Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νοσοκομείο Βόλου


Recommended Posts

Αγριμι_1986 γέννησα τον Μάιο, μην ανησυχείς, το μόνο πακέτο είναι ότι όταν πας το πρωί για υπέρηχο πρέπει να περιμένεις πολύ ώρα, αλλά αν πας 7 μισή η ώρα που ανοίγει και είσαι η πρώτη πιστεύω θα φύγεις νωρίτερα, μην πας την ώρα που σου κλείνουν το ραντεβού, όσο πιο πρωί μπορείς πήγαινε!! Οι γιατροί που ξεγεννάνε είναι πολύ καλοί, για τους αναισθησιολόγους δεν έχω ακούσει καλά πράγματα, οι μαίες είναι πολύ καλές και οι παιδίατροι, αν και οι παιδίατροι είναι λίγο μυστικοπαθείς( ήμουν στα πρόωρα και θήλαζα τον μπέμπη μου και το παιδάκι στην διπλανή θερμοκοιτίδα είχε μελανιάσει στα καλά καθούμενα και δεν μπορούσε να αναπνεύσει και μου είπαν να μην το πω στην μαμά του), στον μπέμπη μου έκαναν πλύση στομάχου, είχε συνδακτυλία και το έμαθα όταν πήγα σπίτι και διάβασα το ιστορικό του, δεν μου είπαν τίποτα. Δίνουν θεωρώ καλύτερο γάλα το ΝΑΤΙVA, στο Ιασώ μου έδωσαν το αλμιρον και κανένα από τα παιδιά μου δεν το έπινε με ευχαρίστηση και τα 2 έκλαιγαν, το φαγητό είναι καλό. Έχε υπομονή και θα περάσει και αυτό, για επισκληρίδιο αν γεννήσεις φυσιολογικά δεν πρόκειται να σου κάνουν!

Aνδρομαχη για τη μυστικοπαθεια κατι εχει παρει τ αφτι μου απ τον περιγυρο.Γιατι το κανουν αυτο?Για να μη στεναχωρεσουν τους γονεις?Δε θα πρεπε να ξερουν τι γινεται?Βεβαια εγω εχω αρχισει κι αγχωνομαι πολυ νωρις,γιατι ειμαι στο δευτερο μολις μηνα προσπαθειων χωρις αποτελεσμα...Απλα θελω να ειμαι ενημερωμενη να μη παω κι εγω σαν το προβατο οταν ερθει η ωρα μου.Η αναμονη ειναι λογικο να υπαρχει γιατι γινεται χαμος εκει περα ασε εχω δει!:shock:Αλλα να μη κανουν επισκληριδιο δε μπορω να το χωνεψω με τιποτα στην ιδεα και μονο!Πω πω μπραβο χαρα στο κουραγιο σου!Σκεφτομαι να εχω και καποιον γιατρο εξω για δευτερη γνωμη γιατι δεν τους εμπιστευομαι μ΄αυτα που εχω ακουσει κι απο αλλους.Σου λενε,λεει, ολα καλα και οι εξετασεις γινοντε με συνοπτικες διαδικασιες και χωρις πολλες κουβεντες!Ισχει κατι τετοιο απο την προσωπικη σου εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aνδρομαχη για τη μυστικοπαθεια κατι εχει παρει τ αφτι μου απ τον περιγυρο.Γιατι το κανουν αυτο?Για να μη στεναχωρεσουν τους γονεις?Δε θα πρεπε να ξερουν τι γινεται?Βεβαια εγω εχω αρχισει κι αγχωνομαι πολυ νωρις,γιατι ειμαι στο δευτερο μολις μηνα προσπαθειων χωρις αποτελεσμα...Απλα θελω να ειμαι ενημερωμενη να μη παω κι εγω σαν το προβατο οταν ερθει η ωρα μου.Η αναμονη ειναι λογικο να υπαρχει γιατι γινεται χαμος εκει περα ασε εχω δει!:shock:Αλλα να μη κανουν επισκληριδιο δε μπορω να το χωνεψω με τιποτα στην ιδεα και μονο!Πω πω μπραβο χαρα στο κουραγιο σου!Σκεφτομαι να εχω και καποιον γιατρο εξω για δευτερη γνωμη γιατι δεν τους εμπιστευομαι μ΄αυτα που εχω ακουσει κι απο αλλους.Σου λενε,λεει, ολα καλα και οι εξετασεις γινοντε με συνοπτικες διαδικασιες και χωρις πολλες κουβεντες!Ισχει κατι τετοιο απο την προσωπικη σου εμπειρια?

 

Μην αγχώνεσαι γιατί θα γίνει πιο δύσκολα η σύλληψη του εμβρύου, όπως έχω γράψει στο κείμενο μου, ο υπέρηχος είναι σαν βουβός κινηματογράφος, δεν σου λένε τίποτα, στην β επιπέδου δεν μου είπαν τίποτα, το παιδί μου είχε αυχενική περιτύλιξη και συνδακτυλία και δεν μου είπαν τίποτα, όταν ρωτούσα μου έλεγαν ότι όλα είναι καλά, δεν λένε πολλά μάλλον επειδή βιάζονται για να μην χάνουν χρόνο, ξέρω γω...

Αν πηγαίνεις στο νοσοκομείο και σε γιατρό έξω τους φαίνεται κάπως( των γιατρών έξω) σαν να παρεξηγούνται γιατί τα λεφτά είναι στη γέννα και αν πάρουν χαμπάρι ότι δεν θα σε ξεγεννήσουν θυμώνουν μετά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα σε όλες τις μαμάδες ..... θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια έχει γεννήσει πρόσφατα στο νοσοκομείο του Βόλου με ποιον γιατρό και αν έμεινε ευχάριστημενη.... είναι πολύ νωρίς ακόμα βέβαια αλλά θα ήθελα να μάθω επίσης πια είναι η διαδικασία αν δλδ χρειάζεται να κλείσεις κάποιο ραντεβού ή πας έτσι για πρώτη φορά; ;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...