Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διαβήτης Κύησης την 31η εβδομάδα


Recommended Posts

Μπαίνω λοιπόν κι εγώ στο κλάμπ των "γλυκών" εγκύων. Έκανα την προηγούμενη εβδομάδα στις 31 + 1 τη γνωστή σε όλες μας καμπύλη και βγήκαν οι τιμές στη 1 και στις 2 ώρες πολύ ψηλές. Αύριο έχω κιόλας ραντεβού με την ενδοκρινολόγο που μου συνέστησε ο γυναικολόγος μου.

 

Δεν αγχώνομαι για διατροφή, μετρήσεις, κλπ., κλπ., αλλά ανησυχώ λιγουλάκι για τον πιτσιρίκο μου... Θα ήθελα τις εμπειρίες από κοπέλες που εμφάνισαν διαβήτη κύησης...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπαίνω λοιπόν κι εγώ στο κλάμπ των "γλυκών" εγκύων. Έκανα την προηγούμενη εβδομάδα στις 31 + 1 τη γνωστή σε όλες μας καμπύλη και βγήκαν οι τιμές στη 1 και στις 2 ώρες πολύ ψηλές. Αύριο έχω κιόλας ραντεβού με την ενδοκρινολόγο που μου συνέστησε ο γυναικολόγος μου.

 

Δεν αγχώνομαι για διατροφή, μετρήσεις, κλπ., κλπ., αλλά ανησυχώ λιγουλάκι για τον πιτσιρίκο μου... Θα ήθελα τις εμπειρίες από κοπέλες που εμφάνισαν διαβήτη κύησης...

 

Καλησπερα κοριτσακι μου και με το καλο το μωρακι σου! Ειχα κι εγω διαβητη κυησης στην εγκυμοσυνη μου. Σιγουρα θα πρεπει να κανεις μια αυστηρη διατροφη και πιθανον θα σου δωσει και μηχανακι για να μετρας το ζαχαρο σου μετα το φαγητο. Εγω με τη διατροφη το ειχα υπο ελεγχο. Το μονο που στην ενεση που κανουμε λιγο πριν γεννησουμε για τα πνευμονια του μωρου,επειδη αυτη ανεβαζει πολυ το ζαχαρο σου κρατανε το παιδι την πρωτη μερα για ελεγχο. Κατα αλλα ολα καλα.😄😄

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... με το καλό το νινί σου.... Έκανα καμπύλη την 7η εβδομάδα λόγω ιστορικού και βγήκε παθολογική. Ξεκίνησα διατροφή και βραδυνή ινσουλίνη. Θα ακολουθείς τη διατροφή του ενδοκρινολόγου σου, δεν θα στερείσαι γευμάτων. Ο διαβήτης θέλει συχνά γεύματα από αυτά εννοείται που ο γιατρός θα σου πι ότι επιτρεπονται, αν κα το βασικό απαγορευτικό είναι η ζάχαρη και τα γλυκά. Όλα τα άλλα με μέτρο. Θα μετριέσαι όσες φορές σου πει ο γιατρός και όλα θα πάνε τέλεια.!!!!!!! Εγώ έκανα και προγευματικές ινσουλίνες αλλά μόνο όταν έφτασε πλέον και δεν ελέγχονταν η κατάσταση, δηλ περίπου στις 24 με 32 εβδομάδες που πλέον είναι στο πικ του... Γέννησα στις 38 κ 3 με πρόκληση καθώς στο δκ οι γιατροί δε ρισκάρουν να φτάσουν ως το τέλος αλλά γέννησα φυσιολογικά μια υγιέστατη μπουμπού 2930... νοσηλεύτηκε ένα βράδυ για παρακολούθηση εξ αιτίας της ινσουλίνης αλλά δεν έκανε υπογλυκαιμίες και όλα καλά!!!!! Δεν έκανα ένεση κορτιζόνης για τα πνευμόνια.....

 

Με το καλό!!!!!!!!!!!

