η αλήθεια είναι ότι σε άλλο θέμα είχα διαβάσει κάποια παλιότερα αρνητικά σχόλια για το συγκεκριμένο σταθμό και είχα πτοηθεί λίγο, αλλά καλύτερα να με ενημερώσεις εσύ, που τα έχεις φρέσκα!

 

Συγκεκριμένες ερωτήσεις δεν έχω, ψάχνω τα πάντα! Για την αντιμετώπιση των παιδιών, το προσωπικό (αν είναι καταρτισμένο, αν αλλάζει συνέχεια ή έχουν εδώ και χρόνια τις ίδιες δασκάλες), τις δραστηριότητες, την καθαριότητα, την ποιότητα του φαγητού, τις εγκαταστάσεις... όπως σου είπα, τα πάντα! :) Επίσης με ενδιαφέρει και το οικονομικό. Υπάρχει πρόβλημα να κοινοποιούμε τέτοιες πληροφορίες; Αν ναι, στείλε σε παρακαλώ προσωπικό μήνυμα! Σ' ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

 

Για το οικονομικό μπορώ να σου πω ότι είναι στα επίπεδα των περισσοτέρων σταθμών της περιοχής (όχι δηλ. κάτι παράλογα ακριβό). Για τις δασκάλες έχω την καλύτερη εντύπωση και σε γενικές γραμμές είναι οι ίδιες κάθε χρονιά, με μερικές προσθήκες. Είμαι πολύ ικανοποιημένη από συμπεριφορές και αντιμετώπιση, είναι με το χαμόγελο και ασχολούνται ακόμα και με πράγματα που μπορεί να θεωρούνται λεπτομέρειες. Ποτέ δεν έχω δυσαρεστηθεί από κάτι, αντιθέτως πιστεύω ότι θα στενοχωρηθώ όταν μεγαλώσουμε και φύγουμε! Τα παιδιά μου τρώνε όλο το φαγητό κάθε μέρα... ακόμα και αυτά που δεν τρώνε στο σπίτι!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω γνώμες για καλά ιδιωτικά νηπιαγωγεία στο Χαλάνδρι ή στις γύρω περιοχές. Επίσης, αν έχετε πληροφορίες για τα δημόσια νηπιαγωγεία του Χαλανδρίου και ειδικά για το 3ο (Μικράς Ασίας & Μαραθώνος), όλες ευπρόσδεκτες! Το παιδί πρέπει να πάει νηπιαγωγείο το Σεπτέμβριο κι η μάνα... ακόμα αναποφάσιστη!:)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...