Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πονος στο στηθος


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια......εχ ενα προβλημα με εχει πιασει τις τελευταιες 3 μερες....εχθες ειδικα την νυχτα κοιμηθηκα ελαχιστα εχω απιστευτους πονους στο στηθος....νιωθω τοσο πρησμενη που δεν μπορουσα να βολευτω στον υπνο μου μεχρι κ ο αντρας μου τρομαξε δεν το καταλαβα αλλα εκλαιγα μεσα στον υπνο μου....κοιμομουν μπρουμιτα και πονουσα ππολυ σαν σφαχτες στο στηθος δεν μπορω να βολευτω με τιποτα με ποναει πολυ....τωρα ας πουμε το ακουμπαω και νιωθω ενοχληση με ποναει αλλα την νυχτα ξυπναω απο τον πονο....εχει συμβει σε καμμια???τι γινεται????μηπως φταινε τα χαπια μου???(utrogestan k folical)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καμμια μανουλα αν το χει περασει να βοηθησει....τι να κανω να παω στον γιατρο η ειναι κατι φυσιολογικο?

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

καμμια μανουλα αν το χει περασει να βοηθησει....τι να κανω να παω στον γιατρο η ειναι κατι φυσιολογικο?

 

Εγώ μανούλα δεν είμαι ακόμα!!!!Σε 8 μήνες όμως θα γίνω!!! Αλλά το καλύτερο που έχειςνα κάνεις είναι ναμιλήσεις με τον γιατρό σου!!!!

Σε όλη την πορεία της εγκυμοσύνης μας ο γιατρός μας είναι αυτός που πρέπει να είναι δίπλα μας σε όλα και στο ποιο γελοίο!!!!

Πάρε τηλ λοιπόν τον γιατρό σου για να σου φύγει οποιαδήποτε απορία!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πονούσε και πονά πολύ το στήθος μου, μήπως παίζει ρόλο που είναι πολύ πολύ μεγάλο? ειδικά όταν γυρνούσα μπρούμυτα που μου αρέσει πολύ πέθαινα στον πόνο.

Ναι μες τον ύπνο μου ξυπνάω όταν πάω να γυρίσω μπρούμυτα αλλά μετά οκ βολεύομαι. Πλέον στη διάρκεια της ημέρας δε με πονά πολύ, δεν ρώτησα το γιατρό, είχε πεί είναι φυσιολογικό από μόνος του. Αν θεωρείς ότι πονάς υπέρμετρα πολύ και όχι φυσιολογικά ο καλύτερος σύμβουλος σου είναι εκείνος. Από φάρμακα δε ξέρω, και πάλι μόνο αυτός ξέρει. Γιατί δε του τηλεφωνείς καλύτερα?

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

θα δω και σημερα αν ποναω την νυχτα...και αυριο θα τον παρω...εμενα παλι dimmi mou ειναι μικρο μικρο.....μακαρι ν μην ειναι κατι ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας κοριτσια....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το στήθος είναι φυσιολογικό να πονάει στην εγκυμοσύνη αλλά τόσο πολύ ώστε να κλαίς στον ύπνο σου; Ρώτα τον γιατρό σου άμεσα.

 

προβληματιστηκα αρκετα σημερα γιατι παλαιοτερα πριν κανα 2 χρονια ειχα βγαλει κατι σαν καρουμπαλακια εσωτερικα και ειχα τρομαξει με ειχαν εξετασει 2 γιατροι κ οι 2 μου ειπαν πως ειναι φλεγμονες....ο δευτερος μου ειχε δωσει κατι χαπια να παιορνω και θα φυγουν λεει....τα επαιρνα για ενα μηνα αλλα μετα εκανα βλακεια κ την σταματησα την θεραπεια απο τοτε τα εχω τα νιωθω και με πονανε που και που δεν φαινεται κατι οπως κοιτας το στηθος αλλα ειναι σαν μικρα καρυδακια μεσα.....θα παω στον γιατρο ν μ εξετασει γιατι αν πρηζεται και μεγαλωνει το στηθος απο την εγκυμοσυνη και με πονανε και αυτα.....θα εχω προβλημα....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Jo89 είχα και γω δυνατούς πόνους στο στήθος πολύ συχνά τις πρώτες εβδομάδες της εγκυμοσύνης . .Ήταν σαν πυρωμένο σιδερο να με τρυπάει, όταν ρώτησα την γιατρό μου είπε φυσιολογικό είναι να πονάς αλλάζει όλη η δομή του στήθους σου..Τώρα έχουν καλυτερέψει τα πράγματα έχω χαζοτσιμπήματα αλλά όχι οπως πρώτα..Οπότε μην στενοχωριέσαι τουλάχιστον όχι πριν να μιλήσεις στον γιατρό σου..Καλή συνέχεια σου εύχομαι!

Αριάδνη μου, ξημερώνει γιατί σʼ έχω..

EcQXp3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε συ αυτό με τα γρομπαλάκια καρυδάκια δεν το είχες πεί! Βουρ στο γιατρό καλέ, αυτά τα κοιτάμε! Αντε και μην ανησυχείς, γιια όλα υπάρχει λύση, πήγαινε όμως, εμείς γιατροί δεν είμαστε!

Αντε και περιμένουμε νέα έτσι?

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

βρε συ αυτό με τα γρομπαλάκια καρυδάκια δεν το είχες πεί! Βουρ στο γιατρό καλέ, αυτά τα κοιτάμε! Αντε και μην ανησυχείς, γιια όλα υπάρχει λύση, πήγαινε όμως, εμείς γιατροί δεν είμαστε!

Αντε και περιμένουμε νέα έτσι?[/QUO

 

φοβηθηκα πολυ αλλα κ οι 2 γιατροι με διαβεβαιωσαν πως ειναι φλεγμονες....θα παω στον γιατρο μου αν δω τι θα γινει....μακαρι να μην ειναι τιποτα γτ θα τρελαθω....θα σας ενημερωσω ευχαριστω πολυ για την στηριξη...να στε καλα....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...