Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΡΤΥ ΜΠΑΛΑΡΙΝΑ!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα.

Σε τρεις μήνες από σήμερα η γλυκειά μου κορούλα γίνεται ενός έτους και θα ήθελα από τις πιο έμπειρες (και μη) μανούλες τη γνώμη σας. Το πάρτυ θα γίνει στο σπίτι (ελπίζω να μη το γκρεμίσουν τα πιτσιρίκια :P:p:p), θα είναι 14 παιδάκια (4 κοριτσάκια - 10 αγοράκια) ηλικίας από 3-12 ετών και αρκετοί συγγενείς, υπολογίζω γύρω στα 40 άτομα.

Έχω σκεφθεί για θέμα τη μπαλαρίνα γιατί μου αρέσει πάρα πολύ σε αποχρώσεις ροζ - λευκό. Σκέφτομαι να τα κάνω όλα μόνη μου μιας και έχω άπλετο χρόνο. Έχω ξεκινήσει να φτιάχνω τα προσκλητήρια (τις φουστίτσες tutu εννοώ με φιογκάκι και πέρλες) και εννοείται πώς όχι ακόμα το κείμενο.

Για τη διακόσμηση, επειδή θα είναι Χριστούγεννα (22 Δεκεμβρίου) δεν θέλω να ανακατέψω τα χριστουγεννιάτικα στολίδια με των γενεθλίων και έτσι σκέφτομαι να περιοριστώ μόνο στο στολισμό του μπουφέ. Και τί εννοώ. Να στρώσω λευκό μακρύ τραπεζομάνδηλο, να φτιάξω για τις 4 γωνίες του τραπεζιού 4 μεγάλους ροζ τούλινους φιόγκους και από εκεί να ξεκινούν μπαλόνια και αυτά σε απόχρωση του ροζ γεμισμένα με ήλιο για να στέκονται ψηλά. Επίσης σκέφτομαι οι πιατέλες να είναι ροζ και αυτές και θα φτιάξω φιγούρες μπαλαρίνας, θα τις στερεώσω με ξυλάκια για σουβλάκια και θα γράφω τί υπάρχει σε κάθε πιάτο..... π.χ. Σπανακοπιτάκια - Πίτσα κ.λ.π. Αυτά για το τραπέζι.

Ωστόσω θα ήθελα τη γνώμη σας για το μενού μιας και θα είναι περίοδος νηστείας και οι περισσότεροι δεν θα τρώνε. Δεν θέλω να κάνω πολλά πιάτα, απλά θα ήθελα να μην είναι συνηθισμένα.......

Επίσης σκέφτομαι να δώσω κάποια δωράκια στα παιδάκια. Σκέφτομαι να πάρω πλαστικές σακουλίτσες συσκευασίας, να τις γεμίσω με καραμέλες - ζαχαρωτά - σοκολατάκια - ίσως κάποια μπαλόνια, να τις δέσω με ροζ κορδέλα και να κρεμάσω από έξω μια φιγούρα μπαλαρίνας. Αλλά εδώ έχω κολλήσει...... Εντάξει αυτό είναι καλή περίπτωση για κοριτσάκια αλλά για τα αγοράκια;;;;;;;;;;; Μου φαίνεται κάπως περίεργο το ροζ και ειδικά στα πιο μεγάλα :confused:!!!!!!!!

Ποια είναι η γνώμη σας και τί μπορώ να κάνω; Έχω σκεφτεί να φτιάξω για τα αγόρια δώρα αλλά με μπλέ κορδέλα χωρίς φιγούρα μπαλαρίνας........

Επίσης κάθε γνώμη δεκτή και για όλα τα υπόλοιπα!!!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επίσης θα ήθελα τη γνώμη σας για τα πιατάκια. Στο Jumbo που κοίταξα δεν έχει τέτοιο θέμα, έχει τα απλά ροζ. Και εδώ στην επαρχία δεν έχουμε άλλες επιλογές. Γνωρίζετε κάποια άλλη διεύθυνση που θα μπορούσα να παραγγείλω; Θα προτιμούσα ελληνική.....