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, ρε κορίτσια. Εμένα τώρα στην 31η μου διαγνώστηκε. Έκανα καμπύλη με 75γρ γλυκόζης. Να σας πω: το ζάχαρο νηστείας ήταν 81, 60' 199 και 120' 184. Μακάρι να μείνουμε απλά στη διατροφή... Πάντως χαίρομαι που μου επιβεβαιώνετε ότι με τα παιδάκια σας όλα καλά. Να σας πω εδώ, ότι πριν από 1 μήνα που κάναμε υπέρηχο η περίμετρος κοιλιάς του μωρού μου ήταν φυσιολογική...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, ρε κορίτσια. Εμένα τώρα στην 31η μου διαγνώστηκε. Έκανα καμπύλη με 75γρ γλυκόζης. Να σας πω: το ζάχαρο νηστείας ήταν 81, 60' 199 και 120' 184. Μακάρι να μείνουμε απλά στη διατροφή... Πάντως χαίρομαι που μου επιβεβαιώνετε ότι με τα παιδάκια σας όλα καλά. Να σας πω εδώ, ότι πριν από 1 μήνα που κάναμε υπέρηχο η περίμετρος κοιλιάς του μωρού μου ήταν φυσιολογική...

 

μην αγχώνεσαι... ο διαβήτης κύησης πλέον είναι πλήρως και εύκολα αντιμετωπίσιμος.... ο ενδοκρινολόγος σου θα σε βοηθήσει και όλα θα πάνε τέλεια!!!!!!! Τι μωράκι έχεις?

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ, ρε κορίτσια. Εμένα τώρα στην 31η μου διαγνώστηκε. Έκανα καμπύλη με 75γρ γλυκόζης. Να σας πω: το ζάχαρο νηστείας ήταν 81, 60' 199 και 120' 184. Μακάρι να μείνουμε απλά στη διατροφή... Πάντως χαίρομαι που μου επιβεβαιώνετε ότι με τα παιδάκια σας όλα καλά. Να σας πω εδώ, ότι πριν από 1 μήνα που κάναμε υπέρηχο η περίμετρος κοιλιάς του μωρού μου ήταν φυσιολογική...

Κορίτσι καλημέρα και εγω ειχα διαβήτη κύησης σχεδον απο την αρχη κ η αδερφή μου ειχε στον 8ο σαν κ εσενα.Δεν ειναι τιποτα αν ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου.Εγω εκανα διαιτα σε διατροφολογο κ στον 6ο περιπου αρχισα κ ινσουλίνη.Μετριομουν 4-5 φορες την ημερακ οταν καμια φορα ξεφευγα επαορνα τηλ τη γιατρο πανικοβλητη κ μου ελεγα οτι δεν πειραζει για μια φορα συνολικα μετραμε το ζαχαρο.Μην ανησυχεις καθολου σκεψου οτι εκαναν παιδια γυναικες που εκ των προτερων ειχαν ζαχαρο,ειναι πλεον συνηθισμενος ο διαβητης κυησης

Link to comment
Share on other sites

Αγοράκι είναι το εμβρυάκι μας... Άντε να πάω σήμερα να δω τι θα μου πει... Δε λέω, θα μου λείψουν οι σαβουρίτσες :oops:, αλλά ας είναι καλά ο μικρός. Γιατί το μεγαλύτερο άγχος που έχω είναι μην τον είχα το διαβήτη από πριν και δεν τον πήραμε χαμπάρι...

Link to comment
Share on other sites

Αγοράκι είναι το εμβρυάκι μας... Άντε να πάω σήμερα να δω τι θα μου πει... Δε λέω, θα μου λείψουν οι σαβουρίτσες :oops:, αλλά ας είναι καλά ο μικρός.

 

Με το καλο ο μπεμπακος σου!! Εγω που ζουσα μονο με γλυκα τι να πω; βρηκα ομως ζαχαροπλαστειο που φτιαχνει γλυκα για διαβητικους και ξεγελιομουν😜😜

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 29η εβδομαδα και ο γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω ακόμα καμπύλη γιατί ο μπέμπης μου είναι προς το αδύνατο.Αλήθεια οσες είχατε διαβήτη τα μωράκια σας βγαίνανε πιο γεματούτσικα στον υπερηχο;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 29η εβδομαδα και ο γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω ακόμα καμπύλη γιατί ο μπέμπης μου είναι προς το αδύνατο.Αλήθεια οσες είχατε διαβήτη τα μωράκια σας βγαίνανε πιο γεματούτσικα στον υπερηχο;

 

μια φορά μόνο η περίμετρος κοιλιάς βγήκε πιο μεγάλη... κατα τα άλλα ήταν οκ γεννήθηκε 2930...... σοβαρά τώρα δε θα κάνεις καμπύλη/?

