Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΩΡΟ ΠΑΣΧΑ;;;


Recommended Posts

Καλημέρα,

γέννησα 22/1/09 και είχα σταματήσει από την εργασία μου στις 31/11/08. Η άδεια λοχείας από το ΙΚΑ σταμάτησε στις 26/3/09 και έκανα τα χαρτιά μου για το 6μηνο του ΟΑΕΔ όπου με ενημέρωσαν να πάω 5/5/09 για να δώ αν έχουν μπεί κα8όλου χρήματα. Το Πάσχα πέρασε, χρήματα γιόκ.... Δικαιούμαι από κάπου; Δικαιούμαι μήπως από τον εργοδότη γιατί δεν σκοπεύω να του τα χαρίσω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βεβαιως και δικαιούσαι Δ.Πάσχα από τον εργοδότη σου! Η άδεια των 56 και 63 ημερών πριν και μετά τον τοκετό θεωρείται πραγματικός χρόνος εργασίας για τον υπολογισμό Δ.Πάσχα, Χριστουγέννων και επιδόματος αδείας....

 

Επίσης θα πάρεις και μία μικρή αναλογία από τον ΟΑΕΔ

Link to comment
Share on other sites

Η ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΑΠΟΥΣΙΑ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΩΝ ΤΟΚΕΤΟ ΣΥΝΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ..ΟΛΟ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΣΟΥ...ΟΛΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Φιλενάδα, ορίστε να'μαι κι εγώ. Εννοείται ότι δικαιούσαι. Όμως συμφωνώ να ρωτήσεις στο ΙΚΑ τι ακριβώς πρέπει να πληρωθείς από τον εργοδότη. Τι περιμένεις; Να σε πάρει το λογιστήριο και να σου πει περάστε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον η υπαλληλος στι ικα ειναι για πολλες μπουνιές, μου΄πε οτι δεν δικαιουμαι τιποτα, στην επιθεωρηση εργασιας ομως μου ειπαν ακριβως τι πρεπει να παρω, καλεσα στο γραφειο και μου'παν ΘΑ ΘΑ ΘΑ το κανονισουν, sofia_png .. καταλαβες ποτε θα τα παρω τα λεφτα ε;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

εχουμε μπειμπισιττερ δουλευει απο τις 14-02-11.

ποσο δωρο πασχα πρεπει να της δωσω? ισχυει το οτι ανα 8 μερες ενα μεροκαματο η' εχει αλλαξει κατι?

δεν βρισκω κ την αδερφη μου ευκαιρη να μου απαντησει!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...