Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΕΠΙΔ.ΣΥΜΠΛ.ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ (ΤΑΞΥ)


Recommended Posts

ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 14-12-2011 Η ΑΔΕΙΑ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΣΤΙΣ 2-11 ΚΑΙ ΘΑ ΛΗΞΕΙ ΣΤΙΣ 27-2-2012. ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΟΝΙΜΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΣΤΗΝ ΖΑΚΥΝΘΟ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΤΟΥ ΙΚΑ ΥΠΑΓΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΑΞΥ. ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΙΣ 23-12-2011. ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΣΤΙΣ 23-1-2012 ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΛΟΧΕΙΑΣ. ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΔΕΚΤΑ . ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΑΞΥ ΤΟ ΙΚΑ ΜΟΥ ΕΚΟΨΕ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΕΝΤΑΛΜΑΤΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΚΑΙ Η ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΗΤΑΝ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΗ.

ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΑΞΥ (ΛΟΓΟ ΞΕΝ/ΧΕΙΟΥ) ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΝΑ ΛΑΒΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ?

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΣΕΙ.

 

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

ΖΑΝΕΤ

:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγώ πριν δυο χρόνια δεν το πηρα, κανονικα θα επρεπε λλά δεν το κυνήγησα. το τάξυ πλέον δεν υπάχει και υπαγόμαστε κανονικά στο ικα.αρα το δικαιούμαστε. εγω πάντως όταν θα έρθει εκεινη η ώρα θα κάνω και ενστάσεις και θα ζητήσω να μου δείξουν το νόμο που λέει ότι δεν το δικαιούμαστε. αν βγαλεις άκρη σε παρακαλώ ενημέρωσε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Αγαπητές φίλες γειά σας!με αφορμή το συμπλήρωμα του οαεδ για εμας τις μητέρες ξενοδοχουπαλλήλους έχω να σας πω οτι δεν μας το δίνουν,μονο εαν κάνεις χαρτιά για το 6 μηνο και κάνεις και το χαρτι για το συμπλήρωμα ίσως στην σφήνα να το πω απλοικά θα το πάρετε.επειδή είδα και εγω παλαιότερο ποστ οτι καποια κοπέλα το πήρε δεν ειναι κανόνας αλλα εξαίρεση.

εκανα το λαθος και δεν το ζητησα το 6 μηνο και πήγα οαεδ μονο για το συμπληρωμα,το οποίο η υπάλληλος δεν μου έδινε καν τα χαρτιά να τα συμπληρώσω ,έκανα τελικά τα χαρτιά τα κατέθεσα,μου απεριψαν την αιτηση μου ζητησα να κάνω ένσταση και τελικά το αίτημα μου απορρίφθηκε πανηγυρικώς.μου τηλεφωνησε η υπάλληλος όλο χαρά και μου το ανακοινωσε.τώρα θα στειλω μέσω του συνήγορου του πολίτη τον λογο αποριψης γιατί στην αποριπτική δεν μου διευκρινίζουν καν τον λόγο που δεν το χορηγούν γράφουν απλά 'άλλοι λόγοι"'.Στα λόγια μου είπαν οτι ειμαι σε ξενοδοχειο και δεν το δικαιούμαι,.αυτα.:oops:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...