Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποιο γάλα 2ης βρεφικής ηλικίας;


Recommended Posts

Καλημέρα. Απο εχθές το βράδυ ξεκινήσαμε το γάλα 2ης βρεφικής ηλικίας, έπινε GUIGOZ 1 και τώρα πήρα το 2, αλλά δεν το πίνει. Γενικά με το γάλα είχαμε πάντα πρόβλημα, το GUIGOZ 1 ήταν το μόνο που ψιλοέπινε και μέχρι να βρώ γάλα που να πίνει δοκίμασα περίπου 9-10 γάλατα και έκοψα και τον θηλασμό γιατί ούτε της μανούλας δεν έπινε. Οπότε έχω έρθει σε απόγνωση γιατί δεν ήπιε ούτε σήμερα το πρωί (εχθές ήπιε 90μλ και σήμερα ούτε 70μλ). Και κάτι άλλο, γιαούρτι μήπως ξέρεται πότε μπορώ να της δώσω, μήπως αντικαταστήσω το γάλα με γιαούρτι και της αρέσει καλύτερα;

[sIGPIC][/sIGPIC] Έχω έρωτα με την κόρη μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς πίνουμε το Aptamil Plus 2 , δοκιμάσαμε και το Sanilac αλλά δεν του άρεσε. Δεν γράφεις πόσο είναι το παιδάκι σου , εμένα γιαούρτι που είπε η παιδίατρος να του δίνω μετά τον 6ο , αλλά δεν το σήκωνε το στομαχάκι του κι έτσι το κόψαμε. Το ξεκίνησα πάλι λίφες μέρες πριν κλείσει τον 9ο και τώρα το τρώει χωρίς προβλήματα.

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Μυρτώ, καλημέρα! Ο γιος μου είναι 7 1/2 μηνών και στις 15 Νοεμβρίου αλλάξαμε το Almiron 1 σε Almiron 2, αλλά σταδιακά!!! Κάθε μέρα αφαιρούσα μια κουταλιά από το 1 και προσέθετα μια από το 2 κ.ο.κ. μέχρι που έγινε όλο του το γάλα με Almiron 2. Το δέχτηκε μια χαρά. Γιαούρτι, ψάρι, αυγό και μέλι ΔΕΝ τρώμε ακόμα μας είπε ο παιδίατρος. Ελπίζω να σε βοήθησα..!

eNortjK1UjIxMjEwVrIGXDASjgKZ27.pnga%3E
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ, αλλά έχω απελπιστεί, δεν πίνει γάλα, δεν τρώει και είναι όλο μέσα στη τρελή χαρά, καλά αυτό το παιδί δεν πεινάει :?:, και ξέρετε όσο δεν τρώει εκείνη, τόσο "σαβουριάζω" εγώ, στο τέλος θα γίνω τόφαλος. Όσα κιλά δεν πήρα στην εγκυμοσύνη απο τον καημό μου τα έχω πάρει τώρα.:-(:-(:?

[sIGPIC][/sIGPIC] Έχω έρωτα με την κόρη μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πραγματικά δεν ξέρω το 1 ήταν το μόνο που "ψιλο επινε" λέω να δοκιμάσω και άλλα "2" μέχρι να βρω αυτό που θα πίνει καλύτερα, έτσι έκανα και με τα "1". Για να φανταστείς μέχρι βανίλια έριξα μέσα στο γάλα (μου το είχε πει παιδίατρος) για να ξεγελαστεί, αλλά τίποτα καθόταν με ανοιχτό το στόμα και πίεζε την πιπίλα του μπιμπερό με το χέρι της και πασαλιβόταν με γάλατα και γελούσε και εγώ έκλαιγα απο τα νεύρα μου .

[sIGPIC][/sIGPIC] Έχω έρωτα με την κόρη μου

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που δεν μπορω να σε βοηθησω περισσοτερο. Εμενα ο μεγαλος επινε οτι του εδινα και ελπιζω το ιδιο να γινει και με τον μικρο... Παντως υποτιθεται οτι το 2 ειναι πιο νοστιμο απο το 1..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...