Συγγνώμη που το θέτω έτσι αλλά είναι απαραίτητη εξέταση στην εγκυμοσύνη....

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια φορά μόνο η περίμετρος κοιλιάς βγήκε πιο μεγάλη... κατα τα άλλα ήταν οκ γεννήθηκε 2930...... σοβαρά τώρα δε θα κάνεις καμπύλη/?

Συγγνώμη που το θέτω έτσι αλλά είναι απαραίτητη εξέταση στην εγκυμοσύνη....[/quote

Μου είπε να μην κάνω ακόμα αλλά επειδή είμαι στην 29η εβδομάδα μου φάνηκε παράξενο.Σύμφωνα με την περίμετρο της κοιλιάς βγαίνει μια εβδομάδα μικρότερος .Στο πρώτο μου είχα κάνει την 24η εβδομάδα.

Να σου ζήσει το μωράκι σου και ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

μια φορά μόνο η περίμετρος κοιλιάς βγήκε πιο μεγάλη... κατα τα άλλα ήταν οκ γεννήθηκε 2930...... σοβαρά τώρα δε θα κάνεις καμπύλη/?

Συγγνώμη που το θέτω έτσι αλλά είναι απαραίτητη εξέταση στην εγκυμοσύνη....[/quote

Μου είπε να μην κάνω ακόμα αλλά επειδή είμαι στην 29η εβδομάδα μου φάνηκε παράξενο.Σύμφωνα με την περίμετρο της κοιλιάς βγαίνει μια εβδομάδα μικρότερος .Στο πρώτο μου είχα κάνει την 24η εβδομάδα.

Να σου ζήσει το μωράκι σου και ευχαριστώ για την απάντηση.

 

 

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου και συ με το καλό...

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια !

Εγκυος στην 35η εβδομαδα κ εεω κ δυο εβδομαδες η τιμη της πρωτης ωρας στα υψη !!

Στην καμπυλη που εκανα την 31η ειχε βγει ανεβασμενη η πρωτη ωρα αλλα κ το νηστειας κ οι υπολοιπες ωρες ηταν νορμαλ!

Τωρα αρχιζει να ανεβαινει κ το νηστειας ενω το μεταγευματικο απο 170 κ πανω.... Παιρνω glucophage σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης κ τωρα ο ενδοκρινολογος μου συστησε ινσουλινη... Θα ηθελα την γνωμη κ τις εμπειριες σας γιατι δεν μου εχει προτεινει καποια διατροφη απλα κατευθειαν ινσουλινη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια !

Εγκυος στην 35η εβδομαδα κ εεω κ δυο εβδομαδες η τιμη της πρωτης ωρας στα υψη !!

Στην καμπυλη που εκανα την 31η ειχε βγει ανεβασμενη η πρωτη ωρα αλλα κ το νηστειας κ οι υπολοιπες ωρες ηταν νορμαλ!

Τωρα αρχιζει να ανεβαινει κ το νηστειας ενω το μεταγευματικο απο 170 κ πανω.... Παιρνω glucophage σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης κ τωρα ο ενδοκρινολογος μου συστησε ινσουλινη... Θα ηθελα την γνωμη κ τις εμπειριες σας γιατι δεν μου εχει προτεινει καποια διατροφη απλα κατευθειαν ινσουλινη!

