Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστέρηση με αρνητικό test εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπερα..είμαι νέα εδώ...

Θα ήθελα απο εσάς μια συμβουλή... Τελ

ευτάια φορά είχα περίοδο στης 8/11

Απο τοτε τίποτα...έχω κανει 2 τεστ αλλά είναι κ τα δυο αρνητικά. :(......

Έχω ΟΚΑ τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης

Άλλα αυτά τα τεστ με έχουν φοβηση παρα Πόλυ...αύριο το πρωι πάω για χοριακη κ ευχομαι να είναι ολά θετικά...έχει τύχη σε καμια κατι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 509
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μετά από πολλές δυσκολίες που πέρασα το τελευταίο χρόνο επιτέλους είμαι έγκυος! είμαι πολύ χαρούμενη αλλά δεν το μοιράζομαι με κανένα δικό μου πέρα από τον άντρα μου!έχω ραντεβού με τον γιατρό την Πέμπτη και εύχομαι να είναι όλα καλά! Θα σας ενημερώσω για νεότερα!

Link to comment
Share on other sites

γειά σας!

 

είπα να το μοιραστώ γιατί θα σκάσω...!Είχαμε ελεύθερη επαφή στις 7/12. Η τελευταία μου περίοδος στις 16/11. Ο κύκλος μου είναι ασταθής αλλά όταν "επιλέγει" να είναι σχετικά σταθερός έχω περίοδο στις 32-36 ημέρες. Την ημέρα που είχαμε την επαφή, όπως και καναδυό μέρες πιο πριν, το στήθος μου ήταν πρησμένο. Γενικά, από ότι είδα στο νετ, 7/12 ήταν μάλλον η τελευταία μέρα της ωορρηξίας μου..Συνεχίζει το στήθος να είναι μέχρι και σήμερα και μάλιστα πονάει και είναι "βαρύ". Επίσης, όλες αυτές τις μέρες έχω ελαφρά ναυτία. Αν η περίοδος μου ερχόταν στις 32 μέρες θα έπρεπε αύριο να μου έρθει περίοδος.Δεν κρατήθηκα και έκανα ένα τεστ, το οποίο βγήκε αρνητικό. Τι λέτε; παίζει να είμαι έγκυος; Εγώ δεν έδωσα ιδιαίτερη βάση στο τεστ όπως βλέπετε και το θέμα με βασανίζει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Akanes περίμενε να περάσουν 36 ημέρες και μετά κάνε τεστ ξανά ακόμη καλύτερα χοριακη.αν δεν σου έχει έρθει περίοδος

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούρια εδώ και δεν πολυ γνωρίζω τα ΄κατατόπια ΄ :-) οπότε συνχωρείστε με αν έγραψα λάθος κάπου το μηνυμά μου απλώς χρειζομαι μία συμβουλή. Εδώ ξαι 5 μήνες προσπαθώ με τον σύζυγό μου να κάνουμε ένα μωράκι μέχρι στιγμής δεν είχαμε ευχάριστο νέο αλλά επιδεί γνωρίζω πως η ψυχολογία είναι πολύ σημαντική δεν πτοούμαι ούτε εγώ αλλά ούτε εκείνως το θέμα μου έχει ως εξείς περίμενα περίοδο στης 6 Δεκέμβριου του 2014 μου ήρθε όμως 31 Νοεμβρίου μετά απο εκεί βλέπω πολλές αλλαγές επάνω μου μέχρι και σημερα έχει πριστεί πολύ η κοιλίτσα μου έχουν μεγαλώσει πολύ και έχουν πάρει ένα περίεργο τριγονικό ας το πω σχήμα έχω πονοκεφάλους δεν έχω εμετούς περίεργες ορέξεις και τέτια μόνο το Έβρο φούσκωμα την συχνοουρία και πόνους σαν περίοδο καθημερινά σκέφτεικα και να πάρω ένα πρόωρο τέστ σέλφ αντ κλέαρ υπάρχει πιθανότητα να δίξει μπορεί να είμαι έγκυος;; Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Επεξεργάστηκαν by Pepi2014
Συμπλήρωση έχω πάντα πολύ σταθερό κύκλο δηλαδή αυτό που αδιαθέτεισα στις 31 με παραξένεψαι πολύ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Pepi2014 η γνώμη μου είναι να περιμένεις για να κάνεις το σελφ κλιαρ τουλάχιστον 12 ημέρες.εγω το έκανα μια ημέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε πολύ αχνό θετικό το οποίο λίγες ημέρες μετα έσβησε εντελώς.με 2 ημέρες καθυστέρηση ξανακάνω πάλι το σελφ κλιαρ γιατί είχα πάρει το διπλό και βγήκε κανονικό θετικό ακόμη ως τώρα δεν άλλαξε το αποτέλεσμα.μην εμπιστεύεσαι αυτά που λένε από την 5η μέρα σύλληψης . περίμενε 12 ημέρες η 10 ημέρες για χοριακη!Όσο για τις προσπάθειες για παιδάκι αν είσαι κάτω των 35 οι γνώμη ιατροί αφήνουν 1 χρόνο και μετά να το ψάξεις οπότε μην αγχώνεσαι είναι νωρίς θα έρθει στην ώρα του!

