Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μαιευτήριο Ρέα


RANIA

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια,

 

γεννάω σε 2 μήνες και πήρα κι εγώ προχτές να ρωτήσω τελικά αν τέθηκε σε λειτουργία το μαιευτήριο. Μου είπαν ότι θα ανοίξει προς τέλος Οκτώβρη και σε κάνα μήνα να πάρω τηλέφωνο ξανά γιατί ζήτησα για τιμοκατάλογο διαμονής και γέννας . Οπότε επανέρχομαι που το έχω και από κοντά το θέμα. Και φυσικά για εμάς που μένουμε Πειραιά και γύρω περιοχές είναι ότι καλύτερο το μαιευτηρίο αυτό αν δε έχει και καλές τιμές (όπως φημολογείται) σωθήκαμε κορίτσια!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

με το καλο να γεννηθει το μωρακι σου.

περιμενουμε νεα σου μολις μαθεις κατι και κυριως για τον τιμοκαταλογο!!!αντε να δουμε

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια....Να σας ρωτήσω αν κάποια από εσας που είχε στείλει βιογραφικό στο μαιευτήριο ρέα έχει ειδοποιηθεί για συνέντευξη ? και αν ναι για ποια ειδικότητα ? ...ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

...και πήρα κι εγώ προχτές να ρωτήσω τελικά αν τέθηκε σε λειτουργία το μαιευτήριο. Μου είπαν ότι θα ανοίξει προς τέλος Οκτώβρη και .........

 

υποτίθεται πως ανοίγει από τον Οκτώβριο του 2009 και το πάνε από δίμηνο σε δίμηνο!!!!!

 

και η γιατρός μου τον Γενάρη με διαβεβαίωνε ότι θα γεννήσω σίγουρα εκεί γιατί θα είχε ανοίξει υποτίθεται από τον Μάρτη!!!!!!! :evil: :evil: :evil: έτσι της είχαν πει, μετά της είπαν Ιούνιο, κλπ κλπ

 

Αν δεν βγει κάποιος από το ΔΣ του νοσοκομείου να πει υπεύθυνα ότι ανοίγει πχ στις 31 Φλεβάρη, δεν πιστεύω τίποτα!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

ααααααα, πολυ ωραια...εγω τελος γεναρη παω, λετε να ειναι;;;τι να πω.

με το καλο να γεννησεις, που τελικα θα πας τωρα που δεν ανοιξε το ρεα;

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κι ο δικός μου γιατρός θα είναι στο Ρέα. Μου έλεγε η μαία μου που πήγε και το είδε ότι είναι φοβερό κτήριο και προβλέπεται να γίνει χαμός μόλις ανοίξει. Καταρχάς το σχήμα του είναι σαν πυραμίδα. Πάνω-πάνω είναι οι σουίτες (άπιαστο όνειρο) που έχουν θέα στο roof garden του Metropolitan και στην πισίνα του. Έπαθε πλάκα! Όλα τα δωμάτια έχουν κάτι σαν εσωτερικό μπαλκόνι και πολυτέλεια. Το πιο οικονομικό είναι το 4κλινο, το οποίο αν κατάλαβε καλά χωρίζεται στα δύο με μία συρταρωτή πόρτα από αμμοβολή. Άρα στην ουσία είναι σαν 2 2κλινα. Για το τελευταίο βέβαια δεν παίρνω κι όρκο (περίεργο μου φαίνεται).

Επίσης μου είπε ότι λένε ότι θ'ανοίξει το Γενάρη κι ότι θα είναι από τα πιο οικονομικά.

Ό,τι άλλο μάθω θα σας ενημερώσω.

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Αν δεν βγει κάποιος από το ΔΣ του νοσοκομείου να πει υπεύθυνα ότι ανοίγει πχ στις 31 Φλεβάρη, δεν πιστεύω τίποτα!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

Ακομα και καποιος απο το ΔΣ να βγει και να κανει ΕΠΙΣΗΜΗ ανακοινωση για 31 Φλεβαρη , τοτε μην τον πιστεψεις παλι με τιποτα .... :D:D:D

12/7/10 my princess was born !!!

Link to comment
Share on other sites

μη μου λετε τετοια και ειχα ελπιδες...εγω τελος γεναρη γιατι παω για καισαρικη αλλα ετσι λεγανε και για σεπτεμβρη αλλα που...δεν θελω ιασω

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια, χθες βγηκα με μια φιλη μου που να μη σας τα πολυλογω, η φιλη της ειναι 6 μηνων, γενναει στο ρεα, εχει παει και το εχει δει, εχουν ανοιξει 4 πτερυγες, το 4κλινο λεει ειναι τελειο, ειναι 2 και 2 απεναντι που μπορουν να χωριστουν στη μεση, εχει κατι σαν συρταρωτη πορτα, τιμες δεν ηξερε να μου πει. τη ρωτησα αν οι πτερυγες αυτες ειναι για ολους τους γιατρους η ορισμενους και ουτε αυτο ηξερε αλλα εικαζει οτι ειναι για ολους...