 

Με το καλο κοριτσι μου το μωρο σου! Νομιζω οτι ειναι λιγο αργα για διατροφη. Μου κανει εντυπωση που δεν στο εχει προτεινει νωριτερα.Εγω εκανα απο την αρχη διατροφη κι ευτυχως το ειχα υπο ελεγχο. Τωρα οι τιμες που λες ειναι οντως υψηλες γι αυτο θα πρεπει να κανεις ινσουλινη. Εγω παρολα αυτα εκανα μια μερα πριν γεννησω γιατι η ενεση που εκανα για τα πνευμονια του μωρου ανεβασε το ζαχαρο στα υψη...😟

Link to comment
Share on other sites

Αχ, κορίτσια, εγώ σήμερα είμαι στην 5η μέρα διατροφής και οι τιμές είναι σούπερ. Εκτός από 2 φορές που στη 1 ώρα μεταγευματικά ήταν στο 123 και 128 (εντός ορίων δηλαδή), όλες τις υπόλοιπες είμαι στο 89 - 91. Μακάρι να κρατήσει έτσι μέχρι τέλους. Χθες μάλιστα έφαγα και μια σοκολατίτσα για διαβητικούς και γλυκάθηκα το παιδί... :lol:.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ, κορίτσια, εγώ σήμερα είμαι στην 5η μέρα διατροφής και οι τιμές είναι σούπερ. Εκτός από 2 φορές που στη 1 ώρα μεταγευματικά ήταν στο 123 και 128 (εντός ορίων δηλαδή), όλες τις υπόλοιπες είμαι στο 89 - 91. Μακάρι να κρατήσει έτσι μέχρι τέλους. Χθες μάλιστα έφαγα και μια σοκολατίτσα για διαβητικούς και γλυκάθηκα το παιδί... :lol:.

 

Ειδες; μια χαρα! Βρισκουμε εμεις λυσεις και για το γλυκακι μας..😉😉. Να προσεχεις πολυ και το ρυζι..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 29η εβδομαδα και ο γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω ακόμα καμπύλη γιατί ο μπέμπης μου είναι προς το αδύνατο.Αλήθεια οσες είχατε διαβήτη τα μωράκια σας βγαίνανε πιο γεματούτσικα στον υπερηχο;

 

Καλησπερα! Πρωτη φορα γραφω κοριτσια ειμαι καινουρια,συγχωρεστε μου τα λαθη. Εγω εχω διαβητη εδω κ δεκα χρονια κ ειμαι εγκυος στο δευτερο αγγελουδι μου στην 30η εβδομαδα. Η κορη μου γεννηθηκε 2.700 κ το μωρο μου στην τελευταια επισκεψη ηταν 1.500. Παιζει ρολο ο διαβητης στο βαρος αλλα παντα αναλογα με την ρυθμηση των τυμων του σακχαρου. Ευχομαι σε ολες να κρατησετε στην αγκαλιτσα σας γερα μωρακια!;)::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Πρωτη φορα γραφω κοριτσια ειμαι καινουρια,συγχωρεστε μου τα λαθη. Εγω εχω διαβητη εδω κ δεκα χρονια κ ειμαι εγκυος στο δευτερο αγγελουδι μου στην 30η εβδομαδα. Η κορη μου γεννηθηκε 2.700 κ το μωρο μου στην τελευταια επισκεψη ηταν 1.500. Παιζει ρολο ο διαβητης στο βαρος αλλα παντα αναλογα με την ρυθμηση των τυμων του σακχαρου. Ευχομαι σε ολες να κρατησετε στην αγκαλιτσα σας γερα μωρακια!;)::lol:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Όταν λες στην τελευταία επίσκεψη πόσο ήσουν τότε;Εγώ όταν ήμουν 28+4 ο μπέμπης ήταν 1040.Τώρα θα πάω 32+4

.Με το καλό το μωράκι σου.Μάλλον πρώτα ο Θεός κοντά θα γεννήσουμε.Εμενα μου είπε μέχρι 10/5.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Όταν λες στην τελευταία επίσκεψη πόσο ήσουν τότε;Εγώ όταν ήμουν 28+4 ο μπέμπης ήταν 1040.Τώρα θα πάω 32+4

.Με το καλό το μωράκι σου.Μάλλον πρώτα ο Θεός κοντά θα γεννήσουμε.Εμενα μου είπε μέχρι 10/5.