Link to comment
Share on other sites

Akanes περίμενε να περάσουν 36 ημέρες και μετά κάνε τεστ ξανά ακόμη καλύτερα χοριακη.αν δεν σου έχει έρθει περίοδος

 

Για να καταλάβεις...έχω ήδη ένα γιο 4ων ετών. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όλα τα συμπτώματα τα περνούσα τόσο χαλαρά...δεν μου είχε πάει καν το μυαλό στην εγκυμοσύνη...και τώρα με έχει πιάσει η ανυπομονησία...και δε το λέω και σε κανέναν.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...έχω μπλοκάρει με το θέμα!συγχαρητήρια εν τω μεταξύ για τα δικά σου! όλα να πάνε κατ' ευχήν.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολύ akanes εύχομαι και σε σένα σύντομα!όταν έμεινα έγκυος στη κόρη μου ούτε δυσκολεύτηκα ούτε και κατάλαβα τίποτα.μεχρι να έρθει η μέρα να γεννησω τιναζα τς χαλια μου....Απλά αυτό που κατάλαβα ότι έστω και έναν χρόνο μετά να προσπαθήσεις για μωρό ο οργανισμός είναι εντελώς διαφορετικός από την πρώτη φορά. Είμαι 28 χρονών και δεν είναι το ίδιο όπως ήμουν στα 25 που έμεινα έγκυος στη κόρη μου.ολα είναι διαφορετικά.το μόνο που μπορώ να πω ότι δεν άλλαξε είναι ότι μένω εύκολα έγκυος.αλλα ο γιατρός μου μου συνέστησε ξάπλες λίγο δύσκολο με 2 χρόνο μέσα στο σπίτι. ...

Link to comment
Share on other sites

Και την ανυπομονησία σου την συμμερίζομαι αφάνταστα αλλά χρειάζεται υπομονή. Τους περασμένους μήνες έκανα τεστ χωρίς να το λέω στον άντρα μου αλλά είναι πολύ ψυχοφθορο....Χαλάρωσε και θα πάνε όλα τέλεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

!!! Α!!! μια χαρά! Άμα δεν αλλάξει τίποτα καλά είμαστε! Τον μικρό τον έπιασα με την 1η και σε μη γόνιμες μέρες! :wink: Αυτό το άγχος του "θα πιάσει, δε θα πιάσει" δεν το έζησα ποτέ! γι' αυτό τώρα το ζω μαζεμένο

Link to comment
Share on other sites

!!! Α!!! μια χαρά! Άμα δεν αλλάξει τίποτα καλά είμαστε! Τον μικρό τον έπιασα με την 1η και σε μη γόνιμες μέρες! :wink: Αυτό το άγχος του "θα πιάσει, δε θα πιάσει" δεν το έζησα ποτέ! γι' αυτό τώρα το ζω μαζεμένο

 

Όσο το σκέφτεσαι νομίζω δεν θα έρθει....Εμείς τώρα 2 μήνες προσπαθουσαμε τον 3 έμεινα έγκυος και αυτό γιατί φύγαμε ταξίδι και ούτε καν το σκεφτόμουν νομίζω είναι πολύ σημαντικό να απαλαχθεις από αυτή την σκέψη όσο δύσκολο και αν είναι και τότε θα ερθει!για κανένα προληπτικό υπέρηχο πήγες?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο τριανταφυλλακι!! Ολα καλα θα πανε με το σπορακι σου!!

