Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βραδινο χριστουγενιατικο τραπεζι


Μπουμπουλιθρα

Recommended Posts

κοριτσια το βραδυ των χριστουγεννων εχω κοσμο λογο γιορτης του αντρα μου το προβλημα ειναι οτι στα πρωτα χρονια ετοιμαζα φαγητα και τα πετουσα αφου λογω της ημερας η περισσοτεροι ειναι παραφαγωμενοι οποτε δεν ξερω τη να βγαλω το βραδυ παντα την βγαζουν με κρασι και ξηρους καρπους θελω ιδεες για πιατα που να ταιριαζουν και να μην προκαλουν δυσφορια ειναι δυσκολο αλλα τρωω το κεφαλι μου και δεν κατεβαινει καμια ιδεα περιμενω τα φωτα σας.....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να τον χαιρεσαι...και μενα γιορταζει...

λοιπον νομιζω η καλυτερη λυση ειναι...

αλλαντικα( καπνιστο,γαλοπουλα,με πιπερι ,μορταδελα,παριζακι,σαλαμι αεροςκτλ)

τυρια (γραβιερα,τσενταρ,μανουρι,προβολονε,αθοτυρο ξερο ,ρεγκατο καπνιστο)

κρακερ (στρογγυλα κ μακροστενα με σπορακια η τυρι,ριγανη κτλ)

κ φρουτακια...(μηλα,πορτοκαλι αανανα ,φραουλα,μανταρινι,ακτινιδιο..)

και ξηρους καρπους..κ ξερα φρουτα..

ε καλα δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχεις δικιο σε αυτο που λες οτι τα Χριστουγεννα το βραδυ ολοι ειμαστε φαγωμενοι...εγω αυτο που θα εκανα στη θεση σου και που θα το προτιμουσα κιολας αν ημουν καπου καλεσμενη ειναι να ετοιμασεις διαφορα τυπου Finger food /ορεκτικα τυπου τυροπιτακια,σπανακοππιτακια,πιτσα,καναπεδακια,ενα πιατο αλλαντικων,ενα πιατο με διαφορα τυπια,μικρες κρεπες,μικρα κισ λορεν...κατι τετοιο και λιγη ποσοτητα ,μη κατσεις και κλειστεις Χριστουγεννιατικα να μαγειρευεις.

 

Για ριξε μια ματια εδω

http://www.sintagespareas.gr/sintages/category/orektika-2f-sinodeitika.html

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...