 

Τελευταια φορα που με ειδε ο γιατρος μου ημουν ακριβως 29 εβδομαδων!Το βαρος του μπεμπη ηταν 1.500gr.Εγω αγχωθηκα με το βαρος το(μου φανηκε μεγαλος)ο γιατρος καθολου..Να προσθεσω οτι κραταω το ζακχαρο μου σε σχετικα καλα επιπεδα,η ψυχολογια παιζει πολυ συμαντικο ρολο εδω. ΠΗΤ 11/5 αρα ειμαστε πολυ κοντα! Με το καλο τα μωρακια μας γερα κ στρουμπουλα:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλο κουραγιο σε ολες τις γλυκες εγκυουλες!Ειμαι 29 σχεδον εβδομαδων εγκυος στο δευτερο παιδακι μου κ μετα την καμπυλη ζαχαρου που ηταν παθολογικη,ξεκινησα διατροφη κ τρυπηματα για ελεγχο οπου φαινοταν να πηγαινει καλα μεχρι πριν 2 μερες..εχω οδηγιες ενδοκρινολογου να μετραω προγευματικο κ 2 ωρες μετα το φαι..στην πρωτη περιπτωση θελουμε κατω απο 90 κ στην δευτερη κατω απο 120.Ενω ολα πηγαιναν τελεια κ ειχα προγευματικα 75 περιπου κ μεταγευματικα 80-100 ξαφνικα βλεπω μεταγευματικα να φλερταρω με τα ορια..110-115.Ηθελα να ρωτησω σε τι ποσοστο πρεπει να ειμαστε εκτος οριων για να ανησυχησουμε για το μωρο κ να ξεκινησουμε ινσουλινη;Περπατημα μπορω με μετρο λογω περιδεσης τραχηλου αλλα κ παλι μετα φοβου..

SMOlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλο κουραγιο σε ολες τις γλυκες εγκυουλες!Ειμαι 29 σχεδον εβδομαδων εγκυος στο δευτερο παιδακι μου κ μετα την καμπυλη ζαχαρου που ηταν παθολογικη,ξεκινησα διατροφη κ τρυπηματα για ελεγχο οπου φαινοταν να πηγαινει καλα μεχρι πριν 2 μερες..εχω οδηγιες ενδοκρινολογου να μετραω προγευματικο κ 2 ωρες μετα το φαι..στην πρωτη περιπτωση θελουμε κατω απο 90 κ στην δευτερη κατω απο 120.Ενω ολα πηγαιναν τελεια κ ειχα προγευματικα 75 περιπου κ μεταγευματικα 80-100 ξαφνικα βλεπω μεταγευματικα να φλερταρω με τα ορια..110-115.Ηθελα να ρωτησω σε τι ποσοστο πρεπει να ειμαστε εκτος οριων για να ανησυχησουμε για το μωρο κ να ξεκινησουμε ινσουλινη;Περπατημα μπορω με μετρο λογω περιδεσης τραχηλου αλλα κ παλι μετα φοβου..

Γειά σου jei-gi!! Ακριβώς το ίδιο συνέβει και με μένα... Μήν ανησυχείς όμως. Είμαι κι εγώ στην 29η και μου είπε η γιατρός να το μετράω 6 φορές τη μέρα μετά γευμάτων με τα ίδια όρια (90 και 120) μετά μίας ώρας. Έφτανα κι εγώ καμιά φορά στο όριο 120 μα μου είπε ότι δεν πειράζει... Πιο συμαντική είναι η μέτρηση όταν ξυπνάμε νηστικές. Άσε που τα μηχανάκια μέτρησης πάντα δείχνουν λίγη αύξηση κι από ότι είδα και τα όρια αυτά είναι επιτηδες πιο αυτστηρά... Εκανα κι εγώ περίδεση μα δεν κατάλαβα τίποτα... περπατάω, κάνω δουλειές, κάνω γιόγκα... μα πάνω από όλα ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ!! Εύχομαι το καλύτερο για σένα και το μωράκι σου. Όλα θα πάνε καλά! Είμαστε γερές οι εγκυούλες από τη Φύση μας!!

:D
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι κορίτσια μου είπε να μετραω το ζάχαρο 1 ώρα και 2 ώρες μετά το κυρίως γεύμα μόνο και μου 'χει δώσει όριο 130 - 140 στη 1 ώρα και 120 στη δεύτερη. Αυτό βέβαια που διαπίστωσα είναι ότι θέλει πολύ προσοχή, γιατί πολλές τροφές έχουν κρυμμένη ζάχαρη που δε φαντάζεσαι.... Κουράγιο, θα περάσει.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου jei-gi!! Ακριβώς το ίδιο συνέβει και με μένα... Μήν ανησυχείς όμως. Είμαι κι εγώ στην 29η και μου είπε η γιατρός να το μετράω 6 φορές τη μέρα μετά γευμάτων με τα ίδια όρια (90 και 120) μετά μίας ώρας. Έφτανα κι εγώ καμιά φορά στο όριο 120 μα μου είπε ότι δεν πειράζει... Πιο συμαντική είναι η μέτρηση όταν ξυπνάμε νηστικές. Άσε που τα μηχανάκια μέτρησης πάντα δείχνουν λίγη αύξηση κι από ότι είδα και τα όρια αυτά είναι επιτηδες πιο αυτστηρά... Εκανα κι εγώ περίδεση μα δεν κατάλαβα τίποτα... περπατάω, κάνω δουλειές, κάνω γιόγκα... μα πάνω από όλα ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ!! Εύχομαι το καλύτερο για σένα και το μωράκι σου. Όλα θα πάνε καλά! Είμαστε γερές οι εγκυούλες από τη Φύση μας!!

 

Καλημερα!καλε στη μια ωρα στο εχει πολυ αυστηρα!νηστειας ποσο εχεις;εγω ενω επαιζα καπου στο 75,εχθες κ σημερα 82,83..ανηφοριζω!χαχα μπραβο βρε θηριο που ενεργοποιεισαι με περιδεση!εγω παλι εχω οδηγιες να μην ξανοιγομαι πολυ γιατι εκανα επειγουσα περιδεση στην 22η βδομαδα κ επισης με την παραμικρη κουραση κανω συσπασεις..παιδευομαι κ με μικροβια κ παιρνω απανωτες αντιβιωσεις,οποτε οπως καταλαβαινεις εχω πολλα μετωπα να με προβληματιζουν κ να με αγχωνουν..σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες κ ανταποδιδω!με το καλο!

SMOlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!καλε στη μια ωρα στο εχει πολυ αυστηρα!νηστειας ποσο εχεις;εγω ενω επαιζα καπου στο 75,εχθες κ σημερα 82,83..ανηφοριζω!χαχα μπραβο βρε θηριο που ενεργοποιεισαι με περιδεση!εγω παλι εχω οδηγιες να μην ξανοιγομαι πολυ γιατι εκανα επειγουσα περιδεση στην 22η βδομαδα κ επισης με την παραμικρη κουραση κανω συσπασεις..παιδευομαι κ με μικροβια κ παιρνω απανωτες αντιβιωσεις,οποτε οπως καταλαβαινεις εχω πολλα μετωπα να με προβληματιζουν κ να με αγχωνουν..σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες κ ανταποδιδω!με το καλο!

Γειά και χαρά σου! Μόλις ήρθα από την ενδοκρινολόγο! Καλά λες, αυστηρά τα έχει αλλά ήταν πολύ ευχαριστημένη. Πέρασα το τεστ με...αριστα!! χιχι! Τώρα θα με μετράω 5 φορές τη βδομάδα όποτε θέλω λέει... Η μέτρηση νηστείας μου πρωί έιναι κι εμένα γύρω στο 75-80... Καταλαβαίνω τις ανησυχίες σου με τόσα μέτωπα, μα πάλι καλά να λες που σου έκανε περίδεση έστω κι επείγουσα... Είναι πολλές που είχαν αποβολές επειδή κανείς γιατρός δεν τους είχε μετρήσει τράχηλο... Εμένα τον έβλεπε εξ αρχής και την έκανα στη 17η. Άντε κουράγιο... λίγο έμεινε κορίτσι μου...

:D
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...