 

Ευχαριστώ πολύ stefo!Ελπίζω τώρα να πάνε όλα καλά χωρίς απρόοπτα!

Link to comment
Share on other sites

Όσο το σκέφτεσαι νομίζω δεν θα έρθει....Εμείς τώρα 2 μήνες προσπαθουσαμε τον 3 έμεινα έγκυος και αυτό γιατί φύγαμε ταξίδι και ούτε καν το σκεφτόμουν νομίζω είναι πολύ σημαντικό να απαλαχθεις από αυτή την σκέψη όσο δύσκολο και αν είναι και τότε θα ερθει!για κανένα προληπτικό υπέρηχο πήγες?

 

Η πλάκα είναι ότι μας προέκυψε πολύ αυθόρμητα και γλυκά. Δεν είναι ότι το προγραμματίσαμε και άρα περιμένουμε ντε και καλά να γίνει...από εκεί και έπειτα με έπιασε ανυπομονησία. Έχεις όμως τόοοοσο δίκιο! Από όλες μου τις φίλες και τις εμπειρίες τους σε αυτό έχω καταλήξει!

Για προληπτικό υπέρηχο δεν έχω πάει...όχι. Λες να το δρομολογήσω και αυτό; το θέμα μου είναι ότι θελω να αλλάξω γιατρό και θέλει και αυτό ψάξιμο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,πως πανε τα κεφακια μας??βλεπω μεσα στο αγχος ...και τις αποριες ,μια απο τα ιδια κ εγω .εγω παντα με τις πολυκυστικες μου κ τον αστατο κυκλο,εχω 4 μερες καθυστερηση,μαλλον ,δεν εχω σταθερο κυκλο απο 30 εως 45 μερες.εχω κανει 2-3 τεστ ,αρνητικα αλλα ειναιι εγκυρα? ειναι αυτα τα φθηνα στικακια της hometesτ.αραγε ειναι οκ?το θεμα μου ειναι το εξης κολλησα μαλλον την ισωση με α γαστρεντερικα προβληματα και ηπια λεμονι να σταματησουν ,μηπως ομως ετσι σταματησα κ τη περιοδο??ααα εχω γραψει αρκετες φορες αλλα με αλλο νικναμε,εχασα τα password

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω λίιιγο πυρετό. 37,3 και υπνηλία. Φοβάμαι μήπως τα συμπτώματα (καθυστέρηση, αναγούλες) είναι απλού κρυολογήματος.

 

Akanes ακόμη και αν.εμεινες έγκυος μετά την περιοδο σου δεν είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα εγκυμοσυνης;όσο για τα δεκατακια μπορεί να είναι και ωορρηξια.με βάση αυτά που λες μάλλον τώρα είναι οι γονιμες μέρες σου. Όσο για τα συμπτώματα κι εγώ πριν την περίοδο έχω πονοκέφαλο αναγουλες εμετό από καμιά φορά....ειναι οι ορμόνες

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ αποκλείεται...μαλλον είναι πολύ νωρίς. Μου μοιαζουν με κρυολογημα ολα μαζι...Στον μικρό, επειδή δεν είχα παρα μόνο υπνηλία και πρήξιμο στο στήθος δεν κατάλαβα τίποτα κ έφτασα 8η βδομάδα για να πάρω χαμπάρι( ...δεδομένου ότι δεν έχω κύκλο...μαλλον τετράγωνο)τωρα δεν ξέρω τι να περιμένω...απλά θα κάνω υπομονή.και αν συνεχίσει η καθυστέρηση θα κάνω κ μια β.χοριακη μετά τις γιορτές.Χαλαρώνω προς το παρόν.(προσπαθώ)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...