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.Την προηγουμενη εβδομαδα πηγα στον γιατρο μου,ο οποιος ειναι μετοχος στο ΡΕΑ,και μου ειπε οτι θα ανοιξει μεσα στον Οκτωβρη. Εγω θα γεννησω μεχρι 14 Δεκεμβριου και μου ειπε σιγουρα οτι θα παω εκει. Οσο για τις τιμες με διαβεβαιωσε οτι μπορει να ειναι μεχρι και 40% κατω απο τις τιμες που ξερουμε μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

στο ιασώ θα πάω :evil: :evil:

 

........και τελικά πήγα ακριβώς 3 ώρες μετά από αυτό το ποστ!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

 

:evil: :evil:

 

Το μόνο θετικό που έχω να επισημάνω είναι στις φοιτήτριες κάνουν 20% έκπτωση!!!!!!

 

και το προσωπικό είχε πολύ καλύτερη συμπεριφορά από ότι το 2008!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

........και τελικά πήγα ακριβώς 3 ώρες μετά από αυτό το ποστ!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

 

:evil: :evil:

 

Το μόνο θετικό που έχω να επισημάνω είναι στις φοιτήτριες κάνουν 20% έκπτωση!!!!!!

 

και το προσωπικό είχε πολύ καλύτερη συμπεριφορά από ότι το 2008!!!

 

να σας ζησει!!!μπραβο!να ειναι παντα καλα το μωρακι σας

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν ξαναγύρισα στον παλιό μου γιατρό αφού τελικά δυο γιατροί από το Αττικό που έλεγα να γεννήσω δεν μου έκαναν και τον επισκέφτηκα εχτές.

Μου είπε ότι κι εκείνος έγινε μέτοχος στο Ρεα και χάρηκα πολύ γιατί οι τιμές θα πέσουν πολύ(περίπου 1500 ευρώ θα κοστίζει ο τοκετός..). Και μου είπε και εκείνος ότι θα είναι πάρα πολύ λουξ! Χαρακτηριστικά μου είπε ότι θα είναι σαν να είσαι στο Τουμπάι :lol:

Όσο για την λειτουργεία είπε ότι μέσα Οκτωβρη θα ξεκινήσει δοκιμαστικά, να γίνει και η εκπαίδευση του προσωπικού και κανονικά θα λειτουργήσει γύρω στα Χριστούγεννα...

Τώρα τι να πω? Γενικά απ'ότι διαβασα έχει πάρει πολλές παρατάσεις η έναρξη λειτουργείας του. Όσο πιο γρήγορα ανοίξει τόσο το καλύτερο..

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

εσυ λογικα θα το πετυχεις ανοιχτο!εμεις να δουμε!!!

αντε ρε παιδια γιατι δυσκολα τα πραγματα με τα οικονομικα

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσες γεννήσετε με το καλό στο ΡΕΑ

γράψτε μας εντυπώσεις για να ξέρουμε κι εμείς

(τιμές, εξυπηρέτηση, περιποίηση κλπ)

 

Προσωπικά ο δικός μου γιατρός θα είναι

στο ΡΕΑ και στο ΓΑΙΑ

 

και θα ήθελα να συγκρίνω για να επιλέξω

όταν έρθει με το καλό και η δική μας ώρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας. θα ήθελα και εγω με τη σειρά μου να με ενημερώσετε για το πότε θα ανοίξει το Ρεα. εχω ακούσει πολλά αλλά δεν εχω κάποια σίγουρη απάντηση,αν και με προσοχή διάβασα τις απόψεις σας και σας ευχαριστώ πολύ γιαυτές.

Σας παρακαλώ αν γίνεται θα ήθελα την άμεση ενημέρωσή σας εδώ ή με π.μ.

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι μου είπε ο γιατρός μου περιμένουν από εβδομάδα σε εβδομάδα να ανοίξει αλλά έτσι τους πάνε αρκετό καιρό. Στην κουνιάδα μου που γεννάει μέσα γενάρη (έχουμε τον ίδιο) της είπε το ίδιο αλλά από προσωπική άποψη πιστεύει ότι μάλλον από Ιανουάριο θα έχουν τις πρώτες γέννες και αυτή οριακά θα προλάβει. Πάντως και αυτός και η μαία που έχει είπαν ότι είναι ότι πιο σούπερ υπάρχει και οι τιμές του θα είναι ανάλογες του Γαία και ίσως λίγο πιο φθηνό.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσάς που οι γιατροί σας συνεργάζονται με το ρεα μήπως μπορείτε να δημοσιεύσετε τα όνόμτά τους ή να μου τα στείλετε σε πμ?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Σου έστειλα πμ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...