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

ριξε μια ματια στο http://www.only4kids.gr νομιζω πως εχει κατι σε αυτο το θεμα. Εγω πηρα απο εκει τη σειρα της lillifee για το παρτυ μας. Δες και τα κερακια που εχει , ειναι φοβερα.

κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ ρε νατασουλα...μπαλαρινα?? δεν εχω ιδεα.....αν εκανες καρατεκα θα σου ελεγα σιγουρα :lol::lol::lol:...να τη χαιρεσαι και να ειναι παντα γερη!

 

καρατεκα μωρσυυυυυυυυ???:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

εδω γιατι δεν εχει νικοφατσουλα??????

 

νατασουλα να τη χαιρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

νατασουλα γεια σου!!!μπορεις να κοιταξεις στο e-bay,θα βρεις πολλα πραγματα με θεμα την μπαλαρινα :wink:!

 

στο θεμα φαγητου ομως δεν πιστευω οτι νηστευει πολυς κοσμος τα χριστουγεννα για να περιοριστεις στο μενου που θα κανεις.

 

μην ξεχασεις να μας κανεις περιγραφη του παρτυ!!!!!:wink:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Νατασούλα να χαίρεσαι τη μικρή σου!πολύ ωραίες οι ιδέες σου και για το θέμα και για τα υπολοιπα!Για τα δώρα συμφωνώ, και η διακόσμηση πολύ ωραία ακούγεται.Απο ότι φαίνεται τα έχεις σκεφτεί όλα και αφού έχεις το χρόνο είμαι σίγουρη ότι θα βγει πολύ ωραίο το αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νατάσα με το καλό το παρτάκι της κούκλας σου αλλά δύσκολο θέμα αποφάσισες να κάνεις , πιστεύω πως μόνο μέσω ίντερνετ θα βρεις κάτι .Θα ήθελα πολύ να δω το αποτέλεσμα ,γιατί όπως το περιγράφεις ακούγετε ωραία,αλλά για ευνόητους λόγους δεν γίνεται.;););)Καλή επιτυχία

XS sister :)

Link to comment
Share on other sites

Νατασσούλα κι εγώ συμφωνώ με Αρίνα, πιο εύκολα θα βρεις πραγματάκια με θέμα μπαλαρίνα από ίντερνετ...Επίσης όντως λίγοι νηστεύουν πια τα Χριστούγεννα και αφού θα έχεις αρκετά παιδάκια καλό θα είναι να μην περιοριστείς σε νηστίσιμα φαγητά...

Ότι και αν κάνεις πάντως να είναι όμορφο και να έχει επιτυχία..!!

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!!!!

Δυστυχώς ψάχνω και δεν μπορώ να βρώ και πολλά πράγματα σχετικά με το θέμα που επέλεξα :(!!!!!! Όλο τα ίδια και τα ίδια έχουν. Ειδικά πιατάκια - ποτηράκια κ.λ.π. πλαστικά δεν βρίσκω τίποτα!!!!!!! Δεν ξέρω...... κάτι θα σκεφτώ όμως ;)!!!!!!

Για το θέμα του μενού, ίσως και να μεταθέσουμε την ημερομηνία γιατί οι περισσότεροι θα νηστεύουμε (σίγουρο αυτό). Δηλαδή να κάνουμε τα γενέθλια την επομένη των Χριστουγέννων..... αλλά και πάλι θα το σκεφτούμε!!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

νατασουλα με το καλο τα γενεθλεια της κουκλας σου...

ολα μου φαινονται πολυ ωραια και το θεμα της μπαλαρινας πολυ καλο..για τα αγορακια καλο θα ηταν να παρεις μπλε σακουλακια και οχι ροζ:roll:και βαλε κατι πιο αγοριστικο μεσα π.χ κανενα αυτοκινητακι μικρο(εχει στα τζαμπο πολλα..)

καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ριξε μια ματια στο www.only4kids.gr νομιζω πως εχει κατι σε αυτο το θεμα. Εγω πηρα απο εκει τη σειρα της lillifee για το παρτυ μας. Δες και τα κερακια που εχει , ειναι φοβερα.

 

Είχα στείλει e-mail στο www.only4kids.gr μήπως τυχόν και έχουν κάτι σε αυτό το θέμα, δυστυχώς μου απάντησαν ότι παρόλο που μίλησαν με τους προμηθευτές τους δεν υπάρχει τίποτα!!!!!!!!!!!

Αν κάποια μανούλα έχει κάνει πάρτυ με το συγκεκριμένο θέμα, ας μου δώσει τα φώτα της!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ :)!!!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

σιγά καλέ, θα μεταφέρεις τα γενεθλια του παιδιού σου για τη νηστεία?:shock:όποιος έρθει θα έρθει για να τιμήσει την κόρη σου όχι για να φαει!ετσι κι αλλιώς όμως υπαρχουν απειρες λύσεις για νηστήσιμα φαγητα, εμένα όλο το σόι του αντρα μου νηστεύει και πριν τα χριστούγεννα και πριν το δεκαπενταυγουστο και τεταρτη παρασκευή και τον ιούνιο όχι μόνο οι μεγάλοι αλλά και τα παιδάκια.Σε πληροφορώ ότι ειδικά η κουνιάδα μου κάνει της μικρής το δεκέμβριο αξέχαστα γενεθλια εχοντας και νηστησιμα και αρτήσιμα για καποιους άλλους.Μπες στο ιντερνετ και θα βρεις παρα πολλές συνταγές

Link to comment
Share on other sites

νατασουλα συμφωνω με την ελευθερια!δεν υπαρχει λογος να μεταφερεις τα γενεθλια την κορης σου λογω νηστειας!!!

 

ελευθερια εντυπωσιαστηκα με το σοι σου που νηστευει:shock::shock:!!!!(εγω ουτε το πασχα :oops:)

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ νατασουλα μου ποσο σε καταλαβαινω ! Κι εγω εχω προβληματιστει απιστευτα για τα γενεθλια της κορουλας μου. Το δικο μου προβλημα ειναι η ελλειψη χρονο. Δουλευω απο το πρωι μεχρι αργα το απογευμα αρα δεν υπαρχει περιπτωση να δημιουργησω . . . οποτε προσκλητηρια, πιατοποτηρα κλπ θα ειναι κοινα-θνητα . Επισης θεμα δεν εχω βρει ακομα (sisters help !!!).

Οσο για τα φαγητα σιγα μην κατσω να ασχοληθω ποιος νηστευει, ποιος κανει διαιτα και τι αρεσει στον καθενα. Θα χτυπησω ενα catering και σε οποιο αρεσει σε οποιον δεν αρεσει ας μην ερθει του χρονου.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

παντως τα γενεθλια του παιδιου μου δεν τα μεταφερω για ΚΑΝΕΝΑΝ και για ΤΙΠΟΤΑ.

Να χαιρεσαι τη ζουζουνιτσα σου και τα πρωτα γενεθλια της μπαλαρινουλας να ειναι οπως τα εχεις φανταστει !!!

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

Και όμως νηστεύουμε και εμείς (και τα δυο σόγια) όλη τη σαρακοστή προ Χριστουγέννων!!!!!!!!!

Σκεφτόμαστε να μεταφέρουμε την ημερομηνία και για άλλους λόγους. Ένας από αυτούς είναι και η δουλειά του συζύγου..... μέσα στις γιορτές γίνεται χαμός και το κόβω λίγο χλωμό να μπορέσει να παραβρεθεί..... και εννοείται πως χωρίς τον μπαμπά μας γενέθλια δεν κάνουμε :P!!!!!!!!!!!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...