Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


vasiap

Recommended Posts

Καλημέρα, ήθελα την γνώμη σας αν και ντρέπομαι λίγο.....

Θέλουμε να κανονίσουμε με τον άντρα μου διακοπές για αρχές Αυγούστου και πρέπει να κλείσουμε φυσικά από τώρα αν θέλουμε να πάμε κάπου ωραία.Συνήθως πηγαίνουμε σε νησάκια -Κυκλάδες πχ που μας τρελαίνουν....

Το ερώτημά μου είναι , να κλείσω όπου θέλουμε ή να προσπαθήσω να κλείσω κάπου που θα με καλύπτει στην περίπτωση που στο μεταξύ θα έχω μείνει έγκυος???

Το ξερω είναι γελοίο το ερώτημα , γιατι μπορεί να μην μείνω και ποτέ έγκυος, αλλά έχουμε μπερδευτεί λίγο ...

Να κλείσω όπου θέλω και αν χρειαστεί να το ακυρώσω και να χάσω την προκαταβολή και τα εισιτήρια του πλοίου , ή να κλείσω κάπου που επιτρέπεται να πας άμα μείνεις έγκυος για να είμαι σίγουρη-και πού άραγε επιτρέπεται να πας αμα είσαι έγκυος και ιδιαίτερα στο 1ο τρίμηνο?Μήπως πουθενά??? :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, ήθελα την γνώμη σας αν και ντρέπομαι λίγο.....

Θέλουμε να κανονίσουμε με τον άντρα μου διακοπές για αρχές Αυγούστου και πρέπει να κλείσουμε φυσικά από τώρα αν θέλουμε να πάμε κάπου ωραία.Συνήθως πηγαίνουμε σε νησάκια -Κυκλάδες πχ που μας τρελαίνουν....

Το ερώτημά μου είναι , να κλείσω όπου θέλουμε ή να προσπαθήσω να κλείσω κάπου που θα με καλύπτει στην περίπτωση που στο μεταξύ θα έχω μείνει έγκυος???

Το ξερω είναι γελοίο το ερώτημα , γιατι μπορεί να μην μείνω και ποτέ έγκυος, αλλά έχουμε μπερδευτεί λίγο ...

Να κλείσω όπου θέλω και αν χρειαστεί να το ακυρώσω και να χάσω την προκαταβολή και τα εισιτήρια του πλοίου , ή να κλείσω κάπου που επιτρέπεται να πας άμα μείνεις έγκυος για να είμαι σίγουρη-και πού άραγε επιτρέπεται να πας αμα είσαι έγκυος και ιδιαίτερα στο 1ο τρίμηνο?Μήπως πουθενά??? :lol:

Εγώ στον 6ο μήνα είχα πάει με ΚΤΕΛ, μέχρι Πειραιά και από εκεί με καράβι μέχρι Κρήτη. Ήταν πολύ μεγάλο ταξίδι, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι ήμουν μια χαρά και μπορώ να πάω όπου θέλω. Μην καθορίζεις τη ζωή σου γύρω από μια πιθανότητα που μπορεί να μην προκύψει όταν την περιμένεις. Οργάνωσε τις διακοπές σου όπως νομίζεις ότι θα περάσεις καλύτερα, γιατί αν περάσεις καλά θα είναι ένα σημαντικό βήμα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα την γνώμη σας αν και ντρέπομαι λίγο.....

Θέλουμε να κανονίσουμε με τον άντρα μου διακοπές για αρχές Αυγούστου και πρέπει να κλείσουμε φυσικά από τώρα αν θέλουμε να πάμε κάπου ωραία.Συνήθως πηγαίνουμε σε νησάκια -Κυκλάδες πχ που μας τρελαίνουν....

Το ερώτημά μου είναι , να κλείσω όπου θέλουμε ή να προσπαθήσω να κλείσω κάπου που θα με καλύπτει στην περίπτωση που στο μεταξύ θα έχω μείνει έγκυος???

Το ξερω είναι γελοίο το ερώτημα , γιατι μπορεί να μην μείνω και ποτέ έγκυος, αλλά έχουμε μπερδευτεί λίγο ...

Να κλείσω όπου θέλω και αν χρειαστεί να το ακυρώσω και να χάσω την προκαταβολή και τα εισιτήρια του πλοίου , ή να κλείσω κάπου που επιτρέπεται να πας άμα μείνεις έγκυος για να είμαι σίγουρη-και πού άραγε επιτρέπεται να πας αμα είσαι έγκυος και ιδιαίτερα στο 1ο τρίμηνο?Μήπως πουθενά??? :lol:

Εγώ στον 6ο μήνα είχα πάει με ΚΤΕΛ, μέχρι Πειραιά και από εκεί με καράβι μέχρι Κρήτη. Ήταν πολύ μεγάλο ταξίδι, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι ήμουν μια χαρά και μπορώ να πάω όπου θέλω. Μην καθορίζεις τη ζωή σου γύρω από μια πιθανότητα που μπορεί να μην προκύψει όταν την περιμένεις. Οργάνωσε τις διακοπές σου όπως νομίζεις ότι θα περάσεις καλύτερα, γιατί αν περάσεις καλά θα είναι ένα σημαντικό βήμα

 

Νομίζω ότι έχεις δίκιο, αυτο το λάθος έκανα και πέρσυ το καλοκαίρι, είχαμε πάει Κρήτη και δεν απόλαυσα τα μπάνια μου, γιατι φοβόμουνα μήπως είμαι έγκυος και η θάλασσα ήταν πολύ κρύα....Τι χαζή που ήμουνα ...τελικά και τα μπανια δεν ευχαριστήθηκα και το μυαλο μου δεν χαλάρωσε απο το θέμα αυτό καθόλου...

Θα κανονίσω όπου μας αρέσει και αν έρθει το μωράκι βλέπουμε...!!!

Link to comment
Share on other sites

[Νομίζω ότι έχεις δίκιο, αυτο το λάθος έκανα και πέρσυ το καλοκαίρι, είχαμε πάει Κρήτη και δεν απόλαυσα τα μπάνια μου, γιατι φοβόμουνα μήπως είμαι έγκυος και η θάλασσα ήταν πολύ κρύα....Τι χαζή που ήμουνα ...τελικά και τα μπανια δεν ευχαριστήθηκα και το μυαλο μου δεν χαλάρωσε απο το θέμα αυτό καθόλου...

Θα κανονίσω όπου μας αρέσει και αν έρθει το μωράκι βλέπουμε...!!!

Θα κανονίσεις όπου σας αρέσει, θα περάσετε όσο καλύτερα γίνεται, θα κάνετε ότι σας έρθει στο κεφάλι και αν έρθει το μωράκι, ο γιατρός θα σου πει τι πρέπει και τι δεν πρέπει να κάνεις
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να χαλαρώσεις!

Αν προβληματίζεσαι έτσι με ένα θέμα τόσο ξεκούραστο όσο οι διακοπές, απλά αγχώνεις τον εαυτό σου και θα έχεις αντίθετα αποτελέσματα από τα επιθυμητά.

Στην θέση σου, θα έκλεινα κανονικά εκεί που πραγματικά επιθυμούσαμε να πάμε χωρίς να σκέφτομαι αν στο μεταξύ θα έχει προκύψει εγκυμοσύνη. Θα άφηνα τον εαυτό μου εντελώς ελεύθερο. Τώρα αν στο μεταξύ προκύψει εγκυμοσύνη, θα ρωτήσεις το γιατρό σου και αν δεν σου επιτρέψει μετακίνηση, τότε όντως απλά χάνεις τα χρήματα της προκαταβολής. Σκέψου όμως και το ενδεχόμενο να σου επιτρέψει ένα ταξίδι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δηλαδή ποια μέρη απαγορεύονται αν είσαι έγκυος και μάλιστα στο πρώτο τρίμηνο?? :roll:
:lol::lol::lol::lol: Αυτά που θα σου απαγορεύσει ο γιατρός σου. Και πάλι συγχαρητήρια. Μη φοβάσαι. Θα μιλήσεις με το γιατρό σου και θα σου πει αυτός τι πρέπει να προσέχεις
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω βρε kefi μου αλλά από χτες έχω πολύ πιο έντονους πόνους περιόδου...σαν μεγάλες κράμπες και τα έχω παίξει...δεν ξέρω σε ποιον να το πω μόνο σε σας μιας και δεν το έχω ανακοινώσει ακόμη σε κανέναν δικό μου... :(:(:(

 

υ.γ sorry για το άσχετο ποστ

 

y.g δεν πήγα στην δουλεία σήμερα από φόβο μην γίνει κάτι...πήγα και έκανα χωριακή αλλά δεν ξέρω τι τιμές πρέπει να περιμένω...

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

jenάκι αν η χοριακή είναι πάνω από 50 μονάδες, άρχισε να πανηγυρίζεις!!!!

Εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη που έκανα χοριακή στις 5 μέρες καθυστέρησης ήταν 799 μονάδες και στην 2η εγκυμοσύνη που την έκανα στις 2 μέρες καθυστέρησης 144.

 

Καλή επιτυχία ολόψυχα!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω βρε kefi μου αλλά από χτες έχω πολύ πιο έντονους πόνους περιόδου...σαν μεγάλες κράμπες και τα έχω παίξει...δεν ξέρω σε ποιον να το πω μόνο σε σας μιας και δεν το έχω ανακοινώσει ακόμη σε κανέναν δικό μου... :(:(:(

 

υ.γ sorry για το άσχετο ποστ

 

y.g δεν πήγα στην δουλεία σήμερα από φόβο μην γίνει κάτι...πήγα και έκανα χωριακή αλλά δεν ξέρω τι τιμές πρέπει να περιμένω...

Οι ενοχλήσεις περιόδου είναι φυσιολογικές, μιας και αυτή τη χρονική στιγμή μεγαλώνει η μήτρα σου. Ενημέρωσε όμως και το γιατρό σου και ξεκουράσου
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ κορίτσια σας διαβάζω και με ξεαγχώνετε!!

 

είχα πονάκια περιόδου από την Παρασκευή... απλά από χτες που πήγα μια βόλτα και σήκωσα και ένα μωρό μιας φίλης (10 κιλά και) νομίζω χειροτέρεψαν...τι βλάκας που είμαι!!! και αυτό επειδή κωλώνω να το ανακοινώσω ακόμη σε κόσμο γιατί φοβάμαι μην γίνει καμιά στραβή...

 

σας ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να σας φέρω γούρι και σε σας kefi και ανδρο2 και υπόλοιπες!!!!

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα την γνώμη σας αν και ντρέπομαι λίγο.....

Θέλουμε να κανονίσουμε με τον άντρα μου διακοπές για αρχές Αυγούστου και πρέπει να κλείσουμε φυσικά από τώρα αν θέλουμε να πάμε κάπου ωραία.Συνήθως πηγαίνουμε σε νησάκια -Κυκλάδες πχ που μας τρελαίνουν....

Το ερώτημά μου είναι , να κλείσω όπου θέλουμε ή να προσπαθήσω να κλείσω κάπου που θα με καλύπτει στην περίπτωση που στο μεταξύ θα έχω μείνει έγκυος???

Το ξερω είναι γελοίο το ερώτημα , γιατι μπορεί να μην μείνω και ποτέ έγκυος, αλλά έχουμε μπερδευτεί λίγο ...

Να κλείσω όπου θέλω και αν χρειαστεί να το ακυρώσω και να χάσω την προκαταβολή και τα εισιτήρια του πλοίου , ή να κλείσω κάπου που επιτρέπεται να πας άμα μείνεις έγκυος για να είμαι σίγουρη-και πού άραγε επιτρέπεται να πας αμα είσαι έγκυος και ιδιαίτερα στο 1ο τρίμηνο?Μήπως πουθενά??? :lol:

 

Σαν να ακούω τον εαυτό μου!!! Κάνουμε ακριβώς τις ίδιες σκέψεις... Αλλά τα κορίτσια έχουν δίκιο, δεν υπάρχει λόγος να αλλάξουμε τα σχέδια μας για το καλοκαίρι (παρά μόνο αν υπάρχει σχετική εντολή γιατρού!!!) Και αν δεν έχεις τα ευχάριστα νέα μέχρι τότε (που το απεύχομαι - αλλά τι να κάνουμε που οι πιθανότητες είναι 20-25% σε κάθε κύκλο??) ίσως πιάσεις εκεί το μωρούλι σου!!!! :lol::lol:

 

αχ κορίτσια σας διαβάζω και με ξεαγχώνετε!!

 

είχα πονάκια περιόδου από την Παρασκευή... απλά από χτες που πήγα μια βόλτα και σήκωσα και ένα μωρό μιας φίλης (10 κιλά και) νομίζω χειροτέρεψαν...τι βλάκας που είμαι!!! και αυτό επειδή κωλώνω να το ανακοινώσω ακόμη σε κόσμο γιατί φοβάμαι μην γίνει καμιά στραβή...

 

σας ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να σας φέρω γούρι και σε σας kefi και ανδρο2 και υπόλοιπες!!!!

 

Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!!!!!!! Με το καλό να μεγαλώσει η κοιλίτσα σου και να γεννήσεις ένα ονειρεμένο bebe!!!!

Άντε και στα δικά μας κορίτσια!

655157xbu5jsvcab.gif.png.png427837dh1uo378